Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Hiç pompasız kullanılabilir mi sence direkt bunu alsak? En baştan?
Emzirirken kullanabilirsin o zaman da epey süt birikiyor. Hatta bir süre sonra sağma ihtiyacı bile duymaz insan.
Kız bildiğin her emzirmede 20-30 ml toplasan, ki bu dediğimin 3 katı çıkıyor yaklaşık, dolaba stok bile yaparsın 😁

Emzirirken kullanabilirsin o zaman da epey süt birikiyor. Hatta bir süre sonra sağma ihtiyacı bile duymaz insan.
Kız bildiğin her emzirmede 20-30 ml toplasan, ki bu dediğimin 3 katı çıkıyor yaklaşık, dolaba stok bile yaparsın 😁
Şimdi mala anlatır gibi anlatmanı isterdim. Ama iki tane doğurdun vaktin olmayabilir git uyu. Sütünüz gelsin diye sağın dedikleri ilk emzirmeye çabaladığımız dönem de olur mu bu? Yoksa pompa alalım mı?

Vakumlu süt toplayıcı alın.
Mutlaka alın.
3 gündür kullanıyorum resmen hayatımdaki tek eksik oymuş.
Merhaba taze anne bulmuşken yapışayım😂😂😂😂göğüs kalkanı setlerini önerir misiniz peki ilk emzirmedeki sıkıntılar için?
Eki Görüntüle 2918242

Unicornları seveeriim keşkee gerçek olsalaaar.
Bu neeeeeeeeee çok tatlııııııııııı🥰🥰🥰 güle güle giydir
Şimdi mala anlatır gibi anlatmanı isterdim. Ama iki tane doğurdun vaktin olmayabilir git uyu. Sütünüz gelsin diye sağın dedikleri ilk emzirmeye çabaladığımız dönem de olur mu bu? Yoksa pompa alalım mı?
bence ilk zamanda hızlıca sütümüzü arttırmak için pompa mutlaka alınmalı, benim ilk aldığım şeylerden birisiydi😂lansinoh aldım.Normal doğumda belki hızlıca artıyordur bilmiyorum ama sezeryan olacağım.Bir de stok yapma durumum olacak o yüzden zaten lazımdı

Estağfurullah çiçeem.
Bende 2 tane olduğu için sağmak zorundaydım. Ilk zamanlar kuvozde kaldılar sağıp sağıp görürdüm. Sonra da gece eşime verip yattım bir beslenmeyi o yaptı ben dinlendim. Bi ara sütüm azaldı buzluktaki stoklardan kullandık. Şimdi sütü arttırmayı başardım ama bu sefer de bebelerin biri memeyi almıyor yine sağıp veriyorum mecbur.
2 bebeyle süt sağmak da korkunç bi vakit kaybı. Zaten zaman çok kıymetli gün icinde en az 3 saatim sağım yapmakla geçiyordu. Bu aleti emzirirken diğer göğsüme takıyorum şimdi akan sütleri topluyor. Sonra meme almayan bebeme veriyorum

Merhaba taze anne bulmuşken yapışayım😂😂😂😂göğüs kalkanı setlerini önerir misiniz peki ilk emzirmedeki sıkıntılar için?
Bence lazım. Göğüs kalkanı veya gümüş kapak atın çantaya.
Doğumdan sonra göğüs uçları emzirmeye çalışmaktan çok hassaslaşıyor hicbir yere değsin istemiyor insan. Göğüs kalkanı benim kurtarıcım olmuştu resmen. Ama hassasiyet geçince kullanılmıyor en fazla 3 hafta kullanırsınız. O yüzden çok pahalı bir şey almaya gerek yok.
Göğüs ucu kremini de doğum oncesi kullanmaya başlayın doğumdan sonra hiçbir işe yaramıyor çünkü

Estağfurullah çiçeem.
Bende 2 tane olduğu için sağmak zorundaydım. Ilk zamanlar kuvozde kaldılar sağıp sağıp görürdüm. Sonra da gece eşime verip yattım bir beslenmeyi o yaptı ben dinlendim. Bi ara sütüm azaldı buzluktaki stoklardan kullandık. Şimdi sütü arttırmayı başardım ama bu sefer de bebelerin biri memeyi almıyor yine sağıp veriyorum mecbur.
2 bebeyle süt sağmak da korkunç bi vakit kaybı. Zaten zaman çok kıymetli gün icinde en az 3 saatim sağım yapmakla geçiyordu. Bu aleti emzirirken diğer göğsüme takıyorum şimdi akan sütleri topluyor. Sonra meme almayan bebeme veriyorum
Allah yardımcın olsun canım. Öpüyorum bebelerini de seni de 😘😘😘

Aksine büyük kolaylık. Bendeki ebebeğin kendi markası.

Elektrikli pompalardan bahsetmiyorum. Vakumlu tolayici bu dedigim. Elektrikli pompa da şu an elim kolum her şeyim resmen

Benimki mochi bile değil o kadar uyduruk düşün🤣 pompayla 20 dakikada sağdığım sütü 10 dakikada kendi topluyor
Acaba markası ne canım ya da link atabilir misin ?

Sterimar deniz suyu düşünüyorum, aspiratöre gerek kalmıyormuş

Yaa çok iyi bir marka ben çok severim. Ancak izotonik serum suyu ile bir şırınga da epeyce işimizi ucuz yollu çözermiş eczacı öyle demişti :) aspiratör zaten hiç hoş gelmiyor kulağıma Allah muhtaç etmesin. Annem tel tokanın arkası ile alırdı çocukken bir de alerjik bir çocuktum sürekli burnu tıkalı, acıklı günlerdi :KK70: annem nasıl hatırlıyorsun diyor bazen o tek tokayı, baya küçükmüşüm yaparken ama o kadar acıklı idi ki :KK70:

Oyuncağımız geldi 😍 çok güzel bn biraz oynadım 😝

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    144,6 KB · Görüntüleme: 58
Ben de seviyorum kullanıyorum. Bebekler için olanı da var iyi hatırlattınız.
Onu sıkınca çekmek gerekmiyor mu?
Gerekmiyor kendiliğinden akıyor yazmışlar ama bilemiyorum, malum tecrübesizlik 😅 otribebeyi falan bebekler pek sevmiyormuş, ağlıyor huysuzluk yapıyormuş. Deneyip görüciiz

X