Bayram gunu esim bosuyor OKB ese karsi takinti ne olur yardim edin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Degismenize cocuklardan snra ilerleme kaydetmenize yenmenize cok sevindim bende tam tersi oldu cocuktan snra dhaa cok delirdim cunku eve kapandm sosyal hayatim da kalmadi.15aydir sinemaya gitmedim ben dusunun.kime birakip gidicem ki?annem aa tabi kizim git sen sinemaya gule gule ben bakarm
Haftasonu demezki.esim inanin suc bulmaktan baska bir halt yapmiyoe.skntili takintili bir insana gereken olgunlugu hic gostermesi hep asagiladi hor gordu sen ruh hastasisin dedi.burda paylasmadigim anlatmadigim cok seyler vae.bana kizdiginda hep hasta hasta ruh hastasi dedi terapiye gittigimi yardim gordugumu bildigi halde.belki de coktan tukenmisti icindekiler.ya da esim boyle bir karakter hem sowen hem
Sewen
Sizi inanın çok iyi anlıyorum bende öyleyim oğlum küçük daha 2 yaşına yeni girdi 25 aylik şuan ve 3 buçuk aylik kızım var kafa yemek üzere oluyorum bazen yardım eden de yok fazla ama eşimle az da olsa kendimize fırsat ayırmaya çalışıyoruz şuan tatileyiz mesela akşam 10 gibi uyutup nefes almak için iskeleye iniyoruz inanın insan ona bile muhtaç oluyo benim eşim anlayışlı o da farkında bunaldigimin birde kıskançlık ben yaparım ama hep gülerek dozunda izin vermeseler güler yüzlü söylediği için anlar üzüleceğini kafaya yakacağını geç gider beni bekler mesela birşey yapacaksa beraber yapalim der sıkıntı yapacağımı biliyor içten içe. Bilmiyorum eşinizi ama anlattığınız gibiyse gerçekten k3ndisi ruh hastası çünkü böyle bi hastalığınızı bile bile ustelemesi size değer vermediğinin gosterg3si b3nce . Boşverin siz onu takmayın artik

Esime asiri bagimligim hep yanimda
Olsun benden baska biyere gitmwsn kmseyle gorusmesn istiyoeum annesine bile benden ayri gitmesn benim istedigim gun gidilsn ben programlimmistiyorum herseyi kontrol etme istedgm var
Demekki bende o dedigin hastaliktan tasiyorum e norml bacim adını cikarma bosa

Demekki bende o dedigin hastaliktan tasiyorum e norml bacim adını cikarma bosa

normal bacım mı? valla burayı okudukça şoklara giriyorum. eşleriniz ne diyor? böyle eşlerle nasıl mutlu oluyorsunuz? kendi kararını veremeyen, ben istiyorum diye dibimden ayrılmayan bir erkeğe nasıl saygı duyarım?

normal bacım mı? valla burayı okudukça şoklara giriyorum. eşleriniz ne diyor? böyle eşlerle nasıl mutlu oluyorsunuz? kendi kararını veremeyen, ben istiyorum diye dibimden ayrılmayan bir erkeğe nasıl saygı duyarım?
Konu sahibi bunun farkında değil maalesef...
Erkek gibi erkek olmayan, silik, karısının dizinin dibinde olan bir erkege nasil saygı duyulabilir...konu sahibi diyorki benimle otursun benimle kalksın...

Şu video anlatır ve güldürür, ama böyle bir erkeğe kimse saygı duymaz..

Ben acmadikca takinti yaprak ustuste ustuste ariyorum.acmamasi veya msjda cebap vermemesi benim icin takinti
Bende anksiyete hastasıyım benimde oğluma karşı kaygılarım var.Takıntılı olduğum durumlar var ama kendimi frenliyorum.Gelişimini baltalamak psikolojisini bozmak istemiyorum.Terapi görüyorum çok faydasını gördüm.Kendi kendime telkinde bulunuyorum müdahale etmiyorum çok fazla.O yüzden terapiyi bırakma derim.

Erkek gibi erkek olmayan, silik, karısının dizinin dibinde olan bir erkege nasil saygı duyulabilir...konu sahibi diyorki benimle otursun benimle kalksın...

:halay:

cidden benden bu kadar çekinen korkan dibimden ayrılmayacak adamla olamam ya. çok itici.

