Bayram gunu esim bosuyor OKB ese karsi takinti ne olur yardim edin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne alaka ya. Kaynanalar ben hastayim deyip yeter, geline iş yaptirir. Sizin esinizde yolunu bulmuş. Ben hastayimz darlanmaya gelemiyorum, ustume gelme deyip kaciyor
Yok yani hicbirsekilde darlamamam gerektigini eski mesajlari okuduysaniz eski konuda yani bu konu basliginda. Eski davranislarimi nuksettirmemem gerektigini soyluyor. Bunlar panik atagini etkiliyor direksiyon basinda basindonebilir kaza yapabilir stresli ortamlardan tamamen uzak olmali ki isi cok stresli. Kendinsirketimiz bazi satislar iyi gidiyor bazi cok durgun. Bazi cebinde parasi oomuyor. Telefonu susmuyor yogun musteri portfoyu var

2020-2021-2022 ise hic gitmedim sadece maas aldim. Kisacasi calismadim evden yapilan bir is degil benimki. Boslukla gecti takintilarim cok artti. Kasimdan veri de maas da almiyorum varolan isimden ayrildim cunku tesetture girdim. Sikintilar evde olunca iyice artigini farkettm
Aksam sofrasinda es yaninda olsun diye bekliyorum isten dolayi busefer gec geliyor ben calismiyorum ev kira esim gecindiriyor, cocuk baba gelene kadar ben stresli skntili oldugum icin uyumuyir

Niye böyle tam zamanlı ya da yarı zamanlı düzgün çalışacağınız bir işe girmiyorsunuz. bu haliniz size ve özellikle çocukları kötü etkiliyor. Çalışıp, hayata karışsanız herkes için daha iyi olur.

2020-2021-2022 ise hic gitmedim sadece maas aldim. Kisacasi calismadim evden yapilan bir is degil benimki. Boslukla gecti takintilarim cok artti. Kasimdan veri de maas da almiyorum varolan isimden ayrildim cunku tesetture girdim. Sikintilar evde olunca iyice artigini farkettm
Aksam sofrasinda es yaninda olsun diye bekliyorum isten dolayi busefer gec geliyor ben calismiyorum ev kira esim gecindiriyor, cocuk baba gelene kadar ben stresli skntili oldugum icin uyumuyir
Bu arada biz ist selimpasa
Tarafinda oturuyoruz corlu tekirdag cerkezkoy bolgesine gittiginde esim erkenden geliyor. Istanbul avrupa veya anadolu yakasinda musteridemoldugunda ise trafikten ve yol uzakligindan cok gec geliyor. Yani sadece gecen hafta ustuste gec gelme
Oldu benim ameliyat sonrama denk geldi

Niye böyle tam zamanlı ya da yarı zamanlı düzgün çalışacağınız bir işe girmiyorsunuz. bu haliniz size ve özellikle çocukları kötü etkiliyor. Çalışıp, hayata karışsanız herkes için daha iyi olur.
Tesetturlu olarak sekreterlik isi bulamiyorum almiyorlar. Bu yuzden selimpasadaki evden cikacagiz. Kira cok uygun toki depreme dayanikli. Ama esim tek tabanca zorluyor. Oglana iyi bir egitim hobiler vermek istiyourz hem maddi hem psikolojik anlamda
Calismak is sonrasi arkadaslarla
Spor veya sosyallesmek bana da iyi gelir zira 4 Yil olacak evdeyim

Istanbul avrupa yakasinda bir iki is gorusmem var ama Holding degil kucuk sirketler.kapali olunca anca Kucuk yerlerde
Calisabilirim eskisi gibi acik dgilim. Esim de
Pek razi degil ama istanbul kira cok pahali 7-8 bin. Esim mecbur gir calis kucuk bir muessesede dicek. Tek basina o kiralari karsilayamaz. Selimpasa cekmece tarafinda hic is bulamadim ekim kasimdan beri bakiyorum heryere haber saldik yok.istanbula tasinmak hem esimin daha erken gelmesi icin, hem de benim is bulmam icin gerekli gibi

Yok yani hicbirsekilde darlamamam gerektigini eski mesajlari okuduysaniz eski konuda yani bu konu basliginda. Eski davranislarimi nuksettirmemem gerektigini soyluyor. Bunlar panik atagini etkiliyor direksiyon basinda basindonebilir kaza yapabilir stresli ortamlardan tamamen uzak olmali ki isi cok stresli. Kendinsirketimiz bazi satislar iyi gidiyor bazi cok durgun. Bazi cebinde parasi oomuyor. Telefonu susmuyor yogun musteri portfoyu var

