Bayram gunu esim bosuyor OKB ese karsi takinti ne olur yardim edin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Cok tesekkur ederim.sevdigini biliyorum.uc gecedir istihare yapiyor.mayis ayindan beri ayriyiz ama dava acmiyor. Emzirdigim icin ilaclara bir ay once basladim.duzelceksem doncegini soyluyor.ama duzeleceyime dair umudu yok okb nin ilacla pek duzeldigi gorulmemis.terapi de goruyorm eskiden de gordum.isin kotusu bebegim bu hengamede saglikli buyumuyor.onun icin pedqgog destegi aliorm tum maddi imkanlari zorluyorum. Evden gittigi gunku kavga sebebimmiz aksam besiktasta arkadaslariyla mac izlycek olmasiydi.kv evinde kavga cikardim arkadasina cemkirdim.herkese rezil oldum orada

istanbulda yaşıyorsanız 153 beyaz masanın psikolojik destek alabilirsiniz ücretsiz hemde

şu an kullanılabilecek ne kadar ilaç varsa hepsini kullanmıştı ve iyileşmemek için direniyordu çünkü okb ona her şeyi kuralsızca yapabilme hakkı tanıyordu arkasına sığınarak takıntılarını karşı taraf üzerinde uygulayabiliyordu kontrol delisiydi ama aklına geldi her an bu sabah 7 de olabilir gece 3 te o okb olduğu için istediği saatte arayabilir böyle bir hakkı olduğunu düşünüyordu ben ona kızarsam eğer vicdansız, anlayışsız biri oluyordum çünkü hastaydı benim annem dahil hayatımda hiç kimseyle onun kontrolü dışında gezmem, gülüp eğlenmem arkadaşlık yapmam ona batıyordu günde 15-20 defa arıyordu ve o anda açmalıydım meşgule atınca daha çok arıyordu açmadığında fırçalıyordu kabus gibi hayatıma çökmüştü en ufak bir tepkimde ağlama krizlerine girip hastanelik oluyordu 2 yaşında oğlu vardı ona da çok takıntılıydı 3 ateş ölçerle ateşini ölçüyordu ve cihazlara güvenmeyip hastaneye koşturuyordu çocuğu ben evli değilim çocuğumda yok ama inanın çocuk hastalıklarına doydum sayesinde bugün (çocuğu) 5 kere hapşurdu bir şey olur mu diye beni arıyordu ama bu defalarca her hapşurduğunda beni arıyordu bir şey olacak mı diye 2 yılım kabus gibi geçti hala kurtulamadım her yerden engelledim ama diğer arkadaşlar vasıtasıyla hala benimle uğraştığını biliyorum haberleri geliyor bu arada bu benim iş arkadaşımdı ikimizde bayanız :)))))))) diğer arkadaşlar sevgili kavgası gibi diyordu kapıştığımızda yani çok zor,sıkıcı ve bağımlı bir hayat herkes kaldıramaz konu sahibine acil şifalar diliyorum dediğim gibi benim belalım durumunu kullanıyordu hiçbir ilaç ona iyi gelmiyordu nasıl oluyorsa?! tıp çaresiz kalmıştı ama ben telefonlarını her seferinde açıp ondan başka kimseyle görüşmezsem her istediğini yaparsam düzeliyordu konu sahibi arkadaş inşallah aşar bunları ve eşiyle tekrar birlikte hayat kurar tüm iyi dileklerimle
cok tesekkur ederm. kocası yokmuydu neden kocası yerıne sıze takmıs? :KK43: sızın ıcın cok bogucu bır durum ama bayanlar daha sabırlı erkeklerden bu durumlarda

2 yıl da az bir zaman değil dayanıklıymışsınız
gerçi inan hasta diye üzülür vicdan azabı çeker bırakmak istemez

Zaten ondan oldu ya her şey kötü ve anlayışsız arkadaş olmak istemedim hasta dedim elinde değil dedim ama baktım kullanmaya başladı arkamdan konuşmaya başladığını duyduğumda tavrımı net bir şekilde koydum sonrası aylarca kriz en küçük fırsatta aynı şeyleri yapmaya kalktı tamamen çıkardım hayatımdan

