Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bez biberon emzik ben aldım hııaaa
Uyku tulumunqa şaşırdım.
Sağma makinası ben de duruma göre alacam. Belki her şey pürüzsüz olur.
Ben sadece islak mendil aldim
Gecen gun beze elim gitti ama biraktim.

Uyku tulumunu da sanirim guvenlik acisindan istiyorlar. Burada bebegi battaniye ile ortmeye pek sicak bakmiyorlar. Zaten her halukarda almam gereken bir sey. Soguk burasi, gecen kis -18 i gorduk
Ama uyku tulumlari da 0-3 ay falan diye degil de santim ile satiliyor 20 gunde bir ayda bir uyku tulumu mu alacagim diye bi aklim karisti acikcasi. 50 cm, 56 cm diye gidiyor. Iyice arastirmam lazim.

Insallah guzelce emerler, her sey puruzsuz olur.. Hayirlisiyla, saglikla kucagimiza alalim allahin izniyle.

62 cm al 3 aylık beden 56ya on güne sığmaz ki

62 cm al 3 aylık beden 56ya on güne sığmaz ki
Bir iki yerde okudum guvenlik acisindan tam ayini alin falan yaziyordu.. icine gomulmesin vs diye.. Oyle olunca da her 20 gunde bir uyku tulumu almam lazim

Biraz daha arastiracagim ve magazaya gidince de gorevliye soracagim bakalim.. Yani bence de mantiken en uygunu 62. 50 cm alsam dogdugunda bile olacaginin garantisi yok.. Bazi bebekler 50 cm den uzun doguyormus. Boyunu bilmiyorum ama biraz tombismis benimki.

Emzik ve biberonu hangi marka aldin?

Wee aldım ya anam alıyordu en ucuzundan olsun dedim. emzik damaklı o yüzden bi tane de iyisinden oval ağızlı olanlardan alasım var. Biberon da çok kullanırsa bundan da memnun kalmazsam iyisine geçerim diyorum.

Emzirme eğitimi almayı düşünüyomusun? Ben konuştum da kalkan krem emzik fln alma dedi eğitmen kararsız kaldım emzik aldım onu herhalukarda veririm diye ama bilemdm diğerlerini
Bence emzik verilmeli. Uykuda ani bebek olumlerini azalttigi kanitlanmis.
Dogru zamanda biraktirildigi zaman cene ve dis yapisini etkilemez diye dusunuyorum.

Wee aldım ya anam alıyordu en ucuzundan olsun dedim. emzik damaklı o yüzden bi tane de iyisinden oval ağızlı olanlardan alasım var. Biberon da çok kullanırsa bundan da memnun kalmazsam iyisine geçerim diyorum.

olsun denersin belki sever. Onemli olan zararli plastik vs. Icermemesi.
Bazi seyler biraz da bebege bagli oluyor sanirim bazen en kalitelisini bile kabul etmeyebiliyorlarmis. Bezde de oyle primanin pisik yaptigi bebekler varmis mesela. Deneyip gorecegiz.

Emzik neyse de biberonun da ilk etapta kullanilacaginin garantisi yok. Kullanirsa duruma gore gerekirse farkli bir markaya gecis yapilir. Biraz baktim anti kolik, gaz yapmayan biberonlar falan varmis ama ben de oyle ozellikli bir sey almayi düşünmüyorum. Belki de hic kullanilmayacak 0-3 aylik normal bir biberon alirim heralde.

Düşünmüyorum. Bu o kadar doğal bi şey ki bunun bari eğitimi olmamalı diye düşünüyorum. Sen alacak mısın?
Ben almayı düşünüyorum ya doğru emzirmedğinde daha çok yara acı oluyormuş tekniğini öğrendikten snra sorun olmuyormuş çoğu yerde böyle okudum ikna oldum doğrusu

Bence emzik verilmeli. Uykuda ani bebek olumlerini azalttigi kanitlanmis.
Dogru zamanda biraktirildigi zaman cene ve dis yapisini etkilemez diye dusunuyorum.
Teşekkür ederim bilgi için

Ben almayı düşünüyorum ya doğru emzirmedğinde daha çok yara acı oluyormuş tekniğini öğrendikten snra sorun olmuyormuş çoğu yerde böyle okudum ikna oldum doğrusu
Aslında ilk gösteriyor hemşire nasıl yapman gerektiğini tek ucu vermeyeceksin koyu renk olan bölgeyi verince hiç yara olmuyor

Ben de emzirmenin doğal bı surec şeklinde gelişmesi taraftarıyım.Egitim falan alamicam.Kendi kendime öğrenirimbiberon bı tane cam bı tane de plastik gibi olanlardan alicam.Emzik vericem ben de çok minnoş oluolaronu da bı tane avent bı tane de bibs alicam.

Olabilir canım ben iade ettim eczaneden alicam bende

Emzirme sütyeni aldım kalıbı hoşuma gitti boş cup lcw dan aldım fiyat olarak da uygun
Kaç tele link var mı hangi modeli canım
bizim haftalar aynı sayılır ben daha kıyafet yıkamaya başlayamadım bile
Emzirme eğitimi almayı düşünüyomusun? Ben konuştum da kalkan krem emzik fln alma dedi eğitmen kararsız kaldım emzik aldım onu herhalukarda veririm diye ama bilemdm diğerlerini
krem niye alma dedi yumuşaması hazırlanmasına yardımcı oluyormuş ama
ben de avent ve lansinoh biberon aldım ama arkadaşım yeni doğum yaptı doktoru biberonu yasaklamış en az 3-4 ay

Bildirim niye gelmiyor gerçekten ya 15 sayfa birikmiş kaç saat okuyacağım diye canım çıktı

Korkma bence bebeğim bu kadar. Cok cok emen afrikalı bebeleri düşün

Gelmiyor anam gelmiyor kimseye günlük bakıyoz mecbur hoş ben sürekli online

bizim haftalar aynı sayılır ben daha kıyafet yıkamaya başlayamadım bile
Benimki biraz zorunlu oldu. Turkiye'den tanıdıklar geliyordu 23. Haftada falandim. Firsat bu firsat diyerek begendigim herseyi aldim kocaman bir valiz oldu sagolsunlar gelirken getirdiler. Kiyafet alisverisi erken bitince yikayip kaldirmasi da erkenden halloldu.

Bence sen de artik baslamalisin. 33. Haftada cantanizi hazirlamaya baslayin diyorlar Kiyafetler minnak falan ama, toplu olunca baya suruyor yika utule kaldir falan.

Doğru emzirrsen ihtycn olmaz ddi
Korkma bence bebeğim bu kadar. Cok cok emen afrikalı bebeleri düşün
Ha canım acımasın dedmdi

Allah allah ilk defa hastanenin uyku Tulumu istediğini duydum ne yapacaklar acaba minicik bebek zaten battaniyeye sarsan yetiyor

Doğumdan sonra ebeler gösteriyor nasıl olması gerektiğini

Biberon ve emzik meme reddine yol açabiliyor sadece ona dikkat et. Ben yaşadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…