Bayram gunu esim bosuyor OKB ese karsi takinti ne olur yardim edin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
MErhaba bir yolu vRmi bosanmamanin.esimi dondurmenin.davadam vazgecirmenin barismanin.yolu nedir Allah askina yrdim
Edin.ben ilac kullaniyorum haftada bir terapi de aliorm duygularimi yonetmekte zorlandigim icin. Burada olumlu yorum yazanlardan birisiniz lutfen diyin nasil bir yolu olabilir bu isin
Eşinizi dışarda bi yerde konuşmak için davet edin ve dışarda sakince Oturup konuşun ama ben sen diye başlamadan önceleri masaya yatirmadan konuşun .. Bu bile bir adım göstergesi olabilir onun için..

MErhaba bir yolu vRmi bosanmamanin.esimi dondurmenin.davadam vazgecirmenin barismanin.yolu nedir Allah askina yrdim
Edin.ben ilac kullaniyorum haftada bir terapi de aliorm duygularimi yonetmekte zorlandigim icin. Burada olumlu yorum yazanlardan birisiniz lutfen diyin nasil bir yolu olabilir bu isin

Gerçekten hala devam mi etmek istiyorsunuz bunun tek yolu var.
Eşiniz sizinle evliyken istediği kadar özgür takilsin karışmayın . Gezsin tozsun .
Isterse sabah eve gelsin .
Karışmayın.
Bunu yapabilir misiniz?
Evet ise cevabınız bu evlilik devam eder.

Sizin eşiniz özgürlüğü siz ise eve bağlı erkeği istedikten sonra sizce bu evlilik başka nasıl kurtarılır ki ?
Ya siz onu özgür bırakacaksınız ya p eve bağlı erkek olacak.
Ama eşiniz asla eve bağlı erkek olmak istemediği için sizden ayrılıyor bunun farkinda mısınız ?

Ha böyle konuşuyorum diye yanlış anlaşılmasın. Siz nasıl kurtarılır dediniz diye yazdım .

Ama ben olsam aşırı özgürlüğüne düşkün bir erkekle bende evli kalamazdim bu da bir gerçek .
Her şeyin bir sınırı olmalı.
Gezsin isterim ama saat 10 dan sonra eve gelsin istemem .
Evinde dinlensin rahat etsin tv izlesin isterim hizmetimi de ederim.
Ama benden yardımını esirgesin istemem.
Her zaman dibimde olsun istemem benim de bir hayatım özel ihtiyaçların var.
Onunda var.

Bir evlilikte en önemli şeylerden birisi birbirinden uzak durmak ve özlem duygusunu yaşamasına izin vermek yatar .
Insan ozlemezse bikar ...
Erkekler kadınlardan daha çok bikar

Benim de etrafımda internetten tanıyarak evlenip mutlu olan çok insan var. Dolandirilan insan da var.

Sebep aramak yanlış olur bu durumda.
Konuşarak anlassaydiniz zamanında bunların hiç biri yaşanmazdı .
Mantık evliliği yapmak bu yüzden daha çok gerekli .
Aşk evlilikleri malesef gözü kör olarak yaşandığı için aşk biter gözler açılır ve tüm çirkinlikler ortaya dökülür .
Insan birisini olduğu gibi kabullenmeli . Siz onu kabullenmemissiniz.
O gezmeyi seven biri eve bağlı olmayı sevmeyen biri.
Onu öyle kabul edemediniz. O da sizi çok sıkan olduğunuz için kabul edemedi.
Bu evlilik tamamen anlasmazliklarla dolu .
Ikiniz çok farklisiniz.
O yüzden artık vazgeçin kendi ruh sağlığınızı korumak için ondan uzak durun .
O da sözde böyle daha çok mutlu olursunuz .boşverin .
Benim sanssizligim ozaman internete baglamistm hep ama demek netten de mutlu olan insanlae var.biz resmen farkli dunyalarin insaniyiz.ve tamamen anlasmazliklarlamdolu ama oyle bir takinti ki iste hala devam ettirmeye calisiyorum.
Keske ben de mantik evliligi yapsaydim.esimin burnu kaf dagimda cnku ben onu tepeme cikardim.tum hatalarina ragmen terk etmemekle.vazgecilmez olmayi istenmeyi kacmayi hic basaramadim zaten cepteydim
Hep aglardim hep gucsuz halimi gordu. Bu is
daha nasil olur olmasi hayirlimidir bilemiyorum.