Tavuk_suyu_ Tavuk_suyu_ NeverOne NeverOne @Hatun Diyoki daxi daxi Lotus mavisi Lotus mavisi @KaraTurna Gamze_Belinay Gamze_Belinay northernlight northernlight T Tzk ozelbir_i ozelbir_i @turuncupijama renkliistop renkliistop Nooption Nooption baby_bebek baby_bebek @_Vendetta_ KV_ KV_ kittycat kittycat Pamuk Prensesiniz Pamuk Prensesiniz Kamuran82 Kamuran82 S Sinem989 G gercekneydi F fozgeb TospaAnnesi TospaAnnesi TospaAnnesi TospaAnnesi K kubixs morsufrajet morsufrajet Umberlee Umberlee N notdefteri321 melekeda melekeda @pelinayy82 minerva1988 minerva1988 Esmermeleq Esmermeleq I iremerve1990 Batu85 Batu85 Maybe Ladyy Maybe Ladyy Sardunyayaa Sardunyayaa @kimbu V Vurgunyemis @MONAROZA31 D damdan Esra Esra @storyteller C cokguzelolsun Cesi87 Cesi87 I ivrindi -helen- -helen- S sweetywitch91 EliFFKeReMM EliFFKeReMM @Eloshh Blueberrytimes Blueberrytimes kahvetelvesi kahvetelvesi zerenteacher zerenteacher nesxyz nesxyz Bittercoffee Bittercoffee tulipa tulipa @Akli denge yumiti yumiti Mantarkafa Mantarkafa damla cikolata damla cikolata Maybe Ladyy Maybe Ladyy D Deve tabani
W Woldemort-31 fenomen fenomen @Gncshnumutgul cennetyarim cennetyarim J janemarple D derya189 humanistmira humanistmira Verano_porteno Verano_porteno L LimonReceli T takmakirpiklianne A after_before vivamedusa vivamedusa crazy3527 crazy3527 NilMeSeKer NilMeSeKer @Fairytale22 @CekiLinBenDoktorum @Meeendizhanim hanmadi hanmadi olympiass olympiass sess_s sess_s O Ozzgeee Tatlidilli99 Tatlidilli99
@kedicik555 A Aybeyzeyduru Astoria Astoria ISILDURU ISILDURU C cokguzelolsun L Liqusha guzelkizMS guzelkizMS SpinoZa87 SpinoZa87 1Sen 1Sen jeanneCdarc jeanneCdarc Durubeyaz16 Durubeyaz16 @Yasolin
KIZLAR SON DURUM EŞİM BOŞANMAKTAN VAZGEÇTİ GİTTİ AMA HARCI YATIRMADI!!!
KIZLAR EN KISA SÜREDE DEĞİŞMEM LAZIM DEĞİŞTİĞİMİ GÖRÜRSE EVE DÖNECEKMİŞ
NE OLUR BNA YARDIM EDİN NASIL DEĞİŞEBİLİRİM EN HIZLI? ZATEN IKI HGAFTADA BİR TERAPİ GORUYORUM ILISKI BAGIMLILIGI ILE ALAKALI

L..... VE Rİ.... İSİMLİ İLACLARI DA İÇİYORUM UC AYDIR.LÜTFEN YARDIM EDİN TECRÜBELERİNİZE GÜWENİYORUM. BU SEFER TEKRAR DÖNDÜĞÜNDE ONU KAYBETMEK İSTEMİYORUM.

l
Öncelikle geçmiş olsun. Okb gerçekten zor ve hayat kalitesini düşüren ciddi bir hastalık. Keşke iyice yol almadan çocuk yapmasaydınız ya da ilaç kullanmadığınız dönemde terapi ve çeşitli alternatiflere yönelseydiniz. Eşiniz boşanmayı düşündüğü için onu suçlayamayız çünkü umutsuzluğa kapılmış ve yorulmuş olması çok normal. Ayrıca size şunu söylemek isterim ki; siz başka biriyle de olsanız aynı sorunlarınız yine nüks edecek. Yani bu durumun eşinizi çok sevmenizle alakası yok. Şuan evlilik, eş vs hepsini bir kenara koyun ve tamamen kendi tedavinize odaklanın. Siz bir ilerleme kaydetmediğiniz sürece maalesef hayatınızda hiçbir şey değişmeyecek. Özellikle Okb, terapi olmadan sadece ilaçla düzelebilecek bir hastalık kesinlikle değil. Tedavinizi bu yönde planlayın. Bilişsel-davranışçı terapiler şuan en iyi sonuçları veren terapi..
lutfen sız de okuyun eşim vazgeçti ben nasıl değişebilirim bilinçaltımdaki öğretilerimi bir erkek evde oturmalı öğretisimi nasıl değiştirebilirim?

