'Bebeğimi' ve 'Beni' dövdü :( Artık gururum kaldırmıyor

Çünkü hep aynı şeyi diyor :)
Mesele maddiyat degil çünkü.
Para biriktirecek insan eşinin gözüne gözüne sokar mı ?

+sen beni dövdün ama arada bana ğara ver de bilet parası biriktirip senden kaçayım.
-hmm al sana 100 tl

evet gerçekten çok mantıklı.
hepimiz salağız burda.

Bak inan sana çok üzüldüm. Üzerinden haftalar geçmiş olayı anlatıyorsun.Bizim kayinvalidene ve kocana kötü kötü yorumlar yapıp seni haklı görmemiz,içinde bulunduğun durumu düzeltiyor mu? Eğer beni tatmin ediyor diyorsan, arada gel biz ikisine de verip veriştiririz evelAllah.
Babanla ilgili geçmişte başka türlü paylaşımların olmuş. Şimdi sana sahip çıkacakmış gibi bir imaj çizmişsin.Allah yardımcın olsun.Ne diyeyim sana.
Ordan gitmek için paraya ihtiyacın varmış. O parayı eşinden nasıl almayı düşünüyorsun acaba???

Bak inan sana çok üzüldüm. Üzerinden haftalar geçmiş olayı anlatıyorsun.Bizim kayinvalidene ve kocana kötü kötü yorumlar yapıp seni haklı görmemiz,içinde bulunduğun durumu düzeltiyor mu? Eğer beni tatmin ediyor diyorsan, arada gel biz ikisine de verip veriştiririz evelAllah.
Babanla ilgili geçmişte başka türlü paylaşımların olmuş. Şimdi sana sahip çıkacakmış gibi bir imaj çizmişsin.Allah yardımcın olsun.Ne diyeyim sana.
Ordan gitmek için paraya ihtiyacın varmış. O parayı eşinden nasıl almayı düşünüyorsun acaba???
Kocası salaksa anca alabilir
Ama anasının gözü.
Verir mi ya hiç hele bu laftan sonra.
Konu para biriktirip bilet parası almaksa bize yardım edin demesi yeterliydi.
Ama tabi gerçekten istiyorsa.
Dedigim gibi bahanesi bu çünkü arkasına sıgınacagı tek mantıklı gerekçesi yok

türkiyede olsan kocandır affet diye evine gönderirler de yurtdısındasın madem orada hak hukuk var ne duruyorsun anlamadım. kusura bakma ama böyle insanlar yuzunden orada kimse türkleri sevmiyor, ne isin var orada dön köyüne o zaman. tam bir gecekondu mahallesi hikayesi, cahillik kabadayılık orman kanunları. kaç git ya ne isin var o insanların arasında sen ses cıkarmadıgın icin tepene cıkıyorlar sen fırsat verme senin gibiler izin verdigi icin bu tarz hayvanlıklar nesilden nesile devam ediyor yazık ne diyim ki

Offf gece gece basıma ağrı çıktı bu gerçekmi eğer gerçekse insanlık dışı bir durum görümcen bebeği alınca sen kocan ayakkabı alıp gelsin kaldığı yerden devam etsin diyemi bekledin senin elin kolun yokmu vursaydın bir kaç tanede sen o insan müsvettesine tövbe tövbe asabım bozuldu aklını basına topla arkadasım buradan bize yazabiliyorsan ana babanı arayıp gelip beni kurtarında diyebilirsin sen bir annesin kendinden geçtiysen bebeğini düşün
Haklısın ama telefon da elimden alındı, önceden. Başka bi sebebten dolayı

kumral_quzeli kumral_quzeli neden ısrarla sorulmuş sorulara cevap vermiyosun?

Üst üste sürekli aynı şeyler soruluyor. Dalga geçer gibi bi haliniz var. Ben bu konuyu dalga geçilsin, saçma sapan sözler söylensin diye açmadım. Anlayışlı olun az. Bi sebebim var ki şu an gitmiyorum. Ama gitmeyeceğim diye bişey de söylemiyorum. Hakikaten size şaşırıyorum. Benim yerimde siz olsanız ne yapardınız demeyeceğim. Çünkü benim yerimde olamazsınız. Olduğunuz zaman görürüz. Ben bir çok şeyin çilesini çektim. O yüzden şimdi korku var içimde. Ben de gitmek tarafıyım. Ama bir de sizlerden fikir almak şstedim. Kötü mü yaptım. Herhalde kötü yapmışım. Çünkü yemediğim hakaret kalmadı. "Fake" oldum. "Aciz" oldum. "Sorumsuz" oldum.... vs, vs... Allah Allah ya