Eşinizi dışarda bi yerde konuşmak için davet edin ve dışarda sakince Oturup konuşun ama ben sen diye başlamadan önceleri masaya yatirmadan konuşun .. Bu bile bir adım göstergesi olabilir onun için..
Bunu daha once denedik ona cok farkli konusmustum. Degisecegimi soyledim hatami anladigimi soyledim.o da kbul etti nisanda eve dondu.bir ay beraber ysayabildik.iste arkadaslaeiyla emrivaki yapip kv nin evinde aksam maca gidicez dediginde patladim ben.o da demekki degismemissin dedi ve gitti.bir daha konhssamda inanmiyor malesef :KK43: zaten degisemeZsin diyor.

anlıyorum. ama bu yaptığının sorun olduğunu biliyorsun değil mi? bak herkesın yanlıs hareketleri var. kimisi fazla asabi,kimisi narsist kimisi karamsar kimisi pinti. zamanla anlayıp törpülemek azaltmak mesele. sendekine de hastalık gözüyle bakmayalım, mesela aşırı düşkün olma hali. bunu yenmeyi ilaçsız denedin mi. bak kendi ağzıyla demiş sen kendi kendine beni kaybettin diye. neden relaks olamıyorsun ya da en azından bu geçene kadar rol yapamıyorsun
Sizce esime soz versem rol yapabilrmym bi muddt ayni evde ysasak.hayl tabi bu ama . Yani duygularimi nasil yontcegm nasil bir maskenin ardina saklanacagm.ornegin pazar gunu gelicek yine program ypucak ben delirmenin esigine gelicem.arkadaslar haftada bir cksn birakmdio e adam alti gun calisio ctesi dahil.bi pazar var zaten birarada olabilcegmz.

Tatlım şimdi tüm yorumları okudum. Eşinin de psikoterapiye gitmesi gerekirdi. Örnekleri okudum. Ve fark ettim ki, eşin resmen senin sabrını sınıyor. Evet sende problem var mı var. Buna uzmanlar takıntı demiş.

Ancak eşin de bence normal değil. 40 yılın başında iftara gitti. Ok. Hadi devamında okey e gitti. O da tamam. Ama saat 11 olmuş hala gelmiyorsa, resmen karım olay çıkarsın da öyle döneyim eve kafasında. Yani bu bir hastalık. Mesela senin kolun kesilmiş bantlamissin bu gidip bandı söküp yarayı desiyor resmen.
Tamam adam içinde zor bir şey resmen adamı yutuyorsun ama esin de seni böyle tanıyor biliyor evleniyor. Ee şimdi neyin tatavasini yapıyor. Neden böyle kadinla evlenmiş ve neden bu sınırları sürekli zorluyor.

Az öncede yazdım spontane gelişen değişikliklerden hoşlanmayan bir kadın var. İftara gideceği gün önce iftar sonra okey gece 1 de gelirim hayatım deseydi sen bunu 11 se ararmiydin çok merak ettim.
Mesela o bana ben yarin iftara gidicem 9da iftar acicam 0100de gelicem dese aglar bagirir kesinlikle 01de gelemiceni soylerdim ve tartisirdikchemen aglamaya baslardim
Sen beni sevmiyosun nasil 0100degelirsin sen evli bir adamsin oyle gec gelemezsn diye savunmalara girersim

