Bayram gunu esim bosuyor OKB ese karsi takinti ne olur yardim edin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Psikiyatrist miydi terapiye gittiğiniz kişi? Yani ilaçları yazan da terapi yapan da aynı kişi miydi?

Okb tam bir baş belasidir.
Karsisindaki insanı esir alır.
Maalesef okb si olanlar takintilarinin farkında değildirler
Onlara göre heraey normaldir

Fakat karşısındakini sömürüde sömürür
Sonuç tükenmiş bir insan olur karşısındaki
Ve tabi tüm suç karsisindakininmis gibi de çok güzel gösterir

Sözüm meclisten disari tabi sizi tenzih ediyorum
Ama bir an önce bunu durdurmazsaniz çocuğunuz için üzülürüm
Okb li anne ile yaşam çok zor olur

İkimizin meslekleri de insanların gerginliklerini azaltmaya ve yaşam kalitelerini artırmaya yönelik belki ondandır. :) Evet plasebo etkisi de oluyor biraz, özellikle her yolu denemiş insanlarda. O yüzden psikoterapisti iyi seçmek lazım, şahsen bence konu sahibi iyi psikoterapistler seçememiş, onun da suçu yok gerçi ama. Haliyle giden zamanı ve parası olmuş. Yazık günah, ben üzülüyorum.

Psikiyatrist miydi terapiye gittiğiniz kişi? Yani ilaçları yazan da terapi yapan da aynı kişi miydi?
Hayir psikiytristim ayriydi emzirdigim icin kasimdan subata kdr ilac icmemekte direttim.hatta kasim da degil ekimdi sanki ben terapiye basladigimda.bikac seans sonra psikiyatriy yonlendirdi cok hafif ilac kullandm dha siddetli ilaclar yzdi kullanmadm
Emziricem dige tutturdum bu da bir takintiymis.ne zaman basladm gercek ilaclara biliomsnz temmuzda....

Kadin hakliydi aslnda ikinizde de bir caba goremiorm bu bebege yzik olacak dedi cok uzuldu bebegimi de taniyordu tanistirmistm.duzelmek icin en ufak bir isteginiz yok aksine kavgaya devam ediyorsunuz dedi.cok sinirlendi.

Geçenlerde bir konuda doğru psikolog seçimi ile ilgili bir şeyler yazmıştın, 2 hafta kadar önce gitmeye karar verdim ve hala seçemedim :))
İşin garibi psikolog arkadaşlarım var ve onlardan tavsiye alabilecekken almıyorum.
Aslında meslek etigine bağlı insanlar ama sanırım ortak tanıdık olmayan biri ile daha rahat edeceğim...
O yüzden arkadaşımın eşine gittim kısmı çok çok garip geldi. Hadi konu sahibi bilmiyor o gider de kabul eden nasıl ediyor?

Kadin hakliydi aslnda ikinizde de bir caba goremiorm bu bebege yzik olacak dedi cok uzuldu bebegimi de taniyordu tanistirmistm.duzelmek icin en ufak bir isteginiz yok aksine kavgaya devam ediyorsunuz dedi.cok sinirlendi.

Haklı olabilir ama yönlendirme stili biraz talihsizce olmuş. İlaç kullanmanız gerekiyorsa kullanmalısınız hanımefendi, bu konuda kimsenin yapabileceği bir şey yok. Psikolojik ilaçlar düşündüğünüz kadar kötü şeyler değiller, tersine ilaç + psikoterapi ile devam edenler ciddi ilerleme kaydediyorlar. Ağır grip olan çocuğu bitki çayıyla iyileştirmek nasıl çok zorsa bazen ilaç kullanmadan sırf psikoterapi ile de olmuyor. Kaldı ki OKB gayet kolay atlatabileceğiniz bir rahatsızlık, süreci bu kadar zorlaştırmayın.

