Bayram gunu esim bosuyor OKB ese karsi takinti ne olur yardim edin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Degisen bisey yok desem
Ne derdiniz :))) su an gene annemde
Kaliyorum evimiz istanbuldan cok uzak bir noltada. Ucuz diye yazin tasidik. Esim arrik 9-6 calismiyor kendi isini kurdu cok yogun. Arkadaslariyla hic cikmiyor ama Musteri ziyaretleri var. bazen edirne luleburgaz.kocaeli eskisehir. Eve cok gec geldigi icin, istanbulda merkezde ev tutana kadar haftaicleri annemde
Kalmaya karsr verdim. Oglan 6 yasina geldi. Dertlesiyoruz cocuk simdiden olgunlasti herseyin farkinda. Bu sefer de
Isine tahammul
Edemiyorum memur gibi 5-6 da geldigi bir is olsun istiyorum.

Konunuzu okudum ve bu kadar cok yardim almaniza ragmen kimsenin 'Borderline/Sinirda Kisilik Bozuklugu' tanisi uzerinde durmamasina cok sasirdim.

Ben de terapiyle saglikli dusunce patterni gelistirebilen bir Borderline'li olarak sizin belirtilerinizin cok tipik Borderline ozellikleri oldugunu soyleyebilirim. Muhtemelen bu ozellikleriniz bir tek esinize/romantik partnerinize karsi dimi?

Konunuzu okudum ve bu kadar cok yardim almaniza ragmen kimsenin 'Borderline/Sinirda Kisilik Bozuklugu' tanisi uzerinde durmamasina cok sasirdim.

Ben de terapiyle saglikli dusunce patterni gelistirebilen bir Borderline'li olarak sizin belirtilerinizin cok tipik Borderline ozellikleri oldugunu soyleyebilirim. Muhtemelen bu ozellikleriniz bir tek esinize/romantik partnerinize karsi dimi?
Evet bir tek esime vrya sevgilime
Sinir kisilik bozuklugunu biliyorum, asiri psra harcama asiri yeme icme. Asiri arama ya da hic unursamama. Hic oyle bir tani konmadi ama saglikli dusunce pattern i gelistirmek ben de isterdim. Cok gecmis olsun. Benimkine daha cok takinti/saplantı zorlantı/ilişki bagımlılıgı dend

Borderline kisilik envanteri yapayim R Rosalind Franklin

Yatkin ciktim gercekten bakin 20 puan uzeri

Eklentiler

• 4A28B0AC-2E70-492B-82B5-F71BEA0919B1.png
    4A28B0AC-2E70-492B-82B5-F71BEA0919B1.png
    153,3 KB · Görüntüleme: 84
Evet bir tek esime vrya sevgilime
Sinir kisilik bozuklugunu biliyorum, asiri psra harcama asiri yeme icme. Asiri arama ya da hic unursamama. Hic oyle bir tani konmadi ama saglikli dusunce pattern i gelistirmek ben de isterdim. Cok gecmis olsun. Benimkine daha cok takinti/saplantı zorlantı/ilişki bagımlılıgı dend

Hayir bu bildiginiz sekilde degil genel tanimi zaten tek bir cesidi de yok.

Romantik partneri tarafindan surekli terk edilecegine inanma, yaptigi her hareketi onu artik istemedigine/sevmedigine yordugu icin surekli nevrotik tepkiler verme, sevildigine inanmama, terk edilecegini dusundugunde kendine zarar verme egiliminin istegi en belirgin ozellikleri. Cok saskinim nasil hicbir uzman bundan bahsetmez size?

Cocugunuzla dertlestiginizi yazmissiniz nasil bir kotuluk ettiginizi biliyor musunuz ? Cocugunuzun butun hayatni etkiliyor etkileyecek saglikli bir birey olamayacak olmak icin terapilere ihtiyac duyacak belki . Bu kadar ilac ve terapiye 1 gram dahi duzelme olmamasina inanamadim Sizofren hastasi bir komsumuz var ilacla kontrol altina alinis yillardir gayet iyi . Sizin 1 adim dahi duzelmeyip ustune koyarak geliyor olmaniz yaptiklarinizi farkinda olup pisman olmaniza ragmen bana noral gelmedi. Doktorlarinizi tedavi yontemlerinizi degistirmenizi tavsiye ederi
Bu gercekten okb veya takinti panik atak anksiyete degilse bir cozumu yok malesef. Terapiye de rahatlamak icin gidiorum. Cocuguma anlatmamam gerektigini biliyorum. Ama bazen bu hislerle basedemiyorum diiz izlemek kitap okumak gecirmiyor. Whatsapdan forumdan da degil birinin varligina dertlesmeye ihtiyacim oluyor ve yanimda kimsem yok. Dedigim gibi tasinirsak arkadaslarimin o tarafa cikma gorusme sansim olur ama gene aksam cikamam. Yani gunduz cikicam aksam gene isten gelmesini beklicem gec gelirse

