balayı sorunsalı

Bende turla avrupaya gitmek isterdim. Antalyaya çocuklarda gidilir her vakit ama tur her zaman olacak iş değil gibi geliyor bana.

Prag cok rahat gezilebilen ve ucuz bir secenek,tura filan para vermeyin,

eşin haklı geldi bana.
bende olsam o curcunadan çıkınca sakin bi tatil isterdim..

Merhaba her şeyden önce bu konulardaki seçimler biraz maddi durumla birazda kişilerin neleri yapmaktan zevk aldığıyla ilgili diye düşünüyorum. Biz geçen sene düğünümüzden sonra Balear adalarına gemi turu yapmıştık. İtalya dan başladık Fransa ve İspanya da adaları gezdik. Ancak tatile çıkmadan önce balayı rotamızı kime söylesek geminin çok yorucu olacağını memnun kalmayacağımızı söylemişti. Eşimle hiç kulak asmadık ve çok eğlendik. Zaten önemli olanda sevdiğinle başbaşa olmak :) Bence yurtdışı düşünün ülkemizde çok güzel muhakkak ama çocuktan sonra yurtdışı fırsatınız olmayabilir.

Muhtemelen bir sürü cevap verilmiş, yazacaklarımla aynı şeyi yazan olmuştur. Ama ben yine de yazayım.

Düğün o kadar stresli, o kadar yorucu bir şey ki sonrasında sadece uzanıp gökyüzüne falan bakmak istiyor insan. Bu açıdan eşiniz haklı, yurt dışı seyahati çok mantıklı gelmiyor açıkçası bana da balayı için. Yine deniz tatili yapılacak, serilip yatılacak bir ülke olsa anlarım ama prag ya da barcelona balayı için çok uygun değil. Gezilecek görülecek o kadar çok şey varken bir tarafınız gezmek isteyecek siğer tarafınız otelde serilip dinlenmek. Muhtemelen yarım yamalak gezip döneceksiniz. Bir şeye benzemeyecek.

İlla yurt dışı diyorsanız yunan adaları ya da dalmaçya falan gibi şeyler düşünebilirsiniz. Hem sizin hem eşinizin istediği olmuş olur böylece. Ya da kıbrısa hiç gitmediyseniz vize pasaport endişesi olmadan yine dinlenceli bir tatil yapabilirsiniz. Ekim ayı sezon sonu olduğu için uygun fiyatlı olur hem de denize girecek kadar sıcak olur hava.

Şöyle ki bazı turlar Antalyadaki 5 yıldızlı otellerin 5 günlük maliyeti ile aynı veya daha az. Sadece ekstra yediğin içitiğin aldığın şeyleri ödüyorsun.

Bir arkadaşım temmuz sonu eşi ile İspanya turuna gidecek 2 kişi 2600TL ye ayarlamışlar tur.

Ama yurtdışı tatilin hazırlık aşaması biraz tuzlu pasaport vize ve şengen ile gezecekseniz 160 euro (+-) fiyatı var sanırım. Birde turlar oda kahvaltı öğle akşam yok. Ayrı bir seçenek olarak tur değil kendiniz tursuz gidebilirsiniz onu da erken rezervasyonlar ile ucuza getirenler var :)

Hayırlı olsun bu arada :)

Ben eşine katılıyorum canım benim. Bizimde Kasım'da düğünümüz var. Balayına Antalya'ya gideceğiz. Düğün stresi, koşuşturmaca ve yorgunluktan dolayı gezip göreceğimiz turistik bir tatil istemiyoruz. İyi bir otel bulduk, dinlebildiğimiz kadar dinlenip otelin ve denizin tadını çıkaracağız. Kısacası deşarj olmak için kullanacağız. Yurt dışı, turistik geziler her zaman yapılabilir, sonraki iş bence.. Ama bu senin yada onun kararıyla olacak birşey değil, bir orta yolu bulmalısınız ki ikinizde eğlenesiniz tatlım.. Mutluluklar diliyorum

Imkaniniz varsa gidin derim ben... Antalyaya herzaman gidebilirsiniz. Yurtdisina gitme firsatini herzaman bulamayabilirsiniz ama. Bizde esimle ülkeleri gezmek istiyorduk, hatta balayina bile maldivleri falan düsünüyorduk. Antalyadan öteye gidemedik :) Bir kac yilda gidemeyecegiz gibi görünüyor. Onun icin bekletmeyin planinizi. Gidin gezin...

yurt dışı otellerinin çoğu "only bed" ya da oda kahvaltı şeklindedir.
Bir de para birimleri euro olunca mecburen kıyas yapmak zorunda kalıyorsun.
Sadece yatak parası ödemek dokunur nedense bana. burada her şey dahilin dibini görürken.
Ekim ayında Antalyada çok güzel ve lüks otellerde ultra her şey dahil olarak çok uygun fiyata kalabilirsin.
Yurt dışı bütçeniz çok iyi değilse pek tavsiye etmiyorum ben balayı için.
Ben de eşinin kafasından otelde tembellik yapmak isterdim.
Yeme içme de pahalı tabi yurt dışında. Vize almak için seyahat acentesinin etkisi olur ama çok zor değil şartlarınız tutuyorsa zaten. Shengen vizesi alabilirsen bir çok yere giriş imkanın olur. Ama ben olsam burada kalırdım.

Arkadaşlar acaba Fas mı yoksa Mısır Sharm el Shekih mi seçsek diye kararsızız biraz. Marakeşi eşim çok görmk istiyor. Ben Sharm ı daha fazla istiyorum çünkü oteller daha uygun ve daha lüks. artı doğal güzelliklerle muhteşem bir deniz tatili olabilir. Antalya diye tutturan eşim şimdi de Marakeş'i gezelim diyor Siz olsanız hangi yeri seçerdiniz?

Evet tek şehirli tur'lar bulmak resmen imkansız gibi.Ama 7 gece 8 gün önce Barselona sonra Madride gidilen iki şehirli turlar var.Çok yorucu olmadığını söyleyebilirim.Dubai turu kovalarken kendimi barselona madrid turunda buldum.Haa dubai demişken,merak ettiğiniz yerler arasında yoktu ama,Sadece Dubai'ye gidilen bir sürü tur mevcut.Fiyatlarıda uçuk değil.Oda aklınızda bulunsun.Gerçi ben o kadar düğün telaşesinin ardından yurt dışı işleriyle uğraşıp kendimi heba etmek istemezdim ne yalan söyliyim Eşinizde haklı o sebepten.

Sharm-El Sheikkkk!!!!!!!!!!!!!! Benimde ilk fırsatta gitmek gibi bi planım var.Çok güzel bencede yahu Oyumuzu sizden yana kullanarak Sharm-El Sheik diyoruuuuuummm.Son kararım

dönünce balayının nasıl geçtiğini yaz olur mu zira sen anlatınca merak ettim ben de:)) belki ilerde lazım olur :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…