bayram kavgası..

siz kötü kadın müzeyyen oldunuz yani. Geçen gün eşim "bu kadın milletinin kafası çalışmıyo hep kayın ailesiyle sorun yaşıyolar, bak erkeklere damatların çoğu mis gibi geçiniyor" dedi.

Annem babam sana baskı yaptı mı, bir defa laf soktular mu, seni rahatsız ettiler mi dedim, hayır haklarını yiyemem dedi. Peki bizde de gelin var gelinimizle sorun yaşadık mı hiç dedim. Hayır dedi. Yani taraflardan birinin genelde de erkeğin anası babası ablası kıskanç fesat olunca sorunlar yaşanıyor 9 yıldır bunu öğrenemedin mi sen dedim. Şabalak gibi bakakaldı yüzüme, sonra evet doğru söylüyosun ben şanslıyım eş ve ailesi konusunda dedi :KK70: kafasına vura vura gösterin sizde.

defalarca defalarca anlattım. bakın diyorum ki annemlere gittiğin de hizmette kusur var mı? yok. sana laf söyleyen var mı? yok. iyi davranırlar mı? evet. bunların hepsi tamam ama ben iyi bir insanım diye ekliyor. tamam sen iyisin ama benim ailem sana hep kötülük yapsa her lafına her hareketine takılsa sende gitmezsin değil mi?

Beraber yolculuk yasaklansin demeye geldim ben. Iki taraf da hatali bu arada. Sormussunuz soyleyeyim bari :KK66:

söyleyin tabi ki :) en büyük hatam o yolculuğa çıkmaktı. burada haksızsın diyenler oldu bence haklılar. benim kendi ablam bile keşke bir cesaret inseydin ama böceklerden ödüm kopar bende inemezdim dedi. ben sinek görünce bile korkuyorum. orada kaç böcek kafama çarptı :KK70:

defalarca defalarca anlattım. bakın diyorum ki annemlere gittiğin de hizmette kusur var mı? yok. sana laf söyleyen var mı? yok. iyi davranırlar mı? evet. bunların hepsi tamam ama ben iyi bir insanım diye ekliyor. tamam sen iyisin ama benim ailem sana hep kötülük yapsa her lafına her hareketine takılsa sende gitmezsin değil mi?
buna cevabı ne oluyor? Benim ailem bana davranıldığı gibi davransalar sana yine de aranız iyi olur muydu sen yine iyi olur muydun diye bir sorun.

Kusura bakmayın ama baştan sona siz hatalısınız.
Bu kadar iyi niyete ne gerek var, size ne ister kuzenini tanır ister tanımaz. Kocanızla tek gidecektiniz hepsi bu.

nasıl büyük bir pişmanlık içindeyim size anlatamam. kafamı duvarlara vurasım geliyor. gerçekten banane ya banane

geçmiş bayramınız mübarek olsun..

direkt konuya geçeyim. ben eşimin ailesiyle aram iyi olsun diye çok çok fazla uğraştım. bu bayramda da kp in memleketine gidelim dedik terörün olduğu bir memleket ve yaklaşık 1500 km yol gidiliyor bulunduğum şehirden. eşim kuzenlerini tanısın bilsin istedim. plan yapılırken kp başka bir ile daha uğramak istemiş dayısı var orada tamam gidelim gönlü kalmasın dedim. yolumuz biraz daha uzadı, bu arada da geze geze gideceğiz diye karar aldık (ben bu gittiğimiz yerlerin hepsini gezmiştim sırf onlar için plan yaptım). detaylı anlatıyorum ki beni doğru anlayın.

gittiğimiz şehirler de şuranın şu yemeği meşhur deyip götürüyorum oraya kadar ses etmiyorlar oraya gidince kp küçük bir çocuk gibi mızıldanıyor ve oradan çıkıyoruz. bu sefer daha iyi bir yere götürüyorum hesap gelince surat asıyor ( yeme içme onlarda yakıt bizdendi, onların 2 katı para harcamışızdır ama asla surat asma durumumuz olmadı).

