bebeğim ultrasyon da görünmedi :((((((

selam canım bende sara nura katılıyorum bence biraz sabır gerek sana çok telaşsın sen biraz bekle bencede

selam bence kendini üzme benim 1.kizim da doktor ultrason yapmisdi ve dedi ki sen hamile degilsin ama regl gelmemisdi 2-3 gün gecmisdi.bana hap yazacakdi regl gelsin diye Allaha sükür istememisdim ve doktoru degisdirdim ve sonra eczaneden idrar testi aldim hamile cikdi doktor yapmak istememisdi gereksis dedi manyak doktor baska doktora gitdim Allaha sükür bir tatli kizim dünyaya getirdim.kendini üzme ve bekle oldumua.s.

canım yarın pazarrtesi yada özel bir hastane ye git bugün vede hamilelik testi yaptır sayısal değer veren bir yeree...bakalım 94 yükselmişmi...aradan 2 gün geçti...sabırım değerin 4 e katlaması lazım bugün....

bence hemen bugün ver senin kafanda rahat etsin hayatına rahat rahat devam edersin canım....

ooo benim yengemede doktor kese varr ama içi boş demişti 6 haftalıkken:)))))

ama şimdi 5 yaşında:)))))

canim korkma bebek 6 yedi haftadan önce ultrasyonda gözükmeye bilir gec döllenme olabilir sabret iki hafta daha allah hevesinizi kursaginizda birakmasin

evet sabretmekten başka çarem yok...hamileyim bütün testlerde çıkyor ama bebek çok küçük görünmedi sabırla görneceği günü beklicem...eşim sağolsun çok destek veriyor...bide burası....bugün bana bir sürü bebek kitabı aldı :))) çok mutlu etti beni .....kan testi içinde bekle dedi aşkım beklicem 2 hafta daha sonra bilen bilir kartal dragosta çok iyi bir hastane var sema hastanesi orda uzman yerine prof.lar çalışıyor özel sağlık sigortam da var oraya gitcem....bebeğimi görmek için çok sabırsızlanıyorum....

paspal canım ne röntgeni çekti bunu anlamadım ben?????????

birde bekleme dış gebelik varsa aldırmalısın nedeni ise seni zehirleyebilir..2 hafta beklemeee...

senin kan değerlerinden anlarlarr....sen 3 gün öncemi yaptırdın kanı şimdiii 6 kat daha fazla çıkması lazımm bencee kann yaptır derim saannaa....o kadar beklemeeee

paspal canım beni anladınmıı?????????

dış gebeliğin varsaa eğerr acele etmen lazım 2 hafta beklemeee...

bencede bebişe katışıyorum kan testinde değerlerin yükselmişse kesin hamişsin ama değilse sorun var demektirrrrr

merhaba paspal;
seni korkutmak istemem ama bence de 2 hafta bekleme.çünkü benim başıma da aynısı geldi ve bebek yoktu.yani idrar testinde 2 günlük bir gecikmeden sonra 2.çizgi çıktı.3.gün kan testi yaptırdım değer 113 çıktı.5 gün bekleyip doktora gittim.vajinal ultrasonla baktı ama ne kese ne başka bişey göremedi.rahim duvarın kalınlaşmış ya ondan görünmüyor yada geç döllenme olmuştur bir hafta sonra tekrar gel ama ağrın yada kanaman olursa vakit kaybetme doktora git dış gebelik olabilir dedi.ve ertesi gün ağrım olunca başka bi doktora gittim.olanları söyledim.bu değere göre hamilesin diyemem dedi.karından ultrasonla baktı bişey yoktu yine.ve ben hastaneden daha çıkmadan regl oldum.tekrar kan testi yaptığımda da değer 7,20 ye düşmüştü.onun için 2 hafta bekleme bence.

canım bebek 7. haftadan önce ultrasonda belli olmaz bende 4 haftalık hamileydim doktor karnımdan baktı dış gebelik bebek yok ameliyat dedi başımdan aşağıya kaynar sular döküldü hemen kendi doktorumu aradım ve randevu alıp ona gittim...ilk haftalarda bebek karından gözükmez dedi alttan baktı gebelik kesen var ama içi boşmu dolumu yaşıyormu bu zamanda gözükmez dedi...7. haftada gittim bebeğimin kalp atışlarını gördük o orda miniminnacıktı....doktorunun kontrolu yaptığı herşey normal hayatım....

