Gebeliğe Hazırlık Bat 15 Ocak olanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar rahim ağzı kontrolü diye bişey okudum burda ona bakacağım ben gebelik varsa dudak gibi yumuşak oluyormuş ama gebelik yoksa burun gibi sert oluyormuş geçen ay bakmıştım burun gibiydi adet oldum
Canım rahim ağzını açarak parmak mı sokuyoruz😂 ben tam anlayamadım o olayı yoksa rahim ağzı kısmı doku yumuşaklığına bakmak yeterli mi oluyor... Ben her regl den önce afedersiniz temizlenirken ağzın hafif açıldığını hissediyorum.

Benim bat tahmini 15 ocak bu ay tamamen umutsuzum o yüzden test falan yapmayacağım.

Göğüs hassasiyeti, sarı tonlarında, koyu kıvamlı akıntı, kasık batması, kasılmaları regl belirtileri.

Göğüs hassasiyeti bölgesel ise, göğüste dokusal farklılar(bir yer çıkıntılı bir yer yumuşak bir yer sert vb) var ve kılcal damarlar belirginleştiyse.. Süt beyazı, daha akışkan formda veya şeffaf akışkan akıntı varsa... Karın kasılmaları büyük bölgesel çekilmeden ziyade küçük iğne batmaları şeklindeyse... Göbekte normalde var olmayan bir paralel çizgi belirdiyse hamilelik belirtileri.

26 aydır araştırıyorum, regl ve hamileliğin erken dönem ayırıcı özellikleri genellikle bunlar.. Tabi sarı akıntı büyük kasılma vb regl belirtileri yaşayıp hamile olanlar da var ama genele vurunca bu tabloyu görüyorum. Umarım yardımcı olur.

Benim bat tahmini 15 ocak bu ay tamamen umutsuzum o yüzden test falan yapmayacağım.

Göğüs hassasiyeti, sarı tonlarında, koyu kıvamlı akıntı, kasık batması, kasılmaları regl belirtileri.

Göğüs hassasiyeti bölgesel ise, göğüste dokusal farklılar(bir yer çıkıntılı bir yer yumuşak bir yer sert vb) var ve kılcal damarlar belirginleştiyse.. Süt beyazı, daha akışkan formda veya şeffaf akışkan akıntı varsa... Karın kasılmaları büyük bölgesel çekilmeden ziyade küçük iğne batmaları şeklindeyse... Göbekte normalde var olmayan bir paralel çizgi belirdiyse hamilelik belirtileri.

26 aydır araştırıyorum, regl ve hamileliğin erken dönem ayırıcı özellikleri genellikle bunlar.. Tabi sarı akıntı büyük kasılma vb regl belirtileri yaşayıp hamile olanlar da var ama genele vurunca bu tabloyu görüyorum. Umarım yardımcı olur.
Çok güzel bi bilgi tüm arkadaşlar adına teşekkür ediyorum. Dediğin gibi insan vucudu çok karmaşık, en bariz belirtileri yaşayıp hamile olmayanlar da, birebir adet belirtileri yaşayıp veya hic bir belirti yasamadan hamile olan da cok var. Ama hiç ümit etmediği ay hamile kalan da cok kisiyi okuduk, tamamen beklentisiz bir ay geçirip kafadan atmış olmak tek iliskiyle bile hamile kalmaya çok büyük katki sağlıyor, ben henüz başaramadım insallah senin böyle olur ♥️

Benimde bel ağrım ve kasık ağrım oldu, göğüs hassasiyeti biraz var, ağrılarım geçti adetim 14 ocak, henüz test yapmadım (kargoda geldiğinde yapacağım) birde 3-4 gündür doymuyorum çok iştahlıyım, tatlı sevmem normalde ama bu sıralar ne bulursam yiyorum, hamile değilsem bu iştah işi başıma iş açacak gibi 😬

Çok güzel bi bilgi tüm arkadaşlar adına teşekkür ediyorum. Dediğin gibi insan vucudu çok karmaşık, en bariz belirtileri yaşayıp hamile olmayanlar da, birebir adet belirtileri yaşayıp veya hic bir belirti yasamadan hamile olan da cok var. Ama hiç ümit etmediği ay hamile kalan da cok kisiyi okuduk, tamamen beklentisiz bir ay geçirip kafadan atmış olmak tek iliskiyle bile hamile kalmaya çok büyük katki sağlıyor, ben henüz başaramadım insallah senin böyle olur ♥️
Canım gerçekten öyle kafan rahatsa sağlık sorunlu olsa dahi hamile kalınabiliyor...inşallah rabbim isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın🌺

6 gün var bu kadar erken olur mu ki adet
Bilmiyorum ki🤷‍♀️ ne adet için ne de gebelik için bir belirtin yok hafif bel ağrısı ve kasık batması dışında

