bebeğimi 16 yaşındaki görümcem emzirecekmiş!

saçmalık ii sabredip bişey söylememişsin nasıl sinir oldum okurken allah yardımcınız olsun..

:KK53: :KK53: :KK53: Yuuuhhh...Sen o insanlara kulaklarını tıka bebeğini emzir,bir dakka bile bırakma..Böyle gelenek de olmaz batıl inanç da olmaz!!!

Ne insanlara var yaa...Utanmasa sen doğurmadın kızım doğurdu diyecek :KK47:

Allah yardımcın olsun..

en çok sana yapılmış bir haksızlık var ortada, fakat görümcene de acıdım öyle bir anneye sahip olduğu için, daha genç kız ya kızı da rezil etmiş emzirmek ne demek o daha yeni genç kız olmuş utanıyordur zaten birde bebek emzircek, onunda psikolojisini bozmus, konusmamana çok hak verdim ki bende çok sinirlendiğimde ağzımdan kötü şeyler çıkmasın diye susarım, ama yeri geldiğinde mutlaka konusmalısın herşeyi onun inançlarına göre yapamazsın ki, senin psikolojinde bozulur daha bebeğin yeni :KK43: Allah akıl fikir versin bunlara, böyle şeylerin dinde yeri yok ki kim neresinden uydurup bunların küçük beyinlerine sokuyor bilmiyoruz ki. bebeğin ve senin için hayırlısı bu insanlarla mesafe koyman canım, inşallah eşinde anlar ve uzaklaştırır sizi.

Aile büyüklerinin doğum sürecinde sizinle ilgilenmemesi çok olumsuz bir durum ama bu emzirme işini lohusa mantığıyla abartıyor olabilirsiniz. Anadolu da bu gelenek çok yaygındır, henüz evlenmemiş bir kız bebeği emzirir ve bu şekilde bebeğin sesinin güzel olacağına inanılır. Bu anlamsız bir gelenektir, ama sonuçta gelenektir. Belki de eski zamanlarda genç kızlara bebek sevgisini aşılamak, bak ne güzel emzirmek demek için çıkmış bir adettir. Doğum yapmayan bir kadından süt gelmesi de imkansızdır, kayınvalidenizde böyle bir şey düşünemez. Çevrenizde süt verecek birisi olsa bile bebeğinizi yettiğince siz emzirirsiniz zaten. Bu kızı takıntı yapmamaya çalışın, sonuçta halası...Bebeği uzaklaştırmaya çalışırsanız eşinizle ilişkinize zarar verir. Sağlıklı bir bebiş olmuş, keyfini çıkarın. Allah bir ömür boyu mutluluk versin...

Hayatimda ilk defa duydum boyle birsey bekar cocuksuz 16 yasindaki bir kizin emzirmesi nasil nir abzurtluktur. Cahillik kendini bilmezlik artik ne denir bilemiyorum. Neyseki esiniz durumun gercek yonuyle farkinda ve sizinle hemtaraf. Boyle insanlarla omur gecmez.

tövbe estağfurullah,
kusura bakmayın kardeşim, hani eşinizin affına sığınıyorum ancak ben bu ana-kız gibi nevrotik bir çift daha hayatımda henüz görmedim, ilki bunlar
acaba beyinleri bizimki gibi mi çalışıyor??
allah allah nasıl bir hesap dönüyor kafalarında da akıl almaz işlere kalkışıyorlar
pes, Allah size sayısız sabır versin

oğlum bikaç haftalıkken kayınvalidemın kucağında uyuyorduu yatıralımda rahat uyusun sıcaktı bide yaz başıydı emiyoya dedıı neyi emiyoo dedim:26::26::26:kadın transa geçmiş oğlumu emzirdiğini sanıyorr var böle tipler ama sizinki iyice tuhafmış allah sabır versın bıze ne dieyım

Oha!!!
Nerde duyulmuş görümcenin gelinin bebeğini emzirdiği.
İyice uçmuş millet.
:KK55:

Igrenc ya. migdem bulandi. Bi tokat cakivereydin emzirmeye calisirken ne merakliymis ya. Sen en iyisini yapmissin ama sakin kalabilmeni takdir ettim ama gercekten hicte iyi niyetli gozukmuyolar.

oğlum bikaç haftalıkken kayınvalidemın kucağında uyuyorduu yatıralımda rahat uyusun sıcaktı bide yaz başıydı emiyoya dedıı neyi emiyoo dedim:26::26::26:kadın transa geçmiş oğlumu emzirdiğini sanıyorr var böle tipler ama sizinki iyice tuhafmış allah sabır versın bıze ne dieyım

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

o manzarayi gorup bebeginizi sessiz sakin bir sekilde alip iceriye gitmenize sasirdm dogrusu insan birsey demezmiydi bagirip cagirmazmiydi ????Allahim ne insanlar var inanilmasi güç !!!!

en mantiklisini yapmis bisey yapmiyorduk biz bebege bakmaya geldik uyanmisti der cikiverirler isin icinden sonra kadin cinnet gecirirdi bide gozume baka baka yalan soyluyolar diye. Oyle bir hastalikli beyinleri var ki hersey beklenir bulasmamasi iyi olmus. Gerci bunu zayiflik olarak gorebilirler bunun olmamasi icin bence mesafenin iyice acilmasi lazim. Bugun meme emzirtme yarin baska bisey cikar gelir bunun arkasi. Sabrini siniyolar resmen.

