Bayram ziyareti sonrası rezillik kavga utanç

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sonuna kadar haksız olsanız bile baba evine bırakılmak hem de kayınvalide tarafından, nasıl normal kabul edilir, şaşkınlık içindeyim yorumlardan dolayı.

Haklı-haksız bir yana, eve gelinir, istemiyorsa eşiniz gitseydi evden.
Biraz ayrı kalmak istiyorum, nerde durmak istiyorsan dur deseydi.
Kayınvalide kim oluyor ya hu.
Eşi söylemese müsade etmese yapabilir miydi ?
Hadi bu terbiyesizlik yapıldı konu sahibi ne diye kendi ailesini ezip yok sayıp gece eşine gidiyor
Adam kafada bitirmiş öncesinde de başka meseleler oldu ise aile tamam yeter artık demişlerdir

Konu sahibine çok yüklenilmiş bence. Kız sınava çalışıyor, hiç dışarı çıkmıyormuş; belli ki gergin. Kıza akraba ziyareti yaptiracaklar diye 3 4 gününü çalmışlar. Sınav geçsin gezsinler geniş geniş. Bu yüzden her şey gözüne batmış sanırım. Göz devirmeyecektin bilmem ne falan denilmiş. Sanırsın İngiliz diplomasisi. Ben görümce yerinde olsaydım evime dönünce aileme böyle yaptı, onunla gezmeyelim bir daha falan derdim ama ortamı germezdim.
Tüm yorumları okudunuz mu ?
Eşine otobüsle gidelim diyebilir di madem benzin parasıni sorun edecekti değilmi?
Konu sahibi kayınvalidesi gelmediği halde hep eşine annesini çekiştirip durmuş görümceyi kiskanmis
Arabadan kendi inmiş vs vs
Sonrada anne babayı yok sayıp gece eşine geri dönmüş

Konu sahibine çok yüklenilmiş bence. Kız sınava çalışıyor, hiç dışarı çıkmıyormuş; belli ki gergin. Kıza akraba ziyareti yaptiracaklar diye 3 4 gününü çalmışlar. Sınav geçsin gezsinler geniş geniş. Bu yüzden her şey gözüne batmış sanırım. Göz devirmeyecektin bilmem ne falan denilmiş. Sanırsın İngiliz diplomasisi. Ben görümce yerinde olsaydım evime dönünce aileme böyle yaptı, onunla gezmeyelim bir daha falan derdim ama ortamı germezdim.
İyi de canım benim bizde çalıştık sınava , bizim de bir sürü stresli zamanımız oldu . Acısını kimseden çıkarmaya hakkı yok. Başta sınava az kaldı gitmeyelim desin madem . Konu sahibinin gördüğü muamele korkunç hepimiz arkasındayız bu konuda ama verdiği tepkiler absürt. Bi de eşine ailesini sürekli şikayet etmesi kötülemesi , daha 8 aylık evli bunlar yani dur bakalım noluyor. Kendi bi yorumda söyledi eşinin kendinden vaz geçmeyeceğine emin bi şekilde sürekli aileyi şikayet etmiş. Hiç öyle tek günlük stresle falan olacak iş değil. Bile bile aralarına girmeye çalışıyor eşi de bezmiş artık sanırım . Kavgada neler söylendiyse seni bırakalım demişler. Eşelediler konu sahibi daha haksız çıkıyor ama bulursa olsun eşi öncesinden bezmiş de olsa eve gidip gerekirse orda kavga edip orda bitirmelilerdi. Herkes birbirinden daha haksız .

Valla kız haklı falan değil. Benim annemle olan ilişkim beni ilgilendirir, kardeşimin karısı hayırdır, yaptığı ağır kıskançlık. Arabada göz devirmek ise kabus gibi. Yiyelim içelim gezelim 3 krş katkı yapmayalım. Kaynananın yerinde olsam böyle insandan ben de haz etmem.
Eşine ta başında beraber otobüsle gidelim dese hiç bunlar olmayacaktı

Ben, bu tür durumlarda hiç kocamın suratına bile bakmıyorum bakışımı mimiğimi yanlış anlayıp başka yöne cekerler diye, sadece sırıtıyorum, konu sahibinin cok üstüne gidilmiş hatalı olabilir ama genç bir kız kaynana olayları yatıştırmalıydı seni anlıyorum basit bir konu nerelere geldi, buda sana ders olsun bu konularda kaş göz yapma evde söyle söyleyeceğini cok ayıp, ailen de durduk yere üzüldü unutmazlar kolay kolay, benim kızımı kapımın önüne getirseler,, kızım gece benden habersiz gitse, giderim ya benimle geliyorsun ya da seni evlatlıktan red ediyorum derdim,, gel ciceğini alıp gelsin damat özür dilesin tatlıya bağlansın derdim böylece herkes daha kolay unuturdu, kızların arkasında kapı gibi durmak lazım ki üç beş kevaşe böyle kolu komşunun içinde kızımı kapımın önüne bırakmasın,,,,, bu konu beni üzdü sen haksızsın ama bunları hakedecek kadar değil,,, kocanı seviyorsun anlıyorum ama mantıgını devre dışı bırakma lütfen ❤️❤️