kp in dayısına gittiğimiz zaman evin kızı bir oğlun daha olsaydı da bende evlenseydim demiş kv ye, eşim tek erkek. ertesi gün oradan ayrıldık bir yerde kahvaltı yaparken kv bana bunu söyledi bende sinirlendim amacı ne kızın 1 oğlun var o da evli ayıp değil mi bunu söylemesi diye. üstüme geldiler sen çok abartıyorsun bazen hoş görülü olmayı bil diye ve daha hatırlamadığım bir çok laf ettiler. tatilimiz zehir olmasın diye olayı kapattım kv ağlamaya başladı yemek yemedi hiç sesimi çıkarmadım surat asmadım hiç bir şey olmamış gibi davrandım.

araba kullanıyorum kp sürekli laf söylüyor kullanışımla ilgili ona da sesimi çıkarmadım, olabilir araba bu çukurları ben açmadım yollara dedim.
kahvaltılar pahalı sırf surat asmasın diye gidip simit çay yemeyi teklif ettim, eğer bu eşimle ben olsaydık güzel bir kahvaltı yapardık veya benim ailem olsaydı yine güzel bir kahvaltı yapılırdı ama kp surat astımı asla çekilmez.

neyse memlekete gidiyoruz karanlığa kalmayalım dedik ama kp yolda her su birikintisinde durdurdu (dönüşte de göreceğiz gidelim diyoruz yok olmaz duralım diyor) son 1 saatimiz akşama kaldı ve şansımıza yolda kurşunlar üstümüzden geçti ölecektik korkudan. bunlarda sorun değil olabilir şans işidir..

gittik memlekete dedikleri her şeyi yaptım gittiğimiz evde gerekli tüm hizmetleri ettim kv kp mahcup olmasın diye gidelim dedikleri her yere gittim. Köye gidilecek dediler tamam dedim akşam üstü oradan ayrılacaktık, gittiğimiz yer de size abartısız söylüyorum bir yere adım attım en az 20 çekirge zıpladı. değişik zıplayan bir böcek daha vardı ki ben sinekten bile korkuyorum. bir kaç yerde indim dediklerini yaptım ama sonra kaşınmaya başladım baktım olmayacak arabadan inmem ben çok korkuyorum dedim. bir eve gidilecekti (yemek yenilecekmiş benim haberim yoktu) herkes gitti eşimde dahil ben de eşime sinirlendim bari sen beni yalnız bırakma diye, biz arabada kavga ettik eşimle. biraz zaman geçti kv geldi hadi gel diye anne çok korkuyorum asla inmem dedim ısrar etti inmedim. küstü ağladı. eşime bak bana trip atmasınlar zaten çok bunaldım çekmem, eğer laf söylerlerse susmam ama normal davranırlarsa hiç bir şey yokmuş gibi davranırım dedim. bu arada hava 38 derece o kadar korkuyorum ki arabada terden ölecem yine de inemedim.
ben arkada oturuyordum, herkes yemeğini yedi geldi anne sen öne otur dedim milletin için de bana bağırdı ben öne falan oturamam kalk kendin geçeceksin dedi bıktım yemin ederim deyip öne geçtim kp geldi pat pat camıma vurdu noluyor sana diye ama o kadar kızgın ki görmeniz lazım. orada bende film koptu kendi kızınız olsa onu bu böceklerin ortasında yürütemezsin dedim kv seni uyarıyorum benim kızlarım hakkında konuşmayacaksın dedi eşime dönüp seninle özel konuşacağız dedi ne diyeceksin boşandıracakmısın siz alışıksınız bir nişan bozdunuz bir de evlilik yıkarsınız dedim. baya tartıştık. eşime sen benim oğlum değilsin artık falan demiş.
eşime siz arabayla gidin ben otobüsle dönerim sorun yaşamak istemiyorum dedim yalnızken.. kv kp karar vermişler bizim arabamıza binmediler gelmediler..

