Bale günah mı?

Çocuğa üzüldüm. Anası da babası da normal değil. Üstelik anası onu böyle bir babaya mahkum etmeye gönüllü
Neymiş çocuk büyüyecekmiş de babasına onu istemediğini söyleyecekmiş. O evde o babayla büyüyen çocuk babasına bu lafı söyleyebilecek söz hakkına sahip olacak mı sence?
Kendin kocasına seni istemiyorum diyemezken çocuğun büyüyüp senin kurtarıcın olmasını istemen de ironik

Biz evlenmeden önce alkolde içerdik, konsere de giderdik, her şeyi yapardık. Şimdi adam hoca oldu kafayı kırdı iyice. Atatürk deyince tüyleri diken diken oluyor,Kadir Mısıroğlu diye bir hoca var ama onun bütün kitapları evde dolu. Her gün videolarını izliyor.
Burası hiç inandırıcı gelmedi kusura bakmayın

Eşime göre boşanırsak çocuğum benden nefret edecek, neden beni babasız bıraktın diyecek, babası benim ne mal olduğumu anlatacak, ben çocuğumu sevgimle zehirleyeceğim o da bunları söylüyor keşke çocuğum biran önce büyüse de seni istemiyorum dese de o da bir çocuğun asla onun gibi bir babayı sevemeyeceğinin farkında olsa. Hayır çocuğu bu kadar çok istiyor ama eğer kendisi bakacak olsa velayeti ona bile veririm, ama ne yapacak biliyor musunuz? Annesine, kardeşlerine baktıracak kendisi sadece sevecek. Çünkü baba olmayı eve ekmek getirip, götünü devirip yatmak olarak biliyor sadece. Ne bir kere uyuttu, altını değiştirdi, ne banyo yaptırdı. sadece mamasını bezini alır hastaneye götürür babalık o onun için..
heee söyler emin ol babasına. ilk bagirisinda agzina tokadi yer süner kalir. sonra babasina benzeyen bir manda yavrusuyla evlenir.
ayrica babasi istedigi kadar beynini yikasin..çocuğun neyin ne oldugunu bilmeyecek mi? tanidikca - onunla yasadikca sukreder "iyy iyi ki annem bosanmis her gun su adamla değilim" diye merak etme

Biz buluşturamıyoruz işte hep ilim ilim hep ilim. O istiyorki 7 yaşinda namaza başlasın, kapansın, hafız olsun, okuma yazma bilmeden kuran öğrensin, yurt dışına çıkmasın, karma eğitim görmesin, müzik dinlemesin, dizi izlemesin , sosyal medya kullanmasın, erkek arkadaşı olmasın görücü usulü evlensin hiç bir ortak noktada uzlaşamıyoruz
Siz evlenince tesettüre mi girdiniz?

Benim de o o onun videolarını açarken tüylerim diken diken oluyor.

Ayrıca eşimi tanımıyorsunuz hanımefendi. Yarına çıkmak nasip olmasın ki ben iki kere gittim ailemin evine ne aradım ne sordum avukatla görüştüm, kendisi davayı açacağını söyle bekle dedi avukat da bekleyelim onun gönderdiği tebligata göre biz de düzenleriz ya da geri açarız dedi bekledik gelmedi bin bir türlü tehditler. Benim mahkemeden yana korkum yok. Bana verirler çocuğu, ama sonrasında mahkeme ömür boyu beni koruma garantisi verebilecek mi?
Bu adam bana çocuğum için cinayet çıkartırım demiş insan, bana benim çocuğumu alıp götüremezsin ömür boyu huzur vermem, seni yalvartırım diyen insan. Ben ailemin evinde bu laflarından sonra çocuğumdan ayrılma düşüncesiyle sinir krizi geçirdim. Çocuğunuz var mı bilmiyorum ama, çocuktan önce ben de "çocuğum için katlandım" Diyen annelere karşı çok önyargılıydım ama ben de onlardan biri oldum onları iyi anlıyorum.

Yukarıda yazdığımı okur musunuz...

