Bayram gunu esim bosuyor OKB ese karsi takinti ne olur yardim edin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ay beni de çok üzdü ya. mükemmel bir anne olmadığımı bi sürü kusurum olduğunu biliyorum ben de. ama bu çok fazla ya. kalbim parçalandı resmen

Kimse mükemmel degil muhakkak eksiklerimiz vardir. Yinede cocuklarimizin ruhsal gelisimini ön planda tutuyoruz. Adama duygu sömürüsü yaptirmak icin cocuklarimizi kullanmiyoruz.

Esinin eve gelmesi icin masa olarak kullaniyor, cocuk aradiginda, babasini sordugunda elinin daha guclu olduguna inaniyor. Cocugun bilinc altini mahvetmis, ilk 6 sene karakteri olusturur bu yaptiklarinin acisi cocuk yetiskin oldugunda cikacak. Kendi cocugunun hayati onemli degil ama, yeter ki koca evde bulunsun.

Halbuki surekli yaninda olsa tolerans araligi iyice dusecek ve bu sefer isten gelirken yarim saat gec kalsa bile sorun cikmaya baslayacak. Burada bile dun yazmaya basladiginda kendinin daha farkindayken, bugun aman da esim bize uysaydi, aman da herkesin esi evde oturuyor ben mutsuzken o da yapmasaydi demeye basladi. Cunku tolerans araligi dustu yorumlara.

Keske sosyal servisi daha gelismis bir ulkede olsaydik da o cocuk alinsaydi konu sahibinin evinden. Baba da baba degil ki, hem boyle bir evlilige katlaniyor hem de cocugun velayetini anneden alip daha saglikli bir ortamda buyuteyim demiyor.
Baba da baba değil kesinlikle. Onunda normal olmadığı bu evliliğe devam edip,çocuğunu bu saçmalıklara mahkum etmesinden belli.

Arada dış gebelikte geçirmiş birde. İlkine bakmışlar, çocukların çok umurlarindaymis gibi. Kendine yeni kurban, "dert ortağı " doğurma düşüncesinde resmen. Çocuğa olgun demiş,ona da üzüldüm. Aklı bir karış havada anne, umursamaz bir babayla başka ne yapacak 6 yaşında çocuk? Kirmizi oda konusu gibi hayat yaşıyor yazık.

Mesela agladigimda babasi gec geleceti zaman. Babasini aratiyorum kacta gelicek daha gelmicekmi soyle
Erken gelsin korkuyorum gibi. Veya babam da yanimizda olsaydi ucumuz uyusaydik diyorum. O da gelicek anne sabret diyor. Babasi acmiyor bazi inana bindiriyor. Oglum neden acmiyor nen cok uzuluyorum diyorum. Anne acar bekle diyoe. Sen de o arayinca
Acma diyor. Neden aglitorsun diyor
Babam iste sehirddisindaymis gec gelicekmis uzuluyorum oglum diyorum keske boyle
Olmasaydi diyorum. Gel senicmutlu edecek borseyler yapalim ne istersin diyor
Çocukla ebeveyn yer değiştirmiş gibi Allahım bu çocuğu yardım et😪🤲🏻

Ailem ve cevremde ki arkadaslarimin en yakin 3 arkadasimin esi asla arkadaslariyla cikmiyor. Aile babasi yani bunlar. Kendi babam da oyle. Gecnliginde evlenmeden once sosyal hayati vardi sonra hep annemle. Hatta annnem
Top oynamayi birakmasini istemis aksam gece hali saha yapiyorlarmis. Annemi uzmemek
Icin birakmis arkadaslari topa cagirirmis gitmez mis isten sonra Bissunicole Bissunicole
Ay gitsin top oynamaya ne var yani eşim ayda birkaç kez balığa gider ben de gezmeye gidiyorum oh mis gibi keyfini sürün yahu bir de çocuğu darlamayın valla burada o çocuk için sizi darlarım he

Ayrı olduğumuz dönem nerde olduğunu umursamıyorum demiştiniz.keşke hiç barışmayıp boşansaydınız.belki o zaman anneliği daha sağlıklı bir şekilde yapardınız.(gerçi işiniz belli olmazdı)

şimdi eşinizi hasta ettiğiniz yetmemiş gibi çocuğunuzuda düşünmeden hareket ediyorsunuz.