Kendi ailenizin arabasıyla giderken eşiniz benzini ödese yine göz devirir miydiniz?
Sizi babanızın evine zorla götürürken kocanız arabayı durdurup sizinle eve dönecekti. Geçmiş ola, adamda gram omurga yokmuş. Kimin haddine karımı çocuk gibi zorla sağa sola götürmek diye haykırmamış, anne siz bir durun karışmayın dememiş, biz evde konuşur çözeriz hallederiz dememiş, gık çıkarmadan kayınpederinin evine kadar gelmiş. Tam pes diyecektim ki gece yarısı ananızdan babanızdan gizli bu leş ötesi adama koşmuşsunuz. Keşke size kapıyı açmasaydı, bir kendinize gelirdiniz. Adam sizi babanızın evinde bırakıp aynı ekiple devam ediyor evine gidiyor ve siz sabahı bile beklemeden peşinden gidiyorsunuz. Kim bilir arabada arkanızdan neler konuşulmuştur eşinizde he diyip kafa sallamıştır. Arabadan inmişsiniz, anahtarınızı almışlar cüzdanınızı da mı çaldılar, otobüse taksiye binemediniz mi, otogara tren istasyonuna varamadınız mı? İnsan o hırsla o sinirle beş parasız kalınca saatlerce yürüyebilir.

Tüm yorumları okudunuz mu ?
Eşine otobüsle gidelim diyebilir di madem benzin parasıni sorun edecekti değilmi?
Konu sahibi kayınvalidesi gelmediği halde hep eşine annesini çekiştirip durmuş görümceyi kiskanmis
Arabadan kendi inmiş vs vs
Sonrada anne babayı yok sayıp gece eşine geri dönmüş
Tüm aile bir olup kıza yüklenmiş, arabadan inmesi çok normal. Bir insanı zorla bir ortama sokunca böyle oluyor. Bir de bunları eşine söylemiş, adam gidip de ailesine de demiş mi bunları? Bir Göz devirme bayram günü kavga çıkarmamalıydı. Kimse kusura bakmasın, ben adamın ailesinin biraz çirkef olduğunu düşünüyorum, konu sahibi de az değil ama bu olay bu kadar büyütülmez.

Ben haksız olduğumu farkında olduğum için kayınvalidem de boşanın diye konuşunca baba evinde kurbanlık koyun gibi haber beklemek istemedim evimde olim eşimle konisim ne olacaksa ikimiz karar verelim istedim. Eşim şuan sessiz dün düzelmeni istiyoruz tarzında konuştu. Düzelsem bile o olaylardan sonra nasıl bir araya gelcez tekrar ailesiyle. Yenilir yutulur şeyler değildi
Öncelikle eşiniz ve sizin bir birey, çekirdek aile olduğunuzun önce siz, sonra aileler farkında olsun. Eş ailesini sevmek zorunda değilsiniz, ama saygı şart.

Ev içerisinde iki kişisiniz ama, sizin ve onun bir ailesi var. Kendinizi elbet haksız ezdirmeyin. Ama mantık çerçevesinde daha ılımlı olun.

Bir sorun mu var? Üslubunca konuşun. Sizi anlamıyorsalar o zaman eşinize intikal eder durum ama ortalığı yangın yerine çevirmeyin çok önemli bir konu değilse.

Benim eşim, sürekli ailemi şikayet etse cidden soğurum. Tamam, haksızlık var ise zaten ben müdahil olurum ama mesela, diyelim ki annem normal düzende ve eşim pinpirikli ise bardağı yıkama şekline takılmış ise. "Beğenmiyorsan kalk yıka" derim. (Annem pasaklı değil örnektir 😅)

Yani buna benzer saçma saçma şikayetleri sıralayıp, bezdirmeyin.

Şu an fena gol yediniz. Özür dilemenjz lazım. Ama bu demek değil ki tepenize çıkartın. Ne kendinizi, ne onları üzün yok yere. Sınırınız, mesafenin olsun.

Unutulma ise evet zamanla ateş diner ama, bunlar önünüze gelebilir. O zaman ise "Ben burda hatalıydım ve özrümü dileyip tekrar etmedim. Hata insana mahsustur, ben tekrar yapmamaya özen gösterdim, siz de bunu önüme çıkarmayarak daha erdemli olun. Zira bu şekilde sulh ve aile olamayız" dersiniz.

Baktınız ses kesilmiyor bu defa siz haklı olursunuz ve eşiniz de arkanızda durur.

