Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
İçinde palm yağı olmayanları önericem ama hangileri Almanya da var bilmiyorum 🤭
Baby goat
Golden goat
Sma
Similac
Evolvia Nutripro plus
Cok teşekkür ederim. Evolvia sadece TR de cok şanslısınız arkadaşım onu kullandı . Dikkat ettiklerim şekerin az olması DHA yani balık yağı olması bir de gereksiz kimyasal olmaması ama hala içimin rahat ettiği bişey bulamadım. Burda aptamil reklamı var deli gibi içinde DHA olduğu için ama içinde ayrıca genetiğiyle oynanmış E341ii var . Valla bloke oldum kaldım.
Babygoat ile goldengoat a bakayım hiç olmadı similac alıcam

Cok teşekkür ederim. Evolvia sadece TR de cok şanslısınız arkadaşım onu kullandı . Dikkat ettiklerim şekerin az olması DHA yani balık yağı olması bir de gereksiz kimyasal olmaması ama hala içimin rahat ettiği bişey bulamadım. Burda aptamil reklamı var deli gibi içinde DHA olduğu için ama içinde ayrıca genetiğiyle oynanmış E341ii var . Valla bloke oldum kaldım.
Babygoat ile goldengoat a bakayım hiç olmadı similac alıcam
Evolvia başladım bende ama aşırı kabız yaptı mecbur bırakmıştım. Baby goat ve golden goat keçi sütlü. Biz baby goat kullandık 4 ay boyunca. Şimdi sma ya geçtik. Aptamil bende sevmiyorum içeriğini herkes onu öneriyor deli gibi

Ben Aptamil kullanıyorum kizlar.Hipp ten geçmiştik.Hipp çok çabuk aciktirio diye.

Günaydın güzel anneler, sorum şu: hangi temiz içerikli başlangıç maması ? Soru iki TR de değilim , Almanya’da da satılan bir ürün lazım bana.

Sütüm gelene kadar bebeğim helak olsun istemiyorum
Merhaba bebeğim doğduğunda yoğun bakımda kaldığı için holle marka mama başlamışlardı. Düzeni bozulmasın diye onunla devam ettik, zamanla kabızlık, gaz vs. yapmayınca 5.aya kadar onunla devam ettik. Pek bilinmiyor ama organik olarak geçiyor. Menşei almanya zaten.

Merhaba bebeğim doğduğunda yoğun bakımda kaldığı için holle marka mama başlamışlardı. Düzeni bozulmasın diye onunla devam ettik, zamanla kabızlık, gaz vs. yapmayınca 5.aya kadar onunla devam ettik. Pek bilinmiyor ama organik olarak geçiyor. Menşei almanya zaten.
Evet bunu ben de bi iki ay önce öğrendim.E bebekte var bu marka.Denemek istemiştim ama kızım Aptamili cok sevio diye vazgeçtim🙃

Günaydın güzel anneler, sorum şu: hangi temiz içerikli başlangıç maması ? Soru iki TR de değilim , Almanya’da da satılan bir ürün lazım bana.

Merhaba biz çook uzun bir süredir hipp organik combiotic kullanıyoruz içerik olarak temiz ve güvenilir ben öneririm hiçbir sorun yaşamadık hatta bir hafta aptamile geçeyim dedim çocuğum sancılandı istemedi karnında gaz oluştu tekrar hipp dönünce düzeldi o haftadan sonra tövbe ettim başka markaya :))

Hastane çıkışı olarak da çok fazla almaya gerek yok zaten içindeki bazı şeyler kullanılmıyor içeriğine dikkat ederek alırsan daha iyi olur külot çıkıyor bazisindan. Külot kullanmadim hiç, kullanan da görmedim 🙂
Banada annem almış hastane çıkışı ama bir kere giydi bence ayrı ayrı almak daha mantıklı

