Bazı Kadınlar Neden Evlenmiyorlar???

evlilik bana göre kader ,kısmet işi herkesin bir ruh eşi vardır şansı yaver giden ona rastlıyor
kimiside rastlayamıyor ayrıca güzellik göreceli bir kavramdır öyle olmasaydı bütün erkekler sadece tek bir kadına aşık olurdu hepinizin ruh ikizinizi bulup mutlu olmanız dileğiyle

evde kalmak deyimi eskilerin uydurduğu çok saçma bir laf bana göre..hiçbir bayan da kendini böyle adlandırmamalı bu zamanda..
evde kalmayalım da sokakta mı kalalım yani sırnaşık şey pehh..benim bildiğim her insan evde kalmak ister kadın veya erkek..:sm_cool:
evlenmek standart bir yaşam sürmek anlamına geliyor herkesin gittiği yoldan gitmek yaşamın gereğini yerine getirmek..vs
çoğunluk evlendiği için evlenmemek yaşanan yere göre garip karşılanıyor..
sırf evlilik için değil standarda uymayan herkesin yaptığını yapmayana farklı bakılıyor..
evli olmanın da bekar olmanın da kendine göre avantajları dezavantajları var..
kadın çalışmıyor olsa bekar olarak yaşamını idame ettirmesi çok zor olur ama çalışıyorsa evlenmesine hiç gerek yok istemediği sürece..kaydirigubbakcemile5

çirkin oldukları için tabi hiç evde kalan güzel kadın görd,ünüzmü :)

ben çirkin değilim.hoş,ben evde kalmadım. evliliğin bana göre olmadığını düşündüğüm için evlenmedim...ama bu sözünüz çok önyargılı....

ben çirkin değilim.hoş,ben evde kalmadım. evliliğin bana göre olmadığını düşündüğüm için evlenmedim...ama bu sözünüz çok önyargılı....

sen bırak çirkinliği standartların üstünde güzelsin doğru kişiyi beklemek evde kalmaksa
boşver öyle densin bence en doğrusunu yapıyorsun evlenmiş olmak için evlenilmezki
sonra sonuçlarını hep birlikte görüyoruz

Şimdi arkadaşlar konuya açıklık getireyim. Bazılarınız kızacak ama gerçekler acıdır. Kimler evde kalırlar konusunda potansiyel adaylar (istisnalar kaideyi bozmaz):

1- Komple çirkin olanlar
2- Kilolu olanlar (çoğu kez yüzü güzel olsa bile)
3- Yüzü çirkin olanlar
4- Vücudu orantısız olanlar
4- Aynaya bakmayanlar (kendinden çok yukarısını hedefleyenler)
5- Parayı çok sevenler
6- Ev işinden anlamayanlar/sevmeyenler
7- Erkeksi hatunlar
8- (Çok) güzel, (çok) kültürlü ve iyi eğitimli olanlar
9- Gözü açık olmayanlar/erkekleri tavlamasını bilmeyenler
10- Erkeğin illa evi ve arabası olsun diyenler
11- Bakire olmayanlar (bazı yörelerde geçerli)

Genelde bu maddelerin bir ya da bir kaçına sahip kadınların evlenme şansı azdır. Onun dışındaki gerekçeler daha çok masaldır.

EVDE KALAN YA DA EVLENMEYEN VE BEN 8 NUMARAYIM DİYEN KAÇ KİŞİ VARsengözlerimebaksanab

Doğru söyleyenin köyü olmaz-tatlicadiarzu-:tomato:

doğrru söylemişsin gerçekten de böyle
ama bence en önemlisi kimseyi beğenmeyenler oluyo genelde:icecream::icecream::kahve:şakkıdı
başka yiyecek bişey yokmu burda:))

hanfendi resimdeki sizseniz 25 falansınız zaten o yaşta evde kalmış sayılmazssınızki ama

ön yargı deil gerçekler çoğu evde kalan 35 falan o yaştada zaten güzellikte uçuyo

onlarla evlenecek olan yaştaki erkeklerde eskisi gibi yakışıklı olmuyorlar ama
onlardada birtakım değişiklikler oluyor ki bana göre bayanlar genelde kendilerine baktıkları için erkekler onlardan daha fazla yıpranıyor bu geç evlenmeyi salt fiziksel özelliklere bağlamak hiçde doğru değil

hanfendi resimdeki sizseniz 25 falansınız zaten o yaşta evde kalmış sayılmazssınızki ama

ön yargı deil gerçekler çoğu evde kalan 35 falan o yaştada zaten güzellikte uçuyo

35 yaş sizce çok büyük bir yaşmı..inanın o yaşta güzellik hiç mi hiç uçmuyor..tam tersi ,o yaşta güzellik,bazılarında doruğa çıkıyor..ben güzel olduğumu zaten, söylemem,bunu karşımdaki söylesin, onu tercih ederim...,tabii,çirkin değilim...ve çirkin olduğum içinde evlenmemiş değilim..sadece size bunu söyleyemek istemiştim.

