Bebeğim 13 aylık sadece beni emiyor neler yapabilirim ?

Aştık sorunu çok şükür kızlar azı dislerini çıkarıyor Muş ondan mı bilmem şu anda çok iyi ek gıda yiyor çok şükür ama büyük kızım yaklaşık 3 yaşına kadar kesinlikle ek gıda almadı değerleride harika hiç bir eksiği yok ..gelişim yönündende doktor çok çok iyi dedi hatta her yönden ...buda öyle olacak diye korktum açıkçası çünkü bunda sütüm daha az ve besleyici değil gibi geliyor bana ..dediğim gibi şu anda çoğu şeyi yiyor çok şükür..

Farklı markaların devam sütünü denedim , hatta dünde bir marka alıp denedim aç biraktim yinede içmedi, sütü kaynatıp su ile karıştırıp ( yine suda kaynatilmis şu tabiki) muhallebi yaptım pirinç unu ile pekmez ile tatlandırdim 3 çay kaşığı oda maksimum yerse ancak yiyor) ..

Kahvaltıda yumurtanin sarışını yedirmeye ve ekmek yedirmeye çalışıyorum ..ekmeği bazen minik bı çimdik ancak yiyor ama yumurta asla...

Tarhana çorbası bazen yiyor oda maksimum 5 çay kaşığı maksimum ...içime kıyma kattım bir kaç sefer yemedi..

Yoğurt zaten kendim mayalayip çabalıyorum yedirmeye oda aynı bazen pekmez ile tatlandiriyorum

Meyve püresi asla yemiyor

Makarna vs zaten sürekli deniyorum

Brokoli çorbası yaptım yine aynı ama brokoliyi birde eline vericem bunu denemedim

Muzu felan dün çok zorladım diğer günlerde ama yemiyor

Havu, bezelye , kabak, yeşil fasulye vs denedim olmadi yani yedi dediğim 2 çimdik ancak

Kendim bisküvi yaptım bebe bisküvisi bı tane bile bitiremedi

Balık yine 5 çimdik yiyor bazen
Pirinç pilavı bulgur çok az minicik karınca kadar yiyor ona yiyor denirse

Bir sürü çorbalar denedim zaten kremalı kabak çorbası, bezelye çorbası, kıymalı ıspanak çorbası , erişteli yeşil mercimek çorbası

Patates püresi yok yok ..yedi dediğim karınca kadar zaten zayıf işte ..yinede denemeye devam ediyorum ama çok üzülüyorum artık bunlar geldi aklima
canım bebeği yavaş yavaş kesmen lazım artık, bana sorarsan ek gıdaya başlaman lazım sütünle organik bebek bisküvisi karıştırıp verebilirsin çeşitli tatlılarla meyvelerle zenginleştirebilirsin hero baby biküvileri oldukca şekersiz muzla pekmezle karıştırıp ondan verebilirsin. ki böylece tanıdığı bi lezzet olur ama ek besin de alır

İşe girsen ikinize de iyi gelir. Emerek beslenmenin yerine çiğneyerek beslenmeyi koyması lazım.

Hamile olduğum için oğlumu 13 aylıkken sütten kestim. Bir anda iştahı kilosu arttı.

Bir de çocuğunuza ayrı yemek yapmayın. Kendi yemeklerinizden yedir. Yazdıklarınızı okudum ona hazırladığınız yemekler çok kötü yaa kusura bakmayın da bir de muz püresi yemesin zaten damağıyla kendi ezsin dişiyle parçalasın.

Bir de yemek zamanı sofraya birlikte oturun. Karşına oturtup ağzına yemek verme krrndisi kaşıkla çatalla yemeye çalışssın eliyle yesin. Siz de aynı masada karşısında kendi yemeğinizi yiyor olun

halacocuksun halacocuksun

İşe girsen ikinize de iyi gelir. Emerek beslenmenin yerine çiğneyerek beslenmeyi koyması lazım.

Hamile olduğum için oğlumu 13 aylıkken sütten kestim. Bir anda iştahı kilosu arttı.

Bir de çocuğunuza ayrı yemek yapmayın. Kendi yemeklerinizden yedir. Yazdıklarınızı okudum ona hazırladığınız yemekler çok kötü yaa kusura bakmayın da bir de muz püresi yemesin zaten damağıyla kendi ezsin dişiyle parçalasın.

Bir de yemek zamanı sofraya birlikte oturun. Karşına oturtup ağzına yemek verme krrndisi kaşıkla çatalla yemeye çalışssın eliyle yesin. Siz de aynı masada karşısında kendi yemeğinizi yiyor olun

halacocuksun halacocuksun
O hazırladığım yemekler geçiş yemeğiydi konu eski bu akşam pizza yaptım bir dilim yedi hatta biz ne yersek o :)

canım bebeği yavaş yavaş kesmen lazım artık, bana sorarsan ek gıdaya başlaman lazım sütünle organik bebek bisküvisi karıştırıp verebilirsin çeşitli tatlılarla meyvelerle zenginleştirebilirsin hero baby biküvileri oldukca şekersiz muzla pekmezle karıştırıp ondan verebilirsin. ki böylece tanıdığı bi lezzet olur ama ek besin de alır
buna kesinlikle katılıyorum canım, hatta doktor kontrolünü inan hiç aksatmamalısın bir an önce... zira çoğu bebekte benzer durumlar olmasa da özellikle son yıllarda yedirdiğimiz hiçbir şeyin organik olmaması... biz zamanında çok hatalar yaptık, önümüze gelen her mamayı, bisküviyi yedirdik. şimdi bisküvilerin bile organiği çıktı yani...

Merhaba hanımlar bebeğim 13 aylık ve kilosu az doktor tavsiyesi ise mamalar başladık kullananlar var mı bu arada doğum kilosu 1.800 boyu 42 idi yanıtı el kadardı şu anda 8 kilo zor olduk ama hareketli bir bebek boyu ise 77 her gün tartıyorum bu durumda olan anneler vardır bebeğine kilo aldıramamak....

X