Bazı insanlar çirkin olduğumu söylüyor, kendimi hiç iyi hissetmiyorum nasıl özgüven kazanabilirim?

Ufacık bi zeka pırıltıları olsa böyle davranmazlar. Tek marifetleri balon olmuş egoları ile onu bunu ezmek. İnsanları ezerek kendilerine muhtaç olduklarını düşündürüp manipule ediyorlar işte..
O adama sen kimsin ufacık beyninle bana bu lafları ediyorsun desen anında hakaretler yağdırıp kaçacak saklanacak delik ararlar. Genelde erkekler kendilerinden daha zeki ve güzel kadınları istemezler. Daha zeki ve guzelini bulunca da böyle ezip üstüne çıkmaya calısırlar..
Allah akıl fikir versin. Genç kızlarımız da gözünü açsın böylelerinin ağzına laf vermesin

Okulda çocuklar birbirine kepçe kulaklı dört göz vs derler ya onun gibi olmuş. Çirkinlik görecelidir kime göre yani. Ama bunu diyen kişinin yaşını merak ettim ne saygısızca

çirkin olmamın sebebi de ona göre yanaklarımın fazla, çenemin garip olmasıymış. yanakları fazla olan birine çirkin diyeni de ilk kez gördüm. hadi bana dese yok burnun kötü, yok dudağın kötü bir nebze anlarım da yanakların fazla nedir ya. o kadar ruh sömüren insanlar var ki artık güzellik takıntılı insanları çok iyi anlıyorum. ki çenemde de herhangi bir gariplik yamukluk falan yok köşeli sadece. yüz hatlarımı da normal, düzgün bulurum.

Ne mal değnekleri var bu memlekette, ben de ekstra yanaklıyım sen görüşme o dangalakla bir daha.

ya evet sanki top modelmişim gibi yanaklarıma çeneme yorum yapıyor. fazla yanak ne zamandan beri güzellik anlayışına uymuyor oldu ya? ki aşırı yanaklarım da yok yüzüme göre azcık fazla sadece.

Size kendimden örnek vereyim.ben 1.72 boyunda siyah saçlı beyaz tenli yeşil gözlüyüm genelde çevremde hep begenilirim.universiteye kadar ailem yüzünden sürekli kendimi çirkin hissederdim.cunku ailemdeki herkes sırf fazla zayıf olduğum icin bana çirkin muamelesi yaptılar.bende inanıyordum güzel olmadığıma.sonra üniversiteye geçtim ve kendime geldim bı baktım aslında ben gayet guzelmisim sadece ozguvenimi mahvetmisler.neyse kilo falan da aldım o dönemde ve özgüvenim yerine gelince resmen içimdeki cevher çıktı.simdi hepsi sen çok güzelsin diyorlar ama boşa zamanında psilolojimin içine ettiler.

benimde zamanında hayatımdaki tek amacım zayıf olmaktı. çok çektim insanlardan. 40 kiloya kadar düştüğüm de oldu sonra da bardak tutarken bile eli titreyen, sağlıksız biri oldum. şuan neyse ki daha iyiyim. yani insanlar zayıfsan da kiloluysan da her türlü laf edebiliyor.

evet göreceli tabii ki. ama yanaklarıma ve çeneme laf etmesi ve bu yüzden çirkin demesi çok saçmaydı. şaka yapıyor falan diye bile düşündüm hatta ama çok ciddiydi.

ya evet sanki top modelmişim gibi yanaklarıma çeneme yorum yapıyor. fazla yanak ne zamandan beri güzellik anlayışına uymuyor oldu ya? ki aşırı yanaklarım da yok yüzüme göre azcık fazla sadece.
Kimi bal yanak sever kimi az yanak, yani kime göre neye göre.. Geniş alın makbuldur ama alnı dar olan çok güzel kadınlar da vardır gibi gibi...

çok haklısınız tipimizi kendimiz seçmiyoruz sonuçta.

evet göreceli tabii ki. ama yanaklarıma ve çeneme laf etmesi ve bu yüzden çirkin demesi çok saçmaydı. şaka yapıyor falan diye bile düşündüm hatta ama çok ciddiydi.
Benim de çenem hafif geride. Ama bence varolan güzelliğime gölge düşürmüyor ben kendimi böyle seviyorum hatta bir ara çene dolgusu yaptırdım ama sonra baktım ki doğal hali güzel. Allah yakışanı vermiş zaten, denedim memnun kalmadım ha başka beğenmediğim yer olursa küçük dokunuşlar yaptırır denerim yine..

çenemle çok bir sorunum yok sadece köşeli biraz. belki daha ince olsa daha kadınsı dururdum ama bunu ben seçmedim sonuçta. ki yüzümün karakteristik olduğunu söyleyen insanlar da oldu. bence de çene geriliği, fazla yanak falan güzelliği etkileyen şeyler değil.

Bi kere çocukken arkadaşımın evine gittim. Yemek yerken annesi bana senin suratın tilkiye benziyor demişti ve ben hala aynaya bakınca gerçekten tilkiye mi benziyorum diyorum sebebi yüzüm kemikli çenem uzun gözlerim de ela ama sarıya dönük bir renk. Ben de çok özgüvensizdim görünüşüm hakkında. Ama şunu düşünüyorum gerçekten kötü bakan kötü görüyor sizde çirkinlik arayan buluyor güzellik arayan buluyor. Çok güzel ünlü kadınları düşünün örneğin Sydney sweeney. Çirkin bulan kaç tane insan var? Çok. Bulmia yüzünden tedavi görüyor musunuz

Ben de oğlumu güzel, yakışıklı oğlum diye seviyorum ama bu başkasına hakaret edecek, kendini bişey sanacak demek değil. Ona bunu hep öğretiyorum. 12 yaşında. Geçenlerde ne alaka bilmiyorum, "anne ben ilerde akıllı, zeki bir kızla evlenicem, derslerine caliskan olsun,biraz güzellik yeter, fazla olmasına gerek yok" dedi. "Tabii ki oğlum sevgi ve saygı önemli zaten" dedim..Bakış açısı çok hoşuma gitti..

Oooo yanak konusunda kimse kardeşimi geçemez maşallah valla somun ekmek gibi yoğurmalık kendisi 24 yaşında ve en sevdiği yeri yanakları umursama boşver derim herkes çok güzel bence Allah beğenmiş yaratmış kuluna laf söylemek ne hacet bee

Konularına bir baktım da senin de çirkin olduğuna dair yorum yapmak için fotonu görmeye bile gerek yok hayatındaki kişi bile seni görmemek için toplu buluşuyormuş
Kız celallenme hemen atmayacağı için söyledim. Her ay böyle konu açıyor biri sonra aynı konudan yüz tane açıyorlar güzel miyim güzel miyim diye.
Herkes güzeldir, kendini böyle aşağılama vsvs yazmak kâr etmiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…