Lise Yorum ve Soruları Başarı durumum "Gerizekalı mıyım?"

umayxnyx

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2024
1
0
17
Lise son sınıfa başlayacağım ve gireceğim konu açıkça 9.sınıftan beri devam ediyor. Ortaokulda ortalama bir ögrenciydim karantina falan da olsa iyi bir puan yapmıştım pek çalışmayarak. Şehir dışını kazanınca 2.nakilleri beklemeden özele yazdırdırlar kayıt olmam için bağış adı altında zaten özelle aynı parayı alacaktı. Benim açımdan iyi de olmuştu başarım artmıştı. Soruları veriyorlar artar tabi düşünceniz varsa kesinlikle yoktu 11.sınıf senesine kadar. Hocalarımızda devletten geldiği için sınavlar standarttı. 3 seneyi 90 94 ortalama arasında giderek kapattım. Ama ailemin gözünde yetersizdim sadece 10.sınıfın 2.dönemi yaşadığım psikolojik problemlerden dolayı salmıştım artık salmakta değil yavaşlamıştım sanki yataktan kalkıp kitap açmayı geçin mutfağa gidecek halim olmuyordu beynim uğulduyordu sadece. Ailem asla fark etmedi anlamadı da belki ben iyi saklıyordum 1ntihar düşüncesi kafamda dolaşıp dururken bile aylarca kimseye açmadım kendimi anneme açabildiğimde bu kadar aciz korkak mısın dedi kızıp durdu hocalarımla konuştuğumdq ailenle biz konuşalım diyor e yok umrunda değil ki görmüyorlar kolumdaki çiziklerle tatile gittiğimizde bile fark etmemişlerdi. Yavaş yaptığım şeyler için gerizekalı damgası yiyorum. Kasten yavaş değilim bilerek yapmıyorum şunu getir diyorlar o yok diyorum bir şey daha söylüyor o da yok dediğimde resmen çıldırdılar bir yandan yemek yapmaya çalışıyorum ailemde işe gidiyor. Birine gerizekalı dersin ama öyle kalp kırıcı şekilde söylüyorlarki üzülmemek elde değil gerçekten öyle miyim diye sorguluyorum sorgularken yapabildiğim gerçeklerde var sayısal öğrencisiyim resim yeteneğim var tiyatroya spora ilgim var. Dans ederim kitap okurum kitap yazarım. Felsefe ile ilgili herşeyle ilgilenirim her alana ilgim bu ilgiyle bir yeteneğim var. Çoğu insan geometri yapamaz benim gözümde dünyanın en kolay en eğlenceli alanı. O an bunların hepsi puf oluyor. Gerçi bir ihtimal olabilir sevgilim beni aldatırken ruhum bile duymuyor saf gibiyim sevdiklerime karşı. Her sene her sene ailemin bir ferdinden 2 3 kere gerizekali kelimesini duyuyorum bunaldım üniversiteye gidip kurtulmak istiyorum yalnızca tabi onun içinde daha büyük bir sorun var çalışmak okul açıkken de kapalıyken de onlar da çalıştığı için temizlik yemek yapmak zorundayım. 1 haftadır hastayım nefes alamıyorum annemde hasta babam inadına evi dağıtıp gidiyor annemde sinirlendikçe bana patlıyor evi dağınık görmeye tahammülü yok yemiş içmiş salondaki sehpaya bırakıp gitmiş sinirden hâlâ ağlıyorum dışarıda işler vardı bu sıcakta terleyip geldim öksürüğümde iyice arttı çorba yapmaya çalışıyorum annem ilacını içsin et var ama yiyemiyor hasta diye çorbayı koydum hızlıca ocağa babam ütüleri yatağa atıp gitmiş o da yetmemiş ütüyüde bozmuş gerçi bende fark etmedim iyice sinirini benden çıkarttı. Şu muameleye birde parayla okutuyoruz seni üniversite sınavında göreceğiz tepkisi alıyorum. Bana kitap açacak zaman sunmuyorlar. Bahsettiğim yerimden kalkamayacak halim olan kısımda benim sabah 8 akşam 6 arası okulda bulunup gelip yemek yapıp üstüne dağınıklığı toplamam gereken bir vakit. Bu senenin başında doktora gittim tansiyon teşhisi aldım nurtopu gibi başım artık beynimi patlatacak seviyede gözlerim seyiriyor okul ev demeden. Tam bari dil çalışıp yurt dışına gideyim dediğim kısımda Yök denkliği kaldırdı gerçi pek bir bilgim yok Türkiye de denkliğim olsa ne olur olmasa ne olur SAT girmek istiyordum ama pek mumkun değil. Bursla okuma şansım olsa fırsatı kaçırmam bile İtalya Amerika Almanya tek derdim güzelce okumak sakin bir şekilde.. Susa susa patlayacağım ama Türkiyenin en iyi üniversitelerinden birinde eğitim alıp sertifika bile aldım ya hâlâ her seferinde o kadar sıkıldım ki ne yapayım kanıtlamak için. Bazen özellikle oluyor gibi hissediyorum iyi güzel hoş annem yorulmasın çalışıyor yardım edeyim ama yok yani benden nefret ediyor gibi hissediyorum bazen bazende çok seviyor gibi oluyor. Babam ise beni sevmeyip kendisini sevmemi bekliyor. Sigaraya başladım bu süreçte artık ağzıma sürmem diyordum bu yaşta içilir mi diyordum bende içiyorum inanın ciğerimi ateşe verip yakmışlar zaten bunun o kadar bir zararı bulunacağını düşünmüyorum bile. Sizi de sıkmış oldum okuyan varsa kusura bakmasın..İyi günler dilerim.

X