Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Yazıldı mı bilmiyorum ama emzirme yastığı gereksiz bence .

Ben kullanmadım.

Arkadaşıma verdim o da pek kullanmadı.

Ona da dedim başkasına ver ben istemiyorum.

Bence farketmez ya. Ama ben gecelikle rahat edeceğimi hiç sanmıyorum kış olacak.
Kalacağın hastane kışın sıcak oluyor mu öğrenme imkanın varsa öğrenmelisin. Ben şubatta doğum yaptım hava buz gibiydi ama hastane aşırı sıcaktı ince pijamayla rahat ettim

Göğüs ucu için pomat al mutlaka lazım oluyor 😂 ıslak mendil stoğu yap. Su gibi akıyor resmen. Bir bakıyorum bitmiş .Bide şu önden çıtçıtlı bodyler çok iyi. Normal zıbınlardsnsa ondan kullanabilirsin gerçekten çok rahat oluyor. Bide yenidoğan için olan coraplardan alma. Kullanmadan çocuk büyüyor. Biz bin tane aldık hepsi duruyor etiketli halde. Biberon alma boşuna gerekirse alırsın. 😘😘

Sanırım biraz abarttım ve bir sürü giysi aldım :) Ufaktan da bakım ürünlerini indirime girdikçe alıyorum.Ama artık kendime de pijama ya da gecelik almak istiyorum. Sezeryan olmak istiyorum. Sizce hangisi daha kullanışlı olur gecelik mi pijama mı?
Ben sezaryen oldum pijamayla rahat ettim geceliği hiç giymedim ama kışın doğum yapacağım için uzun kol pijama almıştım çok yanlış yapmışım hastane odası en az 25 dereceydi. Doğumdan sonra üşüme oluyor diyorlardı ama ben tersine çok terliyordum öyle attım anestezi ve ödemleri. Bence olabildiğince ince kısa kol bir takım götürmek lazım, gerekirse üstüne sabahlığı giymek daha mantıklı olur

İlk doğumum Nisan gibi idi hiç allı pullu dantelli giyemedim normal pijama takımlarım daha rahattı
Bende iki renk pijama aldım biri emzirme için yandan açmalı daha ince kumaş idi kırmızı tacım ile uyumlu.🤭

Diğeri de su yeşili daha kalın türdendi.

Zehra Ekim de de sıcak oluyor diycem ama orası Erzurum burası İstanbul o yüzden sen yine polar al.🤭

Bende iki renk pijama aldım biri emzirme için yandan açmalı daha ince kumaş idi kırmızı tacım ile uyumlu.🤭

Diğeri de su yeşili daha kalın türdendi.

Zehra Ekim de de sıcak oluyor diycem ama orası Erzurum burası İstanbul o yüzden sen yine polar al.🤭
Senden beklerim sudişim kızkardeşim lohusa terliği tacı almıştı hiç kullanmadan kendisine geri verdim kullanır diye ki kullandı da aynı kandan değiliz sanki 🤣

Senden beklerim sudişim kızkardeşim lohusa terliği tacı almıştı hiç kullanmadan kendisine geri verdim kullanır diye ki kullandı da aynı kandan değiliz sanki 🤣
Lohusa terliği ne ola ki 🤣sen doğur kısmetse peşinden geliyorum 😅bakalım kim abartacak 😁ben bu sefer belki hiç abartmam 🤣

Öncelikle hayirli olsun bebeginiz, saglicakla kucaginiza alin insallah
Soyle soyleyim tam pandemi hamilesiydim, 30.haftamda Magazalar acildi alisverisi 30.hafta sonrasi yapmistik

Klasik ihtiyaclar disinda, gosteris sus falan seyler almadim

Mobilya olarak dolap (sizin dolabiniz buyukse onu kullanin biz buyuk kizimin dolabini bebise kullaniyoruz buyuk kizada buyuk dolap aldik), yatak, alt degistirme seyisi (esime gore bu gereksiz ama benim isimi goruyo bezlerini sampuani ilaclarini duzuyorum nekadar altini degistirmesemde :KK70:)

Kiyafet olarak sanirim 7 uzun kollu zibin 7 kisa kollu almistim
Pijama olarak tulum tiplerden
Valla bacim kizimi millete cici gosterecem diye suslu puslu boncuklu puskullu kiyafet almadim. Zaten bebek disardan 6.aydan sonra seviliyo ozamanlar alirsin.

