Bebeğim olucak ama bi sorun var...

Ahhh canım ya, pekçoğumuzun doğum yaptığında,bebeğe bakmak için ailesi yoktu yanında.Çaresiz bakıcı tutacaksın.Ne kadar sıkıntı verici olsada.İlk gün ağlaya ağlaya bebeğini bıraksanda(Tecrübeyle sabit olaydır).Allah yardımcın olsun.

çalışmamak evde oturup çocuga bakmak kısa süreli bir çözüm
en azından üniversite okumuş,bitirmiş,sadece iyi bir anne değil aynı zamanda
mesleğinde de iyi olmayı hedefleyen biri için...

Mesleğinde ilerleme yapacak birinin çocuğu gelişiminde gerileme yapacaktır, çocukları dünyaya getirme amacımız nedir? Çocuk yapmış olmak için mi yapacağız, aradan çıksın bakıcıya veririz sonra büyür giderle olmuyor malesef bunlar. Maddi durumu kötü olur annein çalışmak zorunda kalır o ayrı, yada devlet memuru olur o ayrı ama özelde çalışan biri sırf kariyeri için zorlamamalı, yani kariyer yapmak isteyebilir bi insan ama 1 koltuğa 2 karpuz sığmıyor ya kariyer ya çocuk oluyor malesef.

Ayrıca ben diyorum ki 700 ytl alıyorsam 500 ytl yi bakıcıya vereceksem çalışmam diyorum. Aylık 5 milyar kazancım varsa bende düşünürüm kreşi yada özel bakıcıyı.
Demek istediğim şey az miktar para kalacaksa elime ne çocuğumu nede kendimi rezil ederim.

Arkadaşlar tektek hepinize teşekkür ederim yardımlarınız için.
Banada bakıcıya bırakmak zor geliyo düşününce,
ee bide güvenilir bakıcı bulmak var tabi.
Kreş desen 2-3 yaşından önce zaten almıyor.
Maaşımın yarısı gidecekde olsa geri kalan yarısıda geçim için önemli.
Beni sıkan bebeğimi heyecanla beklerken bunları düşünmek zorunda olmak.
Keşke hayat kolay olsada onu koklaya koklaya büyütsem.
Bide çocuk meraklısıyımki hiç sormayın,bebeklerin hertürlü bakımını seveseve yapıyorum.
Nekadar meraklıyımki daha 5 aylık evliyim 4 aylık hamileyim:)
Ama bende bi anne var işi bırakıcam desem kafa kırar neredeyse,boşunamı okuduns sen,
kariyerin nolucak,olmayacak önderiler verir maliyet hesabı yapmaz sadece önerir.60 yaşında ama
hala aklı kariyer itibar vb. şeylerde.
Öyle kolaysa sen çare bul falan da diyemezsin çok kethumdur küser aylarca konuşmaz.Eee bu anne kaynanada değil:) Konuşmazsa konuşmasında diyemezsin hayat zindan olur annem bana küserse:KK43:
Yani sizin anlayacağınız aslında işi bırakıp ilk 3 sene kendim bakmak isterim bebeğime ama annemden çekiniyorum.
Eşimin kazancıyla birikim yapamasakta rahat rahat geçiniriz açıkcası.Eee aslında 3 sene sonra tekrar iş bulabilecek tecrübemde var.
Amaa annem + kendi aile bireylerim başımın etini yer kendine yazık ettin ev kadını olucaktın madem okumasaydın falan diye.
Ne garip dimi burda herkez kayınvalidesinden yakınır ben annemden yakınıyorum.Ama napiyim kayınvalidem ne desem hııı iyi siz bilirisiniz der.Ama annem aileden sorumlu devlet bakanı mübarek bi konuştumu herkezi susturur diycek bişey bulmazsınız.Bana o kadar laf ebesi derler düşünün ben bile susuyorum.Anamamı çekmişim nedir 60 ımda nasıl olcam acep :)
Hee hee konu değişti bak şimdi asıl mesele anneymiş yavaş yavaş dökülüyorum...
HEPİNİZE SEVGİLER...

Mesleğinde ilerleme yapacak birinin çocuğu gelişiminde gerileme yapacaktır, çocukları dünyaya getirme amacımız nedir? Çocuk yapmış olmak için mi yapacağız, aradan çıksın bakıcıya veririz sonra büyür giderle olmuyor malesef bunlar. Maddi durumu kötü olur annein çalışmak zorunda kalır o ayrı, yada devlet memuru olur o ayrı ama özelde çalışan biri sırf kariyeri için zorlamamalı, yani kariyer yapmak isteyebilir bi insan ama 1 koltuğa 2 karpuz sığmıyor ya kariyer ya çocuk oluyor malesef.

