Bayram gunu esim bosuyor OKB ese karsi takinti ne olur yardim edin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Borderline, 0-2 yas arasinda yasanan kirilma ile olusan bir durum oldugu icin bununla calisabilen psikoterapist bulmak da kolay degil. Terapide ofkenin terapiste yonlenmesini de yaygin, bu yuzden ofke nobetleriniz ile bas edebilen biri olmasi lazim. Bence Borderlinelilar ile calisan, bir psikoterapist bulup, burada yazdiklarinizin gerekirse ciktisini alip okutun. Bence basvurdugunuz kisiler yetkin degilmis, Borderlinelilar terapiye inanilmaz direncli oluyor zaten donusturmesi cok zor davranislar, isi bilmeyen biri ile yol alamazsiniz.

Borderlineli annelerden Borderlineli cocuklar yetismesi de cok yaygin bir durum, kendinizi telkinle falan iyilestiremezsiniz iyi bir uzmanla devam etmekten baska careniz yok.
Tesekkur ederim bunu gozonunde bulunduracsgim. Ben de biraz direncliyim
Dediginiz gibi donusturmesj zor davranislar.0-2 yas arasinda bisiler olduguna eminim

çocukla neyin dertleşmesi ya? hanımefendi allah size de eşinize de çocuğunuza da yardım etsin. ben hayretler içinde okudum çok garip birisiniz
Ben boyle olmak istemedim. Dis gebelik sonrasi hormonlarim dengesiz ve hassas bir donemden geciyorum bir sure esim eve erken gelse cocugumuz okulundan geri kalmasa daha mantikli degil mi sizce? Ben kendimi daha iyi hissedene kadar. Esimin bunlari bilerek sagliksiz oldugumu bilerek goz yummasi ne kadar mantikli yani tek suc benim mi

Tamam dedi kendini iyi hissedene kadar haftaicleri annende kalabilirsin benim icin evimizde kalsan da orda kalsan da
Sorun yok benim seninle aram iyi diyor. Istanbul avrupa anadolu yakasinda isler musteriler yogunlastigi icin gitmek zorunda kaliyorum isim gec bitiyor donus gec oluyor diyor. Istanbulda evler pahali ev tutabolmemiz icin senin de calisman lazm diyor. Benum seninle aram iyi sorunum yok diyor

Ben de 10 bilemedin 11
Is cikisi eve gelisi gelen bir es yuzunden aglamak cocugumun yaninda goz yasi dokmek onu yedirememek uyutamamak, bunlardan aciz bir birey olmak istemiyorum. Tun diziler 1130-12 de bitiyor ama orda bile benim tersime konular var. cok ilgili esler zengin kocalar sirket sahipleri calismasi gerekmeyenler. Yani kafami oyalayamiyorum ben aksam saati

peki benim boyle olmamin sorumlusu annemse benim sucum mu? Hanileyken depresyonda ve bagimli bir kisilikmis ben dogmusum iki ay sinra ananem olmus. Sutu olmamis vesaire eski dusuklerine kurtajlarina bagimli kalmis. Aile diziminde cikmisti. Muhtemelen benimle guvenli baglanma
Yapamadi. Ben de cocuguyla dertlesen esinin gelmelerini takan biri olmak istemedim. Su an ev ev ustune evimi biraktim dis gebelik sonrasi hormonlarimda
Hassasiyet olustu ve evimde
Kalamiyorum annemdeyim.Gocebe gibi cocugu da surukledim. Anaokulunun parasini odedigi ve basarili mutlu bir cocuk oldugu halde okuldan almak Zorunda Kaldim cunku orda bakacak kimsem yok. Ben gittim anneme calisicagi yerde hasta olmus evde annesinde yatiyor corba iciyor. Ev bakmasi gerekiyor istanbulda yatak dosek yatiyor. Her sey ters isliyor. Babasi demedi ki tamam bi sure calismayayim veya hassassin disari cikmayaim Hep Erken geleyim cocugumuz okula devam etsin dedi mi? Dis gebik gecirdin bi 40 gun destek olayim hormonlarin kotu, ilac kullanmak da istemiyorsun. Gel ayrilma evimizde cocugumuz okulundan geri kalmasin dedi mi?
Anneniz rahatsızlığının farkında mıymış ya da psikologa veya ilaçlara ulaşabilecek imkanı var mıymış ? siz farkındasınız tedavi gördüğünüzü söylemişsiniz ama konu epey bir zaman önce açılmış. 6 yaşındaki bir çocuğun sizi teselli etmesinin kabul edeceğim bir yanı yok çünkü bu kadar ağır bir durum olmasa da o çocuk bir zamanlar bendim. Benim annem de geceleri camda babamı beklerdi. Haftada bir çıktığı için ve döndüklerinde hep kavga ederlerdi. Ben içimden hala anneme kızgınım çünkü tüm hayatım onu mutlu etmeye çalışmakla geçtii ve etrafımdaki herkesi. Ben anne oldum o çocuk ama ben onu doğurmadım.
Sizin eşinizle sorununuz veya ne kadar haklı olduğunuzun çocuğunuzla ilgisi yok. 6 yaşındaki çocuğun başka bir çocuğa değil , onu hep destekleyecek kendini güvende hissedeceği bir anneye ihtiyacı var.

