7 aylık bebeğim çok huysuz

Kimsenin bebeği uslu değildir, kriz durumlarını güzel yönetebilen anne babalar vardır. Siz onların çocuklarına uslu dersiniz. Oysa çok emek vardır. Ablamın kızı da böyleydi. Yok benimki yaramaz yok durmuyor yok kolik. Kaç kere dedim bak gel bi de alerji doktoruna gidelim, dinletemedim. Başka her doktora gitti. En sonunda baktı ki olmayacak gittik. Deriden test yaptılar. Yumurta alerjisi varmış. Makarna dahil bir sürü şeyi kesti diyet yaptı, özel bir suyla düzenli yıkadı. Allaha şükür geçti gitti. O yaramaz çocuk melek oldu. Çünkü sıkıntısı vardı.
Bütün kolik çocuklar öyledir. Birazcık kola içsem kızım ağlamaktam mahvolur asla yatmaz. Bulgur, kola, kuru fasulye, armut üzüm vs gaz yapan hiçbir şeyi tüketmiyorum. Mis gibi uslu bebek. Ama azıcık tüketsem 2 günümüz biter.
E alerjisi olmayan yattı mı saatletce uyuyan,kolay uykuya dalabilen bebekler uslu oluyor işte ve evet öyle bebeği olan da çok insan var.Alerji belirtisi yoksa teste gerek duymuyor doktorlar.Kaka rengini sıklığını soruyor normalse tamam sorun yok deyip geçiyor.Yaşamayan anlamaz gerçekten

E alerjisi olmayan yattı mı saatletce uyuyan,kolay uykuya dalabilen bebekler uslu oluyor işte ve evet öyle bebeği olan da çok insan var.Alerji belirtisi yoksa teste gerek duymuyor doktorlar.Kaka rengini sıklığını soruyor normalse tamam sorun yok deyip geçiyor.Yaşamayan anlamaz gerçekten
Kanlarına falan baktırdım özel hastaneye gidiyoruz aylık ultrasona dahi soktular kaç kez böbreklerine baktılar kan idrar hiçbir şeyi yok dediğiniz gibi kaka soruyor ateş falan hiçbir sorunu yok tuvaleti normal yapıyor günlük dört kez falan büyüğünü

Sizi aynı durumu yaşayan anneler en en en iyi anlar.

Ben bir sene susmamışım herkes anlatır.
Nasıl ağlamak nasıl ağlamak. Ateşe düşmüş gibi derler…

Bir sene sonra susmuşum.
Hoş 10 aylık yürümüşüm 8. 9. Ay da susmuşumdur bence.

Benim arkadaşımın bebeği inanın gece güzdüz susmuyordu. Kadın artık insanlıktan çıktı, baba desen aynı.

Dayan bi kaç ay sonra bitecek.
Ne yaparsan yap olmuyor bana da olmamış.
O sihirli zamanın gelmesine az kaldı.

Kimsenin bebeği uslu değildir, kriz durumlarını güzel yönetebilen anne babalar vardır. Siz onların çocuklarına uslu dersiniz. Oysa çok emek vardır. Ablamın kızı da böyleydi. Yok benimki yaramaz yok durmuyor yok kolik. Kaç kere dedim bak gel bi de alerji doktoruna gidelim, dinletemedim. Başka her doktora gitti. En sonunda baktı ki olmayacak gittik. Deriden test yaptılar. Yumurta alerjisi varmış. Makarna dahil bir sürü şeyi kesti diyet yaptı, özel bir suyla düzenli yıkadı. Allaha şükür geçti gitti. O yaramaz çocuk melek oldu. Çünkü sıkıntısı vardı.
Bütün kolik çocuklar öyledir. Birazcık kola içsem kızım ağlamaktam mahvolur asla yatmaz. Bulgur, kola, kuru fasulye, armut üzüm vs gaz yapan hiçbir şeyi tüketmiyorum. Mis gibi uslu bebek. Ama azıcık tüketsem 2 günümüz biter.
Benim ilk kızım böyle huysuzdu uyumaz yemezdi kolik bebektide, çıt sesine kalkardı daha günlüktü gözler açık uyumazdi bebek görmeye gelenler sasirirdi el kadar bebek sürekli uyur normalde diye. Bebek doktorumuz vardı alerji vs testler yaptırdım bişey çıkmadı. Şimdi 11 yaşında hala huysuz,aksi, uykuyu sevmez benimki hiç duzelmedi