Hay ağzınıza sağlik... Ben ona neler söylesem de kadir mısıroğlu kafasını bilirseniz eğer onun ağzından konuşuyor hep. Atatürk ün gizli mektupları olduğunu bile iddia ediyor. Benim kanıtım var diyor.. Bu kadar insan aptal bir tek o akıllı

Şart değil tabii ki de. Boşanabileceğin insanla evlen demişler. Benim kocam Bahar dizisindeki Timur'dan bile beter.
Mahkeme bana çocuğu verdi boşandık. Sonrasında bu adamın yapacaklarının haddi hesabı yok. Ne görüş saatine uyar, çat kapı gelir çocuğumu istiyorum der, velayet davası açar, beni deli göstermek ister, uğraşır da uğraşır yani

İnanın ben de kendisinden tiksiniyorum.
cok fazla dizi izlemeyin. sizden sonra bu adam 4 ay bekar durur. annesi ona bakire bir kiz bulur nikahlanir yeni cocuk dogurtur.
kendi cesaretsizliginizi cocugunuza yormayin
ayrica cocuk daha el kadar. bu adam bir anda sizin karniniza bebegini koyunca degismedi ki. kendiniz etmissiniz kendiniz bu adami baba secmissiniz

İçki içti, konsere gitti diye modern mi sandınız? Fotoğraf paylaşma konusunda haklı çocukların fotoğrafları paylaşılmamalı. Eğer gerçekten sonradan değiştiğini düşünüyorsunuz bir psikiyatriye götürün.

Diyorum ya benimle alkol alırdı, konsere gelirdi, kıyafetime karışmazdı, kendi yeğeni var 10 yaşinda jimnastik yapıyor, ata biniyor, ok atma kursuna gidiyor yüzmeye gidiyor onun için canavar gibi derdi ben de kızımı öyle yetiştireceğim derdi, benim kedim vardı, kedileri severdi kediyle yaşamayı kabul etti, sonra bir baktım hooop ben işteyken kediyi ailemin evine götürmüş.. Bunun gibi bir çok değişme.
Şizofren gibi bir şey olabilir mi?

6 aylık bebeğimiz var, 3 yıllık evliyiz.
Kısaca eşim evlenmeden önce bambaşka biriyken evlendikten sonra 180 derece değişti. Ben onun bu kadar muhafazakâr olduğunu bilmiyordum öncesinde.
Şimdi tartışma sebebimiz şu; öyle sohbet ederken , ben kızımızı ileride baleye göndermek istediğimi söyledim. Vay efendim balede ne işi varmış, o külotlu çorabı, bale kiyafetlerini giyemezmiş. Sonra paylaşmak istermiş paylaşamazmış. Nasıl tutacakmışız bu çocuğu. Tutamazmışız.
Geçenlerde de bekar halamın evinde yatılı kalmak istedim bir gün. Benim çocuğum orda kalamaz dedi. Başladı çocuğu sağa sola taşımaya ileride nasıl zapdedicez falan diyor.
Arkadaşlar öyle trajikomik olaylar yaşıyorum ki gerçekten psikolojim hiç değil.
Boşan derseniz boşanamıyorum, iki keredir ailemin evine gidiyorum kararımdan da dönmüyorum ama binbir türlü tehdit ediyor beni çocuğu sana vermem diye. Sonradan söyledi mahkemede hakime rüşvet vermeyi düşünüyormuş, tanıdıkları varmış vs vs.

Biz evlenmeden önce alkolde içerdik, konsere de giderdik, her şeyi yapardık. Şimdi adam hoca oldu kafayı kırdı iyice. Atatürk deyince tüyleri diken diken oluyor,Kadir Mısıroğlu diye bir hoca var ama onun bütün kitapları evde dolu. Her gün videolarını izliyor.

Ben zaten işten ayrıldım, artık sürekli evdeyim, evde bebek, temizlik, yemek, çamaşır, bulaşık kafayı sıyırmak üzereyim.

Üstüne üstlük daha 6 aylık bebeğin hafızlığından bilmem nesinden bahsetmesi bende kafamı duvarlara vurma isteği oluşturuyor. Benim annem de kapalı ikisi de namazlarını 5 vakit kılar, ama bu kadar ileri seviye beni çıldırtıyor.

Sizce bale kötü bir şey mi? Günah mı?

Bu arada ben hiç instagram açmamıştım kullanmıyordum şimdi bebeğim olunca onun o sevimli anlarını paylaşmak istiyorum instagram açmak istedim ve ona bile binbir türlü laf etti. Çocuğunun fotoğrafını paylaşamazmışım, neden herkes her istediğinde tıklayıp çocuğunun fotoğrafını görebilecekmiş. Ee kendi fotoğrafımı da paylaşamıyorum aynı şekil. Onu da açmadım.

