Bebeğimin uyku sorunu

Mormenekse89

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2018
3.116
3.994
Merhabalar güzel kk üyeleri
Sorunum bebeğimin uykusu ... Bir yasinda bir çocuğum var doğduğu günden itibaren uykuyu hiç sevmedi. Uyku eğitimi, sallamak, masaj odasina karanlık olsun diye perde almalar yanımızda yatirmalar. Herşeyi denedik gerçekten büyüdükçe değişir dediler bir yaş sonrası gece uyur dediler gece on kere uyaniyor. emerek yada sallayarak uyutmuyorm kendi kendine uyuyor. Yani. Başarabildgm tek şey hergun düzenli saatlerde uyur ve kendi kendini uyur. Bunu basarabildim. Fakat Ne gündüz çok uyuyan bir bebe nede gece ya gece on kere uyanmak nedir. Evet anneyim iki üç sene uykusuz günlerim olacak dedim ki raziydm ama bukadari beni çok yoruyor ve en önemlisi nedenini anlamyrm sabahın altisinda uyanıyor ve. Beni bitiren her saat başı uyanmak başım dönüyor artık yoksa sabah altıda uyanmasına bile razıyım yeterki şöyle deliksiz dört saat uyuyabileyim benle aynı sorunu yaşayanlar vardır belki değişir yada çözüm üretebilrz diye düşündüm tşkler

tek şey hergun düzenli saatlerde uyur ve kendi kendini uyur. Bunu basarabildim.

bence bu bile büyük başarı

gündüz kaç kere uyuyor

iki mi

altıda kalkıyorsa 10 gibi uyuyup 12 gibi kalkıp 15 gibi tekrar mı uyuyor

gece kaçta yatıyor

bence gündüz uykusu iki ise azaltılabilir

muhtemelen gece ve gündüz daha oturmamış gece bol uyanıyor

gece uyanınca nasıl kendi kendine uyuyor

yani şöyle sorayım madem kendi kendine uyuyor seni nasıl uyandırıyor

acaba hiç ellemesen uyur mu kendisi

Öncelikle tsk ederim cvbiniz için. Sabah altıda uyaniyor on buck on bir gibi geri uyuyor kırk dk uyur. İkinci uykusunuda dort bazen maalesef ki beş oluyor kendi direniyor ben daha erken uyutmaya calisiyorm ama olmuyor. Gece de dokuz buçukta uyur kendi kendine ama her uyandığında. Ağlayarak uyanıyor geri uykuya dönmesini beklesemde uyumuyor su içiyor. Pispislyrm bazen kucağıma almak zorunda kalıyorum ayağa kalkarak sakinlestiriyorm bu şekilde saat başı uyanıyor :/

gecmıs olsun cok zor bilriim. artık anne olmak demek omur boyu uykusuzluk gıbı bıosey.cocuk kac yasında olursa olsun tam uyunmuyor veya ben oyleyım.sebebı varmı yoksa uykuyu sevmeyen cocuksa, belkı karnı ac yattıgı ıcın olablır mı uyumadan once muhallebi gıbı bısey yedırebilirsiniz belkı nısastalı seyler ıyı uyutuyor dıye bılıyroum veya rezene veya papatya cayı, uykuya ıyı gelıyor.

İnşallah çözersiniz.
Oğlumun hem uyku süresi azdı hem de çok uyanırdı, 5 kez kalksa bu gece iyiydi derdim.
4 yaşında, 1-2 kez kalkıyor artık bazen daha fazla.
İnşallah siz bulursunuz bir yolunu çünkü uykusuzluk bambaşka bir şey, çok zor.

gecmis olsun. yazdiklariniz celiskili. hem uykuya kendi daliyor demissiniz hem de her uyandiginda sizin mudehale etmeniz uykuya kendi dalamadiginin gostergesi. o nedenle tam anlayamadim.
ancak gördüğüm sorunlardan biri, aksam uykusuna cok gec yatiyor. en gec 8 olmali yattigi saat. 2.uykuyu saat 15 civarina cekmeye çalışın. belki saat duzenlemesi isinizi gorur biraz.

benimki 1 buçuk yaşında. hala gece çok sık uyanıyor. kilosu düşük diye gece beslenmesine devam ediyoruz biberonla. meme vermeyi kestim sırf biraz daha iyi uyusun diye. sütle doyuyor ama 3 saat sonra yine kalkıyor. gece maması envai çeşit şey denedim. hala uyanıyor. bi ara sizinki gibi 1 yaş civarıydı ağlayarak uyanırdı. o kesildi Allahtan. şimdi mız mız dönüyor yatakta. sütü verince geri yatıyor. sütü azalttım sırf gaz ve altı ıslanıyor diye uyanıyor düşüncesiyle. bu kez de süt gelmedi diye kalktı oturdu. sonuç?? ben bu durumu kabullendim. kilosu az olduğu için besliyorum. ve hepten beslemeyi kesene kadar da gece uyanmalar sürecek. 2 yaşına kadar gece besleme kararı aldım. 2 yaşında yavaş yavaş 1 biberona döndürücem gece. 2 buçuğa doğru da sadece yatarken süt verip gece beslememeye çalışıcam. planım bu! kilo sorunu yoksa gece beslemeyi kes. ilk 1 hafta zorlanırsın sonra mışıl mışıl uyur. gece beslenmesi en önemli faktör çünkü.

bi de belli bir yaşa kadar kesintisizz uyku hayali hiç kimsenin olmasın. ilk zamanlarki kadar olmasada 2-3 yaşından sonrada muhakkak ya su içmek için yada tuvalete kalkıyorlar 1-2 kez. annelik zor. 6 yaşlarında falan belki tamamen rahatlanıyor. benim görüşüm.

