Bazı insanlar çirkin olduğumu söylüyor, kendimi hiç iyi hissetmiyorum nasıl özgüven kazanabilirim?

Haa başka bir gün de "köyden bir kızla evlenicem, modern kadınları mutlu etmek zor "dedi. Örnek isteyince bana "örneğin sen" dedi. Ki hiç öyle bir kadın değilim

Öyle birini niye takıyorsunuz ki... Boşverin gitsin. Güzellik göreceli. Kimine göre güzel kimine göre çirkin... Değişir.

Haa başka bir gün de "köyden bir kızla evlenicem, modern kadınları mutlu etmek zor "dedi. Örnek isteyince bana "örneğin sen" dedi. Ki hiç öyle bir kadın değilim
Köylülerin çift aklı olur dikkat etsin şimdiki köy kızlarının da maşallahı var.

2 yıl önce Tanımadığım bir Anadolu köyüne ilk defa gitmiştik. Ben sanıyorum ki hepsi kapalı, makyajsız köylüler olacak. Ona göre giyindim. Maksat göze batmayayım . Köylü kızlarda Açıkta kapalı da çok. Ama hepsinde makyaj o biçim. Kıyafetler çantalar ayakkabılar uyumlu. Kot tişört sönük kaldım

ya ben zaten kendimi çirkin bulan biri değilim. yanaklarım şuan azcık fazla evet ama yüzüme çirkinsin yok yüzün orantısız bilmem ne deyince kötü oldum. teşekkür ederim
ya şöyle yapan erkeklere seninde pipin küçük diyip hayati boyunca altından kalkamayacağı yük bırakın çekilin
Erkek dediklerinin %80 i daha klozet kullanmayı bilmeyen, evdeki kirli sepetinin yerini bilmeyen hayatlarinda anaları, bacıları eşleri olmasa aç karnını iki yumurta kırip doyurmayı beceremeyen evrimini tamamlayamamış varlıklar.
Şunların her söylediğine bu kadar takılmayın.

o tür sarıya dönük gözler harika oluyor ya keşke benim de öyle olsaydı. zamanında tedavi gördüm ama şu an görmüyorum.

o tür sarıya dönük gözler harika oluyor ya keşke benim de öyle olsaydı. zamanında tedavi gördüm ama şu an görmüyorum.
Bence onun üzerine durun hiçbir şey sizin sağlığınızdan önemli değil. Evet şimdi beğenirim belki ama küçük bir çocukken duyunca çok üzülmüştüm tilki hakaret gibi gelmişti ki bence o yüzden söyledi. Ben de Mesala yanak dudak dolgusu yaptırdım hep. Sizin yanaklarınız varmış. Birisi yanağı erisin ister biri çoğalsın.

Özgüvenin güzellikle alakası yok bence bende işin açığı kendimi beğenirim ama dışarıda özgüvensiz görünüyorum sessizim .
Özgüvenli insanlar bunları önemsemiyor.
Ayrıca çirkinsin diyebilecek insanlarla da görüşmeyin

Mesaj olarak özelden atarsanız yorumlayayım

Tabii ki kucuk yavrunuzu bu sekilde seveceksiniz dikkat ettiyseniz dediğim sey baska :) 20yasına gelmiş adama hala tanrı gibi boş bir ego ile pohpohlayan insanlar var. Sizin gibi insana insan olarak değer vermeyi öğreten her anne doğru yolda

bu yorumu yapan kişi tam olarak kim mesela ?
internette saçma sapan tanımadığın etmediğin instagramda kız düşürmek için gezen abazalardansa
ve senden istediğini alamadıysa çirkin de der, başka hakaretler de eder

mesela ben özellikle internet ortamında tanışma isteklerine cevap vermediğimde veya istedikleri cevabı vermediğimde
buna benzer aşağılamalara maruz kaldım 2-3 sefer
eğer öyle bişeyse tamamen kedi ciğer meselesi
hani bi erkek düşün, profilimi görüp benimle tanışmak istiyor
msjlarına cevap alamayınca veya bir iki konuşma sonrası diyalog onun amacına uygun gitmediğinde
anında tipimden tut da karakterime varana kadar kötüleyen cümleler kurmaya başlıyor
madem çirkindim madem karakterim kötü neden yazıp tanışmak istedin, di mi ? bu ne perhiiiz bu ne lahana yani
o yüzden ciddiye alınacak bişi değil
erkeklerde bu durum var çünkü özellikle sanal ortamda çok denk geldim. istediğini alamadığı an hemen bi karalama, kötüleme
hemen bi o.. çocuğuna bağlama durumları oluyor, tamamen kendi ezikliği ve kompleksi aslında sebebi

e sen böyle aptal birine neden kalkıp da beni yorumla dedin ki ?
o kim oluyor da senin tipini yorumluyor ?
ayrıca sen neden buraya konu açarken isteyene foto atabilirim diyorsun ?
biz kimiz ki senin tipini yorumlayacağız ?
ben şimdi burada angelina jolie'e ay çok çirkin desem ne olacak mesela ? ki diyebilirim
sen insanlara bu saçma fırsatı verirsen her şeyi söylerler
lütfen kendi değerini bil önce kendini sev ve kimsenin senin üzerinden seni üzerek ego tatmin etmesine izin verme

Yüzünüze karşı çirkinsin diyebilecek birini internetten bulduğunuzu düşünüyorum. İnternet üzerinden tanışan insanlar genelde bazı ahlak kurallarından bihaber şekilde insana istediğini söyleyebileceklerini sanıyorlar. Belli ki bunu takan birisiniz o yüzden sanal arkadaşlıklar edinmeyin.

Başkalarının dediklerini ciddiye almadığın zaman mutlu olacaksın sana bunu diyen kaba ve büyük ihtimal kendi çirkin adamların ne dediğini önemsemediğinde böyle insanlara değer verip dediklerini düşünüp üzülmediğinde.kendini sevmeyi öğren kendine güven. o zaman kimsenin dediğini ciddiye almazsın.

Tabii biliyorum artık köyü, şehri kalmadı. Benim oğluşun aklına öyle bişey gelmesine güldüm Artık ne düşündüyse..

Katılıyorum size..Yeni nesil annelerin çocukları umarım daha bilinçli ve empatik olacaklar

Internetteki erkeklerin çoğu ruh hastası

Internetteki erkeklerin çoğu ruh hastası
Haklısınız. Gerçek hayatta görmediğim türden korkunç insanların çoğunu discorddan instadan ordan burdan tanıdım. Daha da işim olmuyor neyse ki.

Bana hayatım boyunca bu güzel aileden senin gibi biri nasıl çıktı dendi yüzüme karşı bi de . Oğlum oldı şimdi de bu senden nasıl çıktı diyorlar insanlar her zaman bir şey bulur . Bana bunu söyleyenler de hep şimdi estetik yapma derdinde boşuna demiyorlar kusur görenindir .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…