GUNCELLEME SAYFA NUMARASI 39

sevgili kk uyeleri.adli tatil biter bitmez Esim harc yatirip mahkemeye basvuracak.6yillik evliyim 1,5 yasinda oglum Var.birkac aydir ayri evlerde kaliyoruz.
sebep : siddeligecinsizlik. Siddetli gecimsizligin sebebi ise, sadece esime karsi olan takintim.Kendisine bunu defalarca sordum sorguladim.size yzdiklarini kopyliyorum:

senin bana karsi takintilarin vR
ya senin tek derdin benim
Ben bu yuzden bosaniyorum senden
BEN SENİN YUZUNDEN SENDEN AYRİYİM bu lafimi hatirladin mi Cok defa soyledim.bu yuzden aylardir annemdeyim.
O YUZDEN beni suclama BANA ARTİK Bebegimizin NEDEN YANİNDA DEGİLSİN O DAHA COK KUCUK DEME BABALİK YAPMİYORSUN DEME, BEN SANA BABALİK YAPTİRMADİM DE
senin yuzunden oldu hersey
Ve ben bu durumdan dolayi cok mutsuzum
ben seni kime anlatsam cok zor olmaz Diyor
Senin beyin yapin, benim hayatima kurulu resmen
inat huyun ve Takinti hastaligin,
Bu ikisi birlesiyor sende malesef, mesela sende inat olmasaydi takintini daha kolay yenebilirdin, bu senin sanssizligin
SEN YİLLARDİR İNSANLARA BENİ HEP KOTULEMEYİP, BANA KARSİ TAKİNTİN OLDUGUNU COK BUNALTTİGİNİ SOLESEYDİN BUGUN COK DAHA FAZLA YOL KATETMİSTİN. KENDİNİ HEP HAKLİ CİKARACAK SEBEPLERLE YASAMAYA CALİSİP Bİ NEVİ EGONU TATMİN ETMİS OLDUN, SEN SORUNUNUN GERCEKTEN NE OLDUGUNU BİLDİGİN HALDE İNSANLARA HEP BENİ KOTULEDİN, SEN ASLİNDA BUGUNE KADAR HİCBİSE COZEMEDİN, FARKİNDA BİLE DEGİLSİN
ben seni seviyordum cok,hala seviyorum ,sana yillarimi verdim, o yuzden bizi birakip gittin deme bana, uzuluyorum.
Eşiniz maalesef haklı bu durumda ama siz de tedavi olun. Boşanma davası falan erteleyelim demeyin bir inancı kalmadığını açık açık söyledi. OKB insanlarla anlaşmak çok zor. Ama siz kendinizi tedavi olacağına inanıp tedavi olmak en mantıklısı önce kendinden başlar diye boşuna demiyorlar. Şuan ne düşünüyorsunuz tedavi olmak istiyor muyum veya okb beni mutlu ediyor mu mutsuz ediyor mu önce sakin kafayla kendini sorgulayıp sonra tedavi süreci başlatmak

Hayir bu bildiginiz sekilde degil genel tanimi zaten tek bir cesidi de yok.

Romantik partneri tarafindan surekli terk edilecegine inanma, yaptigi her hareketi onu artik istemedigine/sevmedigine yordugu icin surekli nevrotik tepkiler verme, sevildigine inanmama, terk edilecegini dusundugunde kendine zarar verme egiliminin istegi en belirgin ozellikleri. Cok saskinim nasil hicbir uzman bundan bahsetmez size?
Hepsi bende var
Asla ayrilmicam diyoe 13 yildir ben ikna olmam ayrilacak sanirim
Gec gelip kavga cikardiginda bak hic gelmicem der korkarim aglarim halbuki gelir
Ne yapsa da en ufak vakti benle gecirsin istedigim icin arkadaslarini ailesini kiskandigim icin sevildigime hicbir zaman inanmam. Hep onlari daha cok sevdigini dusunurum.
Kendime zarar verme yok birtek