Bu ulkedeki kadinlarin yarisindan cogunda anksiyete ve panik atak var. Cogu eminim ki memnuniyetsiz kocalarini mutlu etme çabasından dolayı ruhsal olarak yaralaniyro. Yine sabah aksam kocalarinin zılgıtını cekip, yemegini yapip, cocuklarina bakip birde ustune işe gidiyorlar. Yani hayatlarini devam ettiriyorlar. Otobanda sol seritten giden arabanin dibine girer gibi adami darlayin demiyorum ama kari koca arasında arada bir anlasmazlik olur yani. Hiçbir sekilde darlamamak nasil olacakki

Bu ulkedeki kadinlarin yarisindan cogunda anksiyete ve panik atak var. Cogu eminim ki memnuniyetsiz kocalarini mutlu etme çabasından dolayı ruhsal olarak yaralaniyro. Yine sabah aksam kocalarinin zılgıtını cekip, yemegini yapip, cocuklarina bakip birde ustune işe gidiyorlar. Yani hayatlarini devam ettiriyorlar. Otobanda sol seritten giden arabanin dibine girer gibi adami darlayin demiyorum ama kari koca arasında arada bir anlasmazlik olur yani. Hiçbir sekilde darlamamak nasil olacakki
Ben baya bi darliyordum. Annene bensiz gitme. Berbere sadece haftasonu gunduz gidebilirsin. Maca gidemezsin. Gibi. Onceki ilk mesajlari okuyabilirsiniz. Esim bunlardan sklmisti bosanma asamasina gelmistik. Tekrar ayni konulari yasariz diye korkuyor cunku bir insan huyi neyse huylu huyundan vazgecmiyor degiskiyor. Taa 5 sene once burda arkadaslar yazms umursamaz ol, bir kere olsun iyi eglenceler canim dedin mi? Diye.
5 sene once de demedim, hala da demiyorum. Sadece disardayken eskisi kdr cok aramiyorum cunku sonuc alamadigimi gordum. Bazen ozellikle nu hamilelik cocuk aldirma sonrasi hormonlar cosuyor, ust uste ariyorum. Acmiyor ariyorum tuvaletteymis mesela arkadasi demis ki karin 12 defa aradi. Aslinda rezl bir
Durum.

Kendiniz iyilesmediginiz gibi adamid hasta etmissiniz cocukla dertlwsme diye bisey olamaz siz kendiniz isteseniz biseyleri zaten bu zamana kadar duzeltirdiniz adam dibimde olsun diye yillardir etrafinizdaki herkese hayati zindan etmissiniz farkindamisiniz arama sorma rahat birak adami calisiyormus zaten bunun nesini yapamiyorsun

Benim esim anlasmasi yonetmesi kolay biri. Mukemmel yemekler beklemez, ev isinde haftasonu oldugunda calisiyorsam yardim da eder veya kadin tutariz parasini oder. Ki calismadigimda da tutmuslugu var . Ama iste surekli beraber bisey yapmak istemem, arkadaslariyla hic cikmasin hep benle program yapsin istemem onu bunaltiyor. Bes sene oncesine gore cok olgun, kendini isine ve bise ailesine adadi. Bir ev araba alalim isleri buyutelim cocugumuza birikim yapalim ileride rahat edelim derdi bu. Sadece tasindigimiz lokasuon istanbul disi, yasli anne babama cok uzak oldu, esimin ailesine de. Temmuz tasindik kayinvaldem ikk drfa subatta geldi dusunun. Kayinpeder daha evi gormedi. Gorumcem iki defa gelei cunku istanbula 2 saat uzaklikta

Kendiniz iyilesmediginiz gibi adamid hasta etmissiniz cocukla dertlwsme diye bisey olamaz siz kendiniz isteseniz biseyleri zaten bu zamana kadar duzeltirdiniz adam dibimde olsun diye yillardir etrafinizdaki herkese hayati zindan etmissiniz farkindamisiniz arama sorma rahat birak adami calisiyormus zaten bunun nesini yapamiyorsun
Kafam maalesef hala deismedi. Burada bir uye yazmis evcil karisinin sozunden cimmaya sonuk erkekler var asosyal ogle biriyle
Mutlu olurdunuz diye. Hala o kafadayim. Ama esimle de 2010 dan beri 13 zene oldu ayrilmadigimizin ayrilamadigimizin farkindayiz yani cocuk da kac yasina geldi. Ikinci olacakti dustu. Bu adam olmasa hayat bana gene asosyal birini vermez bunu birkac egitim
Almistim orada anladim ogrendim. Hayat bana degismem
Icin gene isi yogun olan hatta busefer daha beyer belki gemilerde
Calisan hic gekmeyen es verir