Eşiniz sizin yanınızda kendini çok değersiz hissetmiş.Anladığım kadarıyla mükemmelliyetçi,kontrolcü bir yapınız var ancak bu karakteriniz evliliğinizi çıkmaza sokmuş.Yalnız eşiniz hala sevgim bitmedi demiş.İsterseniz ondan son bir şans isteyin değişeceğinizi söyleyin eğer boşanmak istemiyorsanız.Çünkü artık ok yaydan çıkmış görünüyor
esimden son bir sans isteyip degisecegimi soylesem.nasil degisebilirim.bukadar kisa surede bu saplantimdan nasil kurtulup degisecdgim.degismeyi nasil basaracsgm nasil umursamaz olacagm iste bunu bilmiyorm ki .

esimden son bir sans isteyip degisecegimi soylesem.nasil degisebilirim.bukadar kisa surede bu saplantimdan nasil kurtulup degisecdgim.degismeyi nasil basaracsgm nasil umursamaz olacagm iste bunu bilmiyorm ki .
umursamaz değil ama karşınızdaki insanın da isteklerine önem verme,onun sizden ayrı bir birey olduğunu kabullenmeye başlamakla sanıyorum başlıyor herşey.Şunu söyleyebilirsiniz,boşanmadan önce bir süre ayrı yaşamayı teklif edebilirsiniz o süreçte de mutlaka görüşmeleriniz olacaktır.Hem eşiniz,hem de kendiniz açısından belki düzelme fırsatı olabilir bu durum.Ancak eşiniz bunu da kabul etmeyip ısrarla boşanmak isterse;e yolu açık olsun o zaman demekten başka bir şey kalmaz geriye

Bizim alt katta bir kadın var sürekli ağlıyor bu sinir bozucu biriside tık tık yapıyor oraya ben yukarıdan yeter dedim
Kocan yaşadığı için sinir olmuştur
Evden gitsin elleme bunu yaparsan devam edersin o senin malın değil kölen değil o özgür bir birey

Bir erkek evlendikten sonra bekarmis gibi vaktini hep disariya harcamamali benim görüşüm. Ayda bi olur tamam ama surekli senden ayri plan yapmasi dogru degil. Kim olsa tepki verir. Belki de sorun tepkini veris bicimindedir. Biraz bunu dusun.

Cift terapisine gittiniz mi ya da siIn doktorunuZ esiniz ile gorustumu. Sizin ne kadar cabaladiginizi, degismeyi ne kadar istediginizi gorurse ve bunu doktorun agizindan duyarsa belki ikna.olur

Bunu daha once denedik ona cok farkli konusmustum. Degisecegimi soyledim hatami anladigimi soyledim.o da kbul etti nisanda eve dondu.bir ay beraber ysayabildik.iste arkadaslaeiyla emrivaki yapip kv nin evinde aksam maca gidicez dediginde patladim ben.o da demekki degismemissin dedi ve gitti.bir daha konhssamda inanmiyor malesef :KK43: zaten degisemeZsin diyor.

Maca gitse noluyor?
Esim haftada bir arkadaslariyla gece cikar, bazen is cikisi bikac saatligine biyerlere gider sonra eve gelir.
Ben bu konuda hic sIkmadim, takinti yapsam elime ne gecicek?
Azcik rahat olun ya.
Adam hakli degismezsiniz.
Benim adimlarimi biri takip etse bnde cildiririm.

Siz esinizle oldugunuzda ilginc bisey yapiyor musunuz?
Belki adam cidden sIkiliyordur sizinle vakit gecirmekten?
Madem hep yaninizda istiyorsunuz, onun ilgisini cekecek seyler yapmayi onerin.
Anladigim kadariyla aileler yakin oturuyor.
Bebegi ailelerden birine birakin, o aksam beraber maca gidin?
Kokorec yiyin, tavla atin.

Erkekler oturup saatlerce romantizm yapmayi beceremiyor.
Biz cocuklardan vakit bulunca eski albumleri karistirir eski sarkilari dinler dedikodu ederiz ya da tarhana corbasi yapar iceriz.
Benim cocuklari kimseye birakma luksum yok ama sizin varsa kullanin bunu.