Atlet kilot takım alma, bol bol çıtçıtlı body. alt üst takım da çok tercih etme bebekler sürekli kucağa alındığından sıyrılıp sinir ediyor, tulumlar çok rahat ama ayaksız olanlarından tercih et ki bebek uzadığında içinde sıkışmasın. 0-3 ay kıyafetin 2 3 takımı geçmesin, daha çok 6-9 ay olanları tercih et. Bir biberon bir emzik mutlaka bulundur. Lasiboh melhem doğum çantanda olsun.
Atlet külot bezi bırakınca iş görüyor daha öncesinde çıtçıtlı

Almanyada nasıl bilmiyorum ama benim bebeğime hastaneden yenidoğan için olan aptamilde vermişti hemşireler bize alın getirin demediler hiç birkaç pakette bana verdiler doymazsa verirsin diye ama bir kere kullandık onun haricinde hep emdi etrafımda verebilecek kimsede yoktu hep bozuldu

Merhaba biz çook uzun bir süredir hipp organik combiotic kullanıyoruz içerik olarak temiz ve güvenilir ben öneririm hiçbir sorun yaşamadık hatta bir hafta aptamile geçeyim dedim çocuğum sancılandı istemedi karnında gaz oluştu tekrar hipp dönünce düzeldi o haftadan sonra tövbe ettim başka markaya :))
Bebek neyle başlarsa onla devam etmeli mamadada bezdede keremde vs de biz ilk Bimin bezini aldık bir kere molfiks denedik pişik yaptı sonrada hep bezi bırakana kadar Bimin bezine devam ettik

Merhaba , ben de Türkiye’de değilim . Hastanede doğumdan itibaren 4 gün kaldık, bu süre içinde kendileri mama verdiler. Yurt dışında genelde hastaneler kendileri temin ediyor mamayı . Bize hipp organic combiotic vermişlerdi onunla da devam ettik çok memnun kaldık günde 1 kere gece uykusundan önce veriyorum ben gaz ya da herhangi bir sorun yaşamadık, bebeğim severek içiyor 💕

nasıl yani bebek arabası kullanmadınız mı?
Hiç kullanmadım gerek duymadım ben annem aldı getirdi öylece duruyordu ikinci elden sattım en sonunda şuan oğlum 2 yaş 9 aylık ama biz nereye gitsek arabayla gidiyoruz kucağımızda taşıyoruz şimdide zaten kendisi yürüyor çoğunlukla

Merhaba , ben de Türkiye’de değilim . Hastanede doğumdan itibaren 4 gün kaldık, bu süre içinde kendileri mama verdiler. Yurt dışında genelde hastaneler kendileri temin ediyor mamayı . Bize hipp organic combiotic vermişlerdi onunla da devam ettik çok memnun kaldık günde 1 kere gece uykusundan önce veriyorum ben gaz ya da herhangi bir sorun yaşamadık, bebeğim severek içiyor 💕
Su anda bu mama almanyada satista degil maalesef , Ben guvenemiyorum hastane mamasina ya , bu da benim kusurum Sanirim;((

Hiç kullanmadım gerek duymadım ben annem aldı getirdi öylece duruyordu ikinci elden sattım en sonunda şuan oğlum 2 yaş 9 aylık ama biz nereye gitsek arabayla gidiyoruz kucağımızda taşıyoruz şimdide zaten kendisi yürüyor çoğunlukla
Kişiden kişiye değişiyor demekki. Bizim de en olmazsa olmazımız bebek arabası. 2 haftalıktan beri her gün mutlaka dışarı çıkarız bebeğimle , ben yürüyüş yaparım da o da dışarıyı izler. 10 kiloya yaklaştı kucakta taşıdığımı düşünemiyorum çok zor 🙈

Kişiden kişiye değişiyor demekki. Bizim de en olmazsa olmazımız bebek arabası. 2 haftalıktan beri her gün mutlaka dışarı çıkarız bebeğimle , ben yürüyüş yaparım da o da dışarıyı izler. 10 kiloya yaklaştı kucakta taşıdığımı düşünemiyorum çok zor 🙈
+1 bebek arabası bnm için en büyük ihtiyaç küçükken evde bile onunla gezdirip uyutuyorduk. 11 aylığız hergün dışarı çıkarken kullanıyoruz

X