Sizde okb oldugunu kesinlikle dusunmuyorum. Bende okb var, ne oldugunu soyleyemem ama ese takinti degil. sizdeki olayi ben cok normal gordum. Tabi ki cocugunuzun bakimini siz kadar o da ustlenmeli. Tabi ki siz evde yalniz beklerken gidip arkadaslariyla okey oynamamali. Evlilik bu degil. Bir evde oturup da koca beklemek cok sinir bozucu bir durum ve buradaki kadinlarin bunu anlayisla karsilamalarini da anlamiyorum, ki bazilari aslinda size hak vermis. Bence de o adam disaridayken sizin de disarida olmaniz lazim, bu sekilde ayarlayin sosyallesme saatlerinizi, bakin durum nasil kolay cozulecek. Pasama bak ya. Alt tarafi kici kirik uc bes arkadas icin evde karisini hafta sonu yalniz birakiyor. Sosyallesecegi saatleri ayarlayarak kolayca cozume ulasacakken psikologa yiginla para odetiyor, karisini sinir krizine sokuyor. Esinizin yazdiklari samimi gorunse de ben kendisinden zerre hoslanmadim. Bence daha anlayisli olabilirdi size karsi.

Osoyle oldu soyle oldu mesela uzun sure bagimlilik uzmani ile calistik.sonuc alamadik onu biraktm.klink psikolog psikoterapiste basladik kankamin arkadasimin esiydi kendisi.adam tikandi bana cozum bilamadi.dusun koskoca psikolog!!! Aile dizimine yonlendirdi.esimle oraya gittik taksimde.cocukluktam gelme sorunlr olduunu buldu.ama Nasil cozucem cozum yok.donra docente gittim okb dedi ilk seansta.dusta kac dk kaliosn dedi.60dk ve uzero dedim.napiosn dedi.suyu tutup dusunuorm dedim.uzun uzun dusunuorm sudan cikamiorm dedm.okb dedi adam iste baska seyler de anlattm.iki tane ilac verdi.ilaclar beni mahvetti cok konuskan cok aktif.kv evinde yerde mekik cekiodum kp karsimda.esim dur dedi noluo dedi.biraktik ilaclari...iyi gelmedi.sonra capaya basladik terapi terapi pra yetmedi.her seans 200-250-300. Capa igrencti.anlatmak nile istemem.bir yil biyunca persembe sbaahlari capadaydim.adam karsimda uyuodu.cozum sufir.aguatos ayinda hamile oldugumu ogrendim.terapileri ilaci kestik.gerisini ise biliorsunuz.

Pardon bunu gormemisim, evet dusta 60 dk kalmak OKB bence de. Ben de mesaj attigimda cevap alamadigimda bin tane mesaj atardim, aradigimda geri donulmediginde ulasana kadar inadina arardim ve sinirlenirdim. Erkek arkadasimla bu yuzden problem yasamistik, ama su anda o durumu astim. Yani ben astiysam siz de asabilirsiniz. Asabilmemin sebebi ise yaptiklarimdan hep kotu sonuc almam oldu. Yani belki inat sonucu cocukken odullendirilmisimdir bilmiyorum, ama buyuyunce isler tersine donuyor. Ne kadar sallamazsam o kadar ilgi aldigimi fark edince umursamamaya basladim. Ama eger ilgi yetersizse de bunu dile getiriyorum. Eger aradiginizda ulasamadiysaniz, kendinizi sartlandirin ve bir daha aramayin. Eger uzun sure size donmediyse de bir hafta kadar aramalarina geri donmeyin. Bu sekilde onun da sizin neler hissettiginizi anlamasini saglamis olacaksiniz. Ise yarayan bir yontem, ben de baskasindan ogrendim.

Bence buradaki sorun birbirinize uygun olmamanız. Evet sadece eşiyle vakit geçirmeyi seven evcimen erkekler de var. Demek ki sen böyle biriyle evlenmeliydin, eşin gibi biriyle değil

Ne zaman biriyle birlikte Olsam bayatimin merkezi hep o kisi oldu.
Ya biz bunu lisede ergenken yapardık. İnsan ilişki yaşaya yaşaya başka insanların alanına bu kadar müdahale etmemesi gerektiğini öğrenir olgunlaşır

Sen eşinin dediği gibi galiba inat ediyorsun. İyileşmemek için inat ediyorsun ama. Çocuk gibi davranıyorsun gerçekten

Yorumlarına mesajlarına bakıyorum anlamaya çalışıyorum

Gerçekten çocuk gibisin

Dışarı çıkmasını i s t e m i y o r u m falan nedir yani

çözüm yok değil bak burdaki gibisin zaten psikologun karşısında da, ben böyleyim diyen insanı ne tedavi edebilir ki?
yok işte. çünkü sen diyosun ki ben değişmem. bak değişemem değil değişmem. ben senin çabaladığını da sanmıyorum. sen halinden memnunsun karakter olarak ben esmerim ben kumralım ben mavi gözlüyüm der gibi kabullenmişsin ben buyum diyosun kestirip atıyosun. adamlar napsın ilaç napsın bu duruma?
ilk seansta sadece duş süresine bağlı okb teşhisi koyan hocam da ilginçmiş.
bence sen sadece bak tedavi aldım gördün mü demek için yaptın bunları da aklında sadece eşinin sana ayak uydurması vardı. adam eğer dizinin dibinde otursa "tedaviye" ihtiyacın olmayacak halinden memnunsun çünkü.
yoksa adamın dizinin dibinde oturduğu 1 yıl boyunca bunu çözmeye çalışırdın, kendine uğraş bulurdun.
kp karşında yerde mekik çekme sebebin de ilaca bağlı mıdır acaba diye düşünmüyor değilim, çünkü yan etkisi mekik çekmek olan bir ilaç var mıdır emin değilim. bence sen eşinin seni böyle kabullenmesine mecbursun çünkü değişmek sana göre değil. çünkü cidden sen kendinden memnun olduğun için çözümü yok.
çapa ya gitmişsin en iyi psikologa gitmişsin ne fayda sen sorunu sende görmüyosun hala diyosun ki eşinin ağzının içine bakan erkekler var neden kocam öyle değil. babamla annem herşeyi birlikte yapar neden kocam böyle değil. hastayım bırakmasın.
bence yine bence okb yi de şu inat huyuna kılıf yapıyosun, yoksa sen de biliyosun seninkinin hastalıktan ziyade inat olduğunu.çünkü "iyi olmaya dair" ayaklarının doktora psikologa gitmesi haricinde bir çaban yok.
Yani benimki rahatsizlik degil safi inat mi? Saka mibu?

@psikeart03 son durumun ne?
eşin nerde?
Haftasonu esime bebegi biraktm bir gece
Kaldi oglum.sonra annesi ve esim getirmeye geldiler annem aprtmandan asagi indi kaynanami yakaladi.konusalm diye.evinw davet etti gottiler.bir bucuk saat oturup komustular.Eşim kararlı olduğunu söylemiş kararından dönmeyeceğini adli tatil biter bitmez mahkeme açacağını söylemis.Annem de benim boşanmak istemediğimi söylemiş ama değişmediğimi de söylemiş kocamı kimseye yar etmeyeceğim diyor bana demişKaynanam şaşırmış ama kocasını memnun etmek için de elinde tutmak için de bir çabasi olmadi demiş. En sonbu is eninde sonunda bitecek diye konusmuslar. Annem de kaynanama senin oğlunu da ümit vermesi bizim kıza hala evli gibi konuşmasınlar mesafe koysunlar demiş.Ümitleniyor çünkü ayrılmayacaklar zannediyor demiş

Boşuna iknaya çalışmayın, kendini OKB ye inandirmis, hastayım diyerek eşini yanında titmaya calisiyor....

Aslında farkında değil, annesi ve babaisnin evliliği gibi bir evlilik istiyor.Annesi ve babası kimseye gidip gelmezmis, hep karı-koca birlikte vakit geçirirmiş, babası dısari çıkmazmış...

Ah keske farkında olsa, asil problemli olan evlilik kendi annesinin babasının evliligi, asil anormal olan hic dışarı cikmayan babasi...

Ama konusu sahibi doğruları ayırt edecek kadar sağlıklı düşünemiyor..

Bırakın da esi kurtulsun bu kadından....herkes için özgürlük diyorum, sadece kadınlar icin değil...
Bu kadar acimasiz yorm yapmak kimin hddine pardon

Y
Bence buradaki sorun birbirinize uygun olmamanız. Evet sadece eşiyle vakit geçirmeyi seven evcimen erkekler de var. Demek ki sen böyle biriyle evlenmeliydin, eşin gibi biriyle değil
bu yorumu ayakta alkislrim.esas sorun birbirimize uygun olmadigimiz halde 9yildir beraber olmamiz.ve benim ayrilamama saplantim.

Sizi inanın çok iyi anlıyorum bende öyleyim oğlum küçük daha 2 yaşına yeni girdi 25 aylik şuan ve 3 buçuk aylik kızım var kafa yemek üzere oluyorum bazen yardım eden de yok fazla ama eşimle az da olsa kendimize fırsat ayırmaya çalışıyoruz şuan tatileyiz mesela akşam 10 gibi uyutup nefes almak için iskeleye iniyoruz inanın insan ona bile muhtaç oluyo benim eşim anlayışlı o da farkında bunaldigimin birde kıskançlık ben yaparım ama hep gülerek dozunda izin vermeseler güler yüzlü söylediği için anlar üzüleceğini kafaya yakacağını geç gider beni bekler mesela birşey yapacaksa beraber yapalim der sıkıntı yapacağımı biliyor içten içe. Bilmiyorum eşinizi ama anlattığınız gibiyse gerçekten k3ndisi ruh hastası çünkü böyle bi hastalığınızı bile bile ustelemesi size değer vermediğinin gosterg3si b3nce . Boşverin siz onu takmayın artik
Bna hak verip esimin de hatasi i gordugunuz icin tesekkur ederim.bile bile usteliyor kac yildir seyHat takintimVardi is seyahati.bi gun mutlaka gidicem alissan iyi edersn die diye senelerimi mahvetti.ilk defayurtdisina gidicek isyeri ile. Ve benim takık olduğumu biliyor kaynanamda oturuyoruz birden pat diye ne dedi biliyor musunuz Aa anne biliyor musun iki hafta sonra biz yurtdışına gidiyoruz ya üç gece kalacağız

Videoya koptum

Bende anksiyete hastasıyım benimde oğluma karşı kaygılarım var.Takıntılı olduğum durumlar var ama kendimi frenliyorum.Gelişimini baltalamak psikolojisini bozmak istemiyorum.Terapi görüyorum çok faydasını gördüm.Kendi kendime telkinde bulunuyorum müdahale etmiyorum çok fazla.O yüzden terapiyi bırakma derim.
Nasil telkinlerde bulunuyorsunuz? Ben de izzet hocadan telkin yontemini ogrendim ses
Kaydi yaptim ama Esas kocami unutmakla ilgili telkine baslasam
Iyi olur cnku haftaya bosanma davasi aciyor

Sizde okb oldugunu kesinlikle dusunmuyorum. Bende okb var, ne oldugunu soyleyemem ama ese takinti degil. sizdeki olayi ben cok normal gordum. Tabi ki cocugunuzun bakimini siz kadar o da ustlenmeli. Tabi ki siz evde yalniz beklerken gidip arkadaslariyla okey oynamamali. Evlilik bu degil. Bir evde oturup da koca beklemek cok sinir bozucu bir durum ve buradaki kadinlarin bunu anlayisla karsilamalarini da anlamiyorum, ki bazilari aslinda size hak vermis. Bence de o adam disaridayken sizin de disarida olmaniz lazim, bu sekilde ayarlayin sosyallesme saatlerinizi, bakin durum nasil kolay cozulecek. Pasama bak ya. Alt tarafi kici kirik uc bes arkadas icin evde karisini hafta sonu yalniz birakiyor. Sosyallesecegi saatleri ayarlayarak kolayca cozume ulasacakken psikologa yiginla para odetiyor, karisini sinir krizine sokuyor. Esinizin yazdiklari samimi gorunse de ben kendisinden zerre hoslanmadim. Bence daha anlayisli olabilirdi size karsi.
Esim gittigidne. Bazen olmezini isteyecek kadar nefret ettim ondan.. ama bagimliligim nedeni ile bir trlu ayrilamadim.

bence bir daha ulaşma ona artık kendi sağlığına bak,
çok zor elbette ,
terapiyi sakın bırakma
Bnde takinti var hp ustune dustm.ustune dustukce o benden uzaklasti cnku olgun biri degil.elbette ki bu evlilikte iyicoldugum fedakar olsugum maddi manevi zamanlar da oldu.ama esim benim degerimi bilmedi beni haketmedi.istemeyen birini eve donduremem ki bu evliligi istemiyor kafasinda bitirmis.en zor gunlerimdi bebgimin ilk 16ayi .bu aylarin yrisinda yanimda yoktu.mamasini bezini almadi.doktora gelmedi. Atesi ciksa arardim doktora goturwlim diye.bundan sonra aramicam.keske ailemi ikna etsem de istanbuldan tasinsak.ben bu bebegi babasiyla gorusturmwk istemyorum cunku.haftasonlari gelsn alsn oh laylaylom istemiorm.sehi disina gitmek istersim ama esyalarla tasinmak cok masrafli.blki 12-24 ay suresince aglayacagm.unutamaycagm.her Allahin gunu belki aglaycagm.ama
Bagimliliktan esime saplantimdan kurtulmak icin tedaviyi birakmicam.terapie gidicem.terapimin konusu da onu unumak olucak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X