" eşim evde olsa böyle olmazdım mutlu olurdum babamda sürekli evde " diyorsunuz da anneniz evde olmasına rağmen babanıza bağırıp çağırıyormuş muhtemelen sizde sorun çıkaracak birşey bulurdunuz.

Ben sadece nasil umursamaz
Olunur nasil katlanilir Onu bolmiyorum 3-4 yildir da ev hanimi oldugum icin oyalanacak bir isim yok. Ise gitsem aksam gene 10-11 gelse gene sorun ederm ama belki aramamamyi dizginlemeyi beceriririm.kocaman oglum
Var istanbul merkezde otursak sinemaya bile gitsem Oglan gelir bakit Gecer o benim en iyi arkadasim. Ama oturdugum istanbul disi kor nokta kimsem yok. Sabrediyorum su an tasinana Kadar. Evladima kotuluk etmek neden isteyeyim katlanilacak bir boyutta olmuyor ust uste is nedeniyle veya ailesi arkadaslari Nedeniyle gec geldiginde katlanamiyorum sizde bu rahatsizlik olsa napardiniz. Gec gelicem dediginde aglama gelse tutabilir misin veya sinir harbi gelse
Benim de sorunum sizin tam tersiniz, asiri umursamazim :KK43:

Son düzenleme:
Nefret ediyorum boyle karaktersiz hastayim
Diye kendini bi kaliba sokup duzeltmek istemeyen insanlardan aizin gibi manyak insanlarin yetistirdikleri cocuklar ilerde baskalarinin basini yakiyor ve asla mutlu olamiyor. Esim haftada 3 4 aksam disari cikar spora gider haftasonu gezmeye gider tek basina tatile gider bunlar cok normal bende cikarim gunduzleri bazen aksamlari cocuklara boyle yuklenilmez kavgali bile olsa anne baba birbiri hakkinda kotu seyler soylemez yada cocuklarin yaninda aglamaz of bosuna ya bencil bir insana ne anlatabilirsinki anca sinir bozarsiniz

Dün tüm eski konuları okudum. Sizin tedavi olup iyileşmeden evlenmeniz hataymış. Boşanma muhabbetlerinizde de sürekli eşinizi kötülediniz , hatta size destek verenlerde vardı , daha sonra düzelmek istiyorum dediniz insanlar size tavsiyelerde bulundu sonuç hiç. Hastalığınızı bilip neden çocuk doğurdunuz , hadi bir kere yaptınız neden ikinciyi yapmaya çalışıyorsunuz. Gerçekten siz kendinizi düzeltmemişken , psikolojisi bozuk çocuklar doğurup büyütmeye devam edeceksiniz. Bir yorumunuzda katil değilim ki yazmışsınız. Çok fazla kriminal video izledim çoğu katilin ortak özelliği kötü ailede yetişmis olmaları. Siz değilsiniz ama sizin çocuklarınız böyle olabilir o yüzden şu bencilliğinizden kurtulmaya çalışın, hastalığınızla başa çıkamıyorsanız da kocanızı ve çocuğunuzdan ayrılın diyeceğim. Hiç söyleyeceğim şeyler değil bunlar ama adamı da hasta etmişsiniz ve kaza yapmış . Çocuğunuzda hasta olarak büyüyecek. Tedavi olmayıp , ilaç kullanmayıp , iyileşmeyip ama ben böyleyim beni kabul etsinler diyemezsiniz . Sizde kimseyi olduğu gibi kabul etmiyorsunuz. Ayrıca dünya senin annen baban ve 3 arkadasın ailesindeki örneklerden daha büyük , zira onlarında sizin anlattiginiz gibi olduğuna zerre inanmıyorum. Adamda peygamber sabrı varmış sizi şu ana kadar bırakmadığı için baskası olsaydı durumunuz çok çok kötü bile olabilirdi.