Doktora başvurulduğunda vaginal yoldan yapılan yapılacak ultrasonografi incelemesinde birkaç milimetrelik gebelik kesesi daha ikinci ayın başında saptanabilir ve doktor size gebe olduğunuzu müjdeleyebilir. Ancak her zaman gebelik kesesi ultrasonografide gözlenemeyebilir, eğer korunmuyorsanız ve genelde düzenli olan adetlerinizde gecikme varsa en mantıklısı kanda gebelik testi yapmaktır. Gebelik kesesinin gözlendiği 5. haftada fetusu görmek mümkün olmayabilir bunu genellikle 1 hafta sonra yapılacak ikinci bir incelemede görmek mümkündür.

Bu arada unutulmaması gereken önemli bir konu da vaginal ya da karından yapılan ultrasonografik incelemenin fetusa hiçbir zararı olmadığıdır. Ancak doppler ultrasonografi (kan akım hızlarının) incelemesi konusunda yeterli bilgi olmadığından ilk 3 ay içersinde çok gerekmedikçe kullanılmamalıdır. Aynı şekilde jinekolojik muayenenin de gebeliğe bir zararı yoktur..tıpkı cinsel ilişkinin de bir zararı olmadığı gibi..

ya sıkıldım artık bende yok çıktı yok çıkmadı kan değerim nedir sinir oldum...canımı sıkıp duruyorum yukarda yazdığım film çekme olayı yanlış söyledim alttan ultrasyonla bakınca görünen bölgeyi kağıda çıktı alıyorlar film çekmekten kastım buydu bebek kesesi var sağ yumurtalığımda çatlama var bir gelişme var dış gebelik olduğunu düşünmüyorum çok yeni olduğu için görünmedi üstelik gittiğim doktor şansıma çok bilgisiz di konuşmayı bilmiyordu sen bişey soruyon o başka bişey anlatıyor saçma sapan kafamı doldurdu eşimde diyor aşkım da diyor ki bebeğimiz var oluşuyor 2 hafta sonra gidelim kan testini de ozaman yaparız kafanı bulandırma diyor...beklicme kızlar ne olursa olsun beklicem ve sonuçlarına da katlanıcam ....bebeğim allaha emanet kalbim temiz o karnımda yaşayacak....

ayrıca nurayahmet cnm bebek tüplerde değil ki hayatım ben böyle bişey yazdığımı hatırlamıyorum yanlış nalaıdn sanırım cnm ya....bebiş sağ yumurtalıktan çatlamış yazdım ben....

paspalcım ben böyle bi olay yaşamadım ,o yüzden tam anlıyomayabilirim ama burdan düşüncelerimizi istediğin için şunu söylerim.bence yarın imkanlar dahilindeyse iyi bilinen bi dra git ve aklına ne gelirsede sor,yok ben gitmeyecem bekliyecem diyosan kanaman olursa bu aşamada çok önemli olabilir o zaman git bi dr canı m allah yardımcın olsun canım inş burdan hayırlı haberleri de verecen

evet ya paspalcım kesemi var yoksa yumurtamı çatlamış

paspalcığım bugün kan ver vede sayısal değerlerini karşılaştır....hergün kan değerin artması lazım 2 kat.....eğer yaptırırsan sende bizde rahat ederiz:))))))

bence yaptırmalısın yalnız dikkat et sayısal değerler olsun.....

özel hastanelerde 1 saat sonunda veriyorlar.....30-50ytl arası bişi isterler.....hastaneye gitmene gerek yok...tabi paran varsa canım...

bence yaptırmalısın.....yada bi hastaneye git ultrosona soksunlar ...seni hemen ultrosona sokarlar....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…