Bazı Kadınlar Neden Evlenmiyorlar???

cnm. benim bende sen gibi düşünüyom ama
30 gelmiş kızlara sorduğunda niye evlenmiyosun diye,söyledikleri tek söz evlenmeyi düşünmüyorum,bana bu sözler hiçde inandırıcı gelmez,ama içi içini yer niye evde kaldım diye,bazıları çok koca delisi oluyo yaaa,bu tipleri hiç sevmiyorum...laelaelaelaelae

sanırım ozgurlugun tadı, artık kendı kendınle mutlu olabılme, zamanında ıyı bır kazık yeme sonucunda, su an yasım normal olmasına ragmen, cogu kısı benım evlenmeyecegımı dusunmeye basladı bıle

istediğin kadar seçici ol..!!
hiç farketmez; evlilik şans işi -tamamen şans...
o kadar seçici davranmışsın, iyi eğitimli ,kültürlü, maddi durumu iyi birini bulmuşsun;
sonra bi bakmışsın psikopat çıkmış..
bi insanı aynı hayatı paylaşmadan ne kadar tanıyabilirsin ki??istersen senin için bi gökdelen kurulmuş olsun
istediğin kadar bütün katlara bak ama
yaşayacağın bişeyler varsa, iyi veya kötü;
onu mutlaka yaşıyosun
bence diğer katları merak edenler hayatta karşılarına çıkacak zorluklardan korkanlardır
hayattan korkarak yaşamaktansa
hayatın içine karışmalı veeeeee tadını çıkarmalıa.s.
(sositosositoe kocasızda hayatın tadı mı çıkaaar:roflol:)

şu "evde kalmak" lafına uyuz oluyorum.. mal mıyız biz evde/elde kalalım

bi yönden evlilik kader kısmet..
ama başka bi yönden,
mesela ben 21 yaşındayım ve dier arkadaşlarımızın da dediği gibi,özgürlüğüme(gezip-tozma anlamında değil) düşkünüm..
kendimi evlenmiş hiç düşünmüyorum ve istemiyorum da...
evde kalmış lafına bende uyuz oluyorum :kızgın:

Evde kalmis diye bir tabir sadece bizim kültürümüzde var ne yazik ki.
Eskiden erken yasta evlenirmis kizlar, evlenmeyenlerede bir kulp takarlarmis, ve bu yüzden evde kalmis derlermis.
Cahillik iste.
Kader kismet isi bu.
Ne zaman evleneceginizi bilemezsiniz.
Ayrica gec evlenmekten daha güzel ve daha iyi birsey olamaz.
Hayata bir kere geliyoruz, ve evlendigimizde zaten ömür boyu evli kalmis oluyoruz.
Bence bekarligin kiymetini bilmeli.

birazda toplum olarak bayanları
evde kalmışlık duygusuna itiyoruz.
_evlenmeyi düşünmüyormusun?
_ben senin yaşındayken ikinciyi
kucağıma almıştım.
her şey nasip kısmet meselesi.
allahütela ol demedikçe hiç bir şey olmaz.
rabbim herkesin gönlüne göre versin.Şeniz

bence "evde kalmak" çok itici bir laf.sanki yıllarca rafta durmuş da gelip kimse beğenmemiş gibi çağrışımlar yapıyor. o yüzden evde kalamk değil evliliği tercih etmemek diye düşünüyorum ben bu durumu.
nedenlerine gelince;

zamanında kazık yemiş olmak
koca dırdırı,kaynana dırdırı,görümce dırdırı vs çekmek istememek
evlendiğinde bekarlığında olduğu kadar mutlu olamayacağını düşünmek
ailesindeki mutsuz evlilikleri görüp onlar gibi olmak istememek
.
.
.
.
.
bu gibi sebeplerden evlenmeyi tercih etmeyebilir insanlar.