Yardımcı olabilirim eğer istersen psikolog seçimin için, İstanbul ya da Ankara'daysan tabi. Diğer illerde tanıdığım yok ehehe. Arkadaş eşi evet doğru değil, iki tarafı da tanımayan biri olması daha objektif olur. Bak buradan bile seni aşağı yukarı tanıyorum, bana terapiye gelsen ben objektif olamam sana. Çünkü seni seviyorum, yakın hissediyorum; ama eşini hiç tanımıyorum misal. Eşin haklıysa dahi ben seni sevdiğim ve yakınlık hissettiğim için ister istemez seni kayıracak şekilde bir yaklaşım izleyebilirim. Bu da pek doğru olmaz, kaldı ki konu sahibi "sarılıp hıçkıra hıçkıra ağlamak" gibi şeylerden bahsediyor. Çıkmış psikoterapi sürecinden, iki arkadaş dertleşiyor gibi olmuş yani. Haliyle verimsiz olur, bu kadına psikoterapiye gideceğine falcıya gitse kendini daha rahatlamış hisseder.

İstanbul’dayım, özelden yazsan şahane olur aslında :) yoksa rastgele bir hastaneye girip, psikoloğunuz nerede diyeceğim :))

çözüm yok değil bak burdaki gibisin zaten psikologun karşısında da, ben böyleyim diyen insanı ne tedavi edebilir ki?
yok işte. çünkü sen diyosun ki ben değişmem. bak değişemem değil değişmem. ben senin çabaladığını da sanmıyorum. sen halinden memnunsun karakter olarak ben esmerim ben kumralım ben mavi gözlüyüm der gibi kabullenmişsin ben buyum diyosun kestirip atıyosun. adamlar napsın ilaç napsın bu duruma?
ilk seansta sadece duş süresine bağlı okb teşhisi koyan hocam da ilginçmiş.
bence sen sadece bak tedavi aldım gördün mü demek için yaptın bunları da aklında sadece eşinin sana ayak uydurması vardı. adam eğer dizinin dibinde otursa "tedaviye" ihtiyacın olmayacak halinden memnunsun çünkü.
yoksa adamın dizinin dibinde oturduğu 1 yıl boyunca bunu çözmeye çalışırdın, kendine uğraş bulurdun.
kp karşında yerde mekik çekme sebebin de ilaca bağlı mıdır acaba diye düşünmüyor değilim, çünkü yan etkisi mekik çekmek olan bir ilaç var mıdır emin değilim. bence sen eşinin seni böyle kabullenmesine mecbursun çünkü değişmek sana göre değil. çünkü cidden sen kendinden memnun olduğun için çözümü yok.
çapa ya gitmişsin en iyi psikologa gitmişsin ne fayda sen sorunu sende görmüyosun hala diyosun ki eşinin ağzının içine bakan erkekler var neden kocam öyle değil. babamla annem herşeyi birlikte yapar neden kocam böyle değil. hastayım bırakmasın.
bence yine bence okb yi de şu inat huyuna kılıf yapıyosun, yoksa sen de biliyosun seninkinin hastalıktan ziyade inat olduğunu.çünkü "iyi olmaya dair" ayaklarının doktora psikologa gitmesi haricinde bir çaban yok.

@psikeart03

Tedavi inanmakla başlar .
Başaracağım demek tedavinin yarısını tamamlamak demektir.

Ilacla ya da ilacsiz terapi farketmez bu inancı tam olarak kalben ve beynen hissetiniz mi ?

Anladım.Gayret ediyorsunuz ama sonuç alamıyorsunuz..Yinede nefes aldığımız sürece umut etmeye mecburuz.Her derdin bir dermanı vardır inşallah.Siz aramakla mücadele etmekle sorumlusunuz.Şimdilik olmadı diye pes etmeyin..Bu hayat böyle yaşanmaz bunu sizde biliyorsunuz..Şimdi siz boşandınız diyelim hadi hoopp kurtuldum hastalıktan diye sevinemzsiniz tedavi olmadığınız sürece. Bugün bağımlılığınız eşinize ama yarın öbürgün onun yerini zamanla korkarım çocuğunuz alacak.Allah korusun çocuğunuzun hayatını da alt üst edebilir rahatsızlığınız..