Sürekli eşleri arayan kadınları anlamıyorum çünkü eşim beni sürekli arayınca bıkkınlık geldiğini biliyorum ,
İnsan daralıyor ve acayip gergin oluyor

Nefret ediyorum boyle karaktersiz hastayim
Diye kendini bi kaliba sokup duzeltmek istemeyen insanlardan aizin gibi manyak insanlarin yetistirdikleri cocuklar ilerde baskalarinin basini yakiyor ve asla mutlu olamiyor. Esim haftada 3 4 aksam disari cikar spora gider haftasonu gezmeye gider tek basina tatile gider bunlar cok normal bende cikarim gunduzleri bazen aksamlari cocuklara boyle yuklenilmez kavgali bile olsa anne baba birbiri hakkinda kotu seyler soylemez yada cocuklarin yaninda aglamaz of bosuna ya bencil bir insana ne anlatabilirsinki anca sinir bozarsiniz

Aynen ya bir nesil senelerce Cocuklar Duymasin izlemedik mi, cocuklarin yaninda anne baba tartismaz, mutfakta tartisilir 🙈 Yani ben anne ve babami hic bu sekilde birbirine bagirirken ya da annem aglarken gormedim, tabii ki sorunlar oluyordu ama ortam gergin bile olsa annem 'Yetiskinler problemlerini kendi arasinda halledebilir, anne baba yaninizdayken sizin endiselenmenize gerek yok' falan diyordu.

Adam bu kadar yıldır gerçekten iyi sabretmiş. O çocuğa da çok üzüldüm Allah yardımcısı olsun. Sürekli Ben ben ben diyen bi insansınız. Bu kadarı gerçekten de çok fazla. Okurken ben bunaldım, bunu yaşayan eşinizi ve çocuğunuzu düşünemiyorum üzüldüm onlara

Bastan soylemek isterim evet eminim esimin haytinda biri yok,sadakatle surdurdugumuz sevgililik ve evlilik donemimiZ oldu.
Evet teshis psikiyatr tarafindan kondu.Takinti ,obsesif kompulsif bozukluk, agirlikli anksiyete. Soyle anlatayim sizlere,esim is cikisi arkadaslariyla iftar acmaya gidiyor. Iftardan sonra da arkadaslari dort erkek hadi okey oynamaya gidelim diyorlar.saat 2300olmus hala okey masasindalar.Esimi ariorum gelmicekmisin diye daha oynuyoruz bitmedi diyoe.10dakika snra tekrar ariyorum ne zaman cikacaksiniz diye.sinirlenmeue baslior hafiften.mesaj yagdirmaya basliyorum.iyice sinirlendigi onu darladigimi dusundugu icin cevap atmiyor.ariyorum acmiyo(kavga etmek istemior) yanindaki arkadasini ariyorum,alo diyor esimi istiyorum telefona,basliyoru kavgaya bu sefer bana boyle baski yapip,40yilda bir ciktigim
Gec kaldigim bir aksam 40kere aradigin icin hic eve gelmicem goruceksn diye tehdide basliyor.
Beklentisi:zaten hep evdeyim,istem eve evden ise.nadiren arkadaslaeimla ciktigimda 100kere arama,beni darlama,zaten eve cok gec gelen biri degilim.bunu mesele yapma.
Peki beden o kadar sık arıyorsunuz? Güvenmiyor musunuz? Arkadaşları ile çıksa ne olur ki? Ya da arkadaşlarını arayıp mahcup etmeseniz keşke
Bizler yeni yetişirken anneler böyle yapardı tele cevap vermezsek korkar arkadaşlarımızı arardı

Baba da baba değil kesinlikle. Onunda normal olmadığı bu evliliğe devam edip,çocuğunu bu saçmalıklara mahkum etmesinden belli.

Arada dış gebelikte geçirmiş birde. İlkine bakmışlar, çocukların çok umurlarindaymis gibi. Kendine yeni kurban, "dert ortağı " doğurma düşüncesinde resmen. Çocuğa olgun demiş,ona da üzüldüm. Aklı bir karış havada anne, umursamaz bir babayla başka ne yapacak 6 yaşında çocuk? Kirmizi oda konusu gibi hayat yaşıyor yazık.
Doğru ama. Çocuk konu sahibinden kat kat olgun. Bu yaşta anasının ebeveyni olmuş kara bahtlım.

Hic saglikli dusunmuyor, etrafinizdakileride hasta ediyorsunuz.
6yasindaki cocuk ile ne dertlesmesi Allah askina?

