Bayram gunu esim bosuyor OKB ese karsi takinti ne olur yardim edin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Açıkçası eşinize hak verdim ben.
Gardiyan gibi 7/24 başındasınız. Telefonla arayıp konuşuyorsunuz. 10 dk sonra bir daha konuşuyorsunuz. Sonra aradığınızda haliyle cevap vermiyor ve siz de arkadaşını arıyorsunuz.
İlişkide olması gereken karşılıklı olarak tarafların birbirlerinden ayrı sosyal yaşantılarının da olmasıdır. Sağlıklı olan bu.
Tedavi görmeniz lazım ama bu kez sürekli olmalı.

Kocanizdan onceki hayatinizda guveninizi cok sarsacak bi iliski yasadinizmi ? Ozguveniniz kalmamis sizin..bide sunu soruyim kocaniz istediginiz ilgiyimi gostermedi neden bu ofke patlamalari ?

Eşiniz sizin yanınızda kendini çok değersiz hissetmiş.Anladığım kadarıyla mükemmelliyetçi,kontrolcü bir yapınız var ancak bu karakteriniz evliliğinizi çıkmaza sokmuş.Yalnız eşiniz hala sevgim bitmedi demiş.İsterseniz ondan son bir şans isteyin değişeceğinizi söyleyin eğer boşanmak istemiyorsanız.Çünkü artık ok yaydan çıkmış görünüyor

Ben eşinizden daha çok bebeği düşünüyorum, ona karşı yaklaşımınız nasıl? Eşinize karşı hissettiğiniz kontrol durumu var mi ? Daha iyi bi terapist bulabilirsiniz belki evet ücretler çok çok yüksek ama bir şekilde yolu olmalı . Eşinizle bitebilir ama o çocuk ne olacak onun yetişme tarzı ne olacak. Doktorunuz çocuk yapmanıza izin vermiş miydi iyileşmeden

B
BEnde aynen böyleyim.bu pazar karışmıyım bari olay farklı yerlere gidiyormuş yoksa..bende pazarları bizsiz gezmesini istemem hep bizle olsun isterim evde veya dışarda

Bende aynen böyleyim pazarları ya eşim evdw olacak yada ben de başka bir yere gideceğim ama o gtse bile bana izin vermez bende çatlarımmm bilmiyorum ki ama bunı kimseye sezdirmedim yansıtmadm ama o da sıkılır bundan.Allah yardımcınız olsun.bebeğinize bakacak biri varsa çalışsanız acaba belki tek tatil gününüz pazar olursa eşinizle fazla ugraşamazsınız.sizi çok iyi anlıyorum

Bunun neresi okb yahu.
Bence arkadaş yüzeysel anlatmış.böyle yapıp üstüne hergün kavga çıkartıyorsa adam bıkmış kaçmış resmen.3 yaşında çocuk değil kocaman adam konu sahibinin komutlarıyla hayatını sürdürecek değil.şahsen benim eşimde bana bu kadar müdahale etse bende bıkıp kaçardım.

Herkesin yaptığı kadın dirdiri bunlar bi erkek bunlara katlanıp sana hasta muamelesi yapıyorsa sen de bunu yiyorsan ne diyelim
Burada konu sahibi bütün yaşadıklarını detaylarıyla bir bir anlatamaz.ama uzun zaman terapi görmüş.aile terapisine filan gitmişler.demekki gerçekten bi sıkıntı var.yoksa onun söylediklerini her kadın söylemiştir yada söyler eşine ama olayı büyütüp büyütüp hergün kavga gürültü çıkartıyorsa o adamda haklı olarak kaçar.zaten kendisi de farkında yanlış yaptığının.

Eşin çooookkkkk haklı

Kesinlkle yeni bir sayfa Acamam yine o insana takintili saplantili kairim buna cok eminim( iste
Ulasama kdr ariyorum yaninda Kim varsa annesi arkadasi kardesi.. patronumu bile aramisligim var
Bende oyleyım..ve hep oyleydım..
Peki sana zaman ayırmada sıkıntı varmı
Eşinle devamlı dısarı cıkarmısınız
Veya evde ılgılenırmı senınle..
Sana vakıt ayırıyor ama arada bu dısarı ve arkadaslarla takılmalar oluyorsa sende hata..
Ama Bunları yapmıyor ve sadece kendıne alan ıstıyorsa ..ozaman bencıl bır ınsan ..
Dusuncesız bırı derım..
Sende bencıllıgı dusuncesızlıgı kaldıramayıp psıkolojıkmen cokuyorsun neyesaracagını sasırıyorsun..
Bırde benı baskalarına anlatma kotuleme demıssın ..peki beyfendı herkesın senı hatalı bulmasını senınle omur gecmeyecegını soylemelerı ..onu nasıl acıklıyor ..
Demekkı oda onune gelene senı anlatıuor..
Sana karsı dusuncelı ve senle vakıt gecırırımı..
Yoksa bencıl ve dusuncesız tembel kendı kendıne yasamakmı ıstıyor ?