Tesekkur ederim bunu gozonunde bulunduracsgim. Ben de biraz direncliyim
Dediginiz gibi donusturmesj zor davranislar.0-2 yas arasinda bisiler olduguna eminim

Benimkinin sebebi iskolik bir annem oldugu icin ihtiyac duydugumda her zaman yanimda olamamasi, guvenli baglanma yasayamamasi.

Benim terapistim soyle demisti. Yeni dogan bir bebek soyle dusunur: Agliyorum, anneme ihtiyacim var. Anne var, yanimda. Iyi anne. Agliyorum, anneme ihtiyacim var. Anne yok, ihtiyac duydugumda anne yok. Kotu anne, kotu anne. Korku, panik, hayatta kalma icgudulerinin harekete gecmesi... Cunku bebekken hayatta kalmamiz tamamen annemizle baglantili. Anne yok, sanki hayatin sonu gelmis gibi hissediyoruz.

Iste bu kirilma yasandigi icin omur boyu cok yakin hissettigimiz, ozellikle romantik partnerlerle, ayni bu dongu yasiyor. Esiniz var, yaninizda, huzurlusunuz, iyi es. Esiniz yok, disarida, sanki hayatiniz bitmis gibi huzursuz hissedip nevrotik tepkiler veriyorsunuz, kotu es. Bu kadar aslinda butun durum.

Anneniz rahatsızlığının farkında mıymış ya da psikologa veya ilaçlara ulaşabilecek imkanı var mıymış ? siz farkındasınız tedavi gördüğünüzü söylemişsiniz ama konu epey bir zaman önce açılmış. 6 yaşındaki bir çocuğun sizi teselli etmesinin kabul edeceğim bir yanı yok çünkü bu kadar ağır bir durum olmasa da o çocuk bir zamanlar bendim. Benim annem de geceleri camda babamı beklerdi. Haftada bir çıktığı için ve döndüklerinde hep kavga ederlerdi. Ben içimden hala anneme kızgınım çünkü tüm hayatım onu mutlu etmeye çalışmakla geçtii ve etrafımdaki herkesi. Ben anne oldum o çocuk ama ben onu doğurmadım.
Sizin eşinizle sorununuz veya ne kadar haklı olduğunuzun çocuğunuzla ilgisi yok. 6 yaşındaki çocuğun başka bir çocuğa değil , onu hep destekleyecek kendini güvende hissedeceği bir anneye ihtiyacı var.
Tabi o donemde
Imkanlar kisitli zar zor kirada oturuyorlar. Babam isci. Destek almamis ta ki 99 depremine kadar. Depremden beri panik atak ilaclari iciyor olum korkusu vesaire. Ama
Ben dogdugumda sagliksiz bir anneydi.
Annenizin de sizden baska demekki dertlesicek aksamlari yaninda oturan bir kiz kardesi annesi kayinvaldesi komsusu yoktu. Sizi arkadasi yerine koydu napabilirdi ki? Erkekler cikmamayi secmiyor, fedakarlik yapmiyor ceremesini cocuklar, cocuklarimiz cekiyor

Benimkinin sebebi iskolik bir annem oldugu icin ihtiyac duydugumda her zaman yanimda olamamasi, guvenli baglanma yasayamamasi.

