Bayram gunu esim bosuyor OKB ese karsi takinti ne olur yardim edin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence de adam bosanmali ve velayeti kesinlikle almaliydi simdiye kadar
Adam da bir değişik işte. Muhtemelen evde aşırı mutsuz, artık hayatı boş vermiş, yaşam enerjisi emilmiş, o da çareyi eve sayılı vakitte gelmekte bulmuş. O arada da temizliği yapılıyor, ütüsü var, yemek var. Evdeki çocuğa bakan (!) da var. O da kendini düşünüyor sanırım. Olan çocuğa oluyor. Boşansa ve çocuğu alsa kendisi de bekar bekar gezemeyecek diye düşünüyor bence. Adam kendini düşünüyor, kadın adamı düşünüyor. Yazık 6 yaşındaki çocuk da ebeveyn gibi ikisini düşünüyor işte

Cocuga cidden uzuldum

Bakin kimse bana cozum onerisiyle gelmiyor hep elestri elestri. Tamam esi bosverelim zaten 14 yildir beraberiz beni birakmiyor daha gecen soyledi ben senden asla ayrilmam diyor idare ediyor. Bu durumda hepinizin, hepimizin dua ettigi cocugum icin neler yapabilecegimize bakalim?
Ben maneviyati kuvvetli biriyim dune kadar kanama sureci devam ettigi icin biraz seytan kafamda gibiydi belki size yazdigim israrli ve ille de benim dedigim olucak sabit fikirli yorumlari onun etkisinde yazdim. Hepinizin yorumlarini tek tek okuyorum ve si an cok uzgunum. Zaten duygu durumum cok dengesiz. Ben bu hayatta yalniz kalmakten esimin terketmesinden veya ogljmun beni sevmemesinden erken yasta evde gitmesinden korkuyorum. Bunun icin simdiden duzelmeye gidebilecegimi gec oomadigini soyleyem arkadaslar olmus TESEKKUR EDERIM.
Bana en iyi gelen insanlarla dertlesmek. Bu gruptaki cogu arkadasim hep aksi yonde yani hicbiri bagimli takintili degil eslerini daha servest birakiyorlar. Bn baska bir konu acmistim, bakin neler yazmisim terapistlerin soyledigine gore BANA EN IYI GELECRK SEY BIR DESTEK GRUBU bebegimi artik uzmemem aksam aglamadan uyumasi icin!!

İlişki bağımlılığı ile ilgili AŞK YETMEDİĞİNDE isimli kitabı okuyorum ve bağımlılıktan kurtulma teknikleri hakkında çalışmalara başladım. Aynı zamanda terapi goruyorum. Kitapta yazan bazı tekniklerden biri olan , bağımlılıktan kurtulma tekniği- destek grubu - çok kısa bir dipnotu paylaşmak isterim ( bu grubu oluşturmak ıstememın amacı)

