bana bir çare söyleyin

kimselerbilmez

pamuk şekerim benim
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2007
1.071
0
arkadaşlar sorun bezdemi yoksa benmi bağlayamıyorum.çocuğumun altını bağladıktan sonra altına yapınca altını değiştireyim diye açtığımda kakası sırtına çıkmış halde oluyor. sizlerdede oluyormu?ve bunun çözümünü bilen varsa lütfen yardımcı olsun .şimdiden teşekkürler

ya canım bezını bağlarken sırtına doğru ıyıce cek bezi.yanlardakı barıyer lastıklerıde ıce doğru kıvrılmalı.tabı bırdecok uzun tutma altını sk sık değiştir.

canım ben bezini bağladığımda arka kısmını iyice sırtına kadar itiyorum cırtlarınıda sıkıca çekip öyle bağlıyorum molfix kullanıyorum ben iyi memnunum yalnız bi ara prima uyu ve oyna almıştım ozaman dediğin olay bizdede oldu şimdi molfixteyim olmadı öyle bişey bide bez nosu bebeğe çok büyük geliyosa olabilir

canim benimde o dertle basim dette bende aytini degistiriyorum sikica cirtlarindan tutturuyorumbezi tutsun diye kilot giydiriyorum coort cort sesini duyunca beklemesin diye hemen bi aciyorum ki beline dogru gitse sukur oldugu gibi kenarden kakasi disina cikmis ne pijama citcitli badi kaliyo kiyafet yetistiremiyorum ustelikte esim bebek giyim magazasi sahibi dukkani eve tasidi garibimbu cadi yukardan kusuyo altan disina sizdiriyosorun bendemi acaba diyorum kayinvaldemdegistirince de ayni bezimiz, molfix baska marka denemedik

Bendede aynı sorun var prima yenidoğan 3-6 kilo kullanıyorum acaba küçük mü diye şüpheleniyordum meğer bu konudada yalnız değilmişim :)

canım ben bezini bağladığımda arka kısmını iyice sırtına kadar itiyorum cırtlarınıda sıkıca çekip öyle bağlıyorum molfix kullanıyorum ben iyi memnunum yalnız bi ara prima uyu ve oyna almıştım ozaman dediğin olay bizdede oldu şimdi molfixteyim olmadı öyle bişey bide bez nosu bebeğe çok büyük geliyosa olabilir

canım bezini öyle yukarı çekiyorumki açtığımda bacaklarını kızartmış oluyor.cırtlarınıda iyice sıkıyorum ama sonuç yine aynı.kullanmadığım bez kalmadı prima kullanıyordum sonra huggies in raklamlarında arkası lastikli falan diye görünce onu aldım ama ondada sonuç aynı molfix ide denemiştim.şaşırdım valla:1no2:

canim benimde o dertle basim dette bende aytini degistiriyorum sikica cirtlarindan tutturuyorumbezi tutsun diye kilot giydiriyorum coort cort sesini duyunca beklemesin diye hemen bi aciyorum ki beline dogru gitse sukur oldugu gibi kenarden kakasi disina cikmis ne pijama citcitli badi kaliyo kiyafet yetistiremiyorum ustelikte esim bebek giyim magazasi sahibi dukkani eve tasidi garibimbu cadi yukardan kusuyo altan disina sizdiriyosorun bendemi acaba diyorum kayinvaldemdegistirince de ayni bezimiz, molfix baska marka denemedik

ayyynen ya daha kakasını yaparken açıyorum yakalarsam ben açana kadar çoktan sırtına çıkmış oluyor.bazen günde 2 kere üstünü değiştiriyorum.üşüyecek diyede korkuyorum.ne üst yetiyor ne çıtçıtlı badi.dün gittim yeni bişeyler aldım.kayseride olsam sizden alırdımkaydirigubbakcemile32 ay önce taşındık ama kayseriyi çok özlüyorum çoooksenağlama

benim kızım da doğduğundan beri hergün 1-2 kere bu şekilde yapıyor kakasını.. kızım çok gazlı bir bebek, kaka yaparken resmen infilak ediyor kaydirigubbakcemile3 okadar gürültülü yapıyor kiii ve moklar bazen saçına kadar çıkıyo :1shok: ben de prima kullanıyorum, huggies molfix ve babystar ı da denedim ama en iyisi prima gibi geldi bana.. ben de hergün üst-baş değiştirmeye yetiştiremiyorum, üşüyecek diye de korkuyorum.. ama kaka yapamamasından iyidir valla ben kızım kaka yaptığında çok seviniyorum moku bile kıymetli bunların kaydirigubbakcemile3

ya bizde hiç böylebir sorun yoktu ama iki gündür bizimde ya sırtımıza çıkıyo moklar yada yanlardan çıkıyor sanki kakası daha sulandı öncedenböyle değildi ishal desemkaka sayısı aynı neyse yarın doktora gidicez bi sorarım kakanın sulu olmasından kaynaklanıyor yani arkadaslar bizde prima kullanıyoruz şimdiye kadar hiç böyle olmamıştı

