Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kızlar ben bebemin kıyafetlerini dün bugün yıkadım🙈 muhtemelen erken diyeceksiniz ama benim biraz ağır geçtiği için ailemle kalyrum kendi evime gelemiyorum, kontrole gelmişken onları halledeyim dedm dolabımız da gelince ütülenip asılacak inşallah 🥰
Hadi sıhhatle gelsin giysin 🤗

Kızlar sterilizator aldınız mı?Alanlar ne aldıklarını paylaşabilir mi?Biz henüz almadık.Philips avent alalım dedik kurutmasi yokmuş.Mamajonun kurutmasi var ama fiyat 900 u geçmiş.Kurutmali almak şart mı zor mu olur kurutmasi.Ya da daha uygun fiyatlı kurutmalı önerisi olan var mı?

Düz kafa yastığı ve korbell bebek bezi çöp kovası hakkında ne düşünüyorsunuz kızlar.Ben alicam ikisini de.
Düz kafa almadım gerekte yoktu ama korbel bir harika canım kızıma almistim 4 yaşında şimdi 7 aylık bir oğlum var ve hala işe yarıyor çok kullanışlı.

Kızlar sterilizator aldınız mı?Alanlar ne aldıklarını paylaşabilir mi?Biz henüz almadık.Philips avent alalım dedik kurutmasi yokmuş.Mamajonun kurutmasi var ama fiyat 900 u geçmiş.Kurutmali almak şart mı zor mu olur kurutmasi.Ya da daha uygun fiyatlı kurutmalı önerisi olan var mı?
Almadım. Belki hiç kullanmayacak o şeyleein hiç birini. Eski usul devam kullanırsa da.

Peki bebişleri hastanede yıkatıcaz mı yoksa bir hafta beklicez mi🙄
Bildiğim kadarıyla hastanede yıkamıyorlar sadece üstündeki kanı gitsin diye siliyorlar. Bebişler verniks kazeoza adında bir tabakayla dünyaya geliyorlar hem vücut ısısını koruyor hem dışarıdaki mikroplara karşı bebeğe koruma sağlıyor. Bu yüzden erken banyoyu önermiyorlar. Birkaç güne kuruyup kendiliğinden dökülüyormuş. Göbek bağı düşünce de banyosunu yaptırmak daha doğruymuş. Ben o yüzden göbek bağının düşmesini beklicem.

X