Bayram gunu esim bosuyor OKB ese karsi takinti ne olur yardim edin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Keske keske ikna olsa ama bu cuma bisanma harci yatiricak herseycicin cok gec ((( cift terapisine 9-10 ssans gitmistik

Keske keske ikna olsa ama bu cuma bisanma harci yatiricak herseycicin cok gec ((( cift terapisine 9-10 ssans gitmistik
Size hem kiziyorum hem uzuluyorum terapi vs adam daha ne yapsin apartmanda bas bas bağirmişsiniz adam esir gibi oraya gitme buraya gitme napicakti nereye kadar dayanicakti,terapistden ote neden bir psikatra gidip ilac telkin vs kendinizi duzeltme yoluna gitmediniz...cocugunuz varmiydi aileler ne diyor bu bosanma isine

1,5 yasinda oglumuz var sekiz aydir babayla ayni evde ysamiyor.hep terapiye gittim hic ilc kullanmadm.sonra da hamile kaldm.duzelme olmadi.acaba hatm ilac kullanmamakmiydi

1,5 yasinda oglumuz var sekiz aydir babayla ayni evde ysamiyor.hep terapiye gittim hic ilc kullanmadm.sonra da hamile kaldm.duzelme olmadi.acaba hatm ilac kullanmamakmiydi
İlaçla kendinizi belki daha relax hissedip kaygılarınızdan kurtulabilirdiniz..yaşadiğiniz sakinlikle etrafiniza karsi daha sakin olurdunuz..bazı hastalıklar terapi ile çozulmuyor bence..Allah saglik versin yinede ilk boşanan siz deģilsiniz uzulmeyin hersey olacagina varir belki sizi daha guzel gunler bekliyor bilemezsiniz..cocukla babanin temasini kesmeyin calismiyorsanizda maddi yardim alin esinizden adalet karşisinda cocuk onunda çocugu cunku nafakasini vermek zorunda

siz arkadaşlarınızla gece çıkıp istediğiniz saatte gelebiliyo musunuz peki. bunu ne sıklıta yapıyo çok mu

adam haklı çekilmez bi hayat

Bana burada ki bir üyeyi hatırlattınız nici lazım değil
bana çok çok eskilerden bir üyeyi
hani eşi wc ye teli düşürdü mü düşürmedi mi diye takıntı edip bayağı okb olan bir kadındı
bir de biri aklıma geliyor ammaa.. o kocasını sürekli yakalamaya çalışyordu gerçi :)
merak ettim şimdi

Allah yardımcın olsun eminim elinde olmadan yapıyorsun aranın iyi olduğu bir aile büyüğü yok mu en azından bir süre ayrı evlerde yasasaniz ilaç tedavisi belki iyi gelir bu konuda eşinle konussun.Hakkinizda hayırlısı olsun gkk nick'li üye vardı o da senin gibiydi eşine karşı aşırı takıntılıydi gerci o aldatiyor mu diye takinti yapmisti.onun konularını okuyordum.O nasıl oldu acaba merak ettim şimdi

Allah yardımcınız olsun şifa versin konu sahibi
siz çalışrken bebeğinize kim bakıyor

okbli bir arkadaştan yakamı zor kurtarmış biri olarak (ki görüşmediğim halde hala kurtulmuş değilim aklı fikri bende) en iyi tedaviyi ilacı bulmanızı diliyorum en kısa zamanda çok zor sizinle yaşamak arkadaşım kullanırdı bu durumunu siz kullanıyor musunuz bilemiyorum ama Allah yardımcınız olsun

Tabi ki ilaç kullanmamakla çoookk büyük hata yapmışsınız OKB ilaçsız düzelmez ki, mutlaka ilaç kullanmalısınız. Tabi bunun yanında iradenizi de geliştirmek zorundasınız, sadece ilaç içip bir anda iyileşmeyi de beklemeyin...