Ayy herkeste varmis ayni sorun ben de becermiyorum zannediyodum babamiz sadece molfiks sattigi icin baska marka kullanmamistik bende degistirelim diyodum demekki hepsi ayniymis

sura bura bir aydir yapmiyor ben hatirlatiyorum kizima kakasini zeytinyagi cubukla yoksa yapmiyor baska carem kalmadi doktora soruyorum 10. güne kadar normalmis ama kizimin kivranmasina dayanamiyorum belki yanlis ama baska carem yok kendi haline biraksam 5 gün 7 gün yapmiyor

sura bura bir aydir yapmiyor ben hatirlatiyorum kizima kakasini zeytinyagi cubukla yoksa yapmiyor baska carem kalmadi doktora soruyorum 10. güne kadar normalmis ama kizimin kivranmasina dayanamiyorum belki yanlis ama baska carem yok kendi haline biraksam 5 gün 7 gün yapmiyor

canım eskiler böyle durumlarda bir çay kaşığı zeytin yağını içir bebeğe diyorlar ama doktora sor istersen faydası olurmu

canım eskiler böyle durumlarda bir çay kaşığı zeytin yağını içir bebeğe diyorlar ama doktora sor istersen faydası olurmu

hergün iki defa rezene cayi veriyorum kizima icine halis zeytin yagi katiyorum ama yok doktor aliskanlik yapmistir belki diyor ilac vermek istemiyormus doktorum yagmur cok kücük diye insallah düzene girecek bekliyorum sabirla ilgine sagol arkadasim:1hug:a.s.

kısmet yağmuru canım inşaallah düzene girer.ama kakasını yapmasına senin yardımcı olman annelik işte ama alışkanlık yapabilir bebeğinin bünyesinde değilmi.zor bu annelik işte her yolu deniyoruz çare olsun diye.Allah sabrımızı artırsın inşaallah.kolaylıklar versin.

kısmet yağmuru canım inşaallah düzene girer.ama kakasını yapmasına senin yardımcı olman annelik işte ama alışkanlık yapabilir bebeğinin bünyesinde değilmi.zor bu annelik işte her yolu deniyoruz çare olsun diye.Allah sabrımızı artırsın inşaallah.kolaylıklar versin.

evet annelik böyle birseymis kizimin aci cekmesi beni mahvediyorsenağlama hersey onun mutlulugu icin artik ben diye birsey yok hersey yagmurun mutlulugu icin ocagin 12 .sinde randevumuz var doktorunda busefer kesin bir dille konusucam ilaci neyse versin ve düzene girsin istiyorum artik birtek benim kizimdami oluyor acaba bilemiyorumkiCADIARZU

sagol canim iyi dileklerin icin dilerim allah sanada kolaylik versin.:1hug:

buarada bugün biryere gittik bir kolye varmis onu bebekliginden itibaren 3 sene boyunca ya boynuna yada bilegine takarsan dis cikarirken yada asi oldugunda atessiz agrisiz bir sekilde gecirmesini sagliyormusCADIARZU türkce adini bilmiyorum almancasini yazayim belki türkiyede bulabilirsiniz BERNSTEINKETTE umarim bulursunuz ben buldum yarin gidip alicam fiyatida baya uygun 15 ytl ye geliyor türk parasiyla neden olmasin deniycem insallah iyi gelir:Saruboceq:a.s.

keske benimkide yapsada sirtina ciksa moku valla hasret kaldim kizimin mokunasenağlama

canım hamileyken bir arkadaşım söylemişti, onun eltisi hemşireymiş, bebeğinin damağına azcıcık minnacık hurma parçası yapıştır dedi, sindirime falan çok iyi gelirmiş, benim bebeklerim hiç sorun çekmediler dedi, patır patır yaptılar dedi, üstelik iştahları da çok güzelmiş, bnce bunu da bi dene, geçen gün ben sadece hurmanın tadını alsın diye minnacık ypıştırdım damağına, bi sorun olmadı yani, bir de bacak egzersizi yaptırıyormusun, ben her alt değişmeden önce bacak egzersizi yaptırıyorum, zırtzırt yapıo, eminim az da olsa faydası mutlaka olacaktır, bi de zeytinyağıyla karnına masaj yap, onun da çok faydası olur, bi keresinde arkaaşımın bebeeği aynı bu şekilde sancı çekiyodu, çekil kenara bakıyım dedim, zeytinyağını karnına sürdüm elimle yumuşak yumuşak masaj yaptım, 10 dakika kadar, çocuk ben dokundukça ağlıyodu, o kadar rahatsız olmuş ki artık, karnına dokunduğun an ağlıyodu yavrucak, neyse ben masajı yaptım bebe yarım saat sonra patır patır mıçtı, bi dene bakem belki faydası olar

Son düzenleme:
bezin kalıtesi..önemli.. ve bariyerine katlaman gerek içe dogru
tabi arka kısmını önü içe katlarsan kaşıntı yapar göbüşünde

hergün iki defa rezene cayi veriyorum kizima icine halis zeytin yagi katiyorum ama yok doktor aliskanlik yapmistir belki diyor ilac vermek istemiyormus doktorum yagmur cok kücük diye insallah düzene girecek bekliyorum sabirla ilgine sagol arkadasim:1hug:a.s.
canım inş düzene girer bende zeytinyağ iyi gelir diye biliyorum istersen sen kendin içinde ne biliyimrezeneyi sende iç mesela belki faydası olur birde süt yarıyorsa bebek kabız olur diye duymuştum benim oğlanda günde en azz 5 defa yapıyor bende acaba sütümmü yaramıyoki dedim ama doğduğundan beri biz böyleyiz bir kere 3 defa yaptı ama o günde ortalığı yıktı bizimki 5-6 defa yapnca anca rahatlıyor inş düzene girersiniz

X