Bana hep eğitimi benden düşük birileriyle tanıştırmaya çalışıyolar

sizce üstteki yazı da hakaret yok mu acaba. bir daha okuyun isterseniz...,
arkadaşa resmen beceriksiz denmiş.

kızmadım kuşum, birini meslek eğitimi olarak dışardan bitirttiler, bi ara meslek eğitimi için geçici bi dönem 2 senelik aöf den açtılar, mecbur değildim ama çoluk yok çocuk yok girdim bende bitirdim.
1+1=3 ün anlamı ise 1 ben, 1 kocam= 3 çocuğumuz.(her ne kadar olmasada daha )

evet haklısınız hakaret var.Ama ben kendi adıma konuştum.Ben kendi söylediğim sözlerden mesulum.Eşşeklik baki kalır diyen zır cahildir deniyorsa burda bana hakaret vardır.

bende destekledim bu lafı.
bende mimarlık mezunuyum.
o halde bende kıskanıyorum şimdi bu arkadaşı-tatlicadiarzu-

aynı üniversiteleri bitirince yada her iki tarafta üniversite bitirince dahamı sorunsuz oluyo evlilikler sanıyosun.
malesef çok yanılıyosun.
ama şöylede bi grup var tabi.
evlenince dayakmı yiycem mesela.varsın üniversite mezunu adam dövsün beni-tatlicadiarzu-lise mezununun dövmesini kaldıramam-tatlicadiarzu-
yada yüksek lisan mezunu biri aldatsın beni.ortaokul mezunu hayatta olmazkaydirigubbakcemile5
bu açıdan düşünürsek evet.okumuş olsunyerimseniben

becerıksız demek hakaret mı sizce??

yada sanat arkadasımızın , huzun_yılına yazdıklarımı hakaret???....

buraya kopyalamayımda bi zahmet tekrar tekrar okuyun sizz...

sanat allasen söyle hangi üniversiteyi ve hangi bölümü bitirdin
sana uygun meslekleri yazıcamgamyoncuiremsu

becerıksız demek hakaret mı sizce??

yada sanat arkadasımızın , huzun_yılına yazdıklarımı hakaret???....

buraya kopyalamayımda bi zahmet tekrar tekrar okuyun sizz...

bence birisi bana beceriksiz diyorsa bunuda alaycı bir üslupla söylüyorsa evet bu hakarettir.

evet haklısınız hakaret var.Ama ben kendi adıma konuştum.Ben kendi söylediğim sözlerden mesulum.Eşşeklik baki kalır diyen zır cahildir deniyorsa burda bana hakaret vardır.

arkadaşım bencede söylediğin cümle doğru buna zır cahillik denemez,
elbette kişi kendi eğitimine uygun birini arayabilir buna kimsenin itirazı olamaz ama da okuyupda kendini adam sananlarda çok bunu ayırd etmek önemli yerimseniben

ne istediğini bilen,kriterleri olan,gözünü kapatıp kara sevda bu samanlık seyran olur demeyen,anlık duygularından ziyade,mantıkla yola çıkıp ileri görüşlü davranan,ben bununla mutlu olamam diyicek kadar kendini tanıyan,bilinçli bi kadın olduğun için sana teşekkür ediyorum sanat arkadaşım..etrafımızda hatta bu forumda,ölçüp tartmadan,gerçekleri görmemek için gözlükler takıp sırf aşık oldum diye evlenen nice kadının dramını okuyoruz..zaman iki gönülün bir olunca samanlığın seyran olduğu zaman değil artık..kalpden gelenler önemli ama mantıkla çakıştığı sürece ipler bi yerden sonra incelip tık diye kopuveriyo malesef..tabiki denginle birleştir hayatını..o zaman karşınıza çıkan sorunlarıda aynı dilden çözersiniz..bide eğitim düzeyiniz,maaşınız girmez araya..herkes bi atasözü söylemiş madem..buda benden..davul bile dengi dengine..

bence birisi bana beceriksiz diyorsa bunuda alaycı bir üslupla söylüyorsa evet bu hakarettir.

huzun_yılı once diyor belki kusurun vardır.. ( hanı dengine uygun birilerine karsısına çıkarmıyorlar ya o bakımdan )

sanat arkadasımız , hayır kusurum yok sadece biraz becerıksızım dıyor... ( bunu kendı soyluyorrrrrr !!!!!)

huzun_yılıda ben demıstım dıyor... ne yani hakareti huzun_yılı mı demıs oluyorrr???

sanat arkadasımız kendı kendıne soyluyor sonra , huzun_yılına saldırıyor.. aslında bu laf tek huzun_yılına değil.. tum ona karsı olanlara ama işte kızım sana soyluyorum gelınım sen anla oluyor...

yeterince açıklayıcı olmuşumdur umarım.. !!!

valla evlilige sadece dayak ve aldatma acisindan degerlendiriyorsan sen de yanlis bir tarafindan ele aliyorsun demektir.
insanlarin ayni meslekten ayni universteden mezun olmalari sorun yasamayacak olmalari anlamina gelmiyor ama her tartismada karsinizdaki adam tabi sen okumussun ben bilmem sen bilirsin gibilerinden triplere girecekse hic cekilmez!
benim kastettigim kisim bu insanin hayatinda elbette sorun olcak ama onemli olan kafa yapinin uyustugu insansa karsindaki ve gerekli gereksiz asagilik komplexine girmiyorsa sorunlarin daha kolay asilabilmesi lazim.
kimse burda pembe dusler kurmuyor insanlar evlenince herseyi cok bildiklerini saniyolar ancak iyi bir gozlemci evliliginde kimi nasil secmesi gerektiginin de ayirt edebilir saniyorum.

