Bebeğim öyle bir pişik olmuş ki kanıyor:( lütfen bi bakın:(

Hava soğuk ama kaka yaptığında yıka poposunu onun dışında da ıslak mendil yerine gulsuyu kullan dok pamuğa onunla temizle. Elinden geldiğince açık bırak altını ama dikkat et usutmesin üstüne battaniye ört altına alt açma bezini ser. Bir de vazelin kullan çok iyi geliyo.

Eczaneden izotonik serum alabilirmisin. Çok pahalı birsey değil. Günde bir kaç kez enjektör e çek ve onunla durula poposunu. Sonra da yine eczaneden Desitin krem bulabilirsen ondan kullanabilirsin. Benim kızım yogun bakımda yatarken çok kötü olmuştu tek desitin ile gecirebilmistik. Hala zaman zaman olur, özellikle antibiyotik kullanırken ishal olduğunda. Gerçi suan sudokrem kullanıyorum ama. Desitin i ve izotonik ile yıkamayı bir deneyin isterseniz. Islak mendil kullansaniz bile hemen arkasından izotonik sıkın poposuna. Kağıt havlu yada el bezi ile hafifçe kurulayip kremleyin. Ben çok faydasını gördüm. Umarım seninde yavruna da şifa olur. Çok geçmiş olsun

Selamlar.. Bir çok öneri gelmiş bende bizde işe yarayanı söyleyeyim.. kızım beyaz tenli cildi çok hassas bakıcı bi gün farklı bez ve ıslak mendil kullanınca hemen kötü oldu yine sonra dişle beraber gelen ishal mahvetti ıslak mendile kan geliyodu artık saatlerce ağlıyordu her açmada yıkadım poposunu ama feci bi durumdaydı doktorumuz bi krem ve içine kırılan kırmızı bi iğne verdi.. kremin yarısını bi kaba boşaltıp üzerine kırmızı iğneyi kırıp karıştırdım baya iyi geldi yaraları kapandı şimdi daha iyi ama portakal mandalina yiyince tekrar kızarıyor.. ilaç ismi yasak diye yazmadım isterseniz özelden iletebilirim

Benım kızımda oyle oldu bepanten sudoco krem kullandık işe yaramadı İngiltere de oturuyorum doktor canesten krem verdi sürdüm gectı.yanı artık o pışik degıl enfeksıyona donusmus. Arko krem, pamukla silmek işe yaramaz.

Eczaneden ozanlasmis kantoran yagi al sur biseyi kalmaz bicak yarasini bile kapatir benim yirtik yaralarimi iki gunde kapatti bana dua et sonra:)

Pişiği geçmiyorsa mantar olmuştur oğlumda olmuştu doktor travazol verdi bikaç sürüşten sonra iyileşti..

Benim kızım da mandalini cok seviyor ama yedikten sonra ya poposu ya ağzı burnu hafif tahriş oluyor.önceleri daha kücükken direk pişik yapiyordu hatta ben ozamanlar emzirmeyi birakıp süte geçmiştim ki (2 yıl emzirdim) ve ozamanlar inek sütü alerjisimi var diye doktora götürmüştüm,mandalin hiç aklıma gelmemişti. Şuanda 3 yaşnda yakın bünye biraz daha kuvvetlendi poposu pişik olmasada mandalini yiyince hala ağzı burnu dediğim gibi tahriş oluyor.nivea pişik kremi sürüyorum geçiyor.
Zamanla bünyesi alışırmı yoksa vermesemmiki mandalini hiç? Çokda seviyor ama kış kapıda negüzel c vitamini aslında

ya sevde seni bulmuşken sorayım, Eyptian Magic kremi hakkında ne düşünüyorsun? pişiğe çok iyi geldiğini söylüyor arkadaşlarım ama doğru mu acaba?

ya sevde seni bulmuşken sorayım, Eyptian Magic kremi hakkında ne düşünüyorsun? pişiğe çok iyi geldiğini söylüyor arkadaşlarım ama doğru mu acaba?
Ben o kremi kadınlar için sanıyordum. Açıkçası bebeklere öyle her bulduğunu sürme taraftarı değilim. Bebekler için üretilmiş pişik kremleri, merhemleri vardır. İçinde çinko miktarı fazla olanı kullanırsın işte. Veya vitamin A&D merhemi var, o da iyi pişik deri için. Ben asla kullanmazdım o magic kremi. Tesadüfen pişiği geçirmiş olabilir, ama sonuçta bu amaç için üretilmemiş.

Bayan mimik
FITO kremini eczaneden alabilirsin. bize doktor vermisti kesin cozum bebekler icinde kullaniliyor.
Gunde bir kere diye hatirliyorum.
Bazen kizimin cok fena pisik oluyo kanar gibi bir kere suruyorum geciyo.

Kızlar hepinizin verdiği cevaplar için çok teşekkür ederim çok sağolun. Kızımla uğraşmaktan buraya girmeye vakit bulamadım. karşı komşumuzun doktor oğlu gelmişti hemen o gece gidip gösterdim iki krem yazdı karıştır dedi. o akşam aldım kızım iğleşti hemen çok şükür.

Canım sorunu cozmussun geçmiş olsun ama bir minik tavsiye de benden olsun
Benim kızım da çık fena pişik olmustu mantara çevirmiş o saatten sonra antibiyotikli kremler dışında bisey fayda etmiyor zaten çok şükür geçti şimdi ama sana tavsiyem her alt degistirmede uni baby pişik kremi kullan ben kızarınca sürüyordum sadece ama şimdi hep sürüyorum altı pamuk gibi hiç kızarmıyor bile
Bide ben genelde yıkıyorum altını ıslak mendiller de kötü yapıyor

Geçmesine çok sevindim canim artik her alt degistirmede Seba med healing cream kullanmani içtenlikle ve ısrarla tavsiye ediyorum biz ilk gunden beri kullaniyoruz kızım 2 buçuk yaşinda hiç pişik olmadi maşallah bazen altini almam geclkiyo..vs kizariyor guzelce suruyorum her yerine sabah actigimda kızarikliktan eser kalmiyo pamukk gibi bembeyaz gorunce icim ferahliyo :))))

Bepantol pisik kremi degilki ne alaka ya.Hematon mu neydi bir de t harfi ile baslayan krem vardi.kesinlikle duzgun bir doktora gitmelisin.yazik cok aciyordur ya lutfen hemen dogru ilaci yazacak bir doktor bulun

Doktorun verdigi 2 krem neydi bizimlede paylasirmisin bu tarz durumlarda bizde alir uygulariz en azindan

Geçmiş olsun sifasini Bebisin bulur umarım. Benim bebegimde 2 aylık ve fena pisik olmuştu. Hematen diye bir ilaç kullandım. Geçti çok şükür. Once peceteyi islattim ve temizligini yaptım sonra kuruladim. Sonra bu ilacı sürüp kurumasını az bekledim. Bide bezini degismeye çok dikkat ettim. Çok şükür o gün bugündür hiç yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…