Üst üste sürekli aynı şeyler soruluyor. Dalga geçer gibi bi haliniz var. Ben bu konuyu dalga geçilsin, saçma sapan sözler söylensin diye açmadım. Anlayışlı olun az. Bi sebebim var ki şu an gitmiyorum. Ama gitmeyeceğim diye bişey de söylemiyorum. Hakikaten size şaşırıyorum. Benim yerimde siz olsanız ne yapardınız demeyeceğim. Çünkü benim yerimde olamazsınız. Olduğunuz zaman görürüz. Ben bir çok şeyin çilesini çektim. O yüzden şimdi korku var içimde. Ben de gitmek tarafıyım. Ama bir de sizlerden fikir almak şstedim. Kötü mü yaptım. Herhalde kötü yapmışım. Çünkü yemediğim hakaret kalmadı. "Fake" oldum. "Aciz" oldum. "Sorumsuz" oldum.... vs, vs... Allah Allah ya

bi paragraf yazı yazacağına soruma cevap verseydin. ben sana bunları mı sordum?

bi sebebim var ki şuan gitmiyorum demişsin. o sebep ne?

Kimse el kadar bebeğin dayaktan etkilenmesini ve senin bu kadar eziyete rağmen orada kalmani doğru bulmuyor da ondan cevap yazıyor. Hadi sen yetişkin bir bireysin senin kararin da o bebeğin haline insan olan herkes üzülür. Bu yüzden milletin tepkisi

Sen sanirim yanlis anladin cogu yorumu. Tamam simdi gidemiyorsun, anladik. Ama neyi bekledigini anlayamadik? Genel sorun bu. Neden simdi gitmiyorsun, neyi bekliyorsun ve zaman gitmeyi planliyorsun?
Soru bu güzelim. Sakince bunlara cevap ver.

Insanlarin ne demesini bekliyorsun senin durumun herkezi uzdu ne demelerini bekliyordun dayan biraz daha cocugun var katlan demelerinimi bekliyordun boyle yazsalardi kendini dahami iyi hissedecektin burda senin kotulugune kimse birsey soylemedi yani bilmiyorum ne yapmak istiyorsan onu

Diger konunda da dedim sana bunu lütfen ciddiye al. Almanyadasin! Eger biri cocugunun bu sartlar altinda büyüdügünü sikayet ederse, senin elinden de alirlar o yavruyu. Olmadi bide üzerine ceza yersin. Suclu olursun. Evladini hic göremezsin.

1.5 ay oldu, elimden telefon alındı, ve uzun süredir yazamadım. Sabrettim, sabrettim ama artık yolun sonuna geldim. Herşeye boyun eğdim, ses etmedim, ama artık dayanacak gücüm kalmadı. Lohusalığım'da anlamadı, hep beni rencide edecek zamanlar aradı, sustum.. "40'ımız çıksın belki durum düzelir!" dedim, ama herşey daha da berbatlaşmaya başladı.
40'ımız çıktı ve biz onun gecesinde KV yüzünden dayak yedik.
"Bebekleri Allah korur!!" derler ya, işte onun canlı şahidi biziz.