eşim dönüp dolaşıp benim aileme sardı olayla hiç bir alakaları yokken.. yani artık düşünme yetimi kaybettim. ben o kadar olayda olabilir deyip üstünü kapattım onlar tek bir olayda üstünü kapatalım demediler. bütün hata bende mi bu olayda ?
Ne kadar gereksiz ve alttan alıp her dediklerini yapma çabasına girmssnz bence şunu anlayın bazı insanlara ne yapsan yaranamazsnz yaptıklarınz kötü degil niye yaptinz diye sizi suçlamayacagm ama değen insana yapılır bunlar kendinizden bu kadar vermeyin sonra böyle bı kere ses çıkarınca üstünüze kukreyiverirler şu şekil kocalarada uyuz oluyorum yarabbim ağzınzmi yok dilinzmi yok hıçmi insan anne baba kız korkuyor ustelemeyin sen yanıma otur anne diyemiyormu 😤😤

Çekirgeden ben de çok korkarım , hatta gördüğüm anda sıkıntı basıyor ve yaklaşırsa falan da bildiğiniz ağlıyorum yani.Sizi anlıyorum çekirge konusunda.Hatır gönül için beş dakika içinde yılların fobisi silinmez ki.

Diğer konularda sizin yaptıklarınız yersiz olmuş.Kimseyi mutlu etmeye çalışmayın.Eşinin ailesini mutlu etmeye çalışan tipler genelde çok ezilir eş ailesi tarafından.Siz bildiğinizi yapın.Sevecek olan seviyor zaten.Kendinizi sevdirmeye , kaynaşmaya çalışmayın.

tüm hayatımdan sildim.. benim için bittiler artık.. hayır korkuyorum diyorum anlamıyorlar da ne var bunda diyorlar.

Böcek kısmına bisey diyemicem zira korku sonuçta yapacak birsey yok,olabilir. Ben olsam korkmazdım inerdim ama her insan farklı tabiki. Yalnız takıldığım bazı noktalar var ki sen hatalısın.

Neden esinin ailesiyle aranı iyi tutmaya çalışıyorsun yanlış bir düşünce bu. Bak benim bir arkadasim var universite mezunu işi gücü yerinde,altinda arabasi da var,gorumcesiyle tatile gittiler. Bana dediki onunda gonlunu yapiyorum arami iyi tutuyorum gibisinden biseler dedi.
Onun bunu yapmasi evliligini iyiye götürmüyor ne yazık ki. Ben onun ilerde bosancagi zaman hakli duruma düşmek icin boyle yaptigini düşünüyorum. Zaten ne gerizekaliyim nereden evlendim ben beyinsizim falan diyor. Evliliginde de mutsuz.
Sahsen kocami sevmesem ailesini de sevmem gibi geliyor
Hele boyle tatil matil cok fazla seyler
1500 km yolda bu sorunlarin olmasi gayet dogal
Ben esimle 7 saatlik yola gittim. Arabayı sadece o kullandi. Dönüşte bu yoldan gitmeyelim tırsıyorum otobandan gidelim dedim ve yolda uyudum icki içtim sıkıldım. Ben yolculuk etmeyi sevmem o ayri yanimda birileri olsa fena gerilirdim.
Ayrica o dayı kızının ettigi densiz lafı ne diye kafaya takiyorsun ki bunun icin kaynanaya esine mesine kimseye hesap sormana gerek yok çünkü o lafı eden onlar degiller ki. Napsinlar onlarin yigeni sonucta herkes cacaron degilki lafı agzina tıkasın. Demek ki politik tipler
Yemek konusunda da hatalisin. Onlari mutlu etmek icin memlekete goturdugunu soyluyorsun yemekler ondan benzin benden vs bunlar kucuk hesaplar ve gereksiz seyler yani. Iyi mi oldu agirmayan basını ağrıttın bayram bayram.
Bide seni arabadan indirmeye çalışmışlar yani oyle dışlama durumu olmamış ancak çözüm üretememişler. Heryer böcek hayvan.