Bende oyleyım..ve hep oyleydım..
Peki sana zaman ayırmada sıkıntı varmı
Eşinle devamlı dısarı cıkarmısınız
Veya evde ılgılenırmı senınle..
Sana vakıt ayırıyor ama arada bu dısarı ve arkadaslarla takılmalar oluyorsa sende hata..
Ama Bunları yapmıyor ve sadece kendıne alan ıstıyorsa ..ozaman bencıl bır ınsan ..
Dusuncesız bırı derım..
Sende bencıllıgı dusuncesızlıgı kaldıramayıp psıkolojıkmen cokuyorsun neyesaracagını sasırıyorsun..
Bırde benı baskalarına anlatma kotuleme demıssın ..peki beyfendı herkesın senı hatalı bulmasını senınle omur gecmeyecegını soylemelerı ..onu nasıl acıklıyor ..
Demekkı oda onune gelene senı anlatıuor..
Sana karsı dusuncelı ve senle vakıt gecırırımı..
Yoksa bencıl ve dusuncesız tembel kendı kendıne yasamakmı ıstıyor ?
Siz benim yerimde olsaydınız mücadele devam eder miydiniz yoksa boşanır mıydınız

Gerçekten hala devam mi etmek istiyorsunuz bunun tek yolu var.
Eşiniz sizinle evliyken istediği kadar özgür takilsin karışmayın . Gezsin tozsun .
Isterse sabah eve gelsin .
Karışmayın.
Bunu yapabilir misiniz?
Evet ise cevabınız bu evlilik devam eder.

Sizin eşiniz özgürlüğü siz ise eve bağlı erkeği istedikten sonra sizce bu evlilik başka nasıl kurtarılır ki ?
Ya siz onu özgür bırakacaksınız ya p eve bağlı erkek olacak.
Ama eşiniz asla eve bağlı erkek olmak istemediği için sizden ayrılıyor bunun farkinda mısınız ?

Ha böyle konuşuyorum diye yanlış anlaşılmasın. Siz nasıl kurtarılır dediniz diye yazdım .

Ama ben olsam aşırı özgürlüğüne düşkün bir erkekle bende evli kalamazdim bu da bir gerçek .
Her şeyin bir sınırı olmalı.
Gezsin isterim ama saat 10 dan sonra eve gelsin istemem .
Evinde dinlensin rahat etsin tv izlesin isterim hizmetimi de ederim.
Ama benden yardımını esirgesin istemem.
Her zaman dibimde olsun istemem benim de bir hayatım özel ihtiyaçların var.
Onunda var.

Bir evlilikte en önemli şeylerden birisi birbirinden uzak durmak ve özlem duygusunu yaşamasına izin vermek yatar .
Insan ozlemezse bikar ...
Erkekler kadınlardan daha çok bikar

O değişmek istemiyor konu sahibi.
Siz peki evlilik için onun her istediğini yapabilecek misiniz ?
Ama şu bir gerçek onun istekleri içinde siz yoksunuz .
O maça gitmek arkadaşlarıyla görüşmek eve gelip özgürlüğe devam etmek ev işine asla dokunmamak tv izlemek tlf la oynamak ve size vakit ayirmamak istiyor .
Peki siz gerçekten böyle bir adamla mutlu olduğunuza inanıyor musunuz?
Mutluysaniz bunların hepsine razı olup hiç karışmadan susup evlilik için bir şans daha isteyin .
Gerçekten o bu şansı hakediyor mu onu da çok iyi düşünün .

Sağlık sorunlarınızı geçtim. Sizi çok sağlıklı varsayiyorum . Ve merak ediyorum kaç kadın böyle bir adama katlanır?

Mutsuz olduğunuzu bile bile niye bu kadar mücadele ediyorsunuz sevgi demeyin sevgi bu değil.
Sevgi onu kendinden daha çok düşünmek
Ona huzur vermek arkadaşlarını arayıp eve gelsin dememek . Ona her şartta güvenmek ve inanmak eve geldiğinde asik bir suratla değil tebessümle karşılamak ve karşılıksız fedakarlık yapmaktır .
Üzgünüm ikinizde birbirinizi sevmiyorsunuz .
O seni sevse seni bu kadar ihmal etmezdi.
Sen onu sevsen bu kadar sıkboğaz etmezdin .
Ikinizin birbirinizden beklentileri ikinize de uymuyor .

