Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ayy bugün bebek arabası ile pusetini de aldık çok kararsızdım ama sanırım büyük parçalardan eksiği kalmadı :)

Odası, anne yanı beşiği, bebek arabası, temel kıyafetleri, battaniyeleri, küvet takımı, bez/ıslak mendili, kendi pijamalarım-çamaşırlarım vs..

Sıra hastane çantasını hazırlamakta.

Öyle cicili bicili elbise almadım kış bebesi rahat olsun, sıcak olsun diye hep alt üst takımlar aldım. Sayısını da çok tutmadım büyüdükçe eklerim. Gelen hediyelerin içinde astronot vs olmazsa da öyle sipariş vereyim diye düşündüm.

Bir de ismi netleşirse kapı süsü ve gelenlere hediyelik yaptıracağım.

Süreç yaklaştıkça farklılaşıyoruz, ağrılar artıyor, biraz da emzirme vs. insan kendini değişik hissediyor.
Az kaldı senin ya. Sağlıcakla gelsin. 🥲🥲

Kızlar 😂 belki bir crocs değil ama çok severek aldım :KK36:

Eklentiler

• 2021-09-11-21-06-27-113.jpg
    2021-09-11-21-06-27-113.jpg
    93,9 KB · Görüntüleme: 69
Aaa çok güzeeeel 😍😍
Demi mervecim 🥰 en güzeli senin olsun ,Bende çok beğendim dün annemle çıkmıştık gördüm ama dedim dursun daha var ama bugün anneme dedim gel gidelim , belki nasip kalmayacak . Cidden gittim ki ben 37-38 giyinen ayağım girmiyo hem kalıbı dar hem ayaklarım şişmiş sanırım 40 numara birtane kalmıştı hemen aldım .

Demi mervecim 🥰 en güzeli senin olsun ,Bende çok beğendim dün annemle çıkmıştık gördüm ama dedim dursun daha var ama bugün anneme dedim gel gidelim , belki nasip kalmayacak . Cidden gittim ki ben 37-38 giyinen ayağım girmiyo hem kalıbı dar hem ayaklarım şişmiş sanırım 40 numara birtane kalmıştı hemen aldım .
Sağlıcakla güzellikle kullan inşallah.

Ay inşallah ya.. Aslında senin de bundan sonrası çok hızlı geçecek biliyor musun?vücudun değişecek, hazırlıklar artacak derken insanın en heyecanla, farketmeden ilerlediği haftalar oluyor.
Daha ne değişecek? 🥲 Ya benim göbeğim gerçekten çok fazla büyük ya. Komşular filan da hep diyo. Bu çocuk bana sığmıyo 🥲 Belim de agrıyo dik otururken.

Daha ne değişecek? 🥲 Ya benim göbeğim gerçekten çok fazla büyük ya. Komşular filan da hep diyo. Bu çocuk bana sığmıyo 🥲 Belim de agrıyo dik otururken.

Hadi ya hepimizin vücudu farklı tabi. Seninki önceden büyümüş demek ki. Benim daha bu bir kaç haftada daha bi arttı ama göbek yapmışım gibi o da sadece. Eşim hatta diyor ki keşke az daha belli olsa da insanlar gittiğin her mağazada oturmana şaşırmasa diye. :KK70:
ben normalde de bol giyindiğim için kıyafetlerden de çok belli olmuyor.
Bugün bebek arabasını alırken daha 4-5 aylık herhalde garantiyi geç başlatayım diyordu satıcı amca :-)

Ya ben hastane terliği diye 25 liraya aldım öylesine kaymaz bir şey :KK70: böylesi o kadar tatlı ki kıyıp hastaneye giymem sanırım. :-)
Ayy canım en güzelleri senin yavrunun olsun,Ya ben aslında böyle bişey istiyodum aslında aylar önce gördüm aynı mağazada ama hiç aklima gelmemişti hastanede giyinmek için normal kullanıma çok beğendim ama o zaman pahalı idi tabi bence sıradan bir terlige ama dün gördüm indirimde ve aklıma geldi yine almadım bugün anneme dedim gidip hemen alalım. 🥰

Hadi ya hepimizin vücudu farklı tabi. Seninki önceden büyümüş demek ki. Benim daha bu bir kaç haftada daha bi arttı ama göbek yapmışım gibi o da sadece. Eşim hatta diyor ki keşke az daha belli olsa da insanlar gittiğin her mağazada oturmana şaşırmasa diye. :KK70:
ben normalde de bol giyindiğim için kıyafetlerden de çok belli olmuyor.
Bugün bebek arabasını alırken daha 4-5 aylık herhalde garantiyi geç başlatayım diyordu satıcı amca :-)
Aay benim doğurcak gibi 🥲 totalde 5.5 kilo aldım hepsi göbeğimde. Daha da büyüyüp nasıl olcak çok şaşkınım. Bebek arabasını ne aldın?

Ayy canım en güzelleri senin yavrunun olsun,Ya ben aslında böyle bişey istiyodum aslında aylar önce gördüm aynı mağazada ama hiç aklima gelmemişti hastanede giyinmek için normal kullanıma çok beğendim ama o zaman pahalı idi tabi bence sıradan bir terlige ama dün gördüm indirimde ve aklıma geldi yine almadım bugün anneme dedim gidip hemen alalım. 🥰

Valla çok tatlı ya cidden :-)

X