Mutfak Püf Noktaları barbunya yapacağım ama ..

E

EU3

Ziyaretçi
arkadaslar barbunya yapacagım ama önceden ıslatmama mı gerekıyor. ben yemıyorum ılk defa yapacagım bu yemegı. eşim telefon acmış barbunya yapabılırmısın dıye canım cektı dedı. nasıl yapabılırım yardım edermısınız

Son düzenleyen: Moderatör:
kuru ise ıslatman gerekiyo tabiki ama ıslatmadanda yapabilirsin
düdüklüde bi 10dk kadar pişir koyu renk suyu gitsin süz
sonra tekrardan kuru fasulye yapıyomuş gibi aynen yapabilirsin
eğer taze barbunya ise direk kurufasulye gibi yapabilirsin =)

barbunya mı 15 dk sıcak suda beklet düdüklüye malzemeleri koy pişer hemen

kuru barbunya değil. cevaplarınız ıcın tesekur ederım. taze oldugu ıcın bekletmeme gerek varmı

yok yeşil fasulye gibi pişir

ayıklanan barbunyayı biraz haşla hemen haşlanıyo zaten bakarsın eger zeytinyaglı istiyosan soğanı rendele kavur domats rendele biraz salça at patatesi kücük lücük doğra bi ufakda havuç aynı şekilde doğra küp küp suyunu koy salça kavrulunca patates havucu atıver barbunyayıda koy içine biraz tuz bi cay kasığı şeker ben zeytınyaglı bu şekilde yapıyorum canım.herkesin tabi elinin lezzeti farklıdır..

taze barbunyayı ,düdüklü de soğanı kavurup biraz salça ilave edip 2-3 çevirip içine ufak küp doğranmış1 patates ve1 havuç u koy bir iki çevir daha sonra barbunyaları ilave et 1 kesme şeker biraz tuz ilave edip az da sıcak suyunu koyup 15 dk kadar pişir

arkadaslar sağolun barbunya yaptım cok güzel olmuş eşim öyle diyor. cok sağolun yardımlarınız için. hepinizi seviyorumopuyorumnanaktan

arkadaslar sağolun barbunya yaptım cok güzel olmuş eşim öyle diyor. cok sağolun yardımlarınız için. hepinizi seviyorumopuyorumnanaktan
eşin begendiyse demek güzel olmuş canım eline saglık...birde rahmetli annemden öğrendiğim bi tarif var boncuk ayşe pişirirken bu ayıkladığım barbunyalardan atıyorum zeytinyaglı aynı şekilde (havuç patates atmadan)yani boncuk ayşeyle barbunyayı karıştırıp yapıyorum aynı sekilde önce soğanı kavurup domates rende biraz salça boncuk ayşeyle barbunyayı atıp karıştırıp biraz su çok degil tuz biraz şeker ilave edip yapıyorum düdüklüdede yaparsanız dahada cabucak oluyor çok harika oluyor tabi denemek isterseniz nacizane yazdım ben....kaydirigubbakcemile5

X