Canm gece beslenmiyor ki :/ kendi.kesti inan beslenirken daha rahattım ben şimdi buralar çok sıcak suya alıştı her uyandığında su içiyor ama öyle böyle değil sonrada altını islatyr bide ona uyanıyor galiba üç kere bez değiştiriyorm bazende kıyafetine geçmiş oluyor

Suan ayni derdi cekerken siteye girim dedim hop siz ciktiniz karsima bir yandan cocugumu salliyorum bir yandan size yaziyorum benimki gece cok gec uyuyor ben uyutmazsam sabaha kadar uyanik kalir bence..abartiyorum sanirsiniz ama dun gece aglata aglata sallaya sallaya 1 de uyuttum oglen uykusu deseniz sansim varsa uyuyor yoksa 20 30 dk sonra kalkip yanima geliyor. Bu arada sallamadan asla uyumuyor aglata aglata kendi haline birakip uyumasini denedim banamisin demedi abartmiyorum yine 1 saat uyanik agladi mizmizlandi ben pes ettim. Gece bazen 3 te 4te uyaniyor biraz mizmizlaniyor bazen sallatiyor bike 21 aylik ve ben cok yoruluyorum su donem zaten cok kotuyum tum bunlar yuk gibi gelmeye basladi tahammulsuz ve sinirli oldum iyice yakin zamanda babami da kaybettim cocukla ugrasmaktan ne acimi yasayabildim ne kendimi toparlayabildim. Bi yandan sinava giricem evde calisirim dedim ama tum bu olanlar birakin calismayi diblenemiyorum bile Allahım biran önce duzelsin normal bir cocuk olsun istiyorum cok mu

Bu kadarını başardım yazdım çelişkili derken. Kendi kendine uyuyor ama gece sorunumuz bu şekilde gündüz üçe çekmeyi çok denedim.olmuyor çok dirençli kiramiyorum düzenini saat sekizde uyutmayida denedim her yarım saate bir uyanarak daha çok beter oldu

Başınız sağolsun bende. Hemsireyim ise gidiyorm inanın bu aralar hiç dinlenemiyorum. Vücudum ağrıyor artır hergun bir yerim agriyo Coronamiyim diye kafada gitti geceler çok zorluyor beni buraya yazmak bile bazen rahatlatiyor

Denedm onlarıda olmadı doğru diyorsunuz annelik uykusuzluk ama arkadaşlarıma bakiyorm inanin benimkisi en üst nokta doğduğundan beri üç saat uyuyamamis biriyim ama napalim bunada sukur

İşte tam anlattgm bu. Hem süresi az hemde uyumuyor. Ve beş kere kalksa buggun çok şükür diyorum okdr güzel anlatmışsınız ki :)

kendi kendine uyuyabilen cocuk bagimsiz uykuyu ogrenmis demektir ve uyandiginda da kendi kendine uykuya dalabilir benim bildigim. tum uyku egitiminin amaci bu diye biliyorum. siz diyorsunuz ki kendi kendine bagimsiz uykuya daliyor ama sonra uyandiginda bagimli uykuya geciyor. bunu ilk defa duyuyorum ve anlam veremedim. celiski dedigim bu, yazdiklariniz icin celiskili demek istemedim, yasadiklariniz celiskili bence.

Sonuç peki? Hayırda amacınız nedir anlamıyorum..... Her konuya girip şu yanlış bu doğru demek mi ben çözüm arıyorum sadece yada dertleşmek istyrm

memeden kesene kadar sabretcen mecbur emen bebeler geceleri sürekli uyanıyor böle..bende deliksiz 3 saat uyusam alahım çok şükür diyordum ..memeyi kestikten sonra sabah kadar deliksiz uyumaya başladık çok şükür

Sonuç peki? Hayırda amacınız nedir anlamıyorum..... Her konuya girip şu yanlış bu doğru demek mi ben çözüm arıyorum sadece yada dertleşmek istyrm
ya ben de yazdiklarinizdan sonuca ulasmak istiyorum. yazdiklariniz ve gozlemlerim arasindaki farki yaziyorum ki belki bir sey dikkat ceker bir gelisme saglar. siz neden bu kadar saldirgan davraniyorsunuz? 2 mesajla sizi nasil bir sonuca goturmemi bekliyorsunuz? eger bir uzmandan uyku egitimi satin alsaniz onun bile sorunlari çözüp yoluna oturtmasi 3 gun suruyor, sizin yazilan mesajlardan beklentiniz ne?

Uyku eğitimi aldım ben uzmandan ayrıca :) nasıl.olurda ben saldırgan oldum anlamadm bakın her yazana tşk etmisim sizede tşk ederm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…