Evet alti yillik evliligimde cok sorunlarimiz oldu ama hep bu konudan sorunlarimiz oldu.her bir yere gitmek istediginde olay cikardim.yani soyle diyim.bir kere bile benim disimda bir program yapmak istediginde “tamam haytim git tabi gor arkadaslarini, y da tamam canim git hallet isini ben de bir pazar kendi basimin caresine bakarim napayim.” Demedim
Her ciktiginda deli gibi olay cikardim kavga ettim agladim.maca giderken daire kapisindan
Cikti apartmabda gitme gitmeni istemiyorum
Diye bagirdim bir ornek
Bu eş’e karşı saplantılı demek. Okb değil bu

konu sahibi rahatsızlığınız umarım iyileşir ama 6 yaşındaki çocukla dertleşmek nedir ya? ne kadar zarar veriyorsunuz ona haberiniz var mı ? ömrü boyunca sizi mutlu etmeye çalışacak , babasının sözde eksikliğini kapatmaya çalışacak. Daha 6 yaşında bir çocuğa bunları yaşatmaya ne hakkınız var ? Ne diyor size akıl mı veriyor 6 yaşındaki çocuk ? ülkedeki herkesin problemi bu işte. zamanında evliliğinde mutlu olmayan annelerini mutlu etmeye çalışmak. Rahat bırakın şu çocukları ya !
Evet gelecek diyor. Ustuste arama diyor isi vardir diyor. Hatta telefonu elimden alior aramamamicin hadi bana masal oku diyor masala devam edelim
Anne diyor. Olgun bir cocuk zaten.

Cocugunuzla dertlestiginizi yazmissiniz nasil bir kotuluk ettiginizi biliyor musunuz ? Cocugunuzun butun hayatni etkiliyor etkileyecek saglikli bir birey olamayacak olmak icin terapilere ihtiyac duyacak belki . Bu kadar ilac ve terapiye 1 gram dahi duzelme olmamasina inanamadim Sizofren hastasi bir komsumuz var ilacla kontrol altina alinis yillardir gayet iyi . Sizin 1 adim dahi duzelmeyip ustune koyarak geliyor olmaniz yaptiklarinizi farkinda olup pisman olmaniza ragmen bana noral gelmedi. Doktorlarinizi tedavi yontemlerinizi degistirmenizi tavsiye ederi
Benim bagimliligimin sebebi annemin senelerce cocuk sahibi olamamasi dusukleri ve onlara bagimli olmasiymis. Aile terapisnde bu cikti. Ben de boyle biri olmak istemedim diger insanlar gibi esi gec gelse de umursamaz olsun istedim. Eskiden tek basima
Yikanamaz Yalniz uyuyamazdm. Cocuktan sonra guclendim astim bunlari.

Sizin eşinize veya çocuğunuza değer verdiğinizi düşünmüyorum. Çocuğunuzu dert ortağı yaparak resmen kendinizi ona bağımlı hale getiriyorsunuz ki ileride arayıp bunaltacak başka biri olsun. Çocuğunuzun sağlıklı bir evliliği olmayacağı şu noktadan belli mesela. Ama hata sizde değil sizden ayrılıp hem kendini hem de çocuğunu koruyamayan eşinizde. Umarım kendinizi düzeltmeye istekli olursunuz yoksa ailece düzelmeye uğraşacaksınız. Adam ilaç kullanmaya başlamış, çocuğunuzun bu durumda başına gelecekler beni korkutuyor siz anne olarak düşünmüyor musunuz hiç?
Tesekkur ederim cogu zaman ben de boyle dusunuyorum. Kimse lohusalik doneminde aldatma agir iftira cinnet gibi bir durum olmadigi surece evini barkni birakip cocuk gibi annesine ozgurlugune gitmez. Hala daha ne zaman anneme gelsem ilk gun arkadasiyla bulusuyor resmen boguldugu icin. Bukadar
Mi sosyal ortam seviyor ya da arkadaslarina duskun. Mesela sali anneme geldim o da kendi annesine. Dun arkadasiyla bulustu 10 a kadar cafede cay ictiler. Ben naptim annemde peki? Arkadasim yok ve evdeyim cocugumlayom dizi telefon kitap ya da oyun kurmak baska carem yok. Olmayan ahayali arkadasimla cay mi iceyim

okb değil de bağımlı kişilik davranışı mı acaba bu
Evet oyle diyen de var bagimli kisilik, ahtapot tipi es, iliski bagimliligi . Su an evde degilim gec gelmelerine dayanamadigim icin annemde
Kaliyorum. Terapistim de ayrilmaktansa kavga edip aglamaktansa annemde ay sonuna kdr kalabilecegimin daha iyi oldugunu soyledi. Su anda ariyor cok hastayim yatiyorum diyor. Herseyimiz ters anliyor misinuz. Saglikli olsun ise gitsin ozaman ben geldim buraya o ise gitsin musteriye gitsin ciksin hava alsin kacta annesine geleise gelsin umursamamakcicin. Busefer de yatak dosek hastalniyor hersey benim inadina gelisiyor

