'Bebeğimi' ve 'Beni' dövdü :( Artık gururum kaldırmıyor

19 yaşındasın, öfkeli bi herif ve sülalesiyle birlikte yaşıyorsun, gurbetçisin. Bebek için acelen neydi??? Oyuncak mı bu? Ben eminim ikinciyi planlıyorsunuzdur. Ayakkabıyla dayak yemek ne ya? Döven adamı koca yapmışsın olmamış bi de baba yapmışsın! Hepinizin psikolojisi bozulmuş, kaynanana takmışsın kafayı da, kendine 18lik gelin almasaymış madem analık etmeyecekmiş, ay neresinden tutsam sinir harbi

Canim bosuna yazma. Begenmis gecmis mesaji. Bisey yapmayacakki. Otursun kocasiyla tekrar dayagi bekliyo heralde. Anlamadim ben. Keske su bebek ellerinde kalmadan devlet el koysa.
Olemiymis valla banada bole inandirici gelmedi son yazdiklari gidicem falan demesi gitmek isteyen insan beklemez ki aniden gider o bebise cok uzuldum bu bebekler anne babalardan ne cekiyorlar benimde 7 aylik bir bebegim var icim.parcalaniyo Allah herkese vicdan versin bana ole bisey yapan bi insanin yaninda degil bir ay bir dk bile durmazdim sokakta kalcagimi bilsem bile ki zaten kalmazsin devlet sahip cikiyo burda kendini acindirinca eline ne geciyo acaba ...

Açıkcası inanamıyorum, bunları yaşayıp teselli isteyen birine. O kadar kötü bencil bir aileye düşmüşssün büyük geçmiş olsun.Ama teselli almak amacıyla yazmış olman da çok saçma geldi.bu aile kendi çocuguna /torununu bile tartaklayacak bir aile belli ki,ya çocuguna birşey olsaydı veya yeniden yasarsan bunları,nasıl cekeceksin acaba vicdan azabını bunu düşündün mü bilemiyorum teselli isterken .
Eğer çok az bile aklın mantıgın devredeyse 1 gün durma , kendine yapılanları düşünmüyorsan küçücük bebeginin başına gelenleri bir düşün ,benim de bebeğim var ve asla böyle bir ortamda büyümesine müsaade etmem Allah düşürmesin ama sokakta kalırım iş bulurum (ailem kabul etmeyecek olsaydı da ) yine de buna göz yummazdım.. Yazık...

lütfen biri bana başlık sahibinin boşanma davasını açtığını söylesin.

tabii ki hayır
niye boşansın ki onun derdi kv
hatta o unuttu bile bu olayı
boşuna dertlenip kendinizi üzmeyin
bir sonraki konusu süt korur dedim ama hamile miyim acaba olur

Sonuç olarak?

Sadece iki üyelik mi varmış (iki değil, bir tane daha vardı bunlar dışında), yoksa fake miymiş?

İki üyelik vardı. Evet. Fakat diğerinin şifresini unutmuştum. Burdan ban yiyince ötekinin şifresini e-postaya gönderttim. Onu kullandım bir süreliğine "fake" diye konuşmanız bile dalga geçtiğinizi ifade eder. Başınıza gelmeden anlayamazsınız beni. O yüzden sizden o kadar mantıklı bi yorum da beklemiyorum

Konu sahibi evladının geçirdiği tehlikeyi umursamıyor işte sorun bu.

Böyle bir olay karşısında sanki eşi yaptığı yemeği beğenmemişte ufak bir kavga olmuş gibi haraket ediyor.

Yazdıklarınızda haklılık payı var ama bu üye için geçerli değil bana göre.

O bebeğin bulunduğu ortam konu sahibinin anlattığı kadarıyla çok ta sağlıklı değil.Buna rağmen hiç bir adım atmaması insanları sinirlendiriyor.:KK66:

Adım atmadığımı kim söyledi ki ?

Boşanın.. Boşanın.. Boşanın.. Bebeğinizi dövmeyeceğinin sizi tekrar dövmeyeceğinin hiç bir garantisi yok.. Allah yardımcınız olsun.. O evde bir dakika dahi duramam ben asla siz çok sabırlısınız Allah bunu görür ve acısı onlardan çıkar eminim..

Amin. İnşallah

Az kaldı. Gideceğiz kızımla. En yakın zamanda

son bi haftadır aynı şeyi yazıyosunuz. ama ne zaman ve nasıl kısmı muallak. gideceğiz, zaman bilmemne? bu zamandan kasıt ne? para biriktirene kadar mı? eğer öyleyse sizi döven adama neden bunu açık ediyosunuz. size binlerce defa soruldu ve yardım teklif edildi. kabul etmediniz. ben boşanmıycam, dayağımı yiyip oturcam deseniz daha inandırıcı olurdu.

NE kadar üzüldüğümü anlatamam ...Senin gururunu ayaklar altına alan adi adam inşallah cezasını bulur.Ben olsam o adama dalardım önüme kim gelirse ağzıma geleni sayardım çok sabırllıymışsın.Lohusa sın sen ya nasıl sana vurabilir,Allah onları kahretsinnn!

Amin. İnşallah

Ay tansiyonum düştü okurken. O evde hala nasıl yaşıyorsun! Bu kadar çok dayağı bir anda eşimden yesem aklımı kaybeder gebertirdim herhalde onu. Bir kadın kendine bir tokat atılmasına dahi müsade etmemeli. Evlenmeden önce bu konular hakkında kesin sınırlarınızı konuşmuyor musunuz bu adamlarla? Nasıl huyunu suyunu bilmeden evlenebiliyorsunuz hayret! Hemen terk etmelisin o evi! Agzina geleni soyleyince rahatliyor musun? Sen cildirdin mi yahu, madem evde kalıyorsun daha körüklüyorsun adam seni öldürse ne yapacaksın. Polise neden gitmedin? Neden dava etmedin. Bir hayli şaşkınım açıkcası. Bırak o adamı. Bir kere yapan, bir daha yapar

Aynen öyle. O yüzden gideceğiz bizde

Ev evdeğilki sanki otel one kâlabalık ben anlamıyorum . yurt dışı diye veriyorlar cok iyiymiş gibi.sonra olan kızlara oluyor. Daha cocuk düşünme oyle kocamı olur sen türkiyede bırak okadar sevdiklerini koca diye git adamın peşinden . onunda sana yaptıklarına bak.o kv agzının ortasına yapıştıracaksın Allah akıl fikir versin .

Amin.

Aynen öyle. O yüzden gideceğiz bizde
Valla şuradan bakınca kusura bakma da hindi gibi kabarıp sönmekten öte degil dediklerin.
Efelenme eşine bari de daha fazla dövmesin seni.
En azından dayak yememeye gayret et , sana acımıyorum ama evladına yazık
O dayak yemesin.

X