Bebeğimin uyuma stili :(

busenurkaay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2020
349
275
Canım anneler hepinize merhaba
Benim size danışmak istediğim bi konu var uyutma stili :KK43:
Kızım 20 aylık ve son 4-5 aydır kucakta ayakta gezerek uyuyor bazen hemen dalıyor ama bazen 1 saatten fazla gezdirmemize rağmen uyusa bile bırakınca uyanıp ağlıyor. Ve bunu sadece gece uykusuna geçerken yapıyor gündüz uykusuna yanımda yatıp çizgi film izleyerek dalıyor. Son bir haftadadır gündüz uykusu da yapmak istemiyor sıcağa dayanamıyor diye düşünüyorum ben son azıları çıkarıyor belki onunda etkisi vardır böyle olunca da uyumadığı için gece bizi daha çok zorluyor. Ve ben şuan 30 haftalık hamileyim artık çok zorlanıyorum onu kucağımda taşırken. Bu huyunu nasıl bıraktırabilirim,nasıl kendi kendine uyumasına yardımcı olabilirim ? Tecrübeli annelerin yardımına ihtiyacım var. Yardımcı olursanız çok sevinirim 😘

Canım anneler hepinize merhaba
Benim size danışmak istediğim bi konu var uyutma stili :KK43:
Kızım 20 aylık ve son 4-5 aydır kucakta ayakta gezerek uyuyor bazen hemen dalıyor ama bazen 1 saatten fazla gezdirmemize rağmen uyusa bile bırakınca uyanıp ağlıyor. Ve bunu sadece gece uykusuna geçerken yapıyor gündüz uykusuna yanımda yatıp çizgi film izleyerek dalıyor. Son bir haftadadır gündüz uykusu da yapmak istemiyor sıcağa dayanamıyor diye düşünüyorum ben son azıları çıkarıyor belki onunda etkisi vardır böyle olunca da uyumadığı için gece bizi daha çok zorluyor. Ve ben şuan 30 haftalık hamileyim artık çok zorlanıyorum onu kucağımda taşırken. Bu huyunu nasıl bıraktırabilirim,nasıl kendi kendine uyumasına yardımcı olabilirim ? Tecrübeli annelerin yardımına ihtiyacım var. Yardımcı olursanız çok sevinirim 😘
Benimde bebeğim 20 aylik. Hergun aynı saatlerde uyutuyorum. Uyku vakti diyince odaya elimden tutarak gidiyor.
TV ekran süreniz nedir. Ekranı kesin siz de izlemeyin. Uyku rutini oluşturun kitap okuyun yatmadan hergun aynı saatte yatırın gündüz ve gece uykusuna . Şimdi yeni bebekde geliyor ilerde daha cok zorlanacaksınız bebeğinizi ekrana hapis etmeyin. Kucakda gezdirerek uyutmak için çok büyuk.

Bir uyku düzeni yok ki. Ya çizgi film yada gezdirerek. Oğlum 10 aylık ve ayağımda sallamaya başlayınca uyuması gerek anlıyor. İkinci çocuğunız doğunca çok zorlıycak.

X