Evde kalmak : (kız için)evlenme çağı geçmiş olmak...neden erkek için yazmıyo da kız için yazıyo yasakkelime saçma...hem de çok saçma ..erkek de evde kalabilir :1closedeyes:

Bu tanıma inanmayın..Bak ben size evde kalmanın anlamını açıklayım..Hemide örnek bile verecem bakın :1closedeyes:

evde kalmak: bir kimsenin veya ailenin içinde yaşadığı yerde, konutta yahut hanede yalnız başına kalmak evde kalmak demektir...:1closedeyes:

Örn: Hüseyin evde kaldı
Evin büyük kızı fatih ürek misafirlerini karşılamak için evde kaldı :1closedeyes:

Örneklerle çoğaltılabilen bu deyim çok manalı bir deyimdir :1closedeyes:

ya kızlar sürekli bir kelimeye takılı kalıyosunuz ben bunu bi yerden alıntı yaptım ..
evde kalmak yada evlenmemiş olmak herneyse adı sizce ..
işte sadece nedenlerini traji komik şekilde göstermek istedim..

Evde kalmak : (kız için)evlenme çağı geçmiş olmak...neden erkek için yazmıyo da kız için yazıyo yasakkelime saçma...hem de çok saçma ..erkek de evde kalabilir :1closedeyes:

Bu tanıma inanmayın..Bak ben size evde kalmanın anlamını açıklayım..Hemide örnek bile verecem bakın :1closedeyes:

evde kalmak: bir kimsenin veya ailenin içinde yaşadığı yerde, konutta yahut hanede yalnız başına kalmak evde kalmak demektir...:1closedeyes:

Evin büyük kızı fatih ürek misafirlerini karşılamak için evde kaldı :1closedeyes:

çok açıklayıcı oldu sağol arkadaşım . sanırım erkeklere bile evde kalmış denildini duymadın heralde ..yani konuyu düzgün bi yerinden çekin lütfen ya saptırmayın :nazar:

melan_choly cok yaşa sen emi her yazıdan bır esprı cıkartıp gulduruyorsun yaaa harıkasınnn

kendimle dalga geçmek için kullandığım bir söz yoksa evde kalmak gibisi yok. evet evlenmek güzel olsa gerek ama bekarlık gerçekten sultanlık işten gelince yemek hazır,ev temizlenmiş,koca dırdırı yok,çocuk ağlaması yok,seni sürekli eleştirecek bir kaynana ve görümce yok............bu böyle uzar gider tabi.

neden erkek için yazmıyo da kız için yazıyo saçma...hem de çok saçma ..erkek de evde kalabilir

bu senin yazın diilmi cnm benmi yanlış anlamışım

neden erkek için yazmıyo da kız için yazıyo saçma...hem de çok saçma ..erkek de evde kalabilir

bu senin yazın diilmi cnm benmi yanlış anlamışım

--------------------------------------------------------------------------------

Bak dediğin gibi aynen öyle demişim ''erkek de evde kalabilir ''

Sense bana hiç duymadın mı erkeğin evde kaldığını dedin.Duymasam erkek evde kalır dermiyim hiç ?
Ben erkek evde kalmaz demedim (tam tersi kalır diyorum hala ) sözlüklerde bu şekilde yazıyor.Kız için evlenme çağı geçmiş demek olduğunu yazıyor.Tanımda erkek adı geçmiyor bile bunu diyorum ben..
Yanlış anlamamak ve anlaşılmamak dileğiyle...:nazar:

--------------------------------------------------------------------------------

Bak dediğin gibi aynen öyle demişim ''erkek de evde kalabilir ''

Sense bana hiç duymadın mı erkeğin evde kaldığını dedin.Duymasam erkek evde kalır dermiyim hiç ?
Ben erkek evde kalmaz demedim (tam tersi kalır diyorum hala ) sözlüklerde bu şekilde yazıyor.Kız için evlenme çağı geçmiş demek olduğunu yazıyor.Tanımda erkek adı geçmiyor bile bunu diyorum ben..
Yanlış anlamamak ve anlaşılmamak dileğiyle...:nazar:

ok cnm yani aynı kapı hepsi dimi kaydirigubbakcemile3 a.s.

Evet hayatım aynı kapı...Bir hatam olduysa kusura bakma a.s.

X