Bayram gunu esim bosuyor OKB ese karsi takinti ne olur yardim edin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
cok tesekkur ederım bu cok faydalı oldu!!!!!!!!

sizin eşiniz nasıl? size sormadan spontan planlar yapar mı? ya da hafta da bir bekar erkek arkadasları ıle bulusur mu?
Nadiren çıkar tabi ki ama öyle her hafta sonu ya da aklına estiğinde olmaz/olamaz. spontan planı severim içinde ben de var isem.

Evlendikten sonra kadınların evli moduna girip erkeklerin bekar modunda yaşaması olayı bana ters.

tesekkur edecegım belkı ınanmayacaksnz ama ben halen onun bna olan sevgisini her kavgada "benı sevmıyor" olarak algılıyorum. yanı sevgısını sureklı sınıyorum bu da bır rahatsızlık. sevildigine ınanmamak.

Yok onu takip etmiyorum. Ben kitap cok okuyorum.
Ama her kitap saglikli bilgiler vermiyor.
Genelde olumlu pozitif dusunceler iceren kitaplar okuyorum.
Yazar seciciligim de yok.

Benim esim de arkadaslariyla gorusur.
Ben gorusunce de izin verir kisitlamaz.
Bence bu konuda iki tarafinda anlayisli olmasi cok onemli.

Ama cok sorumsuz kotu aliskanliklari olan
Bekar arkadaslariyla gorusmesi beni de rahatsiz ediyor.
Gecenlerde bir saate yakin bu konuda konustuk.

O hakli olarak sunlari soyledi

Benim de sohbet etmeye arkadaslarimla gorusmeye hakkim var.
Ama sen surat asiyorsun.hic gorusmemi istemiyor gibisin dedi.

Ben de yanlis anlasilmayi duzelttim

Asla oyle degil tabiki de git gorus. Ama biraz secici ol.
Arkadaslarina bakiyorum. Evli ve iyi huylari olan kisilerle gorus istiyorum.
Ama bir kac arkadasin kendisine bile faydasi olmayan bos bos yasayan kisiler.
Onlar seni anlayabilir mi ben sanmiyorum.
Seni anlayan kisilerle evli arkadaslarinla takil istiyorum.

O da soyle acikladi

Ama onlar da pek musait olmuyorlar. Cok yogun calisiyorlar.cocuklarina vakit ayiramadiklarindan yakiniyorlar.

Dedi.

Tamam git gorus bekar arkadaslarinla dedim.
Sonra kendisi vazgecti yok gorusmicem diye.

Kuzum takintilar birden bire olmuyor bir travma sonrasi olabilir birsey gormussundur aklinda kalmis birde bunu destekleyen baska seyler olursa takarsin

Esin senden ne bekliyor nasil biri olmani bekliyor disarimi cikmak istiyormus cokmu konuşuyor mussun ne istiyor sebep herne olursa olsun seni seviyor onu sevdigini biliyor bence

canım esım fazla kafaya takmayan, daha cool bırı olmamı ıstıyor. mesela spontan bır plan gelıstıgınde "tamam hayatım ıyı eglenceler gıdın maca tab bız de oglumla otururuz" gıbı bır tepkı beklıyor. oyle ofkelenen aglayan annesının evınde olay cıkaran bır bayan ıstemıyor. acaba esıme karsı gızlıden gızlıye guwensızlıgım fılan mı oldu sevgılılık zamanlarından oyuzden mı benı etkıledı destekledı.

bazen bana da aynen o sekılde oluyor bıton kavga edıyoruz mesela hayır benım ıstedıgım kısılerle gorusuceksn vs dıye karsı taraf ınada gıdıor hayır sen bana karısamazsn dıyor. sonra kendısı kendı farklındalıga varıyor ve zaten gorusmemeye basladım dıyor.
ya ınanrmsın teyzesının kızı ve kankasının arasını yapmaya calıstıgı ıcın evı terkettı benım kocam. pazar aksam bulustu bu cocuk ona acılcaktı ıste ben senın yegenınden hoslanıyorum bırlıktelıgımız var ıtıraf edıcektı. konustular sanıorm ben. geldı eve bulusmadan snra bırsey sormadm. tek bıldıgım 3 arkadas gorusuceklerıydı
ertesı pazar oluyor.. yıne bu 3 Arkadas mac planı yapıyor.dıgerkankasıyla kavga edıyorum ben "e gecem hafta bulustunuz ya" dıye. kankası bana ne dese begenırsın" bulustuk da bu ıkısı konusabıldı mı senın haberın varmı? esas bugun konuscaklar gecen hafta konusamadılar"