Evet gelecek diyor. Ustuste arama diyor isi vardir diyor. Hatta telefonu elimden alior aramamamicin hadi bana masal oku diyor masala devam edelim
Anne diyor. Olgun bir cocuk zaten.
Olgun değil olgun olmak zorunda kalmış bir çocuk.
Çocuğunuz ilerde sürekli insanları memnun etmeye çalışmasını, kendini ikinci plana atmasını , mutsuz insanlara karşı sorumluluk hissetmesini anlamlandıramayıp psikologa gittiğinde bu gunleri anlatacak. Annem babam evden gittiğinde krizler geçirirdi ben de 6 yaşımdaki halimle onu mutlu etmeye çalışırdım diyecek. Siz büyük ihtimalle o zamanlarda da eşim akşam emekli arkadaşlarıyla tavla oynuyor diye krizlere devam edeceksiniz.

Olgun değil olgun olmak zorunda kalmış bir çocuk.
Çocuğunuz ilerde sürekli insanları memnun etmeye çalışmasını, kendini ikinci plana atmasını , mutsuz insanlara karşı sorumluluk hissetmesini anlamlandıramayıp psikologa gittiğinde bu gunleri anlatacak. Annem babam evden gittiğinde krizler geçirirdi ben de 6 yaşımdaki halimle onu mutlu etmeye çalışırdım diyecek. Siz büyük ihtimalle o zamanlarda da eşim akşam emekli arkadaşlarıyla tavla oynuyor diye krizlere devam edeceksiniz.
peki benim boyle olmamin sorumlusu annemse benim sucum mu? Hanileyken depresyonda ve bagimli bir kisilikmis ben dogmusum iki ay sinra ananem olmus. Sutu olmamis vesaire eski dusuklerine kurtajlarina bagimli kalmis. Aile diziminde cikmisti. Muhtemelen benimle guvenli baglanma
Yapamadi. Ben de cocuguyla dertlesen esinin gelmelerini takan biri olmak istemedim. Su an ev ev ustune evimi biraktim dis gebelik sonrasi hormonlarimda
Hassasiyet olustu ve evimde
Kalamiyorum annemdeyim.Gocebe gibi cocugu da surukledim. Anaokulunun parasini odedigi ve basarili mutlu bir cocuk oldugu halde okuldan almak Zorunda Kaldim cunku orda bakacak kimsem yok. Ben gittim anneme calisicagi yerde hasta olmus evde annesinde yatiyor corba iciyor. Ev bakmasi gerekiyor istanbulda yatak dosek yatiyor. Her sey ters isliyor. Babasi demedi ki tamam bi sure calismayayim veya hassassin disari cikmayaim Hep Erken geleyim cocugumuz okula devam etsin dedi mi? Dis gebik gecirdin bi 40 gun destek olayim hormonlarin kotu, ilac kullanmak da istemiyorsun. Gel ayrilma evimizde cocugumuz okulundan geri kalmasin dedi mi?

Hepsi bende var
Asla ayrilmicam diyoe 13 yildir ben ikna olmam ayrilacak sanirim
Gec gelip kavga cikardiginda bak hic gelmicem der korkarim aglarim halbuki gelir
Ne yapsa da en ufak vakti benle gecirsin istedigim icin arkadaslarini ailesini kiskandigim icin sevildigime hicbir zaman inanmam. Hep onlari daha cok sevdigini dusunurum.
Kendime zarar verme yok birtek

Borderline, 0-2 yas arasinda yasanan kirilma ile olusan bir durum oldugu icin bununla calisabilen psikoterapist bulmak da kolay degil. Terapide ofkenin terapiste yonlenmesini de yaygin, bu yuzden ofke nobetleriniz ile bas edebilen biri olmasi lazim. Bence Borderlinelilar ile calisan, bir psikoterapist bulup, burada yazdiklarinizin gerekirse ciktisini alip okutun. Bence basvurdugunuz kisiler yetkin degilmis, Borderlinelilar terapiye inanilmaz direncli oluyor zaten donusturmesi cok zor davranislar, isi bilmeyen biri ile yol alamazsiniz.

Borderlineli annelerden Borderlineli cocuklar yetismesi de cok yaygin bir durum, kendinizi telkinle falan iyilestiremezsiniz iyi bir uzmanla devam etmekten baska careniz yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X