Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Otomatik salıncak aldım ama yatak o odam o kadar dar ki sığacak bi alanı yok . Konuştukça çözüm olmadığını farkedyrum ve daha üzüldüm şuan 🙈😁 sanırım bebemle oturma odasında yatacağız
Yaa üzüldüğün bu olsun hallolur takma kafana olmadı en son çare bebişin odasında yatarsın

Ölçmedim ölçünce eriketleyeyim. Ya da foto atabilirim özel. 🤣
Aa bir ara göbek ölçümü yapmıştık kaçtı acaba o zaman benim hiç de hatırlamıyorum ☹️
Benim de valla haftasını doldurduğunu hissetmiş gibi bu sabah daha da büyümüş göbekle uyandım sanki elimle tutup taşıyasım var🤣

Ölçmedim ölçünce eriketleyeyim. Ya da foto atabilirim özel. 🤣
Oluur😂 meraktayiz bi biz mi buyuyoruz acaba diye
Aa bir ara göbek ölçümü yapmıştık kaçtı acaba o zaman benim hiç de hatırlamıyorum ☹️
Benim de valla haftasını doldurduğunu hissetmiş gibi bu sabah daha da büyümüş göbekle uyandım sanki elimle tutup taşıyasım var🤣
Ay benimki de haftasini doldurdugu gibi sisiyor o gun, cok enteresan. Ben bi onceki hafta 82 cmdim galiba

Yaaa göbek demişsiniz. Benim 2 gündür göbeğim küçük görünüyor. Annem de küçülmüş dedi. Aklıma takıldı. Gaz vardı da o mu gitti acaba . Hafif hissediyorum kendimi tartıda da 1 kilo az çıktım.

Ben hiç ölçmedim göbeğimi kızlar.3 kilo aldım 30.haftam doluo:KK200::anneadayı:

Demi mervecim 🥰 en güzeli senin olsun ,Bende çok beğendim dün annemle çıkmıştık gördüm ama dedim dursun daha var ama bugün anneme dedim gel gidelim , belki nasip kalmayacak . Cidden gittim ki ben 37-38 giyinen ayağım girmiyo hem kalıbı dar hem ayaklarım şişmiş sanırım 40 numara birtane kalmıştı hemen aldım .
Ayy çok güzel terlikler bian bebek için sandım ben🙈

Otomatik salıncak aldım ama yatak o odam o kadar dar ki sığacak bi alanı yok . Konuştukça çözüm olmadığını farkedyrum ve daha üzüldüm şuan 🙈😁 sanırım bebemle oturma odasında yatacağız
Başlık çok faydalı, ben yeni gördüm 👍🏻
Benim arkadaşım salıncak, sallanan beşik alma. Bebeğe zararlı dedi.

Başlığı yeni gördüm belkide yazan olmuştur
Gümüş kalkan alınması gerekenler arasında bence bir çok kişide fayda sağlıyor göğüs uçlarındaki yarayı engelliyor hayat kurtarır

Yaaa göbek demişsiniz. Benim 2 gündür göbeğim küçük görünüyor. Annem de küçülmüş dedi. Aklıma takıldı. Gaz vardı da o mu gitti acaba . Hafif hissediyorum kendimi tartıda da 1 kilo az çıktım.
Şişkinliktir o bazen çatlayacak gibi olur eğilemem bile bazen de öyle rahat hareket ederim ki anlamıyorum ben de 😄
Geçtiğimiz haftalarda heralde sıcaklardan kaynaklı ayaklarım ve bacaklarım şişti mesela tartıda 1 2 kilo fazla çıkıyordum birkaç günde düzeldi. Sizin de öyle olmuştur😊

Başlık çok faydalı, ben yeni gördüm 👍🏻
Benim arkadaşım salıncak, sallanan beşik alma. Bebeğe zararlı dedi.
Neden zararlıymış? Sallamanın savunucusu olan kesim de çok kalabalık aslında. Hatta Mahallenin En Mutlu Bebeği kitabını okudum. Sallamak kundaklamak şşt sesi bi de şu sling tarzı sarmak üzrerinde durmuşlardı fazlaca.

Başlığı yeni gördüm belkide yazan olmuştur
Gümüş kalkan alınması gerekenler arasında bence bir çok kişide fayda sağlıyor göğüs uçlarındaki yarayı engelliyor hayat kurtarır
Evet yazan oldu. Tek başına yeterli oluyor mu? Yani kremsiz filan. Doğumdan sonra kullanılabiliyor mu? Sızma filan olursa kapaklı kalkanlardan mı kullanmak gerekir göğüs pedleri mi? Bugünlerde bu konuda düşünüyorum ben de. Herkes bir şey öneriyo. 🤗

Neden zararlıymış? Sallamanın savunucusu olan kesim de çok kalabalık aslında. Hatta Mahallenin En Mutlu Bebeği kitabını okudum. Sallamak kundaklamak şşt sesi bi de şu sling tarzı sarmak üzrerinde durmuşlardı fazlaca.
Anne babası doktor bu arkadaşımın. Linkte yollamıştı. Aynen yazıyorum.
"İlk aylarda beyin henüz kafa tasına yerleşmemiştir. Bu yüzden bebek her gece sallandıkça beyni kafatasına çarpar. Bu da beynin içinde ve çevresinde şişme, basınç, morarma ve kanamaya neden olur. Bunlar bebeğin beynine ciddi hasarlar verebileceği gibi ölümle de sonuçlanabilir."

Göğüs kalkanlarıyla ilgili yorumlarda bütün gün takıp gezmek iyi olmadığını daha da nemli tuttuğu için yaranın iyileşmediğini söylüyorlar. Krem sürüp bir süre emene kadar Kalkan’ı takıp sonra hava aldırmak iyi geliyormuş anladığım kadarıyla

Anne babası doktor bu arkadaşımın. Linkte yollamıştı. Aynen yazıyorum.
"İlk aylarda beyin henüz kafa tasına yerleşmemiştir. Bu yüzden bebek her gece sallandıkça beyni kafatasına çarpar. Bu da beynin içinde ve çevresinde şişme, basınç, morarma ve kanamaya neden olur. Bunlar bebeğin beynine ciddi hasarlar verebileceği gibi ölümle de sonuçlanabilir."
Linki bana bulabilir misin? Bi de kendi ağızlarından okuyayım. Pof bu dokforlar ve farklı görüşlerii 🤣🤦🏻‍♀️

Evet yazan oldu. Tek başına yeterli oluyor mu? Yani kremsiz filan. Doğumdan sonra kullanılabiliyor mu? Sızma filan olursa kapaklı kalkanlardan mı kullanmak gerekir göğüs pedleri mi? Bugünlerde bu konuda düşünüyorum ben de. Herkes bir şey öneriyo. 🤗
Bana tek başına yetti krem de aldım ama acaba kremsiz de etkisi olur mu diye denedim ve kremi işin açığı hiç kullanmadım, doğuma 1 ay kala kullanmaya başlayıp doğumdan sonra hassasiyet tamamen bitene kadar kullanıyorsunuz yani yaklaşık 3 ay kullandım ben
Sızma noktasında ben evde izinde olduğum için kalkan yeterli oldu ped kullanmadım
İlk doğumumda krem kullandım ama keşke kalkan kullansaymışım dedim büyük rahatlık çünkü kremi her emzirme öncesinde temizlemek gerekiyor kalkanda gerekli hijyeni sağlarsanız buna asla gerek olmuyor
Şimdi hatırladım ped kullanmıştım kalkandan sızıyordu çünkü

X