1)3-4 yildir faal olarak bir ofiste calismamak
2) 20 kilo birden almak verememek gitgide kilo almak duygusal aclik
3) hayattan bezmek sporu yuruyusu birakmak
4)kapanmama ragmen namaz
Kilmamak nefsime yenilip yemek yemek inanclarimda zayif kalmak, ibadet etmemek
Bu dort madde beni son 2-3 senede baya baya bitirdi psikolojik anlamda

Benim esim anlasmasi yonetmesi kolay biri. Mukemmel yemekler beklemez, ev isinde haftasonu oldugunda calisiyorsam yardim da eder veya kadin tutariz parasini oder. Ki calismadigimda da tutmuslugu var . Ama iste surekli beraber bisey yapmak istemem, arkadaslariyla hic cikmasin hep benle program yapsin istemem onu bunaltiyor. Bes sene oncesine gore cok olgun, kendini isine ve bise ailesine adadi. Bir ev araba alalim isleri buyutelim cocugumuza birikim yapalim ileride rahat edelim derdi bu. Sadece tasindigimiz lokasuon istanbul disi, yasli anne babama cok uzak oldu, esimin ailesine de. Temmuz tasindik kayinvaldem ikk drfa subatta geldi dusunun. Kayinpeder daha evi gormedi. Gorumcem iki defa gelei cunku istanbula 2 saat uzaklikta

Esiniz haklino zaman. Darlamayin adami 12 kez aramak ne demek. Ben olsam engellerdim herhalde

Esiniz haklino zaman. Darlamayin adami 12 kez aramak ne demek. Ben olsam engellerdim herhalde
Ya bir arkadasim soyluyor isin sirri erkeklere deger vermemek. Allah kime
Cok deger verirsem o kisiyle siniyor bu evlat anne kardes es farketmez. Kimseyi Ondan cok sevemeyiz. Insana bagimli olmamak bakin 6 subat gecesi olanlar. Geride biraktiklarimiz. Sonrasi koca bir depresyon. Yani cok defer verme sevdigini belli etme. Mesela disarida mi , biliyorsun arkadasiyla cafede. Birak eve donerken o seni arasin diyor donus yolunda. Arayarak elime bisey gecmiyor. Uzaklasiyor. Nasilsa arayacak yazacak. Geliyorum diyicek vesaire

Cok deger verirsem o kisiyle siniyor bu evlat anne kardes es farketmez. Kimseyi Ondan cok sevemeyiz. Insana bagimli olmamak bakin 6 subat gecesi olanlar. Geride biraktiklarimiz. Sonrasi koca bir depresyon. Yani cok defer verme sevdigini belli etme. Mesela disarida mi , biliyorsun arkadasiyla cafede. Birak eve donerken o seni arasin diyor donus yolunda. Arayarak elime bisey gecmiyor. Uzaklasiyor. Nasilsa arayacak yazacak. Geliyorum diyicek vesaire
Deger vermek ile takinti arasinda fark var bence. Anneniz, cocugunuz, eşiniz farketmez kim olursa olsun bu kadar sıkıya gelemez. Umarim duzeltirsiniz herseyi

Ben baya bi darliyordum. Annene bensiz gitme. Berbere sadece haftasonu gunduz gidebilirsin. Maca gidemezsin. Gibi. Onceki ilk mesajlari okuyabilirsiniz. Esim bunlardan sklmisti bosanma asamasina gelmistik. Tekrar ayni konulari yasariz diye korkuyor cunku bir insan huyi neyse huylu huyundan vazgecmiyor degiskiyor. Taa 5 sene once burda arkadaslar yazms umursamaz ol, bir kere olsun iyi eglenceler canim dedin mi? Diye.
5 sene once de demedim, hala da demiyorum. Sadece disardayken eskisi kdr cok aramiyorum cunku sonuc alamadigimi gordum. Bazen ozellikle nu hamilelik cocuk aldirma sonrasi hormonlar cosuyor, ust uste ariyorum. Acmiyor ariyorum tuvaletteymis mesela arkadasi demis ki karin 12 defa aradi. Aslinda rezl bir
Durum.
Eee degisin o zaman. Adam haklı. Okurken ben bunaldım