Son düzenleyen: Moderatör:
bu arada iltifatınıza teşekkürler.keşke 25 olsam... neredeeeee...35 ini bayağı geçtim.....

evde kalmış çok yanlış bir cümle bana göre...aşağılıyıcı ,dışlanmış ,soyutlanmış gibi... evlenmeye hazır hissetmeme,evlilikten korkma vs bunlarda etken... günümüzde çok ta özenilecek,degerlerle bezenen evliliklerin sayısının giderek azalması,kötü örneklerin fazla olması bir bayanı evlilik düşüncesinden uzaklaştırıp,ürkütmeye başlıyor...burda birçok topic te evlilikten müzdarip insanlar varken,aldatılan ,eşi tafarından ailesine tercih edilen ,psikolojik şiddete maruz kalan ,ilgi görmeyen vs nice hanımlar varken sizce bekar arkadaşların nice hayallerle,sevgi aşk sözcükleri ile evlenip daha sonra da bu olasıkları yaşama korkuları yetmez mi!!! tabi bu kişiden kişiye değişkenlik gösteren bir kavram olmakla beraber saydığım tüm bu sorunlar başta olabiliyor kişi için...bazıları içinse; daha iyisini arayış ve bulama korkusu...güzellikle, çok ta bağlantılı oldugunu düşünmüyorum ama kısmen evet ,bu da bir olasılık...sanırım daha çok evlenmeyen yada evlenemeyen arkadaşlar çok günümüz evliliklerini değerlendirmek daha yerinde olcaktır...sizce hala kutsal mı?

Gereksiz yere kendinizi yermeyin bence...yeterince koca yok...sorun orda ...istatistiklere göre misal, kadinlar arasinda escinselik mesela yüzde bir ise erkeler arasinda yüzde üc...katilerde kadinlar yüzde üc ise erkeler arasinda yüzde onbir...alkol bagimliginda bile erkekler yüzde üc veya bes ise ... kadinlarda yüzde bir ...yani istatistikleri biraz inceleyince zaten her kadina yuva kurabilecek bir erkek düsmüyor...
ayrica... kadin dogurgan ...cocugunuda cevresinin yardimiyla anca yasatabilir (bu günümüzde bile hala böyle )...kadin cocugu büyütmesi icin bir yerde erkege muhtac (tabii eskisi kadar degil günümüzde kadinlar kendi ayaklari üzerinde durabiliyor yinede cok ufak bir bölüm kendi basina cocugunu büyütebilme imkanlarina sahip )
Bu nedenden erkek secimini tas devrinden kalma bu mantikla yapiyor ve bunun icin yavrusuna en iyi sartlar sunan erkegi tercih ediyor... Kadin düsmanlari, kadinin maddiyata düskünlügünü böyle yazilarla ortaya atiyor ...yani bana göre bir kadin düsmaninin kaleminden cikmis bu yazi... :-)delphin:) ...mantiktan uzak...daha cok kadinlar arasindaki dayanismayi yok etmeye dayali.
kaydirigubbakcemile5

evde kalmış çok yanlış bir cümle bana göre...aşağılıyıcı ,dışlanmış ,soyutlanmış gibi... evlenmeye hazır hissetmeme,evlilikten korkma vs bunlarda etken... günümüzde çok ta özenilecek,degerlerle bezenen evliliklerin sayısının giderek azalması,kötü örneklerin fazla olması bir bayanı evlilik düşüncesinden uzaklaştırıp,ürkütmeye başlıyor...burda birçok topic te evlilikten müzdarip insanlar varken,aldatılan ,eşi tafarından ailesine tercih edilen ,psikolojik şiddete maruz kalan ,ilgi görmeyen vs nice hanımlar varken sizce bekar arkadaşların nice hayallerle,sevgi aşk sözcükleri ile evlenip daha sonra da bu olasıkları yaşama korkuları yetmez mi!!! tabi bu kişiden kişiye değişkenlik gösteren bir kavram olmakla beraber saydığım tüm bu sorunlar başta olabiliyor kişi için...bazıları içinse; daha iyisini arayış ve bulama korkusu...güzellikle, çok ta bağlantılı oldugunu düşünmüyorum ama kısmen evet ,bu da bir olasılık...sanırım daha çok evlenmeyen yada evlenemeyen arkadaşlar çok günümüz evliliklerini değerlendirmek daha yerinde olcaktır...sizce hala kutsal mı?