kesinlikle en büyük hata bende. ben baya uzun zaman önce gidelim tanışalım demiştim ama şimdi teklif kp den geldi yolu da yemeği de biz karşılarız dediler ben kabul etmedim.
eşimi seviyorum ama ailesi sevilecek gibi değil.
önce urfa ya gittik orası da kara fatma dolu, bir adamın ayağına çıkıyordu ve kocamanlar. ama tek tük olduğu için sorun etmedim sürekli hareket ediyordum ayağıma falan gelmesin diye ama orada bu kadar çok çekirge olabileceğini hiç düşünmedim.

dayı kızının muhabbeti zaten kendi terbiyesizliği ama sorun kv nin bunu bana anlatması, kaç yaşında kadın hiç mi düşünmüyor da bunu bana söylüyor? ki kaç defa kıskançlığımla ilgili olay anlattık, yumuşak karnımı buldu oradan vurmaya çalıştı

buna cevabı ne oluyor? Benim ailem bana davranıldığı gibi davransalar sana yine de aranız iyi olur muydu sen yine iyi olur muydun diye bir sorun.
ne dersem diyeyim ben iyiyim ben giderdim ben konuşurdum ben çözerdim diyor. defalarca bende gittim ailesinin yanına ama sorun çıkarmaları bi türlü bitmedi

geçmiş bayramınız mübarek olsun..

direkt konuya geçeyim. ben eşimin ailesiyle aram iyi olsun diye çok çok fazla uğraştım. bu bayramda da kp in memleketine gidelim dedik terörün olduğu bir memleket ve yaklaşık 1500 km yol gidiliyor bulunduğum şehirden. eşim kuzenlerini tanısın bilsin istedim. plan yapılırken kp başka bir ile daha uğramak istemiş dayısı var orada tamam gidelim gönlü kalmasın dedim. yolumuz biraz daha uzadı, bu arada da geze geze gideceğiz diye karar aldık (ben bu gittiğimiz yerlerin hepsini gezmiştim sırf onlar için plan yaptım). detaylı anlatıyorum ki beni doğru anlayın.

gittiğimiz şehirler de şuranın şu yemeği meşhur deyip götürüyorum oraya kadar ses etmiyorlar oraya gidince kp küçük bir çocuk gibi mızıldanıyor ve oradan çıkıyoruz. bu sefer daha iyi bir yere götürüyorum hesap gelince surat asıyor ( yeme içme onlarda yakıt bizdendi, onların 2 katı para harcamışızdır ama asla surat asma durumumuz olmadı).

kp in dayısına gittiğimiz zaman evin kızı bir oğlun daha olsaydı da bende evlenseydim demiş kv ye, eşim tek erkek. ertesi gün oradan ayrıldık bir yerde kahvaltı yaparken kv bana bunu söyledi bende sinirlendim amacı ne kızın 1 oğlun var o da evli ayıp değil mi bunu söylemesi diye. üstüme geldiler sen çok abartıyorsun bazen hoş görülü olmayı bil diye ve daha hatırlamadığım bir çok laf ettiler. tatilimiz zehir olmasın diye olayı kapattım kv ağlamaya başladı yemek yemedi hiç sesimi çıkarmadım surat asmadım hiç bir şey olmamış gibi davrandım.

araba kullanıyorum kp sürekli laf söylüyor kullanışımla ilgili ona da sesimi çıkarmadım, olabilir araba bu çukurları ben açmadım yollara dedim.
kahvaltılar pahalı sırf surat asmasın diye gidip simit çay yemeyi teklif ettim, eğer bu eşimle ben olsaydık güzel bir kahvaltı yapardık veya benim ailem olsaydı yine güzel bir kahvaltı yapılırdı ama kp surat astımı asla çekilmez.

neyse memlekete gidiyoruz karanlığa kalmayalım dedik ama kp yolda her su birikintisinde durdurdu (dönüşte de göreceğiz gidelim diyoruz yok olmaz duralım diyor) son 1 saatimiz akşama kaldı ve şansımıza yolda kurşunlar üstümüzden geçti ölecektik korkudan. bunlarda sorun değil olabilir şans işidir..

