Doğuma Hazırlık Bebeğimize ne almalıyız? Ne almamalıyız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Sarkma korkutuyor beni :/
Bana da doktor korse kullanmamı söyledi ben kullanmadım. Sarkma olmadı ki zaten çok zayıfladım istemsiz... Yani biraz kilonuzla da alakası olabilir normal şartlarda da göbeğiniz varsa kullanın derim. Mesela annem kiloluydu hamilelikten önce ve sarkması oldu.. Tabi annemin yaşı da vardı biraz 😃

Bana da doktor korse kullanmamı söyledi ben kullanmadım. Sarkma olmadı ki zaten çok zayıfladım istemsiz... Yani biraz kilonuzla da alakası olabilir normal şartlarda da göbeğiniz varsa kullanın derim. Mesela annem kiloluydu hamilelikten önce ve sarkması oldu.. Tabi annemin yaşı da vardı biraz 😃
Aslında çok kilo almadım, doktoruma sorarım ben de :)

Bebeğimize ne almalıyız topiği burası ama yine de sorayım :) Korse konusunda yardıma ihtiyacım var. Evde normal giyilebilir bir korsem var. Görüntüsü aşağıdaki görsel gibi. Doğum sonrası o iş görür mü yoksa hamile korsesi almak toparlamak açısından daha mı iyi olur? Siz nasıl korse tercih ettiniz?

Eki Görüntüle 3145806
Ben de sezeryan oldum ve korse kullanmadım . Hem doktorum önermedi hem de ben istemedim . Bebekle ilgilenmekten ne kilo ne de göbek kalıyor zaten 🤭

Bebeğimize ne almalıyız topiği burası ama yine de sorayım :) Korse konusunda yardıma ihtiyacım var. Evde normal giyilebilir bir korsem var. Görüntüsü aşağıdaki görsel gibi. Doğum sonrası o iş görür mü yoksa hamile korsesi almak toparlamak açısından daha mı iyi olur? Siz nasıl korse tercih ettiniz?

Eki Görüntüle 3145806
Normal doğum yaptım. Korse kullanmadım. Kendimi doğumdan sonra hiç sıkamazdım. Hala sıkamam😂
6,5 kg almıştım zaten. Göbek sarkma falan olmadı. Kilodan da bağımsız zaten emzirince de toparlanıyor diyorlar.

Eki Görüntüle 3145806
Doğum sonrası olan korselerden aldım boşuna almışım dolapta bekliyor sezeryan oldum 1 kere taktım rahat edemedim sarkma olmuyor eğer öncesinde aşırı bir göbeğiniz yoksa istemsizce kilo veriyorsunuz 5 kilo aldım 10 kilo verdim 😂😂

Doğum sonrası olan korselerden aldım boşuna almışım dolapta bekliyor sezeryan oldum 1 kere taktım rahat edemedim sarkma olmuyor eğer öncesinde aşırı bir göbeğiniz yoksa istemsizce kilo veriyorsunuz 5 kilo aldım 10 kilo verdim 😂😂
Kesinlikle katılıyorum.Wala ben de 5 kilo aldım 10 kilo verdim 😂😂😂sıfır göbek😀

Benimde o kaldı hamile kalmadan önce de vardı zaten, ben hamile kaldığım kıloma döndüm, nasıl gider o göbek acaba
Benimde vardı gitmiyor canım o spor mekik falan belki ama onada zaman mı var 🤭🤭
Ben hamile kaldığımın 6 kiloda aşağısına indim 🤣

Benimde vardı gitmiyor canım o spor mekik falan belki ama onada zaman mı var 🤭🤭
Ben hamile kaldığımın 6 kiloda aşağısına indim 🤣
Ay yok oğlum uyusa ya is yapıyorum ya uyuyorum ne sporu 😀yiyor musun peki ben çok abur cubura düştüm şu sıra ya aslında yemesem veririm kilo belki göbek de gider biraz

Ay yok oğlum uyusa ya is yapıyorum ya uyuyorum ne sporu 😀yiyor musun peki ben çok abur cubura düştüm şu sıra ya aslında yemesem veririm kilo belki göbek de gider biraz
Bende öyle uyursa hemen işlerimi hallediyorum 🤭
Sabah akşam 2 ogun yiyorum aralarda da atıyorum ağzıma biseyler tabi bazen o bile zor oluyor 😁😁

Dün doktor yorumlarına baktım, ilk 40 gün korseye zararlı diyor çoğu zaten. Rahim de emzirdikçe küçülüyormuş. İdeal olanı doğum sonrası egzersiz ve yürüyüşmüş. :)) Bu konuyu da kafamda kapattım, teşekkürler ❤️

Kızlar, deneyimli anneler, Chicco NeXT 2 me kullanan var mı? Kısa süre kullanım için pahalı geldi. Ama boyut olarak da yatak odasına çok uygun. Ne dersiniz?

X