BAĞIMLI , bir bağı koparmaya çalıştığında bunu bilen dostlarınız, bu bağımlılığın ve sonsuza kadar süreceğini düşündüğünüz acı çektiğiniz o anın pençesindeyken hareket etmenız ıcın sıze destek olabılırler. Sevgilisini hafta sonu seyahate çıkmadan önce aramak için karşı konulmaz bir istek duyan ve onsuz yalnızlıkla dolu 48 yıl gibi geçecek olan hafta sonunu korkuyla bekleyen kadın, paniğine yenik düşüp ona telefon açmak üzereydi. Fakat sevgilisinin numarasını çevirmek yerine , ondan ayrılmak için ne kadar mücadele verdiğini bilen terapi grubundaki arkadaşını aradı. "Dayanamıyorum" dedi arkadaşına. "Bu hafta sonu nasıl geçecek bilmiyorum" Zamanında aynı duyguları yaşamış olan arkadaşı "Elbette bu hafta sonu geçecek, sadece 2 gun , 2 yüzyıl degıl. Dınle benı, bu gece kardesımın yenı mağazasının acılısına benımle gelmeye ne dersın? Hem sonrasında bıraz konuşuruz." Arkadaşı ile konuşması, açılış ve sonrasında dertleşme önerisi sevgilisini aramasına engel olmuştu. Aynı zamanda sevgılısının seyahatte olduğu haftasonunu daha rahat atlatmasını sağlamıştı.
Çevremizde bu süreçte sıgınabılecegımız bızı anlayan, bızımle aynı sorunu yaşayan insanlar bulunması, ilişkimizin dışında da çevremizin ışık ve hayat dolu olduğunu bıze kanıtlar. Kendi aralarında kötü ilişkilere gereğinden fazla tutunma eğilimleri hakkında yardımlaşan 4 kadın, bir anlaşma yapmışlardı. Bağımlılık problemleri ne zaman kontrolden çıksa birbirlerini arayacaklarına dair sözleştiler.. Burada her birinin en büyük kazançlarından biri, panik ya da aci dolu bır anı atlatmaları ıcın bırbırlerınden destek alacak olmalarıydı. Aynı zamanda bağımlı kişinin sonrasında pişman olacağı şeyleri yapmasına da engel olacaktı.

Böyle bir destek grubu oluşturamaz mıyız? Birbirimize yardımcı olmak için neler yapabiliriz?

Gözünüzü seveyim hastaneye yatın durumunuz vahim. Kendinize değil zararınız, elalem kapatır kapısını kurtulur, çocuğunuzun böyle bir şansı yok.

Bilgisayar yok annemde herkesi yorum yapan etiketleyemiyorum telefondan zor. Mubarek Cuma saati konuyu takip eden yorum yazan arkadaslar son mesajimi okuyip bana destek olur musunuz? Bilgisayar oldugunda son guncellenmeden sonra etiket de yaparim mesaji gormeyen olursa yarin eve donucez. Bilgisayardan yaparim.

Tedavi olun tedaviii. Dua mua diye yırtamazsınız.

Gözünüzü seveyim hastaneye yatın durumunuz vahim. Kendinize değil zararınız, elalem kapatır kapısını kurtulur, çocuğunuzun böyle bir şansı yok.
Bu durumda gene destek alabilecegim konu kendime bir hobi bulmak ve kendimi eylemek degil. Evde yalniz oldugumda destek grubunda belki beraber disari cikabilecegimcbiri belki cay icmeye gidebilecegim biri cocugumla?

Tedavi olun tedaviii. Dua mua diye yırtamazsınız.
Tedavilerin bunca sene ise yaramadigini amlattim. Zaten terapi surecim devam ediyor dun de seanstaydim. ve doktorum ilac yazmadi yeni ev bulana kadar esimin isine yakin annemde kalabilecegimi bunun uygun oldugunu soyledi ilacla ilgili sonra bakariz dedi

Bu durumda gene destek alabilecegim konu kendime bir hobi bulmak ve kendimi eylemek degil. Evde yalniz oldugumda destek grubunda belki beraber disari cikabilecegimcbiri belki cay icmeye gidebilecegim biri cocugumla?
Bakın tane tane anlatacağım. Sizin durumunuz ciddi. Psikiyatrik tedaviye ihtiyacınız var. Terapi falan tek başına yaramaz size. İLAÇLI tedavi lazım.

Tedaviyi bıraktığınız için bu haldesiniz, sizin sürekli tedavi görmeniz lazım.

Bakın tane tane anlatacağım. Sizin durumunuz ciddi. Psikiyatrik tedaviye ihtiyacınız var. Terapi falan tek başına yaramaz size. İLAÇLI tedavi lazım.
Bukadar vahim durumsa doktor aylardir beni dinliyor arada esimi de gorusmeye aliyor. Unlu bir doktor ozelden adini verebilirim. Adamin bos gunu bos saati yok. Neden son seansta ilac yazmadi madem hastaneye yatmalik kdr kotuyum? Oglanla yaptigim konusmalari da biliyor her seans anlatiyorum

Bu konuyu okutun, belki fikri değişir. Kimseye olmadığınız kadar bu konuda dürüst olduğunuza eminim.