Peki eşiniE bu güvensiLiğinizin altında yatan sebep ne? Mutlaka bir nedeni çıkış noktası var var bunun
Konu sahibi esine guvenmiyor degil. Esine takintili. Dunyasi esi olmus, ayni seyi esinden de bekliyor. Benden baska hayatinda kimse olmasin. Bu anne babasi da olsa gorusmesin. Ben de evliligimin ilk yillarinda boyleydim daha sonra esimle konustuk ve cozduk. İlk 4 yil bensiz bi yere gitmemistir. Birakmazdim. Nefes aldirmazdim. Artik kendi sosyal cevresi olmasini istedigini, bensiz de biseyler yapmak istedigini soyledi kabul ettim. Simdi bebegimiz var ve ben disari cikamiyorum. Arkadaslari ile butun sahilleri geziyor ama mutsuz. Sen ve bebegimizle gezmek istiyorum, sizsiz tadi yok diyerek cogu gezisini iptal edip evde bizimle kaliyor.
Konu sahibi gercekten tahammul edilebilir seyler yapmiyor. Empati kurun. Esiniz hicbir arkadasinizla, aile bireyinizle ondan ayri vakit gecirmenizi istemiyor. Hep basbasa olmak istiyor. Maca gitmesin, okey - tavla oynamasin... Hep benimle yapsin bunlari. Sizce 6 yil boyunca sosyallestiginiz tek insanin esiniz olmasi sizi de sıkmaz mı. Bir de bunu talep edip cikip gittiginde hayati zindan ediyor konu sahibi.
Yani kısacası sorun guvensizlik degil sorun kendine yetememe, eşe bagimlilik..

Adam hakli , mevzuyu bilmedigim hale uzuldum esine.. en svedigim huy inatttt cocugunuz ilerde egolarima yenik dustum ondan babasizsin dersiniz.

Öncelikle geçmiş olsun. Birden fazla teşhis var sanırım sizde. İlişkide yaşadığınız sorun bana okb gibi gelmedi. Sizinki "takıntı" dan dolayı değil saplantı gibi geldi bana. Ama teşhis koyabilecek biri değilim. Sadece eşim de okb oradan biliyorum.

Bizim de hayatımız kolay olmuyor. Özellikle eşimin. Gerçekten kolay bir hastalık değil, anca yaşayan bilir. Ama doktorum bana okb nin psikiatrik olarak ilaçla ç
İyileştirilebilen vir hastalık olduğunu söylemişti. Evet okb ilaçla geçiyor.

Psikiyatristler hemen bir tanı koymaya bayılıyorlar. Yıllarca bipolar olmadığımı anlatmak için uğraştım ki sonunda ikna oldular :)
Ben de uzun süredir psikolojik tedavi görüyorum farklı birkaç tanıyla. Ama ileri dereceli okb li çok insan tanıdım. Evinin duvarlarına hortum tutup yıkayanına kadar. Ama sixinki sanki daha farklı. Terapi çok pahalı biliyorum ama yapacak bir şey yok maalesef. Durumunuz varsa aksatmayın. Ve başka iyi bir terapist arayın kendinize. Bu işin sadece para kısmıyla ilgilenmeyeninden...

Valla adamın nefes alması bile hata ve kavga sebebi.eşinize hiç suç bulmayın.kim olursa olsun bu hayata katlanamaz.siz tedavimizi olun ve ayrıca kendi kendinizi de tedavi edin.biraz değişmeye çalışın.başka işlerle meşgul olun filan.

10 yil okb tedavisi goren bir annenin evladi olarak yaziyorum bu dedikleriniz okb ye girmiyor ki esiniz bunalmis olmali ama bisanmak icin sebep mi derseniz bunlar bence degil tekrar oturuo konusulmali sende esine ozgur bir alan olusturmalisin tabi ki annesine gidecek beraber gidersiniz arkadaslriyla da bukusacak ilkinde beraber gidip sonra sinda yanliz yollarsin her gun olmadiktan sonra bence sikinti olmamali evlilkte. Allah kolaylik versin.

Çok darlamışsınız adamı....nerde olduğunu biliyorsanız, arayıp gel demenin, defalarca mesaj atmanın, onu arkadaşlarının yanında rezil etmenin ne alemi var...erkekler böyle şeylerden hoşlanmaz... aslında kadınlarda hoşlanmaz... düşünsenize arkadaslarınızla birliktesiniz, sürekli eşiniz arayıp hadi gel diyor, çıldırırdım...

Erkek olsun kadın olsun eşlerin birbirine özgürlük alanı bırakması lazım...evlendiniz diye esiriniz olmadı...

Kızlar biliyor musunuz aklıma hep söyle orneklee geliyor,esimin düşüncesiz bencil olduğunu düşündüğüm.Sizin yorumlarınızı okuyunca bu sabah hatırladım işyerindeydim kış mesaisi uzun sürüyor biz de 6:30’da çıkıyoruz uzun mesaideyim dışarda lapa lapa kar yağıyor herkeze eve nasıl gideceğini düşünüyor benim evim yakın olmasına rağmen yokuşta oturuyorum yokuş aşağı nasıl ineceğim falan düşünüyorum karda eşim ariyor. Arkadaşlarımla akşam playstationa oynayacağız haberin olsun diyor yani kendi semtine gidiyor evimizden 1 saat uzaklıkta olan . Ben işyerinde deliriyorum kankasını arıyorum bu ne yapmaya çalışıyor diyorum oda bizi oynamayacak beni aramadı ama bilmem kim arkadaş grubu var muhtemelen onlarla oynar diyor bence işin biraz sıkılmış olabilir evliliğinizden sürekli dışarı çıkmak istiyor diyor arkadaşlarıyla kafa dağıtıyor diyor .Bu konuyu kendi kız arkadaşlarımla da zaman da konuşmuştuk onların fikri eşimin olgun olmadı hala çocuk gibi oldu yetişkin bir birey olmadığı ve benim takıntımı karşı inat yaparak ısrarla dışarı çıktığı yönündeydi yani eşim benim hastalığıma saygı duymamak bir anda kalsın ressmen bana inat yaparak ısrarla çıkmaya devam etti bir dönem ressmen benimle inatlaştı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…