Benim terapistim soyle demisti. Yeni dogan bir bebek soyle dusunur: Agliyorum, anneme ihtiyacim var. Anne var, yanimda. Iyi anne. Agliyorum, anneme ihtiyacim var. Anne yok, ihtiyac duydugumda anne yok. Kotu anne, kotu anne. Korku, panik, hayatta kalma icgudulerinin harekete gecmesi... Cunku bebekken hayatta kalmamiz tamamen annemizle baglantili. Anne yok, sanki hayatin sonu gelmis gibi hissediyoruz.

Iste bu kirilma yasandigi icin omur boyu cok yakin hissettigimiz, ozellikle romantik partnerlerle, ayni bu dongu yasiyor. Esiniz var, yaninizda, huzurlusunuz, iyi es. Esiniz yok, disarida, sanki hayatiniz bitmis gibi huzursuz hissedip nevrotik tepkiler veriyorsunuz, kotu es. Bu kadar aslinda butun durum.
Son paragrafa saygi duyuyorum tamamen ozetlediniz. Annemin akli ben dogdugumda ben agladigimda
Acktigimda nerdeydi acaba. Annesi veya kayinvaldesi veya kiz kardesi olmadigi icin de yalnizdi. Yalniz ve depresyonda buyuttu. Bu da benim Evliligimin icine etti kisaca. Mutlu olamadim ve mutlu edemedim

Lütfen ama lütfen tekrar hamile kalmayın. İyi korunun. Tedavinizi aksatmayın. Çocuğunuzla dertlesmeyi bırakın, onun dert dinlemeye ve annesini teselli etmeye değil bir anneye ihtiyacı var.
Lütfen bir çocuk daha yapmayın.
Spiral taktiricam cumartesi gunu. Dis gebelikte dokayi cok korktum zaten sezeryan yerimden actilar yumurtaligimi aldilar. Cocuk zor ihtimal ben yine de Korunmak icin taktiricam. Oglum kardes cok istedigi tek cok sikildigi halde mecburum yapmicam korunucam.

ben sizlerle yazisirken de sunu farkettim ki kafamin degismesi cok zor sabit fikirliligim. Esime umursamaz olmak tesbih cekmek kitap okumak veya iste oglumla
Oyun kurmak playstation oynamak gibi ev aktiviteleri yerine hala, erken gelse nolurdu, o degisse nolurdu, o ayak uydursa nolurdu. 5 sene oncede boyle dusunuyordum hala bu dusuncedeyim. Bu yuzden doktorlar duzeltemiyor. E boyle memur tarzi birini bulmak icin esimden de ayrolmiyorm O da ayrilmiyor. Bu kisir dongu surup gidiyor.
Inanin telkin icin 2018 de yazdiginiz mesajlari okuyorum esime hak verdiginiz
Kisimlari. Mesela ust uste arama bir kere ara kapa diyen arkadas. Veya disardayken esimi rahatsiz etmem diyen arkadas. Okuyup kafa yapimi duzeltmeye kendimi sakinlestirmeye, normal olmadigimi dusundurtmeye calisiyorum

