Bebeğim haftasina göre 20 gün geri

Sefes01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2020
858
360
Kizlar 33 haftalik hamileyim. Hamileligin basından beri geç döllenme diyerek haftasina göre 1 hafta küçük diyorlardi. Detayli da da ayni sonuç çıktı ve 1 hafta küçük denildi. En son 10 gün önce kontrole gittiğimde 32 haftalik kilo 1560 di. Bugün kontrolde 30 haftalik 1700 grm dedi doktorum. Bebegin gelişimi gerilemiş ve az kilo almış. Böyle durum yaşayıp sonradan duzelen var mi. Bu sekilde doğum yapan saglik sıkıntısı çeken var mi. Psikolojim alt üst olmuş durumda. Doktordan geldigimden beri göz yaşım dinmedi. 3 sene sonra Allahim nasip etti. 2 asılama yaptim tutmadi. Kendiliğinden mucizem beklemedigim bir anda geldi. Okadar cok korkuyorum ki bebegime birsey olacak diye. Neolur birilerinin desteğine ihtiyacım var.

Yediklerinize dikkat ederseniz kilo alır. Bol su, yoğurt, muz, kaşar peyniri, bulgur pilavı bunları tavsiye ederim

Benim ikinci bebeğim 34 haftadan sonra hiç kilo almadi 2400 doğdu 39 hafta bir günde. sarılık vardı oda on güne gecdi hiç bı sorunu olmadı bir aylık olduğu zaman 3.5 kilo olmuştu bende korkmusdum ama hicbisey olmadı hatda çok sakın bir bebekekdi hiç aglamadi.

Sağlıkla kucağınıza alın inşallah. Farklı bir konuya yaptığım yorumu aynen buraya ekliyorum..

Benim de bebeğimde kilo sorunu var uzun süredir.
32+0 : 1594 | 35+4 : 2108 | 36+5 : 2504 ölçümlerimiz. Son dönemde haftalık aldığı kilo daha da artıyor cidden söylendiği gibi.
Doktorumun önerisi ile muz, ceviz, tahin/tahin helvası, protein ağırlıklı besleniyorum. Her gün mutlaka muz yiyorum ki muhtemelen kilo alma sebebi bu. Süt yerine peynir, yoğurt ya da mümkünse en güzeli kefir tüketmek. Avokado hem içeriği hemde barındırdığı yüksek oranda yağ sebebiyle yine bebeğe kilo yapan besinlerden. Açıkçası çok tükettiğim söylenemez ama oldukça etkili olduğunu biliyorum. Et ve balık tüketebiliyorsanız haftada 1 ya da 2 kez beslenmenize ekleyin. Yine aynı şekilde yumurta kahvaltılarınızda olsun. Mutlaka 3 ana öğün beslenmeniz gerekiyor, ara öğün olarak meyve ve çiğ kuruyemiş

Masallh 2400 grm iyiymis. Peki neden 34 den sonra kilo almadi. Bugün bana sadece gerilik var ve az kilo almis dediler

Teskkr ederm cok güzel bilgilendirme tavsiyesi olmus. Dediklerinizi deneyeceğim insallh güzel sonuclar alirim. Hamile kaldigimdan beri yumurta ve tavuktan tiksindim kokusu bile midemi bulandiriyor. Galiba bu yuzden de kilosu artmıyor

Teskkr ederm cok güzel bilgilendirme tavsiyesi olmus. Dediklerinizi deneyeceğim insallh güzel sonuclar alirim. Hamile kaldigimdan beri yumurta ve tavuktan tiksindim kokusu bile midemi bulandiriyor. Galiba bu yuzden de kilosu artmıyor

Rica ederim. Ben de aynı süreçten geçtim ve kilo almıyor kendimi suçladım. Ancak 2 hafta daha durursa 3 kilonun üzerinde doğacak inşallah
Yumurta ben de uzun süre yiyemedim. Şimdi de haşlanmış şekilde yiyemiyorum ama menemen yapıyorum ya da muzlu pankek falan yapıyorum sabahları o şekilde yumurta tüketmiş oluyorum. Alternatif üretebilirseniz iyi olur ama yine de tüketemezseniz de diğer söylediklerime dikkat edin. Bu şekilde beslenerek 35den 36ya 400gr kadar almasını sağlayabildim, bir şekilde toparlıyor.

Merhabalar, kordon damarlarınıza baktırmış mıydınız? Benim geçen hafta detaylı ultrasonda tek arter tek ven olduğunu söyledi doktor. bu da bebeğin gelişimini etkiliyormuş. yaptırmadıysanız, imkanınız varsa baktırın ve şimdilik yemekten sonra sola doğru uzanın. Hayırla, sağlıkla kucağınıza alın inş.

25. Haftada detayli ultrasona girmistim. Ozamn herseye detayli bakildi hic bir sıkıntı çıkmamıştı. Zaten 33.haftama kadar da hic sıkıntı yoktu. 15 gün onceki kontrollerde birsey yokken haftasiyla uyumluyken bir anda 20 gün geri denildi. Inanmadim ayni gün özel de baska bir doktora gittim ama ayni laflari duydum. Kan idrar nst ye bakildi bir sorun yok denildi. Tekrar detayliya gönderen olmadi. 10 gün sonra tekrar konrolum var. Ozamn tekrar gelişime ve kilo artışına bakılacak. Umarim sıkıntı çıkmaz

A çok güzel o zaman inş sıkıntı yoktur. Bu haftalarda zaten kilo alma-verme söz konusu olabiliyormuş. Gelişim geriliği gibi düşünmeyin. Rahat olun stres yapmayın sağlıkla kucağınıza alın inş

Insallh dediginiz gibidir. Ilk gebeliğim olduğu icin bu konularda biraz tecrubesizim. Hakkimizda hayirlisi olsun insallhh

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…