Okb, anksiyete vs bende de var. Ama anlattıklarınız bu hastalık tanımına pek uymuyor.
Fazlasıyla kontrolcü ve müdahaleci bir yapınız var. Benim annem de böyledir, görümcem de.
Bu tarz insanlarla değil aynı evde yaşamak, arada bir görüşmek bile çok yoruyor insanı.

Doğru psikoloğu bulmalısınız. Sadece eşiniz için değil, çocuğunuz için de yapmalısınız bunu.

Oğlumla ilgili bir takım sıkıntılar vardı.
Boşa kürek çekilen çok terapiler gördüm ben.
Tedaviden vazgeçmeyin sadece dogru terapisti bulmak için çabalayın.
Su akar yolunu bulur. Siz kendinize yoğunlasın. Eşiniz sizden vazgeçecek gibi durmuyor.

Aynen oyle valla kırmızı oda geldi benim aklıma da resmen.

Kimse mükemmel degil muhakkak eksiklerimiz vardir. Yinede cocuklarimizin ruhsal gelisimini ön planda tutuyoruz. Adama duygu sömürüsü yaptirmak icin cocuklarimizi kullanmiyoruz.
çok üzücü. çok ağır bir yük o çocukcağız için. halbuki anne tampon olmalı bu yaşta. çocuk 6 yaşında annesinin annesi olmuş. çok trajik maalesef

Surekli dert anlatan bir anne kimse istemez. Benim annem de cok depresiftir su an onlarda zor duruyorum.babama surekli bahirir surekli kusur bulur mutsuzdir.halbuki adam hep evde.yone de yaranamadi ben esime
Oyle bagiramam asla bosar korkarim.oglum icin calisip pedagog sureci baslatacagim.pedagog ban telkinker verir
Oglumlaher gun 30'dk oyun saati yapmami pedagog soylemisti. Uygulariz
Mesela. Konusmalarimi da anlatirim.
Hanımefendi, babanızın hep evde olması iyi bir şey değil. Bir erkeğin hep evde olması kimse için iyi bir şey değil. Size göre adam evdeyse her şey iyi, değilse her şey korkunç ve acısı çocuktan çıkmalı. Niye? Çünkü adam evde olsa ben iyi olurum, ben iyi olursam çocuğa iyi davranırım… bu nasıl bir mantık pardon? Sizinki artık hastalık boyutunu aşmış. Siz saplantılı bir hale gelmişsiniz. Evladınızı bile kocanızı elinizde tutmak için silah olarak kullanıyorsunuz. Hangi anne bunh yapar? Hangi anne evladını bir silah olarak görür. Hangi anne sırf hocam evde dursun diye ikinciyi bile ister? Allah ım keşke sizin gibilerin elinden çocukları alsalar da o taptığınız kocanız sadece size kalsa. Siz kocanızı çocuktan da kıskanıyorsunuz, eminim buna artık. Kocanız oğlunuzu azıcık sevse, beni niye böyle sevmedi diye kudurduğunuza eminim.

Sizden ayrılmayan kocaya da yazıklar olsun. Evladını ateşlere atıyor resmen

Hanımefendi, babanızın hep evde olması iyi bir şey değil. Bir erkeğin hep evde olması kimse için iyi bir şey değil. Size göre adam evdeyse her şey iyi, değilse her şey korkunç ve acısı çocuktan çıkmalı. Niye? Çünkü adam evde olsa ben iyi olurum, ben iyi olursam çocuğa iyi davranırım… bu nasıl bir mantık pardon? Sizinki artık haftalık boyutunu aşmış. Siz saplantılı bir hale gelmişsiniz. Evladınızı bile kocanızı elinizde tutmak için silah olarak kullanıyorsunuz. Hangi anne bunh yapar? Hangi anne evladını bir silah olarak görür. Hangi anne sırf hocam evde dursun diye ikinciyi bile ister? Allah ım keşke sizin gibilerin elinden çocukları alsalar da o taptığınız kocanız sadece size kalsa. Siz kocanızı çocuktan da kıskanıyorsunuz, eminim buna artık. Kocanız oğlunuzu azıcık sevse, beni niye böyle sevmedi diye kudurduğunuza eminim.

Sizden ayrılmayan kocaya da yazıklar olsun. Evladını ateşlere atıyor resmen
Bence de adam bosanmali ve velayeti kesinlikle almaliydi simdiye kadar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X