Tabi o donemde
Imkanlar kisitli zar zor kirada oturuyorlar. Babam isci. Destek almamis ta ki 99 depremine kadar. Depremden beri panik atak ilaclari iciyor olum korkusu vesaire. Ama
Ben dogdugumda sagliksiz bir anneydi.
Annenizin de sizden baska demekki dertlesicek aksamlari yaninda oturan bir kiz kardesi annesi kayinvaldesi komsusu yoktu. Sizi arkadasi yerine koydu napabilirdi ki? Erkekler cikmamayi secmiyor, fedakarlik yapmiyor ceremesini cocuklar, cocuklarimiz cekiyor
annem benle dertleşmezdi neyse ki. sadece ben onu camda görürdüm ve babam eve geldiğinde kavga olurdu ama size başka söyleyecek sözüm kalmadı sizin şimdi annenizden bahsettiğiniz şekilde de oğlunuz sizden bahsedecek , sağlıksız büyüyor diyorum babası fedakarlık yapmadı kocam da kocam diyorsunuz. bu adam 7/24 evde oturmayacak belli ki otursa şimdiye kadar otururdu.2
allah yardımcınız olsun hepinizin

Ona gore yeterince deger veriyor haftasonlari calismiyor evde, cogu kisinin esine gore daha az calisiyor, bize yeterince zaman ayiriyor, araba var altimizda bazen sehirdisi gezilere goturuyor satis oldugu parasi oldugu surece. Son model telefonumu aldi kimsenin esi zar zor alabilir bu ekonomide almam demedi. Bunlar bana verdigi degerin gostergeleri. Ona gore. Is yogun oldugunda gec geldiginde de evde beklememi cocugu yine erken uyutmami sabretmemi istiyor

annem benle dertleşmezdi neyse ki. sadece ben onu camda görürdüm ve babam eve geldiğinde kavga olurdu ama size başka söyleyecek sözüm kalmadı sizin şimdi annenizden bahsettiğiniz şekilde de oğlunuz sizden bahsedecek , sağlıksız büyüyor diyorum babası fedakarlık yapmadı kocam da kocam diyorsunuz. bu adam 7/24 evde oturmayacak belli ki otursa şimdiye kadar otururdu.2
allah yardımcınız olsun hepinizin
Esin disinda anne arkadas cock kmse bana yeterli gelmiyoe. Bir tek ondan deger gordugumde mutluyum

E boyle memur tarzi birini bulmak icin esimden de ayrolmiyorm O da ayrilmiyor. Bu kisir dongu surup gidiyor.
memur tarzı birini bulmak için eşimden ayrılmıyorum bakışı bulunduğunuz noktayı açıklıyor. siz yalnız kalmak istemiyorsunuz. sanki eşiniz kişi olarak amaç değil araç. yalnızlığınızı gidermek için yani.
terk edilme ile alakalı kaygılarınız var ve bağlanma konusunda yukarıda da bahsedildiği gibi güvensiz bağlanma durumu mevcut.
bir psikolog ile görüşmenizde fayda var. en acilinden bir meşguliyet gerekiyor size.

Esimi degil kendimi ve oglumu daha cok sevmek yogunlasmak istiyorum. Hayata karsi hissettigim ozeni heyecani eski zayif cosku hallerimi tekrar yakalamak. Kendime olan guvenimi. Bunu nasil yapacsgimi bilmiyorum. Zayiflamakla basla diyor arkadaslarim.

memur tarzı birini bulmak için eşimden ayrılmıyorum bakışı bulunduğunuz noktayı açıklıyor. siz yalnız kalmak istemiyorsunuz. sanki eşiniz kişi olarak amaç değil araç. yalnızlığınızı gidermek için yani.
terk edilme ile alakalı kaygılarınız var ve bağlanma konusunda yukarıda da bahsedildiği gibi güvensiz bağlanma durumu mevcut.
bir psikolog ile görüşmenizde fayda var. en acilinden bir meşguliyet gerekiyor size.
Belki psikoterapi yaninda ise girmek de iyi gelebilir 3 yildir coronadan beri evdeyim chnku

Ayrilabilecegimden degil zaten. Boyle bagimli biri ayrilamaz doner dolasir esine doner

Is gorusmesine goruntulu girdigim zamanlardan disinda majyaj bile yapmiyorum mesela. O da zoraki ise alinmak icin. Kapandigimdan beri daha da bakimsiz ve sisman oldum kiyafetler kusur ortuyor. Yani hayat sevincimi geri kazanmam gerek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X