Bilen bilir biz KV ve KP ile aynı evde yaşıyoruz.
Ev 2 katlı, yalnız 2. katta sadece 1 salon ve 3 yatak odası var.
Görümcem'in 2 hafta tatili vardı, buraya geldiler oğlu ile...
KV'nin Annesi ve Babası da burdalardı... Anlayacağınız, kalabalık olduğumuz halde daha da çok kalabalıklaşmıştık.
Eşim sabah vardiyasına gidecekti, KP ise gece vardiyasına gitmişti, KV çoğu zaman uykusuz kaldığından Annesi de yukarı yatmaya çıkmış, ben ise bebeğimi emzirip yatıracaktım, eşim sabah vardiyasına gideceği için uyuyordu, Görümcem de "Bulaşık Annem'e kalmasın, hemen halledip geliyorum" demişti. Ben bebeği emzirirken Anneanne ile laflamaya daldık, bebek de kucağımda emiyordu, görümce ise yukarıya çıktı, sohbet, muhabbet derken, birden kapı açıldı KV. "Beni mi kovlaşıyorsunuz" diyerek hepimizi tersledi, sonra da bana "Git çocuğu yatır, sende kocanın yanına yat" dedi. (Sonradan öğreniyorum ki KV ve Görümce kavga etmişler). KV böyle deyince herkesin morali bozuldu, ve yattılar. Bende bebeği yatırır yatırmaz başladı ağlamaya, kucağımda susturmaya çalışıyorum, bir yandan da herkes uyanacak diye stress yapıyorum, ben stress yaptıkça bebek de etkilense gerek ki, hiç susturamadım. KV çıktı geldi hemen Yatak odamıza girdi "Niye ağlatıyon çocuğu?" sesi. Bende "Çocuk ağlıyorsa, sen niye çıkıp geliyon, anası yanında ya..." dedim. Yalnız KV'ye sinirlendikçe, stressim de çoğaldı ve bebeğim hiç durmadan ağlamaya devam etti. En sonunda Anneanne çağırdı, "Gel kızım, kocan uyanmasın ben de biraz yardım edeyim" dedi. Beraber susturmaya çalışırken KV aşağıdan yukarıya "Kız, ağlatma çocuğu, çabuk indir aşağıya" diye bağırıyor. Bende o bağırdıkça daha çok sinirlendim. "Kız, kocanı uyandırmasana çabuk getir çocuğu" diye bağırmaya devam ediyor. Kocan uyanmasın diyen KV, oğlunu aşağıdan telefonla arayıp "Çabuk söyle ona çocuğu bana getirsin" demiş. Anneannem de "Kızım, çocuk aç galiba, bi emzir bakayım" dedi. Çocuğu emzirirken kocam geldi kapının ağzında "Çocuğu getir, çocuğu getir..." diyor, KV ise aşağıdan bağırmaya devam ediyor "Çocuğu indir herkes uyanacak" diye... "Tamam emzireyim de, getireceğim....!" demeye kalmadan, bebeğim de kucağımdayken eşim üstüme bi saldırdı saçımı yoldu, yüzümü yumrukladı, kalçalarıma tekmeler savurdu, ben ise "Bebeğe bişey olacak" diye korkumdan bi o yana bi bu yana çocuğu korumaya çalışırken eşim yüzüme tekmeler, yumruklar savurdu, Anneannem "Kızım, çocuğu al" diye, görümceye bağırdı, görümce geldi hemen çocuğu verdim, eşim gitti, geri geldiğinde elinde ayakkabı vardı, ayakkabıyla vurmaya devam etti, KV aşağıdan hala "Çocuğu getir Kızzzz..." diye bağırıyor, o sinirle Dedem aşağıya bi hücumla inmiş, KV'ye bi Tokat koymuş, KV yukarıya "Allah belanı versin" diyerek çıktı, ben bebeğime bakmaya gitmiştim, o sinirle ben KV'ye bağırmışım, çığırmışım... KV'de bana "Orospu, Kahpe, defol evimden" diyor, sanki ben durmaya çok hevesliymişim gibi.. Bu satırları yazarken bile ağlıyorum ama çok zoruma gitti, bu olaydan sonra herkes benim tarafımda oldu, Görümcem gidip abisine söylemedik laf bırakmamış, eşim "Annem yüzünden oldu, ona sinirimi ondan çıkardım, çok özür dilerim, çok özür dilerim" demiş, ama ne çare... Şimdi bebeğime baktıkça "Allahım sen korudun..." diyorum, çünkü bu atlattığımız inanın ki bir mucizeydi, ertesi gün benim her yanım çürükken, bebeğime şükürler olsun hiç bir şey olmamıştı. Ama ne oldu biliyor musunuz??

Gururum kırılmıştı, herşeyden kaçıp gitmek istiyordum, herşeyleri bırakıp bi tek kızımla kaybolup gitmek istiyordum, ama yine olmadı. Yine KV kendi haklı çıkardı, yine yağ gibi üste çıktı. Ve ben yine ezilip kalmıştım..

Olayın üstünden 26 gün geçti, ama herşey daha dün gibi aklımda...
Şimdilerde ise:
"Aman çocuğa bişey olmasın,
"Aman üşütmesin, üşümesin....." diyorlar.
Onlar öyle dedikçe daha çok sinirleniyorum. Hem KV, hemde oğlu. Ben de artık gocunmuyorum. Her lafta karşılığını veriyorum. Ama artık soğudum herkesten. Bi an önce Allah'tan hayırlısını diliyorum...

Artık yazamıyorum, ama tesellinize ihtiyacım var, her zaman okumaya çalışacağım.

Okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi geceler :KK43:
K Kazen bu resmen cinayete teşebbüs etmek ,gerekli yere gerekli şikayeti bildirmek ister misin malum biz bu hatun kimdir bilmiyoruz.

Burada annesinin özel bir nedenden dolayi bu berbat ortamdan kurtaramadigi bir bebek var. Nasıl bir nedense burada soyleyemiyorsan da birilerine sor belki sürekli vurguladığı zaman geçmeden de gitmen için yollar vardir

X