Ot gibi bir hayat sürüyorum, artık çok darlandım. Onunla bunları konuştuğumda ise benim ruh hastası, sorunlu, her zaman mutsuz olabilecek bir sebep bulabileceğimi, onda hiç bir sorun olmadığını, dışarıda ne kocalar olduğunu, onu mumla arayacağımı, hiç bir şeyden haberimin olmadığını, çocuk olduğumu söylüyor. 25 inden sonra çocuk yetiştiriyormuş (25 te evlendik benden bahsediyor. )

Biraz içimi döktüm, azıcık dertleşmek istedim. Tez zamanda kurtulmak istiyorum bu adamdan. Çok pişmanım evlendiğime..
Allah kurtarsın.. Normalde uzun uzun yazacaktımda gerek var mı ?

Şizofren gibi bir şey olabilir mi?
Valla Nau bunu dedim diye bazıları kızabilir ama... Öyleyse bile boşardım ben.
6 aylık bebeğim varsa bunu çekmem şahsen. Şimdi hani hastalıkta sağlıkta falan diyecekler ama bebeğimin hayatı söz konusuysa böyle kocayı anında satarım ben ya.

6 aylık bebeğimiz var, 3 yıllık evliyiz.
Kısaca eşim evlenmeden önce bambaşka biriyken evlendikten sonra 180 derece değişti. Ben onun bu kadar muhafazakâr olduğunu bilmiyordum öncesinde.
Şimdi tartışma sebebimiz şu; öyle sohbet ederken , ben kızımızı ileride baleye göndermek istediğimi söyledim. Vay efendim balede ne işi varmış, o külotlu çorabı, bale kiyafetlerini giyemezmiş. Sonra paylaşmak istermiş paylaşamazmış. Nasıl tutacakmışız bu çocuğu. Tutamazmışız.
Geçenlerde de bekar halamın evinde yatılı kalmak istedim bir gün. Benim çocuğum orda kalamaz dedi. Başladı çocuğu sağa sola taşımaya ileride nasıl zapdedicez falan diyor.
Arkadaşlar öyle trajikomik olaylar yaşıyorum ki gerçekten psikolojim hiç değil.
Boşan derseniz boşanamıyorum, iki keredir ailemin evine gidiyorum kararımdan da dönmüyorum ama binbir türlü tehdit ediyor beni çocuğu sana vermem diye. Sonradan söyledi mahkemede hakime rüşvet vermeyi düşünüyormuş, tanıdıkları varmış vs vs.

Ben zaten işten ayrıldım, artık sürekli evdeyim, evde bebek, temizlik, yemek, çamaşır, bulaşık kafayı sıyırmak üzereyim.

Üstüne üstlük daha 6 aylık bebeğin hafızlığından bilmem nesinden bahsetmesi bende kafamı duvarlara vurma isteği oluşturuyor. Benim annem de kapalı ikisi de namazlarını 5 vakit kılar, ama bu kadar ileri seviye beni çıldırtıyor.

Sizce bale kötü bir şey mi? Günah mı?

Bu arada ben hiç instagram açmamıştım kullanmıyordum şimdi bebeğim olunca onun o sevimli anlarını paylaşmak istiyorum instagram açmak istedim ve ona bile binbir türlü laf etti. Çocuğunun fotoğrafını paylaşamazmışım, neden herkes her istediğinde tıklayıp çocuğunun fotoğrafını görebilecekmiş. Ee kendi fotoğrafımı da paylaşamıyorum aynı şekil. Onu da açmadım.

Ot gibi bir hayat sürüyorum, artık çok darlandım. Onunla bunları konuştuğumda ise benim ruh hastası, sorunlu, her zaman mutsuz olabilecek bir sebep bulabileceğimi, onda hiç bir sorun olmadığını, dışarıda ne kocalar olduğunu, onu mumla arayacağımı, hiç bir şeyden haberimin olmadığını, çocuk olduğumu söylüyor. 25 inden sonra çocuk yetiştiriyormuş (25 te evlendik benden bahsediyor. )

Biraz içimi döktüm, azıcık dertleşmek istedim. Tez zamanda kurtulmak istiyorum bu adamdan. Çok pişmanım evlendiğime..
Kadir mısıroglu dedikten sonra bu konu bıtmıstır bence
Ayrılın tehditlere kanmak da komik

X