Heee, iste gelelim isin dogrusuna arkadaslar....
Madem kendine layik bulmuyordu niye evlendi? Burda adamdan cok kendi hatali!

Bakin demekki ikiside üniyi bitirmis olmasida yetmiyor ayni pencereden bakabilmek icin...bu sefer yok sen su üniye bitirdin bende bunu!!!

Bununda egitimle alakasi yok güzelim...tamamiyle karekter yapisiyla alakali...
Kompleksli bir insan üniyi bitirmis olsada kompleksli olacka ilk okul mezunu olsada ...
hic farketmezki

Ayricada sürekli neden karisiyorsunuz bu onun tercihidir diyen arkadaslara sunu söylemek istiyorum....Neden konu acti o zaman sanat arkadasimiz???
Hepimiz Tercihine saygi duyalimmi diye?
Onun gibi düsünende olacak düsünmeyende....farkli bakis acilari göstermek istiyoruz sadece...kimle isterse evlenir

haklısın. şimdi gördüm. kendi demiş.
özür diliyorum,hem senden hemde hüzün yıılından...

Son düzenleyen: Moderatör:

hayır alakası yok ben kalbime uyup mantıksız ilişkiler kurduğum için beceriksizim dedim hüzün yılı diyo ki ben lisans mezunu birine layık değilmişim.burda lisans mezunlarını o kadar gözünde büyütüyo ki.

tamam o zaman arkadaşım... sen doktorla evlen hem onlar 4 yıl değil, 6 yıl okuyorlar... bizler gibi de düşünmezler ne de olsa ben 4 yıllık öğretmenlik bitirdim...

zaten liseden mezun olduktan sonra belli bir şeyler yerine oturmuşki ona göre lisans tercihlerimizi yapıyoruz... üniversite kampüsünde soluduğumuz hava bize sadece işimizi anlatırken hava katmaya yardımcı oluyor...

sana da son olarak şunu diyeyim.. madem ki arkadaşlarınn seçimlerini beğenmiyorsun, o zaman onlara söyle sana birilerini bulmaya çalışmasınlar... bekle kriterlerinin prensini yada kendin bazı acılar çekerek ve hatalar yaparak doğruyu bul...

bol şans....

gulsum bacim ben de zaten farkli birsey demiyorum ki bana gore de hatadir o evlilik!
insanlar sadece ilk etapta bu tercihleri yaparlar ve sonrasinda da birbirlerini tanimaya calisirlar. bu hatun kisimiz evlenirken bunu gozetmemis ama simdi kendisine layik bulmuyor. olay budur yani.
bu kizimiz da kendi mizacini biliyorsa eger evlendikten snra basta kendisi problem edecegini biliyorsa ona gore koca adayi bakar.
bu kadar basit yahu :)

güzelim sen üniv o lise mezunudur olabilir ama sen üniv o ilkokul biraz zor..birde okumakla herşey olmuyor..okuyupta sürünen insan çokkkkkkkkk..(misal eşim ve ben)...o yüzden bence , mezuniyetine değil de kişiliğine ve kazandığı paraya bak derim...adam babadan zengindir ama lise mezunudur , restoran sahibidir,paraya para demez ,aynı zamanda kendini yetiştirmiştir , iyi,görgülü bir insandır..düşünceleriniz uyuşur,o zaman evlen derim...ama üniv mezunu ,işi gücü olmayan , olsada iyi kazanamayan ,düşünce olarak anlaşamayacağın biri ile de sırf üniv mezunu diye evlenmezsin herhalde...aslında sorduğun soruya net bir cevap verilmezki..olayı içinde değerlendirmek lazım...olayın hem maddi hemde manevi kısmı var..ikisinide düşünüp hareket etmeni isterim...

kim büyütüyo acaba bi düşünelim istersen
bana hep eğitimi benden düşük birileriyle tanıştırmaya çalışıyorlar diyen mi
yoksa bu mesaja cvp yazan mı
yada cevapları beğenmeyip kompleksli okuyamadınsa niye bana saldırıyorsun diyen mi
arkadaşım biraz sakin lütfen
böyle yorumlara sert cevaplar verirsen konunu kilitlenmeye yaklaştırırsın
haberin olsun

be kadar cahil oldugunu bu yazdıgın bellı etmıs
daha oncede soylemıstım önce kendı kusurlarını gör mıllete kendını rezıl ettırme dıye ama malesef hersey ordata

benim kalbimi dinleyip doğru seçim yapamıyorum demek için söylediğim beceriksizim lafını.
ben kusurlu ve lisans mezunu olan başka da bi meziyeti olmayan herhangi birine layık değilmişim olarak bana söylüyo kusura bakmayın bu hakarettir.
artı burdaki arkadaşlar sırf mesleği iyi diye lisans mezunu birine evet diyceğimimi sanıyolar. hem aşk hem mantık hem de dini inanç arıyorum daha çok ararım heralde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…