İnanç durumunuzu bilmiyorum ama sağlam bir uzman tedavisiyle birlikte aynı zmanda birazda kendi içinizde bir yolculuğa çıkın, inanç dünyanızı genişletin...Dua edin yalvarın yakarın..İçimizdeki tüm boşukları illa insanoğlu dolduracak diye bir kaide yok..Manevi hislerdeki boşluklar bazı kimselerde çok daha derinden hissedilebilir..Yani aradığınız huzur belki sadece cismen eşinizin hep yakınınızda olmasında değildir.. Duanın gücünü hafife almayın..

Keşke size tavsiye edbileceğim sağlam bir uzman olabilseydi.Ama istanbul bana çok yabancı.

Ben de diyorum ki bu hastalığın icindeyim 10 yildir. Okb bir tur takinti-zorlanti hastaligidir. Belirli seyleri belirli sayilarda ve belirli zamanlarda size yapmanizi zorlar. Eger yapmazsaniz kotu birsey olacagini dusunursunuz. Tanidigim ve duyduklarimdan birkaç ornek vereyim. Bir tanidigimin dedesi terliklerini 3 kere giyip cikartir,4.de ayagina giyer. Odalarin işigini 3 kere kapatip actiktan sonra açık konumda tutar. Bir başka tanidigim yaz kış demeden sobali oturdugu evde gunde 10 kere banyo yapar.. yine duyduğum bir baska kisi gunde 50 kere mutfak tezgahini siler. Baska bir duydugum kisi 1 gunde 2 camasir suyu bitirir temizlik yaparken.. bir de simetri takıntısı olanlar var.. yatagini cetvelle olcerek duzeltenler,yatagi hic bozulmasin diye yataginda yatmayanlar var.. daha bunun gibi bir suru ornek verebilirim..

Ben zaten size kadindan ya da erkekten kiskaniyorsunuz demedim. Adam sizin surekli gozunuz onunde olsun istiyorsunuz. Kendiniz soyluyorsunuz bunu benden ayri birsey yapmasina katlanamiyorum diye.. surekli dipdibe olmak bir insani bunaltmiyorsa evet bu sizde bir problem oldugunu gosterir ama bunun adi Okb değildir..

Boşuna iknaya çalışmayın, kendini OKB ye inandirmis, hastayım diyerek eşini yanında titmaya calisiyor....

Aslında farkında değil, annesi ve babaisnin evliliği gibi bir evlilik istiyor.Annesi ve babası kimseye gidip gelmezmis, hep karı-koca birlikte vakit geçirirmiş, babası dısari çıkmazmış...

Ah keske farkında olsa, asil problemli olan evlilik kendi annesinin babasının evliligi, asil anormal olan hic dışarı cikmayan babasi...

Ama konusu sahibi doğruları ayırt edecek kadar sağlıklı düşünemiyor..

Bırakın da esi kurtulsun bu kadından....herkes için özgürlük diyorum, sadece kadınlar icin değil...

alkış tuşu olsa pc'de basarak kırıcam.

Peki neden tehtit ediyor bunu düşündünüz mü? Ben eşimi arasam okey masasındayım dese geç oldu ama derim oda tamam gelicem bugün idare et der kapatır. Bende üstüne bida aramam. Ama siz nasıl okey oynar diye 10 kere arayınca oda o yola başvuruyor. Hatta ben hiç aramam eve gelmesi gerekiyor ben onu bekliyorsan çocuk durmuyor vs ve gelmediyse 3 gün küserim ama kendimi o duruma düşürmem.
Sizin sorununuz siz çok bunaltıyor ve konuşuyorsunuz.

Herkesin beraber oluşturdukları belli sınırlar dahilinde özel bir alanı var kafa dağıtma isteği var bu sizin içinde geçerli o alana saygı duyun. Kendinizi dizginleyin başka şekilde yatıştırın kendinizi çözüm sizde

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…