Gebeliğe Hazırlık Bat mayıs 2018 / yakı ile hamile kalınır mı?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Repse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2017
1.010
568
31 ya da 32. Günde adet oluyorum. Hesaplayınca 17-18. Gün yumurtlama olmuş oluyor. Bu ay ona dikkat edeceğim.

Onun dışında duyduğuma göre yakı yapıştırıp hamile kalan varmış .

Ben de yakı yapıştırdım (4 Mayıs’ta).
Dediğine göre işe yarıyormuş.

3 ya da 4 ü yumurtlama günü gösteriyor bizim eşimle 2 si gecesi , 4 ü gecesi ve 5 i gecesi ilişki oldu.

Yakıyı 4 ünde yapıştırdım. Bakalım inşallah olur. Olursa burada yazacağım zaten

Hamile kalan arkadaşlar lütfen en azından özel bi yol izledilerse paylaşabilir mi?

*** 12 mayısta kan tahlili yaptırdım (adete 5 gün kala) negatifti. Ancak şu an adet 5 gün gecikti. Bugün test yapacağım... belki geç döllenmedir :KK43:

***veeeee hamileyim 22 mayıs doktora gittim rahim kalınlığım gayet iyi olduğunu söyledi. Kese 5000 de görünürmüş. Beta hcg yaptırdım sonucunu bekliyorum :anneadayı::nazar:

Son düzenleme:
Hesaplamalara göre 3-4 mayıs yumurtlama günüm biz 2-3-4 ü değerlendirelim dedik

Yakı nedir ?
Aralık’ta düşük yaptım. Ondan sonra hiç korunmadım. Ama her ay Umut ve sonra hayal kırıklığı bıktım. Özellikle geçen ay gün aşırı ilişki denedim ama yok olmadı. Bu ay hiç dikkat etmemeye karar verdik sadece takvime göre yumurtlama günü, bi gün öncesi ve bi gün sonrasını değerlendirelim dedik. 31 ya da 32. Günde adet oluyorum. Hesaplayınca 17-18. Gün yumurtlama olmuş oluyor. Bu ay ona dikkat edeceğim. Onun dışında duyduğuma göre yakı yapıştırıp hamile kalan varmış. Olmazsa onu denemeyi düşünüyorum. 5 aydın sebepsiz yere olmayınca artık neden olmuyor diye stres yapar oldum.

Hamile kalan arkadaşlar lütfen en azından özel bi yol izledilerse paylaşabilir mi?

Bel ağrılarında romatizmalarda vs yapıştırılır. Diyelim bel ağrısı olduğunda beline yapıştırılır sıcak tutar ben hayatımda hiç yapıştırmadım ama duymuştum annem hep bel agrısı olduğunda yapıştırırdı agrısı giderdi.

Bel ağrılarında romatizmalarda vs yapıştırılır. Diyelim bel ağrısı olduğunda beline yapıştırılır sıcak tutar ben hayatımda hiç yapıştırmadım ama duymuştum annem hep bel agrısı olduğunda yapıştırırdı agrısı giderdi.
Çok yakıyor ama dayanmak lazım

Esinizin degerleri normal mi daha once hamile kalip düşük yasamissiniz .Mesela erkek dna hasari dusuge sebep oluyor .Belki de su anda gebeliginize engel olan hasar olabilir.

Çok yakıyor ama dayanmak lazım
Evet bu sabah yapıştırdık çok yanıyor. Takvime göre dün ve bugün yumurtlama olması lazım ama biz sadece 2 sindi ilişki oldu. Dün olamadı bugün de olmama ihtimali var eşim hasta oldu. Yakıyı da boşuna yapıştırmış oldum ama

Esinizin degerleri normal mi daha once hamile kalip düşük yasamissiniz .Mesela erkek dna hasari dusuge sebep oluyor .Belki de su anda gebeliginize engel olan hasar olabilir.
Eşimin değerlerine baktırmadım evleneli bir yıl olmadı bir yıla kadar hala hamile kalamazsam eşimle de giderim doktora. Evet haklısınız kadın ya da erkek kaynaklı olabilir

Repse Repse canım evet duydum ben onu baya araştırdım burda yakıyı kullanıp hamile kalmayana rastlamadım henüz. Bir hamile vardı ona nasııl kullandığını sordum sıcak duş yaptım dedi sıcak suyu belime tuttum hep. Duştan çıkar çıkmaz da yakıyı yapıştırdım ve o ay hamile kaldım diyor. Ben denemedim belim ameliyatlı sıcak bişeyler yapmamam lazım. Yoksa denerdim

Repse Repse canım evet duydum ben onu baya araştırdım burda yakıyı kullanıp hamile kalmayana rastlamadım henüz. Bir hamile vardı ona nasııl kullandığını sordum sıcak duş yaptım dedi sıcak suyu belime tuttum hep. Duştan çıkar çıkmaz da yakıyı yapıştırdım ve o ay hamile kaldım diyor. Ben denemedim belim ameliyatlı sıcak bişeyler yapmamam lazım. Yoksa denerdim
Çok geçmiş olsun valla ben de bi deneyeyim dedim. Normalde düşünmüyordum sadece merak ediyordum. Ne olur ne olmaz diye aldım. Öğretmenim. Okula gitmeden önce Sabah bi an da arkadaşımın evine gittim yapıştır dedim bakalım olacak mı. Yumurtlama günüm bir programda 3 ü diğer programda 4 ü. Biz Nisa’n 23-25-28-29 ve mayıs 2 de denedik ama tam yumurtlama gösterdiği gün olmadı eşim hasta üstüne gitmek istemedim. Bakalım ne olacak :KK43: geçen ay gün aşırı denedim olmadı. O yüzden ayın 2 sinde ki spremlerin 3 ve 4 e kadar yaşayacağına güvenmiyorum

5 ay önce düşük yapmışsın. Düşükten sonra hormonların alt üst oldu, hiç korunmayan düşük vs olmayan arkadaşlarım bile 3 ayda oldu diyorlar.
Yani bence umutsuzluğa kapılmanız için çok erken

5 ay önce düşük yaptım. Ondan sonra hiç korunmadım. Ama her ay Umut ve sonra hayal kırıklığı bıktım. Özellikle geçen ay gün aşırı ilişki denedim ama yok olmadı. Bu ay hiç dikkat etmemeye karar verdik sadece takvime göre yumurtlama günü, bi gün öncesi ve bi gün sonrasını değerlendirelim dedik. 31 ya da 32. Günde adet oluyorum. Hesaplayınca 17-18. Gün yumurtlama olmuş oluyor. Bu ay ona dikkat edeceğim. Onun dışında duyduğuma göre yakı yapıştırıp hamile kalan varmış. Olmazsa onu denemeyi düşünüyorum. 5 aydın sebepsiz yere olmayınca artık neden olmuyor diye stres yapar oldum.

Öncelikle geçmiş olsun, ben yakıyla hamile kaldım ilk gebeliğim, hüsranla sonuçlanmıştı, sonra oğluma hamile kalmadan öncede denemiştim o sağlıklı 2 yaşında çok şükür .. şimdi kürtaj oldum 2 hafta oldu, plansız gebelikti, 10.haftada kalbi durdu. Şimdi 1 2 ay sonra tekrar denemek istiyorum.
Ben yakıyı şöyle kullandım o zamanlar canım, adet bitiminde sıcak buhara oturmuştum, (sıcak yumurtaların oluşumda ciddi etkili) sonra yakıyı takıp ovulasyona kadar kaldı bu 14.güne kadar yani o zamnalar 14.günde çatlıyodu yumurtam, anladığım an yakıyı çıkarıp ilişki olmuştu ve bi daha asla sıcak duş bile almıyprdum, yumurtalar sıcağı spermler soğuğu sever. Böyle kolay kalıyordum ben hamile yani. İncir, ceviz fındık bol bol yiyordum eşimde keçiboynuzu pekmezi, ceviz fındık. Hem kendimiz hemde elimizde sağlıklı güzel beslenmeli sperm kalitesi de çok önemli biliyorsunuz.

Öncelikle geçmiş olsun, ben yakıyla hamile kaldım ilk gebeliğim, hüsranla sonuçlanmıştı, sonra oğluma hamile kalmadan öncede denemiştim o sağlıklı 2 yaşında çok şükür .. şimdi kürtaj oldum 2 hafta oldu, plansız gebelikti, 10.haftada kalbi durdu. Şimdi 1 2 ay sonra tekrar denemek istiyorum.
Ben yakıyı şöyle kullandım o zamanlar canım, adet bitiminde sıcak buhara oturmuştum, (sıcak yumurtaların oluşumda ciddi etkili) sonra yakıyı takıp ovulasyona kadar kaldı bu 14.güne kadar yani o zamnalar 14.günde çatlıyodu yumurtam, anladığım an yakıyı çıkarıp ilişki olmuştu ve bi daha asla sıcak duş bile almıyprdum, yumurtalar sıcağı spermler soğuğu sever. Böyle kolay kalıyordum ben hamile yani. İncir, ceviz fındık bol bol yiyordum eşimde keçiboynuzu pekmezi, ceviz fındık. Hem kendimiz hemde elimizde sağlıklı güzel beslenmeli sperm kalitesi de çok önemli biliyorsunuz.
Merhaba bir şey sorcam peki bu yakının etkisi sadece 3 gündür siz ovulasyona kadar tuttum dediniz 3günde bir değiştirdiniz mi? yoksa o yakıylamı devam ettiniz 3 günden sonra bir faydası olmaz çünkü sıcaklık babında

5 ay önce düşük yapmışsın. Düşükten sonra hormonların alt üst oldu, hiç korunmayan düşük vs olmayan arkadaşlarım bile 3 ayda oldu diyorlar.
Yani bence umutsuzluğa kapılmanız için çok erken
Haklısın erken gibi ama insanoğlu işte sabırsızlık var

Demekki işe yarıyor buna çok sevindim ben buhar duymamıştım. Geç mi kaldım bilmiyorum ama yumurtlama günümde taktım yani bugün taktım. Tam olarak dün mü bugün mü yumurtlama olur bilmiyorum. 2 sinde ilişki oldu dün yumurtlama günü yazıyordu olmadı. Bügün olur mu bilmiyorum. İki gündür sağ kasık ağrım var

Merhaba bir şey sorcam peki bu yakının etkisi sadece 3 gündür siz ovulasyona kadar tuttum dediniz 3günde bir değiştirdiniz mi? yoksa o yakıylamı devam ettiniz 3 günden sonra bir faydası olmaz çünkü sıcaklık babında
Tabi 2 kere değiştirdiğimi hatırlıyorum 2.gün çıkarıp yenisni takmıştım önemli olan yumurtlamaya denk getirmek yumurtlama olunca hemen çıakrıp ilişki olması gerek o varken ilişki olmayacak

Demekki işe yarıyor buna çok sevindim ben buhar duymamıştım. Geç mi kaldım bilmiyorum ama yumurtlama günümde taktım yani bugün taktım. Tam olarak dün mü bugün mü yumurtlama olur bilmiyorum. 2 sinde ilişki oldu dün yumurtlama günü yazıyordu olmadı. Bügün olur mu bilmiyorum. İki gündür sağ kasık ağrım var

O zaman siz bugün yakıyı çıkarın mutlaka, o varken ilişki olmayack, ben çok araştırmıştım o zmanlar, çok kişiyle konuşmuştum, yakı varken ilişki olursa spermler ölüyor sıcaktan, onu çıkarıp bir kaç saat sonra ilişki olacak ve bel kasık bölgesine sıcak uygulama olmayacak asla bat a kadar

Ben şimdi yeni kürtaj oldum tabi de hormon düzenleyici agnucaston kullanıyorum bir de folik, regl olduktan sonra deneyeceğim haziranda, eğer olmazsa öbür ay yakı koymayı denerim yine ..

O zaman siz bugün yakıyı çıkarın mutlaka, o varken ilişki olmayack, ben çok araştırmıştım o zmanlar, çok kişiyle konuşmuştum, yakı varken ilişki olursa spermler ölüyor sıcaktan, onu çıkarıp bir kaç saat sonra ilişki olacak ve bel kasık bölgesine sıcak uygulama olmayacak asla bat a kadar
Aaaaa bunu ilk kez duyuyorum ilişki sırasında o çıkacak mı. Bak öğrendiğim iyi oldu.peki 12 saat takılı durması işe yarar mı

Aaaaa bunu ilk kez duyuyorum ilişki sırasında o çıkacak mı. Bak öğrendiğim iyi oldu.peki 12 saat takılı durması işe yarar mı

Onu bilemiyorum dediğim gibi ben ovulasyondan 5 6 gün öncesinde başkayıp 2 kez takmıştım yakı, ama olacağı varsa taksan da olur takmasan da olur, 2 hafta önce kaybettiğim bebeğim ne şartlarda gedi anlatsam, yani gebelik testi yapmaya bile gerek duymamıştım 6 haftalıkken öyleisne yaptım, ağır spor yapıyordum o ay, tek ilişki olmuştu ve asla tutmayacak bir pozisyonda. Zamanı gelince her şekilde oluyor demekki .. sende belki bu şekilde bile tutar vesile olmuş olur en azından yakı, inşallah tutar.

X