Su an hic umurumda degil.belki hepinize garip gelecek.sevgiliyken de degildi umrumda. Yani guwensizlik olmadigini burdan anliorm. Su an tabi ki napio ne ediyo konussak da kontrolum disinda.ama sorunum yanimdayken olan takinti yani ayni vde ysiyoken.mesela o is seyahatone gittiginde ben hic evde kalmadm mutlaka bir yerlerde kaldm bir sekilde oyaladim kendimi. Ylnizliga kendimle kalmay tahammulum yok.. o bir yerdeyse ben de evde olmamaliyim mutlaka ben de baska bir yerde olmaliym.adeta misilleme
Gibi.esimin soyledigi ne biliyormusunuz? Ben senin hayatimdan cikayIm senin tum Sorunlarin bitcek cok rahat olacaksin.
En basidinden bie ornek vermek isterim.gecen hafta sehrlerarasi otobusteyz.ben kosede bebegm kucagimda uyuor.esim yan kltkta.muavin geldi “beyfendi tum yolcularbinsn isiklar sonsun,sen en arkaya gec esiniz rahat otursun bebekle” dedi.esim bunu bana soledi ben kiyameti koprdm.sen benim yanimi birakp neden arkay geciceksn,sen ne kdrBencilsin,sen bebek uyaninca bana yedim etmicek misin dedim.bu tepkim ona gore anlamsiz ve abarti...
Bu tepki çok normal abartılı değil tabiki gece yardım lazım otobüste bencillik yapmış

Değer vermek 12 defa aramak değildir ama. Siz darlıyorsunuz insanı. 🙄 Böyle insanı bıktırıp değer veriyorum dememek lazım.

Sizin eşinize veya çocuğunuza değer verdiğinizi düşünmüyorum. Çocuğunuzu dert ortağı yaparak resmen kendinizi ona bağımlı hale getiriyorsunuz ki ileride arayıp bunaltacak başka biri olsun. Çocuğunuzun sağlıklı bir evliliği olmayacağı şu noktadan belli mesela. Ama hata sizde değil sizden ayrılıp hem kendini hem de çocuğunu koruyamayan eşinizde. Umarım kendinizi düzeltmeye istekli olursunuz yoksa ailece düzelmeye uğraşacaksınız. Adam ilaç kullanmaya başlamış, çocuğunuzun bu durumda başına gelecekler beni korkutuyor siz anne olarak düşünmüyor musunuz hiç?

Adam isten eve erken gelsn diye ugrasirken busefer kaza yapiyorsu hapse giricekti hic gelmicekti dusunebiliyor musunuz neyseki kadin yasiyor
Cocugunuzla dertlestiginizi yazmissiniz nasil bir kotuluk ettiginizi biliyor musunuz ? Cocugunuzun butun hayatni etkiliyor etkileyecek saglikli bir birey olamayacak olmak icin terapilere ihtiyac duyacak belki . Bu kadar ilac ve terapiye 1 gram dahi duzelme olmamasina inanamadim Sizofren hastasi bir komsumuz var ilacla kontrol altina alinis yillardir gayet iyi . Sizin 1 adim dahi duzelmeyip ustune koyarak geliyor olmaniz yaptiklarinizi farkinda olup pisman olmaniza ragmen bana noral gelmedi. Doktorlarinizi tedavi yontemlerinizi degistirmenizi tavsiye ederi

konu sahibi rahatsızlığınız umarım iyileşir ama 6 yaşındaki çocukla dertleşmek nedir ya? ne kadar zarar veriyorsunuz ona haberiniz var mı ? ömrü boyunca sizi mutlu etmeye çalışacak , babasının sözde eksikliğini kapatmaya çalışacak. Daha 6 yaşında bir çocuğa bunları yaşatmaya ne hakkınız var ? Ne diyor size akıl mı veriyor 6 yaşındaki çocuk ? ülkedeki herkesin problemi bu işte. zamanında evliliğinde mutlu olmayan annelerini mutlu etmeye çalışmak. Rahat bırakın şu çocukları ya !

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X