Bayanlar bi bakarmısınız fikirlerinize ihtiyacım var

dorkorella

Mahir Erk'in Annesi
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2013
330
195
Şimdiden okuyan herkese iyi akşamlar ben prematüre bebek annesiyim, 9,5 ay önce preeklemsiden erken doğum yaptım. Sormak istediğim şu, bana çok garip birşeyler olmaya başladı daha adetim biteli 7 gün oldu olmadı gögüslerim kaşınmaya başladı ama sadece uçları ve acıyor böyle bi anda sızı gibi giriyor gidiyor. Midem bulanıyor ağzıma bir lokma birşey alamıyorum, kasıklarımda aşırı ağrı var ve aşırı akıntım var acaba ben yine hamilemiyim? Ilk bebeğime hamile kaldığımda hem eşim korunuyordu hemde ben ama yinede hamile kaldım hemde evliliğimin ilk ayında, doğuştan tansiyon hastasıyım doğum yaptığımda tansiyonum 29 du beyin kanamasından gidiyordum , şu anda yine aynı şekilde hem eşim korunuyor hemde ben spiral takma çabalarındayım. Çaba diyorum çünkü sürekli düşüyor spiral benden, hap kullanamıyorum çünkü hipoguatr ve hipotiroidim var o ilaçlarla beraber altüst oluyorum. Bende eşim korunmasına rağmen geri çekilme yöntemiyle korunuyorum. Korkum şu ki oğlum 6 hafta yoğun bakımda kaldı rezalet bi hamilelik geçirdim ve 2 kere ölümden döndüm şu an hamile kalmama hiç bir doktor izin vermez hemen alırlar sezeryan yerimde sonradan oluşan ekstra kesi yırtığı daha kapanmadı bile! Aldıramam yapamam öyle birşey evladıma kıyamam ama doğuramamda okadar korkuyorum ki yani belki yumurtlama dönemindeyim dedim ama ovulasyon testi yaptım negatif zaten hala zamanım var, çok erken değil mi böyle belirtiler için? Ben ilk hamileliğimi öğrendiğimde adet olmama 10 gün vardı idrar testinde silik çıktı öyle anladım şimdi yine aynı şey olabilirmi? Kafama takmak kendimi korkutmak istemiyorum elbet isterim bi evladım daha olsun ama sağlığım maddi durmum hiç birşeyim müsait değil oğlum annesiz kalsın istemiyorum hergün yaşamam bile bi mucize korkuyorum çok korkuyorum.. Lütfen fikri olan varsa bana destek olursa çok sevinirim.. Allah isteyen herkesin evlat sahibi olmasını nasip etsin..

Canim oncelikle Allah yardimcin olsun evladini sana seni de ona bagislasin insallah. Bence kafani daha fazla kurcalama yarin acilde kan tahlili yaptir ve bi an once rahatla biz ne desek bos anliyorum seni dertlesmek iyi geliyor ya da tahlil yaptirana kadar insan biseyler okumak istiyor ama sureyi uzatma bence.dedigin gibi belirtiler icin erken baya ama kisiye gore degisebilir de. senin icin ciddi bi durum soz konusu insallah yardimci olacak birileri cikar sonucu bize de bildir lutfen Allah yardimcin olsun

Çok teşekkür ederim yazdığınız için.. Işte benim endişemde zamanın erken olması ya şimdi yok çıkarsa ama varsa ben 16 Ocak'ta adet görmüştüm 30 Ocak'ta 4 haftalık hamile olduğumu öğrenmiştim ondan önce kan testler hep negatif çıkmıştı ondan korkuyorum bir sürü ilaç içiyorum olsa alırlarmı doğuramam of çok korkuyorum inanın elimde değil ama sağolun desteğiniz ve cevabınız için..

Ne demek canim hepimiz burda birbirimize destek icin bulunuyoruz.o zaman senin sık sık tahlil yaptirman gerekiyor bence yaptir adetine dogru belirtiler devam ederse bidaha yaptirirsin kime ne ozel bi durumun var sonucta.eger gebelik varsa da alirlar mi bilemem sen de aldiramam demissin ki ben de oyle dusunuyorum ama senin hayatin tehlikeye girdiğinde de anne tercih ediliyor bikiyorsun ki bu dinimizde de boyle. Allah hayirlisini versin zor kararlar almak zorunda birakmasin insallah.

Âmin âmin inşallah bir cana kıyamam gerçekten bunu yapamam kaldıramam bu gün gittim sonuçlar Pazartesi çıkar dediler işin kötüsü hadi diyelim var böyle birşey hamileyim inanın sevinemem bile çünkü ben ne olursa olsun doğurmak isticem ama ne maddi durumum yetecek nede bakabilicem korkunç bir acı.. Oğluma bir tane bile zıbın alamadım hiç birşey yapamadım çevremdekiler sağolsun yardım ettiler hoş sözde devlet memuruyum ama işte eşim işten çıkarıldı borç hat safhada hala hastane masraflarını ödüyorum hadi bir çocuk açlıktan ölecek değil ya rızkı bulunuyor Allah veriyor elbet ama ya geleceği? Sanırım korkudan böyle düşünüyorum ama elimde değil inşallah hayırlısı neyse o olur çok teşekkür ederim desteğiniz için , birazda olsa rahat uyuyabilirim şimdi ..

Lütfen fikri olan varsa bana destek olursa çok sevinirim.. Allah isteyen herkesin evlat sahibi olmasını nasip etsin..
Rabbim yar ve yardımcın olsun öncelikle.. Sana da bebeğine de sağlık sıhhat versin. Sağlık çok zor bir imtihan.. Lütfen bir doktora görün. Kendi kendine kurgulama kafanda. En sağlıklı bilgiyi doktorlardan edinirsin. Hemen kötüye yorma olumsuzlukları getirme aklına. Benim amcamın kızı 4. çocuğunu 40 küsür yaşında sezaryenle dünyaya getirdi. Çok ciddi (tansiyon, kalp) hastalıkları vardı. Rabbim ol deyince oluverir...

Allah yardimcin olsun insallah canim herkes kendi yasadigini bilir elbet, naptin tahlil falan yaptirdin mi merak ettim

Allah yardimcin olsun insallah canim herkes kendi yasadigini bilir elbet, naptin tahlil falan yaptirdin mi merak ettim

Yarın çıkacak tahliller devlete gidince böyle oluyor işte idrar testi yaptım evde sonucuna bırak bakmayı o sarı şerit ilerlerken fırlattım attım bakamadım çok kötü hissediyorum kendimi rüyamda hep bi kız bebeğe hamile olduğumu görüyorum oğluma hamileykende hep bi erkek bebeğe hamile olduğumu ve erken doğurduğunu görüyordum ki öyle de oldu düşünmemeye çalışıyorum bilmiyorum Allah hayırlısı neyse onu nasip etsin ...

Hayirlisi olsun insallah canim iyice meraklandim Rabbim verdiyse de vardir bi hikmeti sıkma canini habersiz birakma lutfen

Hayirlisi olsun insallah canim iyice meraklandim Rabbim verdiyse de vardir bi hikmeti sıkma canini habersiz birakma lutfen

Aldım sonucları test tekrarlanmalı yazıyordu :/ doktor baktı bi tekrarlayalım dedi dedim peki neden böyle olmuş olabilir herşeyden olmuş olabilir dedi bakın dedim sürüyle ilaç kullanıyorum varsa böyle birşey bu ilaçlar zararlı bırakmam lazım sonucu hemen alamazmıyız dedi en erken cuma alabilirsin gelde şimdi cuma olsun :,( korkum kendimi iyice kaptırırım yoksa bile yalancı gebelik yaşarım diye yani çok istiyorum Allah biliyor ya bi çocuğum daha olsun diye ama o doğuma girerken "doğumdan çıkma ihtimali %2 kendinizi hazırlayın" dedikleri o an gitmiyor gözümün önünden.. 33 hafta hem bu maddi sıkıntılardan doktora gidememe işten izin alamama evden çıkmamız büssürü hastalık çıkması.. Deli gibi korkuyorum.. Duysam var diye kimseye söyleyemem eşimde eminim çok ister ama ilk çocuktaki bana yaşattığı sıkıntılar herşeyi bana yıkması ne bilim hiç biri gitmiyor gözümden hele ya ölürsem korkusu oğlum bi başına kalırsa eşim bunca borçla tek başına nasıl bakar korkusu yokmu düşündükçe nefes alamıyorum!! Böyle yazarak belki çok sıktım herkesi lütfen kusuruma bakmayın özür diliyorum ama çevremizdeki insanları hepimiz biliyoruz herkes çok yargılayıcı olabiliyor kimseye ailevi dertlerini anlamıyor insan çünkü ne olursa olsun kim olursa olsun diyelim elinizde sıkıntı var anlattınız ve siz aranızda çözseniz bile bunu insalar o anlattıklarınızı unutmuyor işte kimseyle paylaşamamak okadar yorucu ki açtığım konuların hepsinde dert yakınmışım resmen lütfen sizinde canınızı sıktıysam hakkınızı helal edin ..

Estagfirullah canim olur mu oyle sey keske sadece dinlemek değil elimden de gelen bisey olsa. Cuma gunu gec olmus biraz haklisin beklemek cok zor keske ozelde yaptirma imkanin olsaydi ama gec olsun da guc olmasin canim Rabbime sigin sabretmeye calis Allah evladina bagislasin insallah . sıkma gibi bi durumun yok dertlesmek istersen burdayim her zaman nolur habersiz birakma

Çok ama çok teşekkür ederim herşey için Allah razı olsun .. Bakalım hakkımda hayırlısı olur inşallah gün saymamaya çalışıyorum hiç birşey olmamış gibi yada bir şüphem yokmuş gibi davranıyorum ki zaman geçsin.. Haberi aldığım gibi yazıcam ..

Canim öncellikle Allah sana sabir versin daha minnacik bebegin var.korunuyosun ama dedigine gore ilk bebeginde boyle olmus ve ruyanda bile erkek bebek gormussun simdide kiz Birseyler var demekki,ayrıcada okadar erken ogrenmissin ilk gebeligini.herkesin sikintisini herkes bilir seni cok iyi anliyorum,seninde derdin asil maddi aci degil cunku veren Allah onun rizkinida verir ama saglik acisindan okadar zorluğuna ragmen ne kadar dogru olur orasini bilemeyiz biz.inan insallah vardi yada yoktur diyemiyorum bi yanda saglik sorunlarin bir yanda senelerce anne olmak icin ugrasanlar,sana lafim yok hasa sen bi annesin belki bu durumla karsi karsiya kalirsan eminim onu dogurmayi secersin.ama Allah korusun sana birsey olursa gercekten zor bir sinavdan geciyorsun.İnsallah en kisa zamanda sorunsuz en kucuk zararla atlatirsin.Allahim yar ve yardimci olsun,
(Bu arada aklima takildi test sonuclari neden bu kadar uzun suruyo cikmasi anlayamadım.)

Son düzenleme:

Çok ama çok teşekkür ederim ne güzel anlatmışsınız daha doktor testi yaparken dedi eğer hamileysen doğuramazsın almaktan başka çarem olmaz hazırla bına kendini diye ultrasona girdim hala kesi yeri yırtmışım iyileşmemiş guatr tansiyon tiroid sürüyle ilaç kullanıyorum ve bunlar hamilelikte kullanılamaz bende o ilaçlar olmadan ne olurum bilmiyorum Eylül'de ince bağırsak ameliyatı olmam lazım oda ertelenemiyor ama rüyamda o sütümü emen kız bebek .. Allahım için parçalanıyor oğlumun erken doğduğunu bile rüyamda gördüm neden minicik diyordum neden bu kadar erken doğdu ki daha var ama zaman diyordum.. Allahım bu sınavdan anlımın akıyla çıkmamı nasip et yarabbim .. Ayrıca malesef devlet hastanesi polikliniği olduğu için bu kadar geç çıkıyor bu bıraktığım 3. Test yine tekrarlanmalı yazıyordu ben kendim zaten erken doğmuşum büssürü hastalıkla hemde Akdeniz anemisi bi böbreğimin %60ı iflas tansiyonum yüksek beyin ameliyatı oldum iyi birde doğumdan sağ çıktım yani yine mucize.. Doktor belki anemi etki ediyordur dedi ama ben iyice kıllanmaya başladım. Bakalım maaşlar yatana kadar böyle olursa özele gidicem artık bi yerden kısıcam nerden bilmiyorım ama bu stresle aklımı yitiricem öyle böyle değil arada kalmam...

gerçekten çok üzüldüm.maalesef var ise onu aldırmaktan başka çaren yok.çünkü çok kötü bi durumdasın.Allah yar ve yardımcın olsun.inşallah bundan alnının akıyla çıkarsın kaza bela olmadan.sonuç olayını sordum çünkü bende devlet hastanesine gidiyorum da ondan dolayı sordum...

Aslında büyük hastaneye gidebilsem çok daha çabuk çıkar ama bu devlet hastanesi polikliniği ondan böyle zaten hiç birşey söylemiyorlar deli oluyorum internette araştırıyorum pek birşey çıkmıyor. Artık beklicem çarem yok bakalım ne olacak. Allahım sonumu hayır eyle ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…