'Bebeğimi' ve 'Beni' dövdü :( Artık gururum kaldırmıyor

Ben tekme yemiş iyi olmuş demiyorum ki çocuğu anneden almadan önce yapılacak şeyler var. Öncelikle boşanmayı baba evini veya kendi hayatını kurmayı düşünür bu dediğiniz en son düşünülecek şeyken en başta yazılması beni rahatsız etti. Lohusa anneye daha olumlu yorumlar yapmak gerekir ki mantıklı bir karar verebilsin, burda tersleyince aşağılayınca elimize ne geçecek ki, bu yorum size değil beni gözardı ettiğini söyleyen kişiye ve onun gibi düşünenlerde, zaten düşmüş bir tekme de biz atalım durumunu görüyorum. Tepkim bu duruma, yoksa boşanamıyorsa, uzaklaşamıyorsa, son çare devlet korumasıdır bunda hemfikiriz.

Konu sahibi evladının geçirdiği tehlikeyi umursamıyor işte sorun bu.

Böyle bir olay karşısında sanki eşi yaptığı yemeği beğenmemişte ufak bir kavga olmuş gibi haraket ediyor.

Yazdıklarınızda haklılık payı var ama bu üye için geçerli değil bana göre.

O bebeğin bulunduğu ortam konu sahibinin anlattığı kadarıyla çok ta sağlıklı değil.Buna rağmen hiç bir adım atmaması insanları sinirlendiriyor.

Evet annesinden ayrılması mantıklı çünkü annesi koruyamıyor. 40 günlük bebek dayak mı yermiş. Devlet daha iyi bakar emin ol.

Neyse, göz ardı, bye.
Tavrınız çok çirkin, kimsenin dayak yemesine alkış tutmuş değilim, yurtlarda kimse dayak yemiyor kimsenin başına birşey gelmiyor bunun garantisi de elinizde herhalde. Çocuk için en doğru kararı vermek önemli olan, anneyi aşağılayınca elinize ne geçiyor? Kaldı ki hayat bu insan ne oldum değil ne olacağım demeli.

Boşanın.. Boşanın.. Boşanın.. Bebeğinizi dövmeyeceğinin sizi tekrar dövmeyeceğinin hiç bir garantisi yok.. Allah yardımcınız olsun.. O evde bir dakika dahi duramam ben asla siz çok sabırlısınız Allah bunu görür ve acısı onlardan çıkar eminim..

Ben sizi anladım, haksız değilsiniz de.

Lakin bu konu sahibinin ilk konusu değil. Sürekli itilip kakılıyor, ruh hastalarıyla yaşıyor. Eski konularına da kaç ordan yazdık. Eski konularında da yardıma ihtiyacın varsa polisi ararız yazdık.

Konu sahibesi kendi dayak yemeye aldırmayabilir, buna bir şey yapamayız. Lakin şimdi kendisi bebekten de sorumlu ve koca aşkından bebeğin sorumluluğunu gözardı ediyor. Buba lohusa psikolojisi diyip geçemicem maalesef, bu çok büyük bir sorumsuzluk.

Kendisi dil biliyor isterse çalışır isterse devlete sığınır burda insanlar çok dil döktü akıl verdi ama yok. Bu kadar sorumsuzluğa sizin kadar iyi niyetli yaklaşamicam maalesef.

Ahh ben sana kıyamamm yaa içim acıdı yemin ederimmm baslarım böyle adamlık mı olur pislik herif al cocugunu ayrıl ailen sahip çıkacaktır

Bu ortamda büyüyen çocuk yarın bir başkasının başına bela olacak.
Olacak, bu kesin.
Dayakçı baba ve buna boyun eğen pasif anne elinde ne olması umulurki?

Kocanız da kayınvalideniz de insan değil, çok net.

NE kadar üzüldüğümü anlatamam ...Senin gururunu ayaklar altına alan adi adam inşallah cezasını bulur.Ben olsam o adama dalardım önüme kim gelirse ağzıma geleni sayardım çok sabırllıymışsın.Lohusa sın sen ya nasıl sana vurabilir,Allah onları kahretsinnn!

Ay tansiyonum düştü okurken. O evde hala nasıl yaşıyorsun! Bu kadar çok dayağı bir anda eşimden yesem aklımı kaybeder gebertirdim herhalde onu. Bir kadın kendine bir tokat atılmasına dahi müsade etmemeli. Evlenmeden önce bu konular hakkında kesin sınırlarınızı konuşmuyor musunuz bu adamlarla? Nasıl huyunu suyunu bilmeden evlenebiliyorsunuz hayret! Hemen terk etmelisin o evi! Agzina geleni soyleyince rahatliyor musun? Sen cildirdin mi yahu, madem evde kalıyorsun daha körüklüyorsun adam seni öldürse ne yapacaksın. Polise neden gitmedin? Neden dava etmedin. Bir hayli şaşkınım açıkcası. Bırak o adamı. Bir kere yapan, bir daha yapar

Iyı geceler bende aynı dertten muzdarıptım ama bızde aıle yoktu. Bende senın gıbı birincisini kabul ettim. Onun suçu yok yorgun gibi şeyler ile kendımı avuttum olmadı devamı geldi.
Ve şimdi ben ve çocuklarım onsuz bilinçli ve öz güvenli hayatımıza devam ediyoruz. Yurt dişindayım.
Onsuz bır hayat yaşayamam diyordum. Ama onsuz sevginin güçünü benitekrar buldum.
Sana bunu yap demliyorum . Ama kendini asla unutma
BU Hayatta sen ne kadar mutlu isen evlatlarında o kadar mutlu ....

Ev evdeğilki sanki otel one kâlabalık ben anlamıyorum . yurt dışı diye veriyorlar cok iyiymiş gibi.sonra olan kızlara oluyor. Daha cocuk düşünme oyle kocamı olur sen türkiyede bırak okadar sevdiklerini koca diye git adamın peşinden . onunda sana yaptıklarına bak.o kv agzının ortasına yapıştıracaksın Allah akıl fikir versin .

Offf gece gece basıma ağrı çıktı bu gerçekmi eğer gerçekse insanlık dışı bir durum görümcen bebeği alınca sen kocan ayakkabı alıp gelsin kaldığı yerden devam etsin diyemi bekledin senin elin kolun yokmu vursaydın bir kaç tanede sen o insan müsvettesine tövbe tövbe asabım bozuldu aklını basına topla arkadasım buradan bize yazabiliyorsan ana babanı arayıp gelip beni kurtarında diyebilirsin sen bir annesin kendinden geçtiysen bebeğini düşün

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…