Eşi söylemese müsade etmese yapabilir miydi ?
Hadi bu terbiyesizlik yapıldı konu sahibi ne diye kendi ailesini ezip yok sayıp gece eşine gidiyor
Adam kafada bitirmiş öncesinde de başka meseleler oldu ise aile tamam yeter artık demişlerdir
Çünkü suçun büyüğü kendisinde o da farkında. Aileyi de kocayı da bıktırmış. Bıkan insanlar ancak öyle davranır..

Her şeye göz devrilirse herkes hayırdır der ..

Kendi ailenizin arabasıyla giderken eşiniz benzini ödese yine göz devirir miydiniz?
Sizi babanızın evine zorla götürürken kocanız arabayı durdurup sizinle eve dönecekti. Geçmiş ola, adamda gram omurga yokmuş. Kimin haddine karımı çocuk gibi zorla sağa sola götürmek diye haykırmamış, anne siz bir durun karışmayın dememiş, biz evde konuşur çözeriz hallederiz dememiş, gık çıkarmadan kayınpederinin evine kadar gelmiş. Tam pes diyecektim ki gece yarısı ananızdan babanızdan gizli bu leş ötesi adama koşmuşsunuz. Keşke size kapıyı açmasaydı, bir kendinize gelirdiniz. Adam sizi babanızın evinde bırakıp aynı ekiple devam ediyor evine gidiyor ve siz sabahı bile beklemeden peşinden gidiyorsunuz. Kim bilir arabada arkanızdan neler konuşulmuştur eşinizde he diyip kafa sallamıştır. Arabadan inmişsiniz, anahtarınızı almışlar cüzdanınızı da mı çaldılar, otobüse taksiye binemediniz mi, otogara tren istasyonuna varamadınız mı? İnsan o hırsla o sinirle beş parasız kalınca saatlerce yürüyebilir.
Eşi demiştir bence babasına bırakalım diye çünkü konu sahibi ilk önce babama sonra evime gideceğim demiş eşi artık bitsin istediği için baba evine götürmüş ama konu sahibinin geri döneceğini hesaba katmamis

Arabadan inip kendim gitcem diyince niyetim baba evine gitmekti zaten. Ama onlar götürmek isteyince karşı çıktım aileme karşı küçük düşmek istemedim evimin anahtarını vs aldılar ne yaptıysam da olmadı o olay yaşandı namussuzluk etmişim gibi köpek gibi bırakıp gittiler. Kendi evlerine ya da bizim eve gelip hep beraber konuşsaydilar keşke görümcem sesini yükselttince kendimi kaybettim o da benden az değildi kayınvalidem bari ortayı sakinleştirseydi herkes üstüme geldi dayak yemekten beter oldum 4 e karşı birdim şimdiye kadar herşeye sustum saygısızlığım olmadı ilk defa patladım keşke olmasaydı
Şu aileye normal diyenler kızın anahtarını falan almışlar. Normal falan değil bunlar; bildiğin kavgacı bir aile.

Tüm aile bir olup kıza yüklenmiş, arabadan inmesi çok normal. Bir insanı zorla bir ortama sokunca böyle oluyor. Bir de bunları eşine söylemiş, adam gidip de ailesine de demiş mi bunları? Bir Göz devirme bayram günü kavga çıkarmamalıydı. Kimse kusura bakmasın, ben adamın ailesinin biraz çirkef olduğunu düşünüyorum, konu sahibi de az değil ama bu olay bu kadar büyütülmez.
Zorla değil ki gitmeyelim otobüsle gidelim yada gitmek istemiyorum ders çalışıyorum sen git canım diyebilirdi
Bence insanlar dolmuş ve tuzu biberi olmuş bu meselede

Eşi demiştir bence babasına bırakalım diye çünkü konu sahibi ilk önce babama sonra evime gideceğim demiş eşi artık bitsin istediği için baba evine götürmüş ama konu sahibinin geri döneceğini hesaba katmamis
Eşinin yerinde olsam geri gitmesini sağlardım Biraz burnu sürtseydi. Ne oldu çok kıymetli ailesinden neden gizli gizli koca evine kaçmış? Kocası boşayacak diye korktu.

Ama böyle devam ederse kocası boşar da..

Eşinin yerinde olsam geri gitmesini sağlardım Biraz burnu sürtseydi. Ne oldu çok kıymetli ailesinden neden gizli gizli koca evine kaçmış? Kocası boşayacak diye korktu.

Ama böyle devam ederse kocası boşar da..
Adam zaten bosayacak bir şekilde bunu kafaya koymuş benim eski eşim bana direk seninle boşanmayı çok zaman önce kafama koymuştum çünkü sevgim bitmişti senin hata yapmani bekledim ama ben hata yaptım seni aldattım demişti
Yani amacı beni suçlu hale getirip üste çıkmakmış
Bende sonuçta istediğin oldu deyip gittim imzayı basıp boşadim ne yapabilirdim ki başka
Ama tuhaf olan 8 aylık evlilkte bu kadar yüz göz olunmuş olması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X