Kanlarına falan baktırdım özel hastaneye gidiyoruz aylık ultrasona dahi soktular kaç kez böbreklerine baktılar kan idrar hiçbir şeyi yok dediğiniz gibi kaka soruyor ateş falan hiçbir sorunu yok tuvaleti normal yapıyor günlük dört kez falan büyüğünü
Yani canım bizde akıl ettik bunları denemediğimiz yol kaldı mı sanki.Tek çaresi zaman oldu valla.Hala bile uykusuz geçirdiğim geceler olur diş yüzünden.Bazısı da mesela dişi kolay çıkarıyor bizde oda zor geçiyo malesef ama alıştım artık

Bu dönem diş cıkarma zamanları onun huysuzluğuda olabılır. Benımde ıkızlerım var. Sükür 3 yasındalar. Zaman cabuk gecıyor. Emın ol hepsı gececek sen kendıne iyi bak

Konu sahibi muhtemelen bana da herseyi denedim sonuc alamadim diyeceksiniz ama bebeginizi ozel doktora goturmek yerine bir de universite hastanesine goturun. Bebekler durduk yere ağlamazlar sikintisi vardir.

Eviniz sicaktir/soguktur, kiyafetleri kalindir/incedir, kakasini rahat yapamiyordur. Demir ilaci kullaniyorsa ki yasi geregi kullanmasi gerek, karni agriyordur. Evinizde bir nesneyi sevmiyordur, farkındaligi zamanla arttigi icin atiyorum o nesnenin golgesini farketmistir korkuyordur.

Sanirim emzirmiyorsunuz tam anlayamadim bunu, ac kaliyor olabilir, emziriyorsaniz sutunuz dokunuyor olabilir (intoleransi vardir)

Hamakta rahat diyorsunuz, yani kivrimli / rahatsiz uyumayi seviyor anladigim kadariyla, rontgen cekildi mi? Omuriliginde bacaklarinda bir sikintisi olabilir.

Ama bence ozel muayeneyi birakin, ozele gidip tatmin edici sonuc alan gormedim ben dahil.

Nasıl kimsenin çocuğu uslu değil dersiniz.
Çok ilginç.
Benim kızım dünyaya gelmiş bir melekti.
Doğdu ağlamak asla yok, beslenir uyurdu. Biraz toparlandı bana güler bakar uyurdu.
Sakin bir bebekti.
Bir kere kızımın beni zorladığını bilmem.
Hastalandı gene sesi çıkmadı.
Ve yemek sorunu da asla yaşamadım.

Kriz yöneteceğim bir durum da asla olmadı.

Valla ilk kızımın bebekliği turp gibiydi maşallah. Tamamen keyfi olarak uyumazdı ve yemezdi. Kaç doktor gezdim ağladım. Bana seninkinin yapısı bu hiçbir sorunu yok dediler. Ve ne alerji ne başka bir şey tamamen yapısal olarak kucağımdan inmez, uyumaz, yemez bir bebekti. Büyüdükçe düzeldi. 2.bebeğimin alerjileri var. Ona rağmen ilk bebeğime göre daha uyumlu. Bazı şeyler genetiktir. Ne yaparsanız yapın değiştiremezsiniz ya da zorla değiştirmeye kalktığınızda bebeğinize zarar verirsiniz. Bu da kriz yönetmek olmaz. Ben ilk bebeğimde zombi gibi yaşarken en yakın arkadasımın bebeği gunde 16 saat uyurdu. Kendisi evinin işini yapar, kuaforune gider, dizilerini izlerdi.
Çocuk büyütmek zordur ama bazı çocukları büyütmek ömür törpüsüdür. Yaşamayan bilemez. Dışarıdan ahkam kesmek çok kolay.

X