Bebeğim olucak ama bi sorun var...

Koyukara

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2008
92
0
Kızlar ben 4 aylık hamileyim ve çalışıyorum.Eşimle bebek düşünürken kayınvalidemin bebeğe bakıcağını palanladık.Kayınvalidemde buna çoktan gönüllü.Ama malesef 1 yıl öncesinde önemli bi ameliyat geçirmiştiki bugünlerde yeniden nüksetti rahatsızlığı.Yani görülen oki kayınvalidemin durumu pek iç açıcı değil.Allah ona sağlık versin ama bebek bakamaz sizin anlayacağınız.
Eee kendi ailem zaten uzakta ve annem 60 yaşında.Oturduğum yerde tek bi tanıdığım yok.Ailemin yanına taşınamam çünkü işime çok uzak gidip gelemeyiz.Ben işi bırakıyım desem hem geçim sıkıntısı yaşarız hemde ünv mezunuyum ve iş hayatında tam ilerleme aşamasındayım o kadar emeğe yazık.
Yani kızlar sizin anlayacağınız ne yapacağımı şaşaırdım,5 ay sonra bebeğimi dünyaya getirdikten sonra nasıl bi yol çizeceğimi bilmiyorum.İçimi dökmek istedim sevgiler...
İnşallah rabbim en hayırlı yolu gösterir bize.

canım benim öncelikle bebeğin hayırlı olsun,sağlıkla kucağına al inşallah...

şimdiden stress yapme bence daha doğuma uzun zaman var belki bu arada kayınvaliden iyileşir ve herşey kendiliğinden düzene girer..

bakalım zaman ne gösterecek..

Herşeyin hayırlısı..

bir bakıcı bulun kayınvalidenizin yanında bebeğinize baksın
ne kayınvalideniz yorulur nede bakıcıya tek bırakıyorum diye aklınız kalır

canım bu kadar kasma kendini bence,

nasılsa ikinizde çalışıyormuşsunuz bi bakıcı tutarsın sende ama güvendiğin birini görüyoruz neler yapıyorlar el kadar çocuklara

canım benim
inşallah bebeğin sağlıkla doğar
sen bunları düşünme şimdiden
canını sıkma
herşey hale yola girer
hiç olmadı bakıcı tutarsın
o olmadı kreşe verirsin
bir çözüm bulunacak tabiii
hayırlı doğumlar dilerim
ben 2008 nisan annesiyim,sen de 2009 nisan annesi olacaksın inşallah

evet bak bu güzel bir fikir canım eğer kayınvaliden bebeğine bakamayacak olursa bu yöntemi uygulayabilirsin..

gözün hiç arkada kalmaz o zaman..inşallah herşey yoluna girer üzme tatlı canını..

Kızlar sağolun yorumlarınız için.
Yaa zaten kayınvalidemde başka şehirde yaşıyo
o iyi olsa bize gelip bakıcaktı.Bizimle yaşayacaktı.
Bakıcıya gelince maaşım bakıcıya gider oda kolay değil :)
Megilara canım bebeğin hayırlı olsun seninde.Ben mayıs başı
gibi kucağıma alıcam kısmetse.Cinsiyeti bellimi buarada?
bak kafam dağıldı iyiki varsın Kadınlar Kulübü :)

şimdiden takma kafana canım
belki kayınvaliden iyileşir
iyileşmesse ise bakıcı tutarsın yerimseniben

benim bebeğim 7bucuk aylık oldu bile teyzesi
darısı başına...
en olur yol bakıcı,maaşın bir kısmı gidecek malesef

Ahhh arkadaşım yaa senin bebiş 2008 nisanda doğmuş bende hamilesin sanıp cinsiyetini sormuşum şimdi farkettim.Allah bağışlasın :)

hayırlısınlan kucağına alda gerisi kolay diye düşünüyorum
olmasa biraz maaşından faragat edip bakıcı tutacaksın yada bi süreliğine işe ara vereceksin
bence bebişin için değer o doğduktan sonra kariyer çokta önemli değil ertelenebilecek bişey gibime geliyor

burada bakıcı 200-300 arası değişiyor,tabi yarım gün için
orada ne kadar acaba?en fazla 500 falan olur heralde
takma kafana Allah sağlık verdiği müddetçe çalışır kazanırsın

Eee ne demişler herşeyin hayırlısı.
Bakalım zaman ne göstericek.
İçime garip bi huzur geldi nedense,
bişey olucak ve bebeğim en güzel şekilde büyüyecek:)

Eee ne demişler herşeyin hayırlısı.
Bakalım zaman ne göstericek.
İçime garip bi huzur geldi nedense,
bişey olucak ve bebeğim en güzel şekilde büyüyecek:)

inşallah canım,

herşey güzel olacak...

sağlıkla bir doğsunda zaten yasal izinlerin filan da olucak herşeyi halledersiniz hiç üzülme.. :teselli:

Bende aynen bunu önerecektim. Başka çıkar yolunuz yok. Elinizde maaşınızdan birşey kalmasada bunu yapmak zorundasınız.:teselli:

Hadii yaa 500 olsa keşke süper valla , güvenilir birini bulsam hiç düşünmem.
Ama ben daha fazla zannediyodum.Eee olmadı bakıcı olayına gircez artık kreş yaşına
kadar bebiş için çalışcaz.

700 milyon maaş alıyorsam ve 500 milyonu bakıcıya vereceksem hiç çalışmam, 200 milyon için geceleri uykusuz kalamam ve mis kokulu yavrumu kendimden ve sütümden mahrum edemem.

kamera lı bir kreşe ver en azından bakıcıdan iyidir birde askeriyenin kreşi varsa iyi olur tecrübedir iyi bakıyorlar çünki adları çıkarcağından korkuyorlar allah kolaylık versin kendine iyi bak

700 milyon maaş alıyorsam ve 500 milyonu bakıcıya vereceksem hiç çalışmam, 200 milyon için geceleri uykusuz kalamam ve mis kokulu yavrumu kendimden ve sütümden mahrum edemem.

çalışmamak evde oturup çocuga bakmak kısa süreli bir çözüm
en azından üniversite okumuş,bitirmiş,sadece iyi bir anne değil aynı zamanda
mesleğinde de iyi olmayı hedefleyen biri için...

benim kuzende senin gibiydiiii bebek dogduktan sonra çalışırım maaşın yarısını bakıcıya veririm dedi..ama kucagını aldıktan sonra kıyamadı kendisi herşeyiyle ilgilenmek istedi..ayrıldı işten...hele bi al kucagına bebegini ozman daha iyi karar verirsinn..şahsen bakıcıya vermem senin yerinde olsam..bakıcıya vereceksem dogurmam daha iyi.kendi bebegime niye başkası baksın.anasınıfına gidene kdr bak sonra çalış bence..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…