Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Çok doğru ne varsa eskilerde var yeni şeyler iyi ama sonuç güzel olmuyor bazen Bnde küvete kirli çamaşırlarını serip ılık suyla ohh mis bıcı bıcı yapsınlar

Ay ne zaman düştü 1000 tl'ye, bir daha ne zaman girer acaba indirime 1 ay içinde girer mi ki bebim bebiş erken gelebilir de o yüzden ben beklerim ama o bekler mi bilemedim ahahhaha
Geçen hafta pazartesiydi sanırım. Bilemiyorum ki canım daha önce yakın iki kere daha girdi yakalayamamıştım, tekrar girer mi ne zaman girer bilinmez. Erken doğum riskin varsa şansa deyip al öyleyse

Geçen hafta pazartesiydi sanırım. Bilemiyorum ki canım daha önce yakın iki kere daha girdi yakalayamamıştım, tekrar girer mi ne zaman girer bilinmez. Erken doğum riskin varsa şansa deyip al öyleyse
Güle güle kullan canım bakayım bende takipte kalayım şansıma artık, çok teşekkürler :) peki sen içine yatak aldın mı bu reflü yataklarından alacağım zaten ilk zamanlar onda yatırılıyormuş ama sonrası için almak gerekir sanırım değil mi ?

Sağ ol canım, hepimiz inşallah. Henüz almadım Yataşın cottony veya twiny yataklarından birini düşünüyorum. Mağazaya gidip görmem lazım. İçinde matı var aslında, başka yatak kullanımına gerek yok yazmışlar ama bana biraz ince geldi. Belki yere falan oynaması için yatırdığım zaman o matı sererim diyorum.

Anladım canım çok teşekkürler

Kruvaze zıbınların varsa yeterli o eski usullere gerek tok çift kat olacağı için önü yeterli olur

Çok fazla küçük küçük kıyafet alma bence sonra giyilmiyor hemencecik büyüyor

Kruvaze zıbınların varsa yeterli o eski usullere gerek tok çift kat olacağı için önü yeterli olur

Aynen. Ben o içliği bile almadım annem kruvaze zıbınlardan koydurdu hastane çantasına hep. Göbek düşene kadar en rahat onlar olur dedi.

Aynen. Ben o içliği bile almadım annem kruvaze zıbınlardan koydurdu hastane çantasına hep. Göbek düşene kadar en rahat onlar olur dedi.
Ayne öyle ondan varsa gerek yok. Ben şimdi onludan çıkmısken 1 tane var veririm içeri iyi yıkayamazlar filan zaten. Onu giysin.

ben 10 lu almıştım, hepsini kullandı kış cocugu olduğu için
zıbın - patikli pantolon - tulum - şapka - eldiven - battaniye sarıp vermişlerdi.
Peki bebişleri hastanede yıkatıcaz mı yoksa bir hafta beklicez mi

hastanede yıkamazlar sadece siliyorlar, sadece anne karnında kaka yapan bebekler yıkanır.
4-5 gün sonra yıkanabiliyor illa yıkanması gerekirse ,üzerinde kremsi tabaka dünyaya alışmaları için ihtiyac.
ben göbek bağı 6cı gün düştü o zaman yıkamıştım.

Son düzenleme:
Kızlar ben bebemin kıyafetlerini dün bugün yıkadım muhtemelen erken diyeceksiniz ama benim biraz ağır geçtiği için ailemle kalyrum kendi evime gelemiyorum, kontrole gelmişken onları halledeyim dedm dolabımız da gelince ütülenip asılacak inşallah

Eklentiler

• PicsArt_09-21-07.47.06.jpg
    120,1 KB · Görüntüleme: 91
Peki bebişleri hastanede yıkatıcaz mı yoksa bir hafta beklicez mi
Hemşire bana göbek kordonu düşene kadar yıkatma dedi, zaten ilk doğduğunda orda kan vs lekeler varsa silerek temizliyorlarmış ve bebeğin üzerinde olan beyaz tabaka cildi için çok faydalıymış onun yıkanmaması gerekiyormuş. Pis değil o dedi bebek onu cildine emsin yıkatma dedi. Sonrada göbek bağı düşünce yıkarsın ancak oldu da yıkaman gerekti hani çok kaka old vs o zamanda göbek bağını tampon hareketlerle pamukla mutlaka kurut dedi enfeksiyon kapmasın diye.

hepsini üst üste mi giydirdiler hem zıbın hem alt heem tulum o zaman ona göre alayım ben mesela fotoğraf ekledim burdaki tüm parçaları üst üste giydiriyorlar o zaman çok kalın oolmuyor mu ya öyle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…