Ayrıca ben diyorum ki 700 ytl alıyorsam 500 ytl yi bakıcıya vereceksem çalışmam diyorum. Aylık 5 milyar kazancım varsa bende düşünürüm kreşi yada özel bakıcıyı.
Demek istediğim şey az miktar para kalacaksa elime ne çocuğumu nede kendimi rezil ederim.

katılıyorum canım
kariyer çocukdan önemli değil
kariyer dediğin nedirki nereye kadar yani bence evlat herşeyden önemli

Anne baba her ne kadar evlatlarının iyiliğini istesede bazen yanlış kararlar alabiliyorlar, bence annenle otur konuş, sana hak vereceğini düşünüyorum, anlamasada çözüm yolunu göstermesini iste, hayat senin hayatın eşinin maddi durumu iyiymiş bence bir süre ara vermende bir sakınca yok.

canım madem 3 yıl sonra işe dönebilecek tecrüben ve birikimin var ayrıca da eşimin kazancı yeter diyosun ozaman kendin büyüt bebeğini..

Anneni de ikna edersin üzülme hiç,zaten oda kıyamaz torununa..

hem zaten temelli bırakmayacaksın ki,ara vereceksin sadece..

bence kesinlikle kendin bak bebeğine...

Bide çocuk meraklısıyımki hiç sormayın,bebeklerin hertürlü bakımını seveseve yapıyorum.
Ama bende bi anne var işi bırakıcam desem kafa kırar neredeyse,boşunamı okuduns sen,
kariyerin nolucak,olmayacak önderiler verir maliyet hesabı yapmaz sadece önerir.60 yaşında ama
Öyle kolaysa sen çare bul falan da diyemezsin çok kethumdur küser aylarca konuşmaz.Eee bu anne kaynanada değil:) Konuşmazsa konuşmasında diyemezsin hayat zindan olur annem bana küserse:KK43:
Yani sizin anlayacağınız aslında işi bırakıp ilk 3 sene kendim bakmak isterim bebeğime ama annemden çekiniyorum.
Eşimin kazancıyla birikim yapamasakta rahat rahat geçiniriz açıkcası.Eee aslında 3 sene sonra tekrar iş bulabilecek tecrübemde var.
Amaa annem + kendi aile bireylerim başımın etini yer kendine yazık ettin ev kadını olucaktın madem okumasaydın falan diye.
Ne garip dimi burda herkez kayınvalidesinden yakınır ben annemden yakınıyorum.Ama napiyim kayınvalidem ne desem hııı iyi siz bilirisiniz der.Ama annem aileden sorumlu devlet bakanı mübarek bi konuştumu herkezi susturur diycek bişey bulmazsınız.Bana o kadar laf ebesi derler düşünün ben bile susuyorum.Anamamı çekmişim nedir 60 ımda nasıl olcam acep :)
HEPİNİZE SEVGİLER...

canım annen öyle düşünebilir fakat senin düşüncen daha önemli bu konuda
sende artık anne olacaksın
annen seni nekadar düşünüyorsa sende yavrunu okadar çok düşüneceksin
bende şuan 4 aylık hamileyim ve bebeğim olduğunda işi birakıcam 3 sene kendim bakıcam inşallah
üniv. mezunu olmak buna engel değil bende bitirdim üniv. çokda güzel bir işim ve gelirim var, ömür boyu ev hanımı olmayı zaten asla düşünmüyorum ama bebeğimin ilk 3 senesi çok önemli onun gelişimi için, neden ben bunu başkasına emanet edeyimki?
kendi annem baksa bile istemiyorum ben kendi yavruma kendim bakmak onun büyüdünü görmek istiyorum ama annem ve çevrem böyle böyle der diyede bu keyifden kendimi mahrum edemem açıkcası. Herkesin evladı kendine tatlı ve değelidir. O minicik haliylen bile şuan benim için herşeyden önemli helede birde hayırlısınlan doğdunda onu kimseciklere bırakamam:asigim:. Ne anneme ne kayinvaldeme
allah'a şükür maddi açidan bir sorunumuz olmicak o yüzden rahatım bu konuda
inşallah sende içine sinen hepinizi mutlu eden bir çözüm bulursun canım
bunları çok fazla kafana takma şimdiden doğacak bebeğini düşün
onu hayırlısınlan kucağına al ondan sonrasi gelir zaten

Doğrusu bebeğimden değil sabahtan akşama kadar 5 dakika bile ayrı kalmak istemiyorum.Daha şimdiden böyle hissediyorsam kucağıma aldıktan sonra hiç ayrılamam heralde.Hele bi dünyaya gelsin bakalım durum ne gösterecek,ozaman en doğru kararı vericem sanırım haklısınız.
Teşekkürler....

canım illa ki her şartta çalışmak için okunmuyor. öncelikle hayatta dik durabilmek, doğru kararları alabilmek, önceliklerini belirleyebilmek ve bunları annene anlatabilmek için okumuşluğundan faydalanabilirsin. senin şartlarında iş hayatına 2 sene ara versen pek kaybın olmayacak gibi. zaten sonrasında kreşe gönderebilirsin. kaydirigubbakcemile3
bütün bunlar için çok erken hamileyken bizde kayınvalidem bakacak diye planlamıştık. doğduktan sonra ücretsiz izinde aldım fakat kızımı kimseye bırakmak istemediğimi anlayınca işimi bırakma kararı aldım tekrar mesleğime dönmem söz konusu olmasa bile içim rahat. :ecrin_bebek:
önce bir doğsun duruma bak.. :emir_bebek:bebek bakmakta zorlandıkları için işe başlamaya can atan kişilerde var. evde oturup bebek bakmak kesinlikle tembellik değil bazen bebeğin 1 saatlik huysuzluğu 10 saatlik mesaiye bedel oluyor valla sırnaşık şey