Bunu yapan kendi öz annemde olsa çok fena kalbini kırarım. Çok meraklılarsa birer tane daha doğurur paşa paşa emzirirler bu ne iğrençliktir. O zaman her uyumayan, ağlayan bebeğe herkes memesini dayasın.

Görümceye ve kaynanaya da o an nasıl tepki vermedin anlamadım açıkcası. Ben o şokla ne dediğimi kulağım duymadan bağırırdım.:KK20:

Son düzenleyen: Moderatör:
Okuduklarım karşısında şoktayım şu an..:KK53::KK53::KK53: Biri beni cimcikleyebilir mi? :KK52::KK52:Yani gerçek mi bunlar..??
Ey büyük Allah'ım! neden insanoğlu vermiş olduğun akıl nimetini tuhaf ve saçma şeylerde kullanır???
:KK20:

Daha neler duyucağız Ya Rabbim şok oldum çok şaşkınım! Ruh hastası galiba kaynana görümce ikilisi...

okudukça daraldım nefesim kesiliyor şuan.
ben olsam o görümcenin elinden bebeğimi alırken iyi bir iki laf ederdim. yada kavga çıkarırdım.yaşına başına bakmadan üstüne vazife olmayan işlere soyunmak nasılmış anlasın.
hadi sizi düşünmüyorlar kendi kızlarını nasıl düşünmezler yaa daha 16 yaşında çocuk; bu nasıl kör bir zihniyet nasıl aklım almadı.
başlarım memesine de sütüne de adetine de, siz siz olun uzak durun bu insanlardan yoksa adet diye bir sürü zırva çıkarırlar karınıza.

gorumcenin yasida o kadar kucuk degilmiski, neden denilenin hepsini yapiyor? acaip bi durum dogrusu...

tof belli ki sakin bir insanmış , bu manzara karşısında sakin olabildiğine göre.
neyse ki eşiniz arkanızda benden size tavsiye : bu konu 1 defa dillendirilip sizin ve eşiniz tarafından reddedilmesine rağmen gizlice yapılmaya çalışılmışsa bundan sonra da yapılabilir; hem tetikte olun çocuğunuzu onlara teslim etmeyin hemde bi daha böyle bi manzara görürseniz eşinizi çağırın da görsün size rağmen gizlice ne haltlar yenildiğini.