Tirnakmakasi, kuveti, su isi olcer, ates olcer, burun seyisi, serum olmazsa olmaz, musli, kusmuklu bebek olacakmi olmayacakmi bilinmez ama onluk al

Sut sagma denilmis, ben almadim ama ilk baslarda coooook sutum geliyodu sagmak zorunda kaliyodum onuda gidip eczaneden aldim.
Yani ihtiyac zamanla tamamlanir kitlikda kalmadik hersey elimizin altinda. Cok doldurmayin derim

Ha nevresim battaniye, aman aman milletin agzina uyupda 10 nevresim falan alma
Ben 4 tane dosege gecirilen sey varya iste ortu sen anla, lastikli olan (kendisinden alezli) ondan aldim battaniye 3tane aldim hediye falanda geliyo zaten.

Valla teyzm turkiyeden nevresimdi cart curt gondermis sanki gelin bohcasi yapiyomus gibi hic acmadim bile. Zahmet etme masraf yapma, illa bise gondreceksen orgu isi gonder soguk ulkedeyiz dedim 1 tane patik gondermis sagolsun, digerlerine dokunmadim bile.

Öncelikle hayirli olsun bebeginiz, saglicakla kucaginiza alin insallah
Soyle soyleyim tam pandemi hamilesiydim, 30.haftamda Magazalar acildi alisverisi 30.hafta sonrasi yapmistik

Klasik ihtiyaclar disinda, gosteris sus falan seyler almadim

Mobilya olarak dolap (sizin dolabiniz buyukse onu kullanin biz buyuk kizimin dolabini bebise kullaniyoruz buyuk kizada buyuk dolap aldik), yatak, alt degistirme seyisi (esime gore bu gereksiz ama benim isimi goruyo bezlerini sampuani ilaclarini duzuyorum nekadar altini degistirmesemde :KK70:)

Kiyafet olarak sanirim 7 uzun kollu zibin 7 kisa kollu almistim
Pijama olarak tulum tiplerden
Valla bacim kizimi millete cici gosterecem diye suslu puslu boncuklu puskullu kiyafet almadim. Zaten bebek disardan 6.aydan sonra seviliyo ozamanlar alirsin.

Tirnakmakasi, kuveti, su isi olcer, ates olcer, burun seyisi, serum olmazsa olmaz, musli, kusmuklu bebek olacakmi olmayacakmi bilinmez ama onluk al

Sut sagma denilmis, ben almadim ama ilk baslarda coooook sutum geliyodu sagmak zorunda kaliyodum onuda gidip eczaneden aldim.
Yani ihtiyac zamanla tamamlanir kitlikda kalmadik hersey elimizin altinda. Cok doldurmayin derim

Ha nevresim battaniye, aman aman milletin agzina uyupda 10 nevresim falan alma
Ben 4 tane dosege gecirilen sey varya iste ortu sen anla, lastikli olan (kendisinden alezli) ondan aldim battaniye 3tane aldim hediye falanda geliyo zaten.

Valla teyzm turkiyeden nevresimdi cart curt gondermis sanki gelin bohcasi yapiyomus gibi hic acmadim bile. Zahmet etme masraf yapma, illa bise gondreceksen orgu isi gonder soguk ulkedeyiz dedim 1 tane patik gondermis sagolsun, digerlerine dokunmadim bile.
Milletin agzina uyup 2tane lohusa pijamasi aldiydim (pijamami dugun bindallimi anlamadimda neyse)
Valla 3gun hastanede kaldim, hastanenin giydirdigi arkadan baglanan elbiseyle kaldim. Zaten kimse gelmiyo gitmiyo keyfine bak ya amaaan millete iyi goruncez diye aklimiz cikiyo

Milletin agzina uyup 2tane lohusa pijamasi aldiydim (pijamami dugun bindallimi anlamadimda neyse)
Valla 3gun hastanede kaldim, hastanenin giydirdigi arkadan baglanan elbiseyle kaldim. Zaten kimse gelmiyo gitmiyo keyfine bak ya amaaan millete iyi goruncez diye aklimiz cikiyo
Ben de 2 tane alırım normal düğmeli takım sosyete pazarından yeter 🤣

Al dendi 🤣 Bana da o kadar önemli bir şey gibi geliyo ki muhtemelen alırım. 🤣
Ben de alacağımi anlatırken arkadaş bence hiç alma bendekini vereyim çok kullanılmıyor zaten dedi, ben de olur valla dedim ondan aldım sağ olsun 😊 kullanıp geri vereceğim ona, kılıf yıkanabiliyor ya sıkıntı olmuyor

X