Bana güvenip geliyorlar, bıktım artık

Odedjkten sonra atiyorum 20 euro tuttu deseydin mecbur oderdi

Aslında daha ben demeden kendi sordu, 'ne kadar otobüs bileti' dedi. '15 eur' dedim. Sorunca bi an ödeyecek sandım ama öyle olmadı tabi
400 lira civari bisey yapiyo saniyorum 15 euro. Sen Turkiye de olsan o oder mi senjn 400 liralik taksini. Ben senin yerinde olsam sokqkta gorsem kafqmi ceviririm boyle tipe

Babanızın kuzeninin kuzeni mi
Niye hayır deme noktanız yok ki?
Ben de fazla katıyım galiba. Anneannem şehrime gelmiş ama bunu bana önceden söyleyen yok, kendi kalacağı yer ayrı, planı ayrı. Bir gün görüşelim dedi onda bile bana uydurdu kendini, kalmak için bile tereddüt etti. Sorun olmayacağını söyleyince kaldı. Gitmeden önce bir kez daha aradı, hah dedim kesin akrabalar da onunla başıma gelmek istiyor telefonu açar açmaz mesai çıktı çalışıyorum dedim. Hiç üzemem tatlı canımı.

Kimseyi kınamak istemiyorum ama insanlar neden bu kadar beleşçi davranıyorlar ? Ya da nasıl yapabiliyorlar . Ben yapamazdım . İçime sinmez.

Aslında daha ben demeden kendi sordu, 'ne kadar otobüs bileti' dedi. '15 eur' dedim. Sorunca bi an ödeyecek sandım ama öyle olmadı tabi
Burda 15 lira kıymetsiz ya, o şu kafaya çekmiştir 15 lira gibi aq(afedersiniz) ne olacak ödeyiversin bana 400 lira. Aslında bilmek istemiyor ki 15 eur onun bileti yerine çok başka şeyler alabilirdiniz.
Sığır gibi gelmiş sığır gibi gitmiş. böyle umarsız tipler aklıma geldikçe sinir basar muhakkak tepki vermek ihtiyacı hissederim yoksa kendime yüklenirim. Eskiden çok fedakardım baktım basmaya salaklık kokmaz bulaşmaz birine dönüştüm çok daha huzurlu. Hıyar kredi çekip gelse kur farkıyla başa baş gelir kimseye minneti olmaz en azından. Mabadı yemiyorsa hiç gitmesin. Bi de kesin Alışveriş yapmıştır kendi ihtiyaçlarına ödemediği paralarla. Tam delirmelikmiş

aynen öyle. Ve muhtemelen benim 15 eur ile yapacağım alışverişle, orada da 400 liraya aynı şeyleri alıyorsunuzdur. O birim birim gördüğü o fiyatların bana hiç koymayacağını falan düşündü herhalde. Ama öyle değil işte. Bide bi muhabbet geçiyordu aramızda da şöyle bir cümle kurdu 'ay kusura bakma, sözüm meclisten dışarı ama tr de durumlar çok kötü ben harcadığım 200 lirayı bile düşünmek zorunda kalıyorum' gibi bişeyler. O zaman niye geldi anlamadım ki ben davet etmedim sonuçta. Çok özledim gelcem gelcem dedi. E bende heralde durumu varki geliyor diye düşünüyordum

Sana bir şey diyim mi muhtemelen aynı şeylerin yarısını bile alamıyoruzdur beleş tatile gelmiş o, görüşmeyin hiç, ayağını yorganına göre uzatsaymış.

Herkesi kabul edersen işin içinden çıkamazsın.
Ucuz yollu yurt dışı tatilini nasıl yaparım diyen soluğu yanında alıyor.
Hayır demeyi öğrenmen gerekiyor.
Hayır evim küçük
Hayır ev arkadaşım misafir kabul etmiyor.
VS. Vs. Bahanelerle uzaklaştır insanları
Ayrıca gelen bile olsa önceden müzenin girişi şu kadar, gece çıkamayız pahalı gelir diye söyle
Yoksa misafir ağırlayıp ağırlayıp ay sonunu getiremiyeceksin.

Şunu yapın; onlar gelince bugün çok işim var deyin. Evden çıkın gidin. Ne halleri varsa görsünler. Akşam da eve gelin. Çok yoruldum, yarın erken kalkmam lazım deyin. Kütüphane vs bulun. Ben ilk evlendiğimde görümcem, 4 kişiyi toplayıp gelecekti, neymiş yakınlardaki illeri vs gezdirirmişiz. Kim ödeyecek o 5 kişinin masrafını? Görümcem benim hiç tanımadığım insanı misafir etmek istiyor, hem de misafir olduğu evde. Tabi ki müsait değilim dedim kapattım. Bir kere 7 kişi bir araca bile sığmaz yani.

bence siz çok ayak altı olmayan, kıyıda köşede kalmış ülkelerden birine göç edin, bakın o zaman kafanız rahat eder insanlar çok yüzsüz, uğraşılmaz vallahi

Acı badem sütü al o zaman :)

Okurken bana fenalık geldi, 'hayır' diyeceksiniz ya bu kadar basit. İnsanlar şunu anlayamıyor, 2 hafta birisi gelse, sonraki hafta bi misafir, diğer ay başka misafir ohoo sizin hiç boş zamanınız olmaz ki o zaman, sürekli misafir ağırlamak zorunda kalır masrafınız arsa çıkar.
Müsait değilim evim çok küçük misafir agirlayabilecek durumda değil diyebilirsin. Ben yurt dışındaki eşimin ablasının yanına bile gitmiyorum otel parası ayarlamaya çalışıyorum milletteki rahatlığa bak yüzsüzler

Ben de bir süredir yurtdışında yaşıyorum ve gelirimiz iyi ama hiç sizin yaşadığınız şeyleri yaşamıyoruz. Kusura bakmayın ben sizde kabahat buldum. Şimdi siz fazla atılıyorsunuz bence. Şurayı görelim burayı görelim diyen olunca “tabii canım ben yarın işteyken sen biletlere vs online bi bakıver planlayalım” diyebilirsiniz. Veya ben görmüştüm, sen turistsin git gör tabii diyebilirsin. restoranda direkt alman hesabına geçebilirsiniz. Garson gelmeden hesabı isteyelim benim bira ve pizza sanırım 20 tutuyor diyebilir gerisini ona bırakırsınız. Veya size ne uçağı yarınsa bi zahmet o düşünüp size sorsun neyle giderim kaçta çıkmalıyım diye. Sonuçta onun uçağı.

Siz teklif ediyorsunuz herkes de tamam diyor.

Böyle yaptıklarında sadece kendi hesabınızı söyleyin garsona benimki bu kadar tutttu bu kadar alır mısınız vs diye.
Nakit falan da taşımayın yanınızda kartla ödeyip geçin.
Geri kalanı da ödeyecek mecbur.
Kim ne yediyse onu ödesin.
Yurt dışına çıkan insan aç kalmaz merak etmeyin ayarlamistir o her şeyini.
Sadece sizi enayi gibi görüp hesabı kitlemisler.
Yok eğer Euro bu kadar diyorlarsa peynir ekmek sandviç hotdog yiyip geçecekler size odetmeyecekler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…