O değişmek istemiyor konu sahibi.
Siz peki evlilik için onun her istediğini yapabilecek misiniz ?
Ama şu bir gerçek onun istekleri içinde siz yoksunuz .
O maça gitmek arkadaşlarıyla görüşmek eve gelip özgürlüğe devam etmek ev işine asla dokunmamak tv izlemek tlf la oynamak ve size vakit ayirmamak istiyor .
Peki siz gerçekten böyle bir adamla mutlu olduğunuza inanıyor musunuz?
Mutluysaniz bunların hepsine razı olup hiç karışmadan susup evlilik için bir şans daha isteyin .
Gerçekten o bu şansı hakediyor mu onu da çok iyi düşünün .

Sağlık sorunlarınızı geçtim. Sizi çok sağlıklı varsayiyorum . Ve merak ediyorum kaç kadın böyle bir adama katlanır?

Mutsuz olduğunuzu bile bile niye bu kadar mücadele ediyorsunuz sevgi demeyin sevgi bu değil.
Sevgi onu kendinden daha çok düşünmek
Ona huzur vermek arkadaşlarını arayıp eve gelsin dememek . Ona her şartta güvenmek ve inanmak eve geldiğinde asik bir suratla değil tebessümle karşılamak ve karşılıksız fedakarlık yapmaktır .
Üzgünüm ikinizde birbirinizi sevmiyorsunuz .
O seni sevse seni bu kadar ihmal etmezdi.
Sen onu sevsen bu kadar sıkboğaz etmezdin .
Ikinizin birbirinizden beklentileri ikinize de uymuyor .
Aci ama gercek bunlar evet:KK43:

Evet alti yillik evliligimde cok sorunlarimiz oldu ama hep bu konudan sorunlarimiz oldu.her bir yere gitmek istediginde olay cikardim.yani soyle diyim.bir kere bile benim disimda bir program yapmak istediginde “tamam haytim git tabi gor arkadaslarini, y da tamam canim git hallet isini ben de bir pazar kendi basimin caresine bakarim napayim.” Demedim
Her ciktiginda deli gibi olay cikardim kavga ettim agladim.maca giderken daire kapisindan
Cikti apartmabda gitme gitmeni istemiyorum
Diye bagirdim bir ornek
Siz olsanız eşinizin yerinde sizinle ele güne karşı bir ömür geçirirmisiniz ? Bırakın adam kurtulsun kusurabakmayinda sizinki zaten okb degil yeni gelin hastalığı gibi

Maca gitse noluyor?
Esim haftada bir arkadaslariyla gece cikar, bazen is cikisi bikac saatligine biyerlere gider sonra eve gelir.
Ben bu konuda hic sIkmadim, takinti yapsam elime ne gecicek?
Azcik rahat olun ya.
Adam hakli degismezsiniz.
Benim adimlarimi biri takip etse bnde cildiririm.

Siz esinizle oldugunuzda ilginc bisey yapiyor musunuz?
Belki adam cidden sIkiliyordur sizinle vakit gecirmekten?
Madem hep yaninizda istiyorsunuz, onun ilgisini cekecek seyler yapmayi onerin.
Anladigim kadariyla aileler yakin oturuyor.
Bebegi ailelerden birine birakin, o aksam beraber maca gidin?
Kokorec yiyin, tavla atin.

Erkekler oturup saatlerce romantizm yapmayi beceremiyor.
Biz cocuklardan vakit bulunca eski albumleri karistirir eski sarkilari dinler dedikodu ederiz ya da tarhana corbasi yapar iceriz.
Benim cocuklari kimseye birakma luksum yok ama sizin varsa kullanin bunu.
Sadece babannesine birakma luksum var ama ona da alisik degil durmaz durmuyor anne babayi istiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X