gittik memlekete dedikleri her şeyi yaptım gittiğimiz evde gerekli tüm hizmetleri ettim kv kp mahcup olmasın diye gidelim dedikleri her yere gittim. Köye gidilecek dediler tamam dedim akşam üstü oradan ayrılacaktık, gittiğimiz yer de size abartısız söylüyorum bir yere adım attım en az 20 çekirge zıpladı. değişik zıplayan bir böcek daha vardı ki ben sinekten bile korkuyorum. bir kaç yerde indim dediklerini yaptım ama sonra kaşınmaya başladım baktım olmayacak arabadan inmem ben çok korkuyorum dedim. bir eve gidilecekti (yemek yenilecekmiş benim haberim yoktu) herkes gitti eşimde dahil ben de eşime sinirlendim bari sen beni yalnız bırakma diye, biz arabada kavga ettik eşimle. biraz zaman geçti kv geldi hadi gel diye anne çok korkuyorum asla inmem dedim ısrar etti inmedim. küstü ağladı. eşime bak bana trip atmasınlar zaten çok bunaldım çekmem, eğer laf söylerlerse susmam ama normal davranırlarsa hiç bir şey yokmuş gibi davranırım dedim. bu arada hava 38 derece o kadar korkuyorum ki arabada terden ölecem yine de inemedim.
ben arkada oturuyordum, herkes yemeğini yedi geldi anne sen öne otur dedim milletin için de bana bağırdı ben öne falan oturamam kalk kendin geçeceksin dedi bıktım yemin ederim deyip öne geçtim kp geldi pat pat camıma vurdu noluyor sana diye ama o kadar kızgın ki görmeniz lazım. orada bende film koptu kendi kızınız olsa onu bu böceklerin ortasında yürütemezsin dedim kv seni uyarıyorum benim kızlarım hakkında konuşmayacaksın dedi eşime dönüp seninle özel konuşacağız dedi ne diyeceksin boşandıracakmısın siz alışıksınız bir nişan bozdunuz bir de evlilik yıkarsınız dedim. baya tartıştık. eşime sen benim oğlum değilsin artık falan demiş.
eşime siz arabayla gidin ben otobüsle dönerim sorun yaşamak istemiyorum dedim yalnızken.. kv kp karar vermişler bizim arabamıza binmediler gelmediler..

eşim dönüp dolaşıp benim aileme sardı olayla hiç bir alakaları yokken.. yani artık düşünme yetimi kaybettim. ben o kadar olayda olabilir deyip üstünü kapattım onlar tek bir olayda üstünü kapatalım demediler. bütün hata bende mi bu olayda ?
Valla cidden fazla yüz verip tepene çıkarmayacaksın kv ve kynpdri. Ne kadar çok değer verirsen o kadar değersiz olursun. Benden tavsiye ne çok değer ver , ne de saygısızlık yap. Arada kal. Az mesafeli ol. Yoksa olan evliliğine olur. 👍🏻 canını da çok sıkma 🤗 eşinle aranı düzeltmeye bak

Ne kadar gereksiz ve alttan alıp her dediklerini yapma çabasına girmssnz bence şunu anlayın bazı insanlara ne yapsan yaranamazsnz yaptıklarınz kötü degil niye yaptinz diye sizi suçlamayacagm ama değen insana yapılır bunlar kendinizden bu kadar vermeyin sonra böyle bı kere ses çıkarınca üstünüze kukreyiverirler şu şekil kocalarada uyuz oluyorum yarabbim ağzınzmi yok dilinzmi yok hıçmi insan anne baba kız korkuyor ustelemeyin sen yanıma otur anne diyemiyormu 😤😤

ben her şey güzel olsun istiyorum ama yaranamıyorum bir türlü

ne dersem diyeyim ben iyiyim ben giderdim ben konuşurdum ben çözerdim diyor. defalarca bende gittim ailesinin yanına ama sorun çıkarmaları bi türlü bitmedi
amaaannn hep boş laf kesin öyle yapardı. Bigün bi tiyatro öevirin eşinize ailenizle anlaşıp, bakın bakalım gidip grliyo mu aynı hürmeti gösteriyo mu beyzade?