Herkese merhaba,
Hamileliğim boyunca siteyi sadece takip edip, yaşadığım hiçbirşeyi paylaşmamıştım ama dün yaşadığım olaydan sonra burdan hem paylaşmak, hem de dertleşmek için yazmak istedim…
Eşimin ailesi, bugüne kadar hiçbirşeyimizle ilgilenmemiştir, ama ben hamilelikte, ilk torunları da olması sebebiyle ilgi göstermelerini bekledim açıkçası, ne yazıkki mecburiyetler dışında görüşmedik…
Önce tsh ile ilgili bir problem yaşadım ve gebelik boyunca bebeğim de zeka geriliği riski söz konusu olduğundan ilaç kullandım, her ay kan değerlerime bakıldı; toksoplazma bağışıklığım olmadığından yediklerime ayrı bir özen göstermem gerekti, bu süreçte dahi, ne tahlil sonuçları için ne de tarama testlerinin sonuçlarıyla ilgili bilgi almak için aile büyüklerinden bir “nasılsın, ne oldu?” lafı duymadım…
Doğum zamanı geldiğinde ise, nikahımızda bizle aynı masaya oturması teklif edilen (o zaman 13, şimdi 16 yaşında olan) görümcemin isteği doğrultusunda, doktor randevumuz dahil herşeyin ona göre planlanması istendi… Gelip ultrason da bebeği görecekmiş, görsün tabii hala olarak ama benim bildiğim böyle işlerle, hele de bebğin sağlığıyla aile büyükleri ilgilenir… Neyse tabii, ben istemediği eşimle paylaştım ve bi takım oyalamalarla ultrasonda, benim içimi dışımı görmesine mani oldum…
Hastaneye yatacağımız gün, eşimin annesi (kendisi hemşiredir), doktorumuzun iyi olup olmadığını görmek ve kötü olması durumunda müdahale etmek üzere sabah bizimle geldi, daha orda başladı, normal doğumla doğarsa sakat olur, gerizekalı olur, normal doğumda bana dikiş atılır, vakumla çekilir… gibi ne kadar akıl bulandıracak şey varsa hepsini bana, eşime ve anneme anlattı… Bir sezeryan ısrarı söz konusuydu ama nedenini doğum yapana kadar çözememiştim… Sonradan öğrendikki, sezeryana doğan bebekler zeki olduğundan, ki kendi kızı da sezeryanla doğduğu için zekiymiş, bizimkininde öyle doğmasını istemiş… Sonuçta amacına ulaştı, suni sancılar ve su patlatmadan sonra bebeğimizin kakasını yaptığı ortaya çıktı, doktorumuz kalp atışlarına bakarak normal doğum yapabileceğimizi söylemesine rağmen, o stres ve yapılan çirkin yakıştırmalar sonucu sezeryan kararı aldık…
Gel gelelim doğumhane kapısına, siz hiç doğumhane kapısında 16 yaşında genç kızın beklediğini gördünüz mü aile büyükleri varken? Onlar babaanne ve dede olarak yukarda beklemeyi tercih ederken, kızlarını yolladılar aşağıya… Neyse buna da bir şey demedim…
Bu arada bebeğimiz sağlıklı bir şekilde doğdu, çok şükür… Ancak her fırsatta, halasının saçını kazıtmıştık, bebeği de kazıtalım, halası biberon emdi, bebekte emsin, halasına onu yaptık bunu yaptık, bebekte yapsın diye diye beni çıldırtma noktasına getirdiler…
40 gün böyle geçerken, bir gün bize genç bir kızın bebeğe meme vermesinin kızımızın sesini güzelleştireceğini söyledi… (Bu genç kızın kim olduğunu da tahmin edin bakalım!)Eşimde bende kabul etmedik tabii bunu… Ben eşime, bu saçma şeyleri duymak istemediğimi ve annesiyle konuşmasını söyledim, o da konuştu, ve bikaç gün herşey yolunda giderken, bebeğin 39. Gününde, kayınvalidemlerdeyken içerki odadan gelen sesler üzerine yerimden fırladım ve bir de ne göreyim, kızım kızının çıplak kucağında, yani memesinde… Allah’ıma şükür ki, ben girdiğimde daha ağzına dayamamışlardı o memeyi, aldım yavrumu, sakin sakin içeri gittim, bi süre sonrada kalkıp evimize geldik zaten…
Şimdi, böyle bir adet olabilir belki, isteyen de yapabilir kendi çocuğuna, ama ben bunun yapılmasına müsaade etmezken, sen neden gizli saklı şekilde, üstelik aynı evin içindeyken, böyle bir şeye cüret edersin? Bu nasıl bir iştir? Bu ne saygısızlık, ne terbiyesizliktir…
Bütün gece boyunca gözümü her kapadığımda o manzara geldi önüme ve uyuyamadım… Bir araştırma yaptım internette ve şu bilgiye ulaştım:
Bir kadının emzirebilmesi için doğurması bile şart değildir. Bir genç kız veya yaşlı bir kadın, örneğin anneanne veya babaanne bebeği emzirse bir süre sonra süt gelir.
Yani, sanırım maksat kızından süt getirmek, sen doğru düzgün emziremedin, benim kızım emzirir demek…
Her yönden düşünmeye çalışıyorum ama hiçbirşekilde iyi niyet göremiyorum bu olayda…
Ve şunu çok merak ediyorum, 9 ay boyunca hiç ilgilenmediğin torunun şimdi kızının memesinde mi kıymetli oldu?
Eşimse, ısrarla, annesiyle konuşup, neden böyle yaptığını soracağını söylüyor… Bunu “yaptım” diyecek insan zaten gizli saklı yapmaya çalışmazdı, değilmi… O da ne yapsın, atsa atamaz, satsa satamaz, sonuçta annesi…
Bense mümkün olsa bir daha asla görüşmeyi düşünmüyorum ama ne yazıkki yine mecburiyetlerden görüşeceğiz tabii… Ancak bebeğimi yanımdan 1 metre dahi ayırmamak şartıyla…

o kayınvaliden olacak kadına söyle o yaştaki kızdan sğt getirise hormonlarını bozar sonra çocuğu olmaz de prolaktin hormonudur o hamilelikte çıkar ki bebeğe süt olsun hamile olmayan birinden süt gelirse sıkıntı vardır hipofiz bezi çalışmıoyordur de ona ki anlasın valla küfür geçiyor içimden ,

nasıl sakince kalktı aldın ben olsam panter kesilirim
hatta bakıcım denemmiş kıyameti kopardım haaa oğlum almamış o ayrı nefret ederim böyle şeylerden sakın bebeğini onlarla tek bırakma eve gelince bebeğin her yerine bak onlar gidince evini kontrol et bunu yapan neler yapmaz

ay valla fena oluyorum kaynana kaynar kazanda yanasın emi sen em kızının memesini ay cinlerim tepeme çıktı
bip bip bip bip bip bip istediğin küfrü doldur

X