Gkk nikli uyeyi cok takinti yaptm smdi aradm bulamadim onla konusmak istiyodum duzelmis mi diye.bana duzelen bu bagimliliktan kurtulan ayrilmayi basarabilen biriyle konusmam lzim

Sekiz aydir ayri evlerdeyiz ben duzelmeden olmuyor bu is

arkadaşınız tedavi oluyor ilaç alıyor muydu peki
nasıl rahatsız ediyordu sizi?

arkadaşınız tedavi oluyor ilaç alıyor muydu peki
nasıl rahatsız ediyordu sizi?

şu an kullanılabilecek ne kadar ilaç varsa hepsini kullanmıştı ve iyileşmemek için direniyordu çünkü okb ona her şeyi kuralsızca yapabilme hakkı tanıyordu arkasına sığınarak takıntılarını karşı taraf üzerinde uygulayabiliyordu kontrol delisiydi ama aklına geldi her an bu sabah 7 de olabilir gece 3 te o okb olduğu için istediği saatte arayabilir böyle bir hakkı olduğunu düşünüyordu ben ona kızarsam eğer vicdansız, anlayışsız biri oluyordum çünkü hastaydı benim annem dahil hayatımda hiç kimseyle onun kontrolü dışında gezmem, gülüp eğlenmem arkadaşlık yapmam ona batıyordu günde 15-20 defa arıyordu ve o anda açmalıydım meşgule atınca daha çok arıyordu açmadığında fırçalıyordu kabus gibi hayatıma çökmüştü en ufak bir tepkimde ağlama krizlerine girip hastanelik oluyordu 2 yaşında oğlu vardı ona da çok takıntılıydı 3 ateş ölçerle ateşini ölçüyordu ve cihazlara güvenmeyip hastaneye koşturuyordu çocuğu ben evli değilim çocuğumda yok ama inanın çocuk hastalıklarına doydum sayesinde bugün (çocuğu) 5 kere hapşurdu bir şey olur mu diye beni arıyordu ama bu defalarca her hapşurduğunda beni arıyordu bir şey olacak mı diye 2 yılım kabus gibi geçti hala kurtulamadım her yerden engelledim ama diğer arkadaşlar vasıtasıyla hala benimle uğraştığını biliyorum haberleri geliyor bu arada bu benim iş arkadaşımdı ikimizde bayanız :)))))))) diğer arkadaşlar sevgili kavgası gibi diyordu kapıştığımızda yani çok zor,sıkıcı ve bağımlı bir hayat herkes kaldıramaz konu sahibine acil şifalar diliyorum dediğim gibi benim belalım durumunu kullanıyordu hiçbir ilaç ona iyi gelmiyordu nasıl oluyorsa?! tıp çaresiz kalmıştı ama ben telefonlarını her seferinde açıp ondan başka kimseyle görüşmezsem her istediğini yaparsam düzeliyordu konu sahibi arkadaş inşallah aşar bunları ve eşiyle tekrar birlikte hayat kurar tüm iyi dileklerimle

2 yıl da az bir zaman değil dayanıklıymışsınız
gerçi inan hasta diye üzülür vicdan azabı çeker bırakmak istemez

Öncelikle geçmiş olsun. Okb gerçekten zor ve hayat kalitesini düşüren ciddi bir hastalık. Keşke iyice yol almadan çocuk yapmasaydınız ya da ilaç kullanmadığınız dönemde terapi ve çeşitli alternatiflere yönelseydiniz. Eşiniz boşanmayı düşündüğü için onu suçlayamayız çünkü umutsuzluğa kapılmış ve yorulmuş olması çok normal. Ayrıca size şunu söylemek isterim ki; siz başka biriyle de olsanız aynı sorunlarınız yine nüks edecek. Yani bu durumun eşinizi çok sevmenizle alakası yok. Şuan evlilik, eş vs hepsini bir kenara koyun ve tamamen kendi tedavinize odaklanın. Siz bir ilerleme kaydetmediğiniz sürece maalesef hayatınızda hiçbir şey değişmeyecek. Özellikle Okb, terapi olmadan sadece ilaçla düzelebilecek bir hastalık kesinlikle değil. Tedavinizi bu yönde planlayın. Bilişsel-davranışçı terapiler şuan en iyi sonuçları veren terapi..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…