Okudugum kitapta bile boyle yaziyor size tek iyi gelecek sey size iyi gelecek destek grubu olusturmaniz. Birbirinizi bu hastaliktan takintidan muzdarip kisiler olarak desteklemeniz frenlemeniz diyor. Demekki boyle sorunu olan binlerce insan varki bu kitap satiyor ve basilmis degil mi?

Eşiniz boşayacak mı yine, çok güzel konuşmaya başladınız.

Yahu nasıl bir çözüm önerisi istiyorsunuz? Doktor forumu değil burası. Hastasınız madem doğru düzgün tedavi olun. Buna zorundasınız. Yok olamam diyorsanız da birazcık olsun çocuğunuzu düşünüyorsanız çocuğunuzdan uzak durun. Babası bakamıyorsa bir aile büyüğünüz en olmadı devlete verin. İnanın sizden çok daha iyi olur onun için.

Bu konuyu okutun, belki fikri değişir. Kimseye olmadığınız kadar bu konuda dürüst olduğunuza eminim.
Tamam okuturum soz veriyorum hatta ciktikarini maile aticam bugun. Tekefondan cekip. Belki ilaci yazar uzaktan. Biz 3 yildir esimle ayni evde degildik. Ben de ilaci birakmistim cunku ayni evde degilken takmiyordum. Belki tekrar baslamam gerekir haklisiniz. Yok bosama durumuvyok da burdakiler boyle yazinca ben korktum bosar diye

Soyliyorum uste esine bagimli olan uc dort kisilik bir grup istanbulda gorusmek evden eve de olur. Ve birbirimize telkin verip frenlemek benimle ayni dusuncede olan kisiler bulmak cozum bu. Kitapta boyle yaziyor bir iki gonderi once uzunca
Yazdim

Bakin hanimefendi kitaptaki en basit cozum bu
BAĞIMLI , bir bağı koparmaya çalıştığında bunu bilen dostlarınız, bu bağımlılığın ve sonsuza kadar süreceğini düşündüğünüz acı çektiğiniz o anın pençesindeyken hareket etmenız ıcın sıze destek olabılırler. Sevgilisini hafta sonu seyahate çıkmadan önce aramak için karşı konulmaz bir istek duyan ve onsuz yalnızlıkla dolu 48 yıl gibi geçecek olan hafta sonunu korkuyla bekleyen kadın, paniğine yenik düşüp ona telefon açmak üzereydi. Fakat sevgilisinin numarasını çevirmek yerine , ondan ayrılmak için ne kadar mücadele verdiğini bilen terapi grubundaki arkadaşını aradı. "Dayanamıyorum" dedi arkadaşına. "Bu hafta sonu nasıl geçecek bilmiyorum" Zamanında aynı duyguları yaşamış olan arkadaşı "Elbette bu hafta sonu geçecek, sadece 2 gun , 2 yüzyıl degıl. Dınle benı, bu gece kardesımın yenı mağazasının acılısına benımle gelmeye ne dersın? Hem sonrasında bıraz konuşuruz." Arkadaşı ile konuşması, açılış ve sonrasında dertleşme önerisi sevgilisini aramasına engel olmuştu. Aynı zamanda sevgılısının seyahatte olduğu haftasonunu daha rahat atlatmasını sağlamıştı.

Anane babane baksin demeyin lutfen iki taraf da alt gelirli ve okumamis cahil. Dun butun gun evde yoktum cocugun tek yaptigi butun gun tablet izlemek bu daha mi iyi? Ne etkinlik yaptiriyorlar, ne sosyallesmeye arkadaslariyla gorustururler ne de vde oyun saati yaparlar. Butun gun tablette zararli videolar basinda bile durmuyorlar cocugun ve tablet televizyon

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…