herkesın dusuncesı aynı olmuyor buradakı cogu ınsan sızın tersınız dusunuyor.esınız sızın cıkmanza ızın vermeyıp sadece kndısı cıkıorsa bana da ters gelır. ama esım benım cıkmama ızın verıyordu cocuktan once. zaten olay cocuk yapmak. cocuktan sonra cıkamaz oldum asırı esıtsızlık oldu

Simdi esin izin vermiyor mu cikmana ?
Benimde cocugum var ama gezmeyi cok seviyorum esim de git hava al diyor . Bebegimi de alip cikiyorum.
Bebegim yanimda okmazsa her sey eksik aklim onda kaliyor. Ne yaparsam bebegimle.
Kuofore , carsiya , parka , arkadas gorusmelerine giderken bebegimi de alip cikiyorum. O da cok mutlu oluyor.
Esimi de o yuzden sıkmak istemiyorum.
Belki soyle dusunenler olacaktir.
Bebege de buraz erkek baksin kadin dolassin. Ben buna karsiyim.
Bir bebege anne kadar kimse ozenli ve guzel bakamaz. Erkek milleti verir bebegin eline tlf tablet baktim der. Biz kadinlar o bebege yararsiz hic bir sey yaptirmayiz.

Sana tavsiyem arkadasim al bebegini cik gez.
Ona hep gulumse. Bebeginin senin yaninda huzurlu ve mutlu olmasini istiyorsan ona hic bagirma ve hep saril. Sicakligini hissettir.
Dunya o zaman daha da guzellesecek emin ol.
Erkekler kadar bizim de nefes almaya ihtiyacimiz var. Onlara degil baska arkadaslara ihtiyacimiz var.once bunun idrakina varip eslerimize de kendimize de izin verelim. Birbirini ozlemeyen ciftler birbirine tahammul edemez. Birbirinizi ozleyin.
Ben bazen o aksam gelir cok yorgunum der tv acar izler .yanina gitsem canin birazcik izin ver der. Bende sıktıgımi farkeder ondan uzaklasirim sessizce kitabimi alir koseme cekilirim. Bazen baska odada temizlik yaparim saatlerce. o da merak eder ozler yanima gelir.
Esinize sizi ozlemesi icin firsat verin bunu sozlerinizle degil davranislarinizla belli edin.
Sitem eden surekli beklenti icine giren es olmak yerine
Sakin olan tebessum eden anlayisli kendi isinde gucunde olan bir insan olun.bu sizi daha iyi hissetirecek.

Bir uzman soyle demisti

Teklif etmezseniz reddedildim diye uzulmezsiniz. Yani hep biz pesinde kosarsak uzulen biz oluruZ.

Diğer insanların ne düşündüğü beni ilgilendirmez ki, ben nasıl bir eş ve evlilik istiyorum konu bu. Bu bakış açısına göre herkes kafasına göre takılsın o halde.

Ya kadinlara bakarken gordun ya da ozguvensizlik yasiyor olabilirsin kuzum ilk aklima gelenler bunlar ama okb den kaynaklida olabilir profesyonel bir yardim aldiginda soylerler sana ama kafana takmamakla baslayabilirsin mesela biryere gitmek isteyince catlasanda tamam de tut kendini zorla inan boyle yapa yapa bu takintilar asiliyor

Aslında bu aralar bende bu hastalığa yakalandığımı düşünüyorum.
ne olacak bilmiyorum,bilgi paylaşımı yapmak isteyen arkadaşlara hayır demem :)

İyi aksaar. Mesajlarınızı bir kısmını okuyabildim.
Size küçük bir tavsiyem olacak.
6 yıldır aynı evde mi yaşıyorsunuz? Yani evlendiğini den beri aynı evde misiniz?
Acaba taşınsaniz. Başka bir eve başka bir semte yada başka bir şehire. Herşeye yeniden başlasaniz. Gittiğiniz yerden çocuğunuz ile birlikte bir uğraş bulsaniz. Eşinizi taşındığını tasindiginiz ilk günden rahat bırakmayı denerseniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…