Kızlar ben 4 aylık hamileyim ve çalışıyorum.Eşimle bebek düşünürken kayınvalidemin bebeğe bakıcağını palanladık.Kayınvalidemde buna çoktan gönüllü.Ama malesef 1 yıl öncesinde önemli bi ameliyat geçirmiştiki bugünlerde yeniden nüksetti rahatsızlığı.Yani görülen oki kayınvalidemin durumu pek iç açıcı değil.Allah ona sağlık versin ama bebek bakamaz sizin anlayacağınız.
Eee kendi ailem zaten uzakta ve annem 60 yaşında.Oturduğum yerde tek bi tanıdığım yok.Ailemin yanına taşınamam çünkü işime çok uzak gidip gelemeyiz.Ben işi bırakıyım desem hem geçim sıkıntısı yaşarız hemde ünv mezunuyum ve iş hayatında tam ilerleme aşamasındayım o kadar emeğe yazık.
Yani kızlar sizin anlayacağınız ne yapacağımı şaşaırdım,5 ay sonra bebeğimi dünyaya getirdikten sonra nasıl bi yol çizeceğimi bilmiyorum.İçimi dökmek istedim sevgiler...
İnşallah rabbim en hayırlı yolu gösterir bize.

canım üzme kendini, bebek nasibiyle gelir derler, ben inanıyorumki bir anda herşey güzelleşecek, sen hayırlısıla bi doğur da hele gerisi çorap söküğü gibi gelecek inan bana

HEPİNİZE SEVGİLER...

e be güzelim çocuk senin çocuğun, sen anneni güzel bi dille ikna et, çocukmu önemli kariyer mi, bak tek maaşla da geçinebiliriz diyosun, en azındn 1-1,5 yaşına kadar getir, yazık günah bebeye, tam sana muhtaçken tam sana ihtiacı varken para peşine kariyer peşine düşeceksin, valla şahsen ben 1 yıl ücretsiz izin almayı düşünüyorum, 1,5 yaşına kadar büyütücem bebemi, sonra mecburen göreve başlamak zorundayım tabi, bence önce bebeğini düşün, gerçi şimdi yüzünü görüp kokusunu duymadığın için daha farklı düşünüyosun, hele sen bi onun kokusuna alış yüzünü gör bi emzir bi kokla o zaman daha farklı düşüneceksin, hakkında hayırlısı olsun inşallah

Doğrusu bebeğimden değil sabahtan akşama kadar 5 dakika bile ayrı kalmak istemiyorum.Daha şimdiden böyle hissediyorsam kucağıma aldıktan sonra hiç ayrılamam heralde.Hele bi dünyaya gelsin bakalım durum ne gösterecek,ozaman en doğru kararı vericem sanırım haklısınız.
Teşekkürler....

bebeğin doğsun annen de fikrini değiştirecek bence, benim annem bakmam etmem banamı doğuruyosun diyodu, bende kara kara düşünüyodum, bebeğim olursa kime baktırtcam die, şimdi iki günde bir 1 saatlik yoldan buraya geliyo, banyosunu yaptırıo, bebişimmmm diye seviyo, bana bile iş bırakmıyo, ben bi tek emzirmesini yapıyorum, gelemediği zamanlarda telefon açıyo, bebişimin seisini duyduğu zaman amanda benim oğluşummmmm diye telefonun öbür ucundan torunuyla konuşuyo, bi zamanlar bana ne ben bakmam diyen insan şimdi aşka geldi, bi sürü süveter patik kazak ceket örüyo, bence şimdiden düşünme bunları, bebeğin doğunca annen de aşka gelecek bütün düşünceleri değişecek göreceksin

HEPİNİZE SEVGİLER...

canım benım annem de aynı sözleri bana söyledgi için anlıyorum senı ama ılk önce bebegını saglıcakla dunyaya bır getır allah şimdiden analı babalı buyutsun

hallolur helebi çoçuğunu al sen kucağına zaten işyerinden doğum izni alacaksın bence doğumdan önce alacağın ilk 2 aylık izni gebeliğin rahat geçerse doğum sonuna aktarmandır mantıklı olan.eder 2+2 4 ay....bebeğinin ilk 4 ayı en önemli ayları yanında olursun.oda sende toparlanmış olursunuz.bu arada iyi bir bakıcı ayrlanır yada kayın validen iyileşir.hem küçük çoçuğa bakmak çok kolaydır.6 yıldır yenidoğan yoğun bakım hemşireliği yapıyor prematür bebek bakıyorum.inan herşey çok güzel olacak

X