Tavuk_suyu_ Tavuk_suyu_ NeverOne NeverOne @Hatun Diyoki daxi daxi Lotus mavisi Lotus mavisi @KaraTurna Gamze_Belinay Gamze_Belinay northernlight northernlight T Tzk ozelbir_i ozelbir_i @turuncupijama renkliistop renkliistop Nooption Nooption baby_bebek baby_bebek @_Vendetta_ KV_ KV_ kittycat kittycat Pamuk Prensesiniz Pamuk Prensesiniz Kamuran82 Kamuran82 S Sinem989 G gercekneydi F fozgeb TospaAnnesi TospaAnnesi TospaAnnesi TospaAnnesi K kubixs morsufrajet morsufrajet Umberlee Umberlee N notdefteri321 melekeda melekeda @pelinayy82 minerva1988 minerva1988 Esmermeleq Esmermeleq I iremerve1990 Batu85 Batu85 Maybe Ladyy Maybe Ladyy Sardunyayaa Sardunyayaa @kimbu V Vurgunyemis @MONAROZA31 D damdan Esra Esra @storyteller C cokguzelolsun Cesi87 Cesi87 I ivrindi -helen- -helen- S sweetywitch91 EliFFKeReMM EliFFKeReMM @Eloshh Blueberrytimes Blueberrytimes kahvetelvesi kahvetelvesi zerenteacher zerenteacher nesxyz nesxyz Bittercoffee Bittercoffee tulipa tulipa @Akli denge yumiti yumiti Mantarkafa Mantarkafa damla cikolata damla cikolata Maybe Ladyy Maybe Ladyy D Deve tabani
W Woldemort-31 fenomen fenomen @Gncshnumutgul cennetyarim cennetyarim J janemarple D derya189 humanistmira humanistmira Verano_porteno Verano_porteno L LimonReceli T takmakirpiklianne A after_before vivamedusa vivamedusa crazy3527 crazy3527 NilMeSeKer NilMeSeKer @Fairytale22 @CekiLinBenDoktorum @Meeendizhanim hanmadi hanmadi olympiass olympiass sess_s sess_s O Ozzgeee Tatlidilli99 Tatlidilli99
@kedicik555 A Aybeyzeyduru Astoria Astoria ISILDURU ISILDURU C cokguzelolsun L Liqusha guzelkizMS guzelkizMS SpinoZa87 SpinoZa87 1Sen 1Sen jeanneCdarc jeanneCdarc Durubeyaz16 Durubeyaz16 @Yasolin
NE OLUR BNA YARDIM EDİN NASIL DEĞİŞEBİLİRİM EN HIZLI? ZATEN IKI HGAFTADA BİR TERAPİ GORUYORUM ILISKI BAGIMLILIGI ILE ALAKALI

L..... VE Rİ.... İSİMLİ İLACLARI DA İÇİYORUM UC AYDIR.LÜTFEN YARDIM EDİN TECRÜBELERİNİZE GÜWENİYORUM. BU SEFER TEKRAR DÖNDÜĞÜNDE ONU KAYBETMEK İSTEMİYORUM.
Sevindim eşinizin kararının değişmesine.
Şimdi kendinize çeki düzen verin. Kendinize bir uğraş , hobi bulun. Adamı sürekli darlamayin. Dışarı çıktığımda falan aramayın

Ne yapacagini biliyorsun. Adami arama bir süre. Sorgulama. Trip atma.

Sevindim eşinizin kararının değişmesine.
Şimdi kendinize çeki düzen verin. Kendinize bir uğraş , hobi bulun. Adamı sürekli darlamayin. Dışarı çıktığımda falan aramayın
bebeklıyım ben nasıl hobı bulacagım bebegıme kımse bakmaz kı:KK43: nasıl? evde bir ugras bulabilrim dimi?