bazı konularda son derece haklısın ama evlilik konusunda bu kadarda karamsar olmayın evlenip çocuk sahibi olmak çok güzel birşey ama doğru zamanda doğru kişiyle yapılırsa yoksa bir cehennem azabına dönüşüyor ben ikisinide yaşadığım için biliyorum

evde kalma cümlesi bana çok saçma ve gereksiz geliyor..herkes illaki evlenmek zorunda değil.evlenmez ya istediği şekilde biri karşına çıkmamıştır kadının ya da evlenmek gibi bir ideali yoktur..İlla evlenmiş olmasını beklemek,toplum ve mahalle baskısı..çok yanlış şeyler...tabi bu arada birlikte yaşamayı onaylıyorum anlamı çıkarılmasın...

çirkin oldukları için tabi hiç evde kalan güzel kadın görd,ünüzmü :)
evet çok çok güzel eğitimli,kariyerli olduğu halde evlenmemiş olan kadın gördüm..

bencede çok önyargılısınız..güzelliğin uçması yaştan çok kişinin kendine yeterince bakmaması,kendini salıvermesi ile alakalı.:nazar:

Kendini salan kişi 18 inde de anneanneye dönebilir,kendine iyi bakan da 60 ında bile bir çok kişinin takdirini kazanacak kadar zarif ve hoş bir görüntüde olabilir..Ki tip,güzellik herşey değildir..Güzellik elbette insanı çekici kılan sebeplerden biri..ama evlilikler salt güzellik uğruna yapılmaz...Bambaşka faktörler,beklentiler de evlilik isteğinin oluşmasında etken..

Ha bu arada çok çirkin olduğunu düşündüğüm ( fiziki açıdan) evli olan bir sürü bayan da tanıdım...

Allah herkesin evliliğini mutlu etsin,bekar olan arkadaşlara da Allah gönüllerine göre onların kıymetini bilecek adam gibi adamlar nasib etsin:Saruboceq:

39 yaşındayım fakat görenlerin 28 yaşında zannettiği bakımlı, kültürlü ve beğenilen biriyim. Karakter olarak da sakin uyumlu biriyim. Çevremdekiler durmadan birileriyle tanıştırmaya çalışırlar. Artık kimseyi görmek bile istemiyorum. Tanıştırılmadan nefret ediyorum. Geriyor beni. Nerde bana uymayacak biri var gidip onu beğeniyorum onlar da evlilikle sonuçlanamıyor tabi. Bu işler güzelliğe falan bakmıyor. Öyle olsa evli olanların hepsinin güzel olması gerekirdi değilmi. Sadece kısmet.. Nikah ve ölüm saati değişmezmiş.. Allah ne yazdıysa o olur. :Saruboceq:

Buna benzer bir konu daha vardı yanılmıyorsam,oraya da aynen şöyle yazmıştım

kızım olursa en erken taş çatlasa 25 yaşında evlenmesini isterim..30 lu yaşlarda evlenmesi tercihim olur.Hem yeterince olgunlaşmış olur hem de kendine güveni olan,aklını kullanabilen bir çağda olacağı için evliliği de daha sağlam olur.Çocuk yaşta evliliklerde mutlu olunmasını sadece binde bir rastlanan bir şans olarak görüyorum..Kadın evlenmeden önce tahsilini tamamlamalı,eli ekmek tutmalı..Evlenince maddi durumlarına göre ister çalışır ister çalışmaz..Ama altın bileziği mutlaka olmalı ki güvencesi olsun..Çok genç yaşta kayınvalde olmayı istemem hemkaydirigubbakcemile3

Basligi ben degistirdim, konuyu acan arkadasimiz uygun bir baslik bulursa düzeltebilirim. Bizim görüslerimizi paylastigimiz bir bölümde uygun dogru gercekligimize yakin basliklar bulalim olmaz mi.
Eklenen yazi erkek mantigi diliyle yazilan bir yazi. Baslikda haliyle öyle olmus.

Bu konuyu taniyorum sitemizde vardi daha önceden acilmisti. Mizahta olmali. Bakayim nerdeymis, Kilitli görürseniz sasirmayin..yerimseniben

X