Hatayı en başta yapmışsınız ama bu da size tecrübe olmuş. Boşuna dememişler insanı bir yolculukta bir de alışverişte tanırsın diye. Bu kadar iyi niyetli olup alttan almak hoş değil, bakın sonunda yine siz kötü oldunuz.

Ayrıca eşinizin nispet yapar gibi sizin ailenize laf söylemesi çok çocukça olmuş. Konuyu nasıl oraya bağladı bilmem. Sanırım suçluluk psikolojisi.

Böcek fobisi olan ve hiç köy hayatı görmemiş biri olarak size hak verdim bu konuda. Sanırım bende sizin gibi davranırdım.

hayır korkuyorum diyorum anlamıyorlar da ne var bunda diyorlar.

Bu cümleye sinir oluyorum zaten korkunun mantıklı bir açıklaması olmaz ki adı üstünde fobi. Onlara göre normal birşey olabilir ama bazen bu böcek korkusu bana hayatı zehir ediyor, öyle basite indirgenecek birşey değil yani.

Gittiğiniz yerdeki ev sahipleride bir garip bence.Sizin korktuğunuz için arabadan inemediğinizi bilmiyorlar mı? Nerelerden kalkıp gitmişsiniz sonuçta.Ben bir kere böyle korkmuştum hindi sürüsü mü,kaz sürüsü mü neydi?tam hatırlamıyorum.Ev sahibi gelip güvenli ortam sağlayıp,beni kendisi eve çıkartmıştı.Kayın aile tarafı zaten tümden değişikler.Onlarla bir daha bırak o kadar yolu gitmeyi,su içmeye bile beraber gitmem ben olsam.

anneme diyorum onlar bana nasıl davranıyorsa sende öyle davran diye ben kıyamam diyor
eşim ilk zamanlar ailesinin yanında azarlardı beni, çemkirirdi yapma etme derdim anlamazdı. Bigün annemlerde aynını ben ona yaptım, babam kızdı bana tabi. Bende eşime dönüp nasıl oluyomuş azarlanmak dedim. Tık yok ama, üstelik senin ailen kışkırtırken benim ailem bana saygısızlık etme kocana diyor, bak da aradaki farkı gör, anne baba nasıl oluyomuş öğren demiştim. Ağır oldu ama çok iyi oldu, bidaha tekrarlamadı aynı şeyi. Böyle dersler vermek gerekiyo ne yazık ki.

Hatayı en başta yapmışsınız ama bu da size tecrübe olmuş. Boşuna dememişler insanı bir yolculukta bir de alışverişte tanırsın diye. Bu kadar iyi niyetli olup alttan almak hoş değil, bakın sonunda yine siz kötü oldunuz.

Ayrıca eşinizin nispet yapar gibi sizin ailenize laf söylemesi çok çocukça olmuş. Konuyu nasıl oraya bağladı bilmem. Sanırım suçluluk psikolojisi.

Böcek fobisi olan ve hiç köy hayatı görmemiş biri olarak size hak verdim bu konuda. Sanırım bende sizin gibi davranırdım.

Bu cümleye sinir oluyorum zaten korkunun mantıklı bir açıklaması olmaz ki adı üstünde fobi. Onlara göre normal birşey olabilir ama bazen bu böcek korkusu bana hayatı zehir ediyor, öyle basite indirgenecek birşey değil yani.

Hem de öyle böyle tecrübe olmadı.. alışverişte de asla zorlamadım, hatta onlara hiç bir şey aldırmayıp ertesi gün annemle tekrar alışverişe çıktık biz evlenirken.

eşimin bu nankörlüğünü anlamadım, ailem kötü olsa zaten savunmazdım sonuna kadar eşimin arkasında olurdum.

güzel güzel anlatıyorum bakın ben böcekten korkuyorum bir sinek bile beni korkutmaya yetiyor diyorum hala kendilerinden örnek veriyorlar iyi de bende köyde yaşasam bende böceklere alışık olurdum. bir de evimde kedi var sağolsun böcek olsa bile öldürüyor :)

X