Ne yapacagini biliyorsun. Adami arama bir süre. Sorgulama. Trip atma.
tamam dönene kadar doğru düzgün aramayacağım. sogrulamayacağım mesela annen neden oraya gıttı? neden bugun şunu yaptınız? maçlar neden pazar gunu oluyor? gibi aptal sorgulamaları bırakmalıyım çünkü kızıyor.
geçen hafta sınemaya gittik başbaşa yemek yedık3-5 saat. konuştuk yakınlaştık çok iyi geldi. tekrarlayalım bunu dedi beni özlediğini fark etti.

tamam dönene kadar doğru düzgün aramayacağım. sogrulamayacağım mesela annen neden oraya gıttı? neden bugun şunu yaptınız? maçlar neden pazar gunu oluyor? gibi aptal sorgulamaları bırakmalıyım çünkü kızıyor.
geçen hafta sınemaya gittik başbaşa yemek yedık3-5 saat. konuştuk yakınlaştık çok iyi geldi. tekrarlayalım bunu dedi beni özlediğini fark etti.
Ee sorma bencede. Annesini bile sorguluyorsunuz adamin. Hersey dozun da guzel. Kendine bir uğras bul.

bebeklıyım ben nasıl hobı bulacagım bebegıme kımse bakmaz kı:KK43: nasıl? evde bir ugras bulabilrim dimi?

öncelikle eşinizin dönecek olmasına çok sevindim.yerinizde olsam yapacaklarım:

1. ilk önce yeni bir psikiyatriste gider doğru teşhise ulaşmaya çalışırdım zira rahatsızlığınızın okb değil de duygu durum bozukluğu, anksiyete gibi bir takıntı olduğunu düşünüyorum(tabi ki bu sadece kendimden yola çıkarak ulaştığım bir düşünce bir uzmana daha görünmenin faydalı olduğu kanısındayım)... l ile başlayan ilaç sanırım lust... belki doz arttırımına gider doktorunuz, zira ben de kullandım ve kesinlikle özellikle 1 ay düzenli kullanımdan sonra çok faydasını gördüm.

2. psikoterapiyi haftada bir görmelisiniz çünkü kaygı durumunuz oldukça yüksek. ben de psikoterapi aldım ve ilk 3 ay haftada 1 kez gittim. özelde pahallı olduğunu düşünüyorsanız devlet hastaneleri de bu alanda hizmet veriyor, zira ben devlet hastanesine gittim (benim sorunum yaşadığım kayıplar, ölümlerdi bu arada)

3. kendi kendimi sürekli telkin ederdim. eşiniz belli ki sizi çok seviyor ve bu evliliğe bir kez daha şans vermek istiyor.bunu kesinlikle değerlendirirdim. eşimi arama isteği geldiğinde telefonu kapatırdım. asla aramazdım. merak etsin o sizi arasın.

4. eşimi hayatımın merkezi olmaktan çıkarır, kendimi koyardım hayatımın merkezine. sürekli uğraşlar bulurdum. bebeğinizin olması sizi kısıtlamasın. parklarda görüyorum kadınlar almıi bebeklerini yürüyüşe çıkmışlar. yürüyüş yapmak sizi psikolojik olarak da rahatlatacaktır, kapatmayın eve kendinizi.

5.halk eğitim merkezlerinde çok keyifli kurslar oluyor ve kadınlar bebekleri ile gidiyorlar, bir çok kez şahit oldum. kişisel gelişim kursları, vb bir çok kurs. ortam da çok keyifli oluyor, üstelik ücretsiz. üşenmeyip onlardan bir kaç tanesine yazılır, düzenli olarak devam ederdim. o ortamlarda kendime yakın bulduğum kişilerle arkadaşlık kurar, çıkışta bir kafede çay ısmarlar, kaynaşırdım.

6. eşimle konuşur, ilgisine ihtiyacım olduğunu ciddi ciddi anlatır, haftada 1 ya da 2 gün belirleyip o günlerde arkadaşları ile buluşmasını o günler harici bebişle birlikte hep beraber aktivite yapmayı isterdim... bir çay bahçesine gidip 2 çay bile içecek olsanız bu zamanı kendinize ayırmalısınız...

şimdilik aklıma gelenler bunlar. bunların yapılması gerektiğini düşünüyorum. zira terapi sürecimde de birçok ödevimden bazıları idi bunlar. lütfen bahaneler üretip kaçmayın, bu kez deneyin tüm bunları. inşallah güzel sonuçlar alırsınız.

evde oturup durmak sizin sürekli geçmişe gidip eşinize daha fazla takılmanıza sebep olacak. çıkın dışarı, unutun eşinizi. o sizi merak edip aramaya başlayacak çok kısa sürede göreceksiniz, böylesi çok daha eğlenceli :KK66:

Evde de birşeyler yapabilirsiniz. Orgu örebilirsiniz, boyama, puzzle, kitap okuyabilirsiniz vs.vs.
Tamam bu işin tek yolu ugras bulmak sanırım aslında bazen yemek yapmak bile bir ugras.bana diyebilirsiniz, buradaki herkes diyebilir bebeğin var bundan ala meşgale mi olur? ama inanın öyle değil bebeğim olsa da eşime saplantım değişmedi...

Tamam bu işin tek yolu ugras bulmak sanırım aslında bazen yemek yapmak bile bir ugras.bana diyebilirsiniz, buradaki herkes diyebilir bebeğin var bundan ala meşgale mi olur? ama inanın öyle değil bebeğim olsa da eşime saplantım değişmedi...
Eşiniz size son bir sans vermiş. Iyi degerlendirin . Adamı sık boğaz etmeyin.

öncelikle eşinizin dönecek olmasına çok sevindim.yerinizde olsam yapacaklarım:

1. ilk önce yeni bir psikiyatriste gider doğru teşhise ulaşmaya çalışırdım zira rahatsızlığınızın okb değil de duygu durum bozukluğu, anksiyete gibi bir takıntı olduğunu düşünüyorum(tabi ki bu sadece kendimden yola çıkarak ulaştığım bir düşünce bir uzmana daha görünmenin faydalı olduğu kanısındayım)... l ile başlayan ilaç sanırım lust... belki doz arttırımına gider doktorunuz, zira ben de kullandım ve kesinlikle özellikle 1 ay düzenli kullanımdan sonra çok faydasını gördüm.

2. psikoterapiyi haftada bir görmelisiniz çünkü kaygı durumunuz oldukça yüksek. ben de psikoterapi aldım ve ilk 3 ay haftada 1 kez gittim. özelde pahallı olduğunu düşünüyorsanız devlet hastaneleri de bu alanda hizmet veriyor, zira ben devlet hastanesine gittim (benim sorunum yaşadığım kayıplar, ölümlerdi bu arada)

3. kendi kendimi sürekli telkin ederdim. eşiniz belli ki sizi çok seviyor ve bu evliliğe bir kez daha şans vermek istiyor.bunu kesinlikle değerlendirirdim. eşimi arama isteği geldiğinde telefonu kapatırdım. asla aramazdım. merak etsin o sizi arasın.

4. eşimi hayatımın merkezi olmaktan çıkarır, kendimi koyardım hayatımın merkezine. sürekli uğraşlar bulurdum. bebeğinizin olması sizi kısıtlamasın. parklarda görüyorum kadınlar almıi bebeklerini yürüyüşe çıkmışlar. yürüyüş yapmak sizi psikolojik olarak da rahatlatacaktır, kapatmayın eve kendinizi.

5.halk eğitim merkezlerinde çok keyifli kurslar oluyor ve kadınlar bebekleri ile gidiyorlar, bir çok kez şahit oldum. kişisel gelişim kursları, vb bir çok kurs. ortam da çok keyifli oluyor, üstelik ücretsiz. üşenmeyip onlardan bir kaç tanesine yazılır, düzenli olarak devam ederdim. o ortamlarda kendime yakın bulduğum kişilerle arkadaşlık kurar, çıkışta bir kafede çay ısmarlar, kaynaşırdım.

6. eşimle konuşur, ilgisine ihtiyacım olduğunu ciddi ciddi anlatır, haftada 1 ya da 2 gün belirleyip o günlerde arkadaşları ile buluşmasını o günler harici bebişle birlikte hep beraber aktivite yapmayı isterdim... bir çay bahçesine gidip 2 çay bile içecek olsanız bu zamanı kendinize ayırmalısınız...

şimdilik aklıma gelenler bunlar. bunların yapılması gerektiğini düşünüyorum. zira terapi sürecimde de birçok ödevimden bazıları idi bunlar. lütfen bahaneler üretip kaçmayın, bu kez deneyin tüm bunları. inşallah güzel sonuçlar alırsınız.

evde oturup durmak sizin sürekli geçmişe gidip eşinize daha fazla takılmanıza sebep olacak. çıkın dışarı, unutun eşinizi. o sizi merak edip aramaya başlayacak çok kısa sürede göreceksiniz, böylesi çok daha eğlenceli :KK66:
çok çok teşekkür ederim!
çok güzel madde madde yazmışsınız çok teşekkür ederim. şu anda lohusalık sonrasında 1 terapistim vardı, o beni humanite ye yönlendirdi orada psikiyatri ile görüşmelerim oldu, kendisi eşimi annemi telefonla arayarak durumumu teyit etti evet kaygı bozuklugu ve depresyon demişti.sonra onun verdiği ilacı emzirirken kullanmaya devam ettim. sonra fransız lape ye başladım i doktorum çok iyi. uc dort aydır ona düzenli kontrollere gidiyorum annem de giriyor görüşmelere. geçen hafta son görüşmemizde L isimli sizin de kullandıgınız ılacın dozunu arttırdı. daha iy hissediyorum kilolar aldı başını gidiyor ama bu ılaclar yuzunden!! eşim dönse de fiziken beni beğenmiyor zayıfla dıyor ama ilaçlar iştah yapıyor.

psikoterapı 220 tl ayda iki defa bile zor gidiyoruM:KK43: çünkü psikiyatrı de 280 tl. ikisi aylık 500. artı bir kere daha gitsem 720. devlete gitme şansım yok, çalışan bir bayanım her hafta bunun için izin almam imkansız :KK43:(( siz çalışırken mi gittiniz, nasl izin almıştınız?
telkin videolarım var, izzet gullu hocam sayesınde bir tek son umudum o zaten, sürekli onun telkin videolarını izliorum, bu bir sıkıntı bunu atlatacagım diye kendime telkin veriyırum. eşim bir yere gidecek olduğunda da telkin yapmayı denemelıyım. nefes egzersizlerim cok onemli her gun 10 adet nefes egzersızı yapıyorum yatmadan önce. ofke anında da yapmam gerekıyormus doktorum öyre dedi. eşime gıcık olup takıntım gelgıdınde ust uste arama ıstegım geldıgınde tleefonumu kapatacagım bu bır yontem.
bebegımle yuruyuslere cıkacagım onu parka goturecegım.nasılsa su anda da yalnızım.su anda da bebegımle tekım. esım gelsn donsun en azından ucumuz haftanın bir günü tatıl gunu pazar gunu dısarıda bir aktivite yaparız. en azından haftanın bır gunu yalnız olmamış olurum.eşimin ilgisine ihtiyacim oldugunu hafta sonları daha hassas olması gerektiğini ona anlatmam lazım....

halk egıtım merkezlerne daha once gıtmısyım ama bebekle gıdıldıgını ılk defa duydum:) bebekle gıdılebılen ne kursları var acaba bır arastıracagm yer dolmamıssa gıtmek ısterım cok teskekurler. tum tavsıyelerınızı adım adım yapacagım.

Ee sorma bencede. Annesini bile sorguluyorsunuz adamin. Hersey dozun da guzel. Kendine bir uğras bul.
bir de işsiz geçen aradı canım sıkkın sonra konuşalım param yok iş bulamıyorum mutsuzum dedi. ben de ilacımı aldım biraz tv izledim uyudum fazla üzerine gitmedim. tekrar aramadım. uykum geldi kısasüre sonra tv izlerken.

Sizin adınıza sevindim, güzel bir gelişme. Böylece terapileri pratiğe dökme şansı bulabilirsiniz. İlaçlarınızı aksatmadan kullanın elbette ama biliyorsunuz ki bu tip durumlarda bir davranış değişikliği olmadığı sürece o ilaçların bir faydası olmuyor. Bunu iyice anlamanız gerekiyor: davranış değişikliği şart. Bu da bir süreçtir, bir anda olmaz elbette. Çünkü 1 günde böyle olmadınız ki 1 günde de değişebilesiniz. Aslında bilişsel davranışçı terapi alsanız terapistiniz mutlaka haftalık çizelgeler yapardı davranış değişikliği için. Ama terapi alamayacağınızı söylemişsiniz. O yüzden size bir kitap önereyim, çoğu terapist de önerir bu kitabı: Dr. David Burns- İyi hissetmek. Bu kitaptaki alıştırmaları yapmaya çalışın. Durumunuz hakkında daha çok bilgilenin ve farklı kaynakları da okuyun. Çünkü önce zihinde bir şeylerin açıklığa kavuşması gerekiyor, siz ikna olun ki davranışlarınız tutarlı olabilsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X