Canım eğer yerleşme kanamasıysa bile idrarda görünmesi üç günü bulur. Çünkü yerleşme olduktan sonra önce kanda hcg oluşuyor üç gün sonra idrarda çıkmaya başlıyor. Yani şimdi kan versen belki kanda çıkar ama idrarda çıkması için en az iki gün daha bekle.
Öğleden beri akıntı olmadı. Olmazsam eğer p. Tesi ilk idrarla yaparım o zaman

Kaç gün vardi adete
7 gün vardı canım

Benimde bel ağrım ve kasık ağrım oldu, göğüs hassasiyeti biraz var, ağrılarım geçti adetim 14 ocak, henüz test yapmadım (kargoda geldiğinde yapacağım) birde 3-4 gündür doymuyorum çok iştahlıyım, tatlı sevmem normalde ama bu sıralar ne bulursam yiyorum, hamile değilsem bu iştah işi başıma iş açacak gibi 😬
Canım bel ağrısını bilemem ama regl öncesi iştah artışı şeker isteği fazla oluyor.. eğer gebe değilsen regl e 1-2 gün kala kesilecek... Bence test eline geçince de yapma regl gününün geçmesini bekle çünkü negatif görsen de kırmızılar gelesiye ikna olmayabilirsin.. Her test daha çok üzüntü.. İnşallah gebesindir ve regl günü geçince net bir ikinci çizgi ile öğrenirsin❤️

Kızlar rahim ağzı kontrolü diye bişey okudum burda ona bakacağım ben gebelik varsa dudak gibi yumuşak oluyormuş ama gebelik yoksa burun gibi sert oluyormuş geçen ay bakmıştım burun gibiydi adet oldum
Ben de burda görmüştüm 🙈
geçen ay denediğimde bayağı sertti bu ay aksine yumuşak ama akıntımı adet sayarsak belki ondandır

Benim yumurtlama 31 Aralık ve 1 ocak. Bat da 13-15 ocak tam net değil. 2sinde catladi yumurta daha 2 gün oldu yani karantina boyu hergun degerlendirdik 🤦
Ben belirti aramıyorum, aramicam da, adetten önce belirti aramak bana hiç güvenilir gelmiyor kızlar. Yine de beraber bat beklemis oluruz, erkenden test yapmaya başlıyorum tabi asla bat bekleyemiyorum ben 😁
Merhabalar benim de 30 Aralık yumurtlama 26 günde regl oluyorum ortalama inşallah olumlu sonuçlanır bu sefere 🤲🏻

Bir yıldır istiyoruz nasip olmadı henüz bir yıldır da ovu testi kullandık beyaz akıntıdan 2-3 gün sonra pik gördüm ama doktorun bir yumurtlama gününe kadar değerlendirmek lazım demişti biz yumurtlamayı bekliyoruz orda mı hata yapıyoruz😞

Canım rahim ağzını açarak parmak mı sokuyoruz😂 ben tam anlayamadım o olayı yoksa rahim ağzı kısmı doku yumuşaklığına bakmak yeterli mi oluyor... Ben her regl den önce afedersiniz temizlenirken ağzın hafif açıldığını hissediyorum.
Yo yo hicbisey yapmıyoruz boşver rahim ağzını anlamayız bence enfeksiyon riski var

Bir yıldır istiyoruz nasip olmadı henüz bir yıldır da ovu testi kullandık beyaz akıntıdan 2-3 gün sonra pik gördüm ama doktorun bir yumurtlama gününe kadar değerlendirmek lazım demişti biz yumurtlamayı bekliyoruz orda mı hata yapıyoruz😞
İnsallah hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin Rabbim hepimize. 1 yıl olmuş eşin de sen de doktor kontrollerinden geçtiniz mi bi sorun varmı?

Merhaba arkadaslar. Bastan sona okudum basligi ve heyecanlandim. Biz ilk denememizi ovulasyon testiyle gecen Kasim ayinda yapmistik. Ilk defa o donem korunmamistik. O iliskiden sonra normalde 6 gun suren reglim 2 gun surmustu ve bayagi pihti dolu kanamam olmustu. Kan testimde hcg sifir cikmisti. Neyse, bu 30 31 aralik 1 ocaki degerlendirdik, 31 aralikta kopkoyuydu, 1 ocakta da silinmeye baslamisti. Bakalim pazartesi gunu test yapacagim. :) belirti yok, ara ara batmalar oluyor, hafif de akinti var seffaf. Saniyorum gectigim ay kimyasal gebelik yasadim. Bu ay ise yenilenen haliyle basarabilmisizdir insallah. :)

Arkadaşlar evde gebelik testi kalmadığı için bugün ovulasyon testi yaptım. 2 ocakta pik görmüştüm. 8 gün geçti üzerinden. Şu an bu şekilde gördüm. Normal midir bu durum ?

Eklentiler

• IMG_20210110_084822.jpg
    IMG_20